Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3547753 | Odgovora: 15779 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikipavlovic995
Miroslav Pavlović
Aleksinac
Aleksinac ,Srbija

Član broj: 339762
Poruke: 23
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 21:26 - pre 64 meseci
Ja sam dobio prishod jos u Martu 2018 a predao sam u septebru 2017
 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.02.2019. u 22:26 - pre 64 meseci
Citat:
jotev74:
Pozdrav svima,

Ja sam juce bio u Sofiji i zavrsio dokumenta svom sinu.
Ali da probam da opisem nekim redom i na taj nacin pokusam da dam odgovore na vasa pitanja :)
Juce sam ujutro isao do opstine Sredec da podignem potvrdu o prijavljenoj adresi i EGN (maticni broj). U redu do mene je stajala neka makedonska posrednica sa hrpom zahteva za EGN i strpljivo popunjavala obrasce za prijavu adrese. Kroz salu sam krenuo u razgovor sa njom i pitao je ima li potpisa Ukaza za makedonce jer mojoj cerki jos uvek nije potpisan dok sinu jeste .
Rekla mi je da nema potpisa od sredine januara tj. od kada je poceo da radi DABC sa novom upravom na celu. Jos uvek se ispituje rad prethodne korumpirane uprave pa je G-dja Jotova (Viceprezident) dala preporuku Savetu za grazdanstvo da ne odobravaju nove Ukaze osim po direktnom poreklu (roditelj). Moja cerka jeste po direktnom poreklu jer ja imam bugarsko grazdanstvo ali je ocigledno njen predmet zrtva takve odluke. Medjutim,takodje mi je rekla da su na sastanku u sredu razgovarali o tome da ubrzaju sve one predmete koji su "cisti" kao i one koji su vec prosli dopunsku proveru.
Mom sinu su potpisali 13.1.2019. a vec 19.1.2019. G-dja Jotov je gostujuci u emisiji "Sedmicata po Darik" da je ona za ukidanje dokazivanja porekla preko DABC vec da se detaljnijom analizom o tome ko zasluzuje da dobije drzavljanstvo pozabavi Ministarstvo pravde ,kao i da se boji da bi nove mere u savetu za drzavljanstvo dovele do veoma malog broja prolaznosti kandidata.
Takodje je instirala na tome da svaki kandidat ubuduce bi trebao znati jezik i himnu Bugarske. Evo i sa njenog profila :
Iliяna Йotova
January 19 at 2:17 PM ·
·

Problemite s bъlgarskoto graždanstvo mogat da se izbegnat, ako ne se iziskvat dokumenti za proizhod, zaщoto tova, vsъщnost e kutiяta na Pandora. Bъlgarskoto zakonodatelstvo e izklюčitelno liberalno, ne poznavam drugo zakonodatelstvo, pone ne i v Evropa, koeto da sъzdava tolkova mnogo vъzmožnosti i da lipsa na kakъvto i da bilo kontrol ot strana na Bъlgariя. Proslovutata agenciя na bъlgarite v čužbina, ne sъщestvuva v zakona za bъlgarite v čužbina.

Strahuvam se samo da ne sъzdadem edna nova administraciя, koяto da bъde s mnogo malъk koeficient na poleznost. Za men po-važno e da nakarame predstaviteli na našite obщnosti navъn, da učastvat v realnata politika v Bъlgariя.

Nяma niщo lošo i viceprezidentъt da se sreщne s tozi, koйto iska da ima bъlgarsko graždanstvo, zaщoto pri men vsičko idva samo dokumentalno i az nяmam vъzmožnost dori za kontrol na tezi dokumenti. Vsičko, koeto idva ot Sъveta po pravosъdie, trяbva da se vzima edno kъm edno. Za men e osobeno važno horata, koito iskat da polučat bъlgarsko graždanstvo, da imat normi na usednalost, da znaяt ezika i himna na Bъlgariя.

Sto se tice firme "CV-Consult" tj. moje prijateljice Cvetiliane ,ona moze dosta toga da pomogne oko ubrzanja procesa do intervjua jer zena poznaje ljude i dugo se bavi tim poslom. Takodje,mnogima je pomogla koji su zaglavili oko prijave adrese ili prevoda dokumenata. Naravno,ima i onih nezadovoljnih i onih zadovoljnih ali ne bih da ulazim u to cijom krivicom.

Nakon sto vam je Ukaz potpisan,sve se zavrsava veoma lako tj. zakazujete datum vreme podizanja Ukaza,idete odmah da prijavite adresu i EGN.
Nakon 7 dana EGN je gotov ,podizete ga i idete u policiju za dokumenta.
Tu nema ko sta da vam ubrzava vec zavisi od vas koliko zelite da platite i koliko vam se zuri.
Ja sam juce predao u 13h za dokumente a u 16.30h sam ih podigao . Naravno,platio sam taksu za hitnu izradu .

Nadam se da sam nekome pomogao :)
Pozdrav !!!

Ja bio sa decom na intervju......koliko su posle intervjua tvoja deca cekala do kraja?
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 07:13 - pre 64 meseci
Da li neko zna da kaze koliko vremena treba sada do prvog slobodnog termina za predaju dokumenata za intervju? Znam da je na pocetku islo brzo 10 ak dana, ali mislim da se sada ceka duze?
 
Odgovor na temu

sonjaaaaa
Faks

Član broj: 337670
Poruke: 2
87.116.180.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 13:30 - pre 64 meseci
Zdravo svima!
Ljudi moji ja sam imala jako neprijatno iskustvo sa CV Consult,zena koja radi se zove Cvetilijana.Uzela mi je silne pare i pri tom me je non stop zavlacila,tata mi je bugarin i veoma je trebao da mi bude jednostavan proces,međutim ja sam kod nje 5 godina cekala da bih dobila papire.Pri tom mi je non stop naplacivala neke dodatne troskove i nikad nisam mogla da ostvarim normalnu komunikaciju s njom,nikad mi se nije javljala,uvek je imala obaveze,nije imala vremena da mi odgovori na pitanja i buduci da sam prvi put ulazila u takav proces,nisam znala kako stvari idu,sta mi treba od papira,koliko se normalno ceka i naravno da sam imala puno pitanja,a ona je uvek bila drska i nikad mi nista nije govorila,samo cekaj pa cekaj dok dodjes,pa kad dodjem kod nje prica mi o mercedesu kako je bolji od bmw-a,pusi onu njenu elektricnu cigaru,laprdai nikad mi nista korisno ne govori,samo me zavlacila,a meni su hitno trebali papiri i znala je to,rekla sam joj i usput sam i puno platila...bas sam razocarana..nadam se da se drugima nece to desiti..
 
Odgovor na temu

Misha667
Kältemechatroniker
Nemačka

Član broj: 331257
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 14:04 - pre 64 meseci
Citat:
sonjaaaaa: Zdravo svima!
Ljudi moji ja sam imala jako neprijatno iskustvo sa CV Consult,zena koja radi se zove Cvetilijana.Uzela mi je silne pare i pri tom me je non stop zavlacila,tata mi je bugarin i veoma je trebao da mi bude jednostavan proces,međutim ja sam kod nje 5 godina cekala da bih dobila papire.Pri tom mi je non stop naplacivala neke dodatne troskove i nikad nisam mogla da ostvarim normalnu komunikaciju s njom,nikad mi se nije javljala,uvek je imalza obaveze,nije imala vremena da mi odgovori na pitanja i buduci da sam prvi put ulazila u takav proces,nisam znala kako stvari idu,sta mi treba od papira,koliko se normalno ceka i naravno da sam imala puno pitanja,a ona je uvek bila drska i nikad mi nista nije govorila,samo cekaj pa cekaj dok dodjes,pa kad dodjem kod nje prica mi o mercedesu kako je bolji od bmw-a,pusi onu njenu elektricnu cigaru,laprdai nikad mi nista korisno ne govori,samo me zavlacila,a meni su hitno trebali papiri i znala je to,rekla sam joj i usput sam i puno platila...bas sam razocarana..nadam se da se drugima nece to desiti..


Prvi put cujem da se tako nesto dogodilo..od kad znam za agenciju cujem samo reci hvale,a i ja licno sam zadovoljan kako uslugom tako i visinom nadoknade za pruzene usluge.. ipak je ovo iskustvo jedne strane,nismo culi drugu.. vama hvala sto ste podelili svoje iskustvo. Svako odlucuje za sebe da li ce i sa kim da saradjuje. Ja sam imao lose iskustvo sa jednim posrednikom pre Cvetiliane koji mi je uzeo novac ni za sta..ali vratio je sve sa kamatom po kratkom postupku.
 
Odgovor na temu

meksi
srbija

Član broj: 338818
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 14:17 - pre 64 meseci
Ljudi danas mi se promeni status na " polozitelno". Intervju Novembra meseca 2017 U sofiji.
Sta mislite jos kolko do kraja? I kako glase naredni statusi?
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 14:17 - pre 64 meseci
Ljudi 70 % posrednika misle da su bogovi. Ovo znam jer pricam iz iskustva. Mene ova prica od @sonje uposte ne cudi... uvek ali uvek izmisle jos neki dodatni trosak i uvek ispadne vise od dogovorene cene. Znam neke ljude koji su promenili po 3, 4 posrednika do kraja procedure i zanimljivo je da su iz price tih ljudi svi posrednici slicni...

[Ovu poruku je menjao Stefan27 dana 06.02.2019. u 15:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 14:29 - pre 64 meseci
@meksi, sledeci status ti je potpis viceprezidenta, ujedno i poslednji status.Trenutno niko ne zna za koliko potpisuje ako uopste i potpisuje. Nekada se cekalo po mesec dana, a sada ljudi cekaju i po 8 meseci. Trenutno se nista ne zna...
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 15:26 - pre 64 meseci
Promenjen status danas, a sad potpis viceprezedenta i kraj posle dugih godina cekanja,nade,zebnje od odlaska na dopunsko, pa eto docekasmo i ovo
2015-2019 plus jos koji mesec.
Sto se tice Cvetilijane sa moje strane 10tka,i nije bilo nikakvih skrivenih troskova niti naknadnog nekog placanja. Mislim da ovakvi komentari mozda dolaze i od konkurencije hmmm pogotovo sto je ona imala cist slucaj roditelja koji je BG drzavljanin pa tolike mudrarije oko toga,ali to je moje misljenje koje sam stekao dok sam 2x procitao taj post.
Nego eto da pozelim svima da se sto pre ovo zavrsi i da neki novi clanovi dodju, pokrenu komentare a mi koji smo od 2015,16,17lagano odemo u penziju sa ovog foruma.
Sve najbolje
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 15:43 - pre 64 meseci
@ Username
Vojkance pa sa tobom li da se dopisujem ovde ?
Hajde odgovoricu ti zbog drugih clanova a i da ti ustedim neku rakiju
Deca su bila na intervju marta 2017-te ,od jula cekali potpis,sinu potpisano 13.1.2019. a cerka jos ceka potpis.

@mucko030
Nazalost,slozio bih se sa clanom @Stefan27 da cesto i posrednici precene svoje mogucnosti i iako mi je Cvetiliana prijateljica i ja sam je preporucio nekim prijateljima koje je mrzelo da sami zavrse ovu krajnje jednostavnu proceduru ,ja sam zavrsio sve sam. Nekada se stvari iskomplikuju preko posrednika jer on ne moze da reaguje istog momenta kao sto mozete vi licno. Osim toga ,ja bih da javno pohvalim rad celokupne administracije u Sofiji. Na svakom salteru od DABC,Ministarstva pravde preko Opstine do policije svi su bili neverovatno ljubazni predusretljivi. Jedno vrlo pozitivno iskustvo.
Ko zna, mozda odem i u posrednike
 
Odgovor na temu

Mikipavlovic995
Miroslav Pavlović
Aleksinac
Aleksinac ,Srbija

Član broj: 339762
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 16:23 - pre 64 meseci
Ljudi da li je istina da moze da se izvadi prvo licna karta,pa onda pasos?Zna li neko nesto o tome?
 
Odgovor na temu

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 19:34 - pre 64 meseci
I meni se danas promenio status na
"Molbata vi e razgledana ot Sъveta po graždanstvo s položitelno stanoviщe Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na Republika Bъlgariя"

Intervju Novembra 2017.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 21:59 - pre 64 meseci
Mucko030 kada ti je ono beše vraćeno sa dopune na finalni?
 
Odgovor na temu

Blgarin90
Nikola Markovic
Socialni radnik
Falcon
Bosilegrad

Član broj: 339786
Poruke: 40
78.133.89.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 22:26 - pre 64 meseci
Sta se radi posle potpisivanja ukaza i odlaska za istim. Koji je sledeci korak jel moze neko da mi pojasni? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 22:30 - pre 64 meseci
Citat:
Mikipavlovic995:
Ljudi da li je istina da moze da se izvadi prvo licna karta,pa onda pasos?Zna li neko nesto o tome?

Naravno da moze . Pasos i ne moras da vadis, nije ti neophodan za EU.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.02.2019. u 22:54 - pre 64 meseci
Citat:
Blgarin90:
Sta se radi posle potpisivanja ukaza i odlaska za istim. Koji je sledeci korak jel moze neko da mi pojasni? Hvala unapred

Nakon potpisivanja Ukaza zakazujete podizanje istog . Idete u Ministarstvo pravde u zakazano vreme. Treba Vam dve fotografije velicine kao za pasos i uplatnicu takse na 50 leva + 6 leva provizija. Na salteru upisujete adresu na kojoj cete se prijaviti (ukoliko nemate adresu prijavljujete se na sluzbenu "Lege" 6 ) .
Nakon podizanja Ukaza idete do Opstine gde ste prijavili adresu. Ukoliko je to sluzbena idete u Opstinu Sredec u ulici Lege koja se nalazi u blizini i tamo popunjavate prijavu adrese i predajete za EGN (maticni broj). Taksa je 30 leva i placate je na salteru u Opstini. Prijava i EGN ce Vam biti gotovi za 7 dana.
Kada odete nakon 7 dana i podignete EGN ostaje Vam samo da predate za dokumenta u policiji a ako hocete mozete istog dana i da podignete ista. Za to su Vam potrebni : fotokopija pasosa sa poslednjim pecatom ulaska u BG (najbolje da iskopirate pasos na licu mesta tj. pored policijske stanice,cena 0,20 leva ) , preveden i legalizovan izvod iz maticne knjige rodjenih + kopija istog (to morate da spremite unapred ) ,kopija Ukaza, papir iz Opstine sa EGN. Popunjavate vec delimicno popunjen obrazac koji dobijate na salteru policije,uplacujete taksu i idete na slikanje a ukoliko vadite i pasos onda i otisak prsta. I to je to.
Dokumenta podizete odmah ili za 7 dana ili za mesec dana, zavisi koju ste taksu platili tj. hocete li opet za Sofiju ili ne. Ja sam za sina platio 95,5 leva (90 leva + provizija ) i podigao licnu kartu u roku od 3 sata.
Nista lakse :)
Ako nesto ne znate da popunite ponesite 100g kafe ili ih castite sa 5 leva i sve ce da Vam zavrse oni..
Ukoliko imate nekih nedoumica,slobodno pitajte.
Pozzz
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 06:16 - pre 64 meseci
Sredinom decembra vracen na finalno
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 06:33 - pre 64 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
Mikipavlovic995:
Ljudi da li je istina da moze da se izvadi prvo licna karta,pa onda pasos?Zna li neko nesto o tome?

Naravno da moze . Pasos i ne moras da vadis, nije ti neophodan za EU.



Ja bih rekao da je neophodan bugarski pasos jer ne mozes samo sa licnom kartom da zivis u EU zato sto Bugarska nije u Sengen zoni kao ni Rumunija.
 
Odgovor na temu

Mikipavlovic995
Miroslav Pavlović
Aleksinac
Aleksinac ,Srbija

Član broj: 339762
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 08:10 - pre 64 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
Mikipavlovic995:
Ljudi da li je istina da moze da se izvadi prvo licna karta,pa onda pasos?Zna li neko nesto o tome?

Naravno da moze . Pasos i ne moras da vadis, nije ti neophodan za EU.

Pa koliko traje procedura za licnu kartu?
 
Odgovor na temu

Mikipavlovic995
Miroslav Pavlović
Aleksinac
Aleksinac ,Srbija

Član broj: 339762
Poruke: 23
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 08:28 - pre 64 meseci
Citat:
jotev74:
Citat:
Mikipavlovic995:
Ljudi da li je istina da moze da se izvadi prvo licna karta,pa onda pasos?Zna li neko nesto o tome?

Naravno da moze . Pasos i ne moras da vadis, nije ti neophodan za EU.

Da li mozes da izvadis licnu kartu dok cekas pasos..Posto sam ja bio sad u januaru na interviju,i imam do pasosa jos skoro 12 meseci,pa me zanima da li moze licna karta da se izvadi pre pasosa..Hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3547753 | Odgovora: 15779 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.