Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DA ODLEPIS OD TELEKOMA

[es] :: ISP :: DA ODLEPIS OD TELEKOMA

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19692 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA07.10.2003. u 14:02 - pre 251 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kako je to "minimalna" garantovana brzina a ne "maksimalna", potrebno je uposliti ministarstvo za telekomunikacije koje ce poslati svoje inspektore u ATC radi utvrdjivanja realnog stanja posto postoje dokazi o realnom padu kvaliteta veze. Telekom bi morao da ispostavi razloge zasto su na linije koje nisu imale tehnickih smetnji dodati uredjaji koji im realno smanjuju kvalitet (sto se prostim merenjem moze utvrditi).


jednom davno sam se ganjao sa istim problemom za jednu firmu itd...
i :) ... oni pupinizuju linije da bi time povecali.... ''domet'' prenosa glasa :)
jer inache svi ti analogni 1 parichni (dvozichani) vodovi su za prenos glasa :)
i oni lepo to stvaljaju da bi poboljsali prenos glasa :))))) ...

elem ... nismo mi jedini kod kojih to radi ... gore negde danska, norveshka, itd..
isto to ima :) ... i niko nepravi problem... :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7180 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA07.10.2003. u 14:29 - pre 251 meseci
Da, ali pupinovi kalemi se ne stavljaju na lokalne telefonske instalacije, vec samo ako duzina bakra prelazi odredjenu normu, koja je svakako iznad norme za DSL :)

U tome i jeste "catch 22"

Sto se KPN-a tice (oni to rade) - oni stavljaju "limitatore" na >nove< linije a ne konvertuju stare, mada treba da vidim koji je status toga - a tamo niko ne pravi problem jer je cena data prikljucaka sasvim prihvatljiva.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko[VOP]
Marko Kornic
Beograd

Član broj: 12488
Poruke: 83
*.proxy.abc.co.yu



Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA07.10.2003. u 16:00 - pre 251 meseci
da ali oni nama naplacuju te dve zice za prenos podataka (odvojeni su cenovnici za prenos podataka i glasa) ... sta ima da mi povecavaju domet za prenos glasa.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7180 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA07.10.2003. u 16:37 - pre 251 meseci
Citat:

da ali oni nama naplacuju te dve zice za prenos podataka (odvojeni su cenovnici za prenos podataka i glasa) ... sta ima da mi povecavaju domet za prenos glasa.


http://www.telekom.yu/SajtTele...nos_podataka/CenovnikZakup.htm

Da, to su vodovi "za prenos podataka i govora"

Jos jedan razlog za inspekciju i akciju privrednog suda koja bi suspendovala vandalizam, jer je stavljanje pupinovih kalema na vodove za prenos podataka u lokalnom saobracaju besmislica i sa tehnicke strane.

Ali, ako sto Markom rece, moguce je da se tu nista ne moze uraditi zbog drzavnog problema, ali ako me pamcenje drzi - odredjeni organi u sudstvu su favorizovali ISP-ove u sporovima, pa bi trebalo i to uzeti u razmatranje.

Mislim da bi sve ostecene strane i ISP-ovi trebalo da podnesu tuzbe i da izdejstvuju naredbu za momentalno sprecavanje modifikacije linija i vracanje sistema u stanje pre toga.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA07.10.2003. u 22:04 - pre 251 meseci
Citat:
Marko[VOP]:
da ali oni nama naplacuju te dve zice za prenos podataka (odvojeni su cenovnici za prenos podataka i glasa) ... sta ima da mi povecavaju domet za prenos glasa.


ne ne :)
koliko se secam u ugovoru pishe .. mesnu TT jednoparichnu vezu za prenos glasa itd..
i u ugovoru je lepo pisalo 9600 itd... samo shto nekad ljudi ni ne prochitaju ugovor
itd.. :)))

a sumljam da ste zakupili TT jednoparichnu za prenos podataka ... ajde proveri
pa nam reci ... :) .. ako si i zakupio prenos podataka onda si zakupio za
odredjenu propusno moc ..i mislim da toliko koliko tikazu da ti toliko puste...
cela je fora shto korisnici nece da uzmu te za prenos podataka jer su s k u p e :)
nego uzimaju za prenos glasa :) ... analogne da kazemo ili kako vec :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA07.10.2003. u 22:06 - pre 251 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:

da ali oni nama naplacuju te dve zice za prenos podataka (odvojeni su cenovnici za prenos podataka i glasa) ... sta ima da mi povecavaju domet za prenos glasa.

Da, to su vodovi "za prenos podataka i govora"


pa bash to :)
znachi prenos govora i podataka ... i jesu li isposhtovali minimum?
jel prolazi 9600 ...prolazi ...al blokiraju broadband ;) ... e pa bato :)
ono... lichno bi mi bilo drago da puste svima sve brzine itd... brzi razvoj itd....
al mislim da ljudi treba da prochitaju shta potpisuju ... :) ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7180 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA07.10.2003. u 22:59 - pre 251 meseci
Nemesis

Radi se o poslovnoj praksi i nepotrebnom stavljanju limitatora - u ugovoru nigde nije precizirana maksimalna brzina, pa ako odjednom "padne" bez nekih razloga radi se samo o losoj poslovnoj praksi - a kada se to ukombinuje sa "slucajnim' nudjenjem mnogo skuplje usluge - onda svakako postoje razlozi za mesanje privrednog suda.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA07.10.2003. u 22:59 - pre 251 meseci
Nijesam "proucavao" tu tematiku poprecnih veza, ali ako to ide po ovoj logici:
Code:
||==Tacka A
||
||
||
||
||
Telekom
      ||
      ||
      ||
      ||
      ||==Tacka B


Ne znam kako su u Telekomu povezane te parice, ali ako su one samo "povezane", i ako to povezivanje lokacija kosta toliko i toliko DIN, zasto bi oni limitirali sta i koliko korisnik prenosi tom trasom?

Jeste da je bolje ovako:

Code:
                         ||===========||
                         ||           ||
Tacka A =================||  Telekom  ||==================== Tacka B


ili

Code:
Tacka A ~~~~~~~~~~~~~~~<Etar - WiFi>~~~~~~~~~~~~~~~~~ Tacka B


Ali to nije uvijek izvodljivo
 
Odgovor na temu

Marko[VOP]
Marko Kornic
Beograd

Član broj: 12488
Poruke: 83
*.dial.abc.co.yu



Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 01:17 - pre 251 meseci
ne ne ne cekaj malo nemesis,
ocito nisi ti citao ugovore jel ti to u ugovoru i ne spominju 9600 (drzali smo ugovor u ruci kad smo krenuli u citavu pricu). To je izaslo kasnije u sluzbenom glasniku (ili kako se vec zove) , znaci ocito je da je ranije moglo, a sad odjednom ne moze. A izgleda da si tek sad malo bolje osmotrio i ovaj link.

http://www.telekom.yu/SajtTele...nos_podataka/CenovnikZakup.htm

Znaci pri zahtevu i sklapanju u ugovora za TT mesni vod moras da ima kazes zasta ces da ga koristis da bi ti to naplatili, posto kao sto rekoh imaju odvojene cene i za voice i za data.

-------------------------------------------------------------
Mesečna pretplata
Za Biznis korisnike koji nisu Internet servis provajderi
vrsta voda preko I centrale preko II centrale preko III centrale
analogni vod
prenos govora 2-žično 210,88 421,60 632,39
prenos govora 4-žično 421,76 843,20 1.264,78
prenos podataka 2-žično 662,51 1.325,02 2.107,98
prenos podataka 4-žično 1.325,02 2.650,04 4.215,96
--------------------------------------------------------------

Tako da smo mi znali sta potpisujemo, a to nije voice.

 
Odgovor na temu

Marko[VOP]
Marko Kornic
Beograd

Član broj: 12488
Poruke: 83
*.dial.abc.co.yu



Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 01:39 - pre 251 meseci
Citat:
nemesis

pa bash to :)
znachi prenos govora i podataka ... i jesu li isposhtovali minimum?
jel prolazi 9600 ...prolazi ...al blokiraju broadband ;) ... e pa bato :)

ono... lichno bi mi bilo drago da puste svima sve brzine itd... brzi razvoj itd....
al mislim da ljudi treba da prochitaju shta potpisuju ... :) ...



jos nesto,
ja barem kapiram ovako stvari, ja sam od njih zakupio znaci obicne dve zice, kao da sam ja hteo da ih razvucem da verata, al kad vec ima da se iznajmi ja hocu da mi te dve zice rade koliko mogu realno, a ne da mi ih neko namerno ogranicava. Znaci opet, to su "DVE ZICE" bez ugovora o bandwidth-u, moje su, mogu da proturim kroz njih koliko je realno 2Mb/s, bez ikakvog njihovog mesanja sta i koliko prolazi kroz njih.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Marko[VOP] dana 08.10.2003. u 11:23 GMT]
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.070.dsl.concepts.nl



+3 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 08:36 - pre 251 meseci
Cekajte malo, nesto mi nije jasno ovde:

telekom kaze, na sajtu sa cenama:

Digitalno: 8 Mb/s 221.760,00 221.760,00 221.760,00

Je li ovde rec o up ili down speed? ili je SDSL?

Ja sam u Holandiji, pa jos i radim za KPN (doduse na mobilnoj telefoniji, ali znam ponesto i o internetu). Neovisno od toga, privatno imam (delim sa 3 komsije) jednu ADSL liniju op 7800 kbs down i 512 kbs up (uskoro ce biti 2mbs upload) i placamo mesecno 99 evra (placa se tromesecno i kosta me 75 evra za 3 meseca).

Ova telekomova varijanta kosta ~3600 evra mesecno? Pa za te pare ja imam do kraja zivota internet bre...

Daj molim vas, gde gresim?

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

VOP|Alex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 14519
Poruke: 19
*.proxy.abc.co.yu

Sajt: www.glas-javnosti.co.yu


Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 09:03 - pre 251 meseci
Citat:
nemesis:
ne ne :)
koliko se secam u ugovoru pishe .. mesnu TT jednoparichnu vezu za prenos glasa itd..
i u ugovoru je lepo pisalo 9600 itd... samo shto nekad ljudi ni ne prochitaju ugovor
itd.. :)))


Nemesis ti ocigledno ili nemas pojma o cemu pricas, ili namerno siris dezinformacije, ili si nasao da ti je ovo zanimljivo za zajebanciju.
E pa nama ovde nije do zajebancije.
Ja bi stvarno vole da vidim u kojem ti ugovoru imas napisanu brzinu .

Ja imam ovde 6 ugovora za poprecne veze, koje znam vec napamet da recitujem koliko sam ih iscitao i ni u jednom se ne spominje brzina.

Brzina se ne spominje ni u sluzbenom glasniku na koji se poziva ugovor, vec jedino u nekim famoznim opstim odredbama telekoma (koje niko nije video osim verovatno zaposlenih u Telekomu) kao Minimalna garantovana brzina od 9600.

Ono sto je poenta price, a ti ocigledno ne razumes ili neces da razumes, je da oni nemaju pravo smisljeno ogranicavati brzinu.

Znaci ok radi na 2 mb ali mi iz Telekoma smo se popickali sa nekim provajderima pa da im naudimo stavili smo kalemove na poprecne veze a vi korisnici dodjite kod nas pa cete imati to sto ste imali ili se jebite.

Ja bi razumeo da je bila prica tipa: Telekom Srbija ukida analogne vodove imate rok do 01.01.2004. da predjete na digitalne... ili nove analogne linije cemo izdavati sa maximalnom brzinom od 128k ili slicno, ali ovo ovako, na ovaj nacin i sa ovim razlozima je totalno neprofesionalno i bezobrazno.


_____________________________
G l a s - J a v n o s t i / S e r b i a

Aleksandar Kornic - Systems Administrator
WEB, IT & Networking solutions
Vlajkoviceva 8, 11000 Belgrade, Serbia & Montenego
Website : http://www.glas-javnosti.co.yu
E-mail: [email protected]
Office Phone: +381 11 322 99 44
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 09:32 - pre 251 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nemesis
Radi se o poslovnoj praksi i nepotrebnom stavljanju limitatora - u ugovoru nigde nije precizirana maksimalna brzina, pa ako odjednom "padne" bez nekih razloga radi se samo o losoj poslovnoj praksi - a kada se to ukombinuje sa "slucajnim' nudjenjem mnogo skuplje usluge - onda svakako postoje razlozi za mesanje privrednog suda.


ma sve je to ok ... ali ti ne mozesh da znash shta on radi sa druge strane...
znash ... i veoma je jednostavno prichati kako je tamo negde daleko itd...:)
i da bi ovde trebalo da bude dragachije ....
... i bice drugachije tek onda kad bude postojalo ono shto se zove
politichka volja da se neshto odradi ... :)
dotle .. sve dotle je ono ... :))) ... selo drushtvo pecarosha i psuje prirodu shto
loshe hvata riba itd :)))) ...
a kad ti nije precizirana on nemora da je ispuni itd.... niti postoji nachin da ga
isforsirash da on uopshte sprovede meru suda posle itd.. :)
moze jednostavno ti kaze vishe nemamo kapaciteta...??? i shta si onda uradio ?


 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 09:35 - pre 251 meseci
Citat:
S a l e:
Nijesam "proucavao" tu tematiku poprecnih veza, ali ako to ide po ovoj logici:
Ne znam kako su u Telekomu povezane te parice, ali ako su one samo "povezane", i ako to povezivanje lokacija kosta toliko i toliko DIN, zasto bi oni limitirali sta i koliko korisnik prenosi tom trasom?


pa zato shto se telekomu nenamenski zauzimaju kapaciteti ...
pazi ... ti reci i da uzmesh da prenos podataka ... ali poshto to nije onaj
prenos preko E1 itd... onda njima ta parica koju ti uzimash donosi manje
para... kapirash ?
sve se vrti oko love:)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 09:38 - pre 251 meseci
Citat:
Marko[VOP]:
ne ne ne cekaj malo nemesis,
ocito nisi ti citao ugovore jel ti to u ugovoru i ne spominju 9600 (drzali smo ugovor u ruci kad smo krenuli u citavu pricu). To je izaslo kasnije u sluzbenom glasniku (ili kako se vec zove) , znaci ocito je da je ranije moglo, a sad odjednom ne moze. A izgleda da si tek sad malo bolje osmotrio i ovaj link.
prenos podataka 2-žično 662,51 1.325,02 2.107,98
Tako da smo mi znali sta potpisujemo, a to nije voice.


koliko se ja secam u ugovoru te firme i telekoma kao dodatak ili shta vec dobijeno
je i da je gar. brzina 9600 itd.. :)
sve u svemu :)... placano je tako oko 1.500 din mesechno ili neshto manje :)...
i moralo je da se ... odradi ... cimanje i veza itd da to proradilo ...
elem... kad je intervenisala njihova ambasada ... dobijena je chista parica preko koje je zujalo 512kb/s bez problema na udaljenosti ono .. radoja dakica iznad
autokomande YUBC :)... bez prolaska kroz TK Centralu :) jel tamo shta prodje
pishi propast :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 09:40 - pre 251 meseci
Citat:
Marko[VOP]:
jos nesto,
ja barem kapiram ovako stvari, ja sam od njih zakupio znaci obicne dve zice, kao da sam ja hteo da ih razvucem da verata, al kad vec ima da se iznajmi ja hocu da mi te dve zice rade koliko mogu realno, a ne da mi ih neko namerno ogranicava. Znaci opet, to su "DVE ZICE" bez ugovora o bandwidth-u, moje su, mogu da proturim kroz njih koliko je realno 2Mb/s, bez ikakvog njihovog mesanja sta i koliko prolazi kroz njih.


heheheh :)
pa nekad nemozesh da uradish 2mb/s :)
pogotovo ako su stari vodovi ili idu kroz vishe centrala itd...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 09:42 - pre 251 meseci
Citat:
SmilieBG:
Ja sam u Holandiji,
... bla bla bla...
molim vas, gde gresim?
Poz,
Sale


:) .. gde ono reche da si ?:)
e pa bato :))) ... veeeeelika razlika :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 09:51 - pre 251 meseci
Citat:
VOP|Alex:
Nemesis ti ocigledno ili nemas pojma o cemu pricas, ili namerno siris dezinformacije, ili si nasao da ti je ovo zanimljivo za zajebanciju.
E pa nama ovde nije do zajebancije.
Ja bi stvarno vole da vidim u kojem ti ugovoru imas napisanu brzinu .


moje ustavno pravo je da te zajebavam :))))... e sad dal ja upraznjavam to pravo
to je drugo :)...
taj ugovor nije u mom posedu ... jerbo neradim tamo vishe gde sam radio :)
inache ugovor je uradjen u direkciji za biznis korisnike ... 2003 negde u 03 ili 04
mesecu itd...

Citat:

Znaci ok radi na 2 mb ali mi iz Telekoma smo se popickali sa nekim provajderima pa da im naudimo stavili smo kalemove na poprecne veze a vi korisnici dodjite kod nas pa cete imati to sto ste imali ili se jebite.


mislim ja stvarno nekapiram neshto ...
ako su to toliko bitne poprechne itd... shto ljudi neuzmu ono digitalni
prenos ???... mislim ono ...
a shta dau raskinuli ugovor ?

Citat:

Ja bi razumeo da je bila prica tipa: Telekom Srbija ukida analogne vodove imate rok do 01.01.2004. da predjete na digitalne... ili nove analogne linije cemo izdavati sa maximalnom brzinom od 128k ili slicno, ali ovo ovako, na ovaj nacin i sa ovim razlozima je totalno neprofesionalno i bezobrazno.


reci da sam glup ili shta vec... ali shto bi se tebi telekom pravdao ???
mislim ono .. nemora ?... :)
ajde neko da mi objasni shta ce se promeni situacija spadanjem monopola ?
oce mislite neko da dodje i da ulozi lovu u zemlju de skenjaju premijera ko dobar dan ?
i taj kad dodje ... shta mislite koliko ce mu trebati dok postavi svoje kablove kroz grad ? ... znachi ono ... 6 meseci treba bude raskopan beograd ono 100% pa da
postave sve ?
moja slobodna procena da ce tek jedno 2-4 godine posle ukidanja monopola da neko
napravi respektabilnu alternativnu mrezu :)
znachi oni sad treba da krenu da kopaju grad da bi to uradili :)
i shta ako taj drugi koji dodje isto zvekne cene prenosa podataka itd ??? jer ono .. kaze malo trzishte mali broj poprechnih ... znachi skupo :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7180 Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 10:05 - pre 251 meseci
Citat:
SmilieBG:
Cekajte malo, nesto mi nije jasno ovde:

telekom kaze, na sajtu sa cenama:

Digitalno: 8 Mb/s 221.760,00 221.760,00 221.760,00

Je li ovde rec o up ili down speed? ili je SDSL?

Ja sam u Holandiji, pa jos i radim za KPN (doduse na mobilnoj telefoniji, ali znam ponesto i o internetu). Neovisno od toga, privatno imam (delim sa 3 komsije) jednu ADSL liniju op 7800 kbs down i 512 kbs up (uskoro ce biti 2mbs upload) i placamo mesecno 99 evra (placa se tromesecno i kosta me 75 evra za 3 meseca).

Ova telekomova varijanta kosta ~3600 evra mesecno? Pa za te pare ja imam do kraja zivota internet bre...

Daj molim vas, gde gresim?

Poz,
Sale


Ne samo to - ti imas INTERNET uracunat u cenu, dakle link ka Internetu - a ovo je samo poprecna veza izmedju tacke A i tacke B :)

Ako te zanima koliko kosta 8 mbps Internet:

8 Mb/s 463.680,00 = sto je ~7200 eura, a ne 3600 :) Sto bi se reklo, 72 puta skuplje od te tvoje veze u Holandiji :)

Nemesis: potrebna je politicka volja da se implementira sistem u kome politicka volja veze nema sa pravnim sistemom. U svakoj normalnoj zemlji postoje zakonski mehanizmi kojima se ne-trzisno poslovanje sankcionise - a ovo sto Telekom radi je upravo to. To sto ti tvrdis 'ne moze da se dokaze' i 'ne moze da se prisili' vazi i za svaku monopolsku firmu - i MS je to isto mogao da prica kada su ih optuzili za losu poslovnu praksu, ali braneci ekonomski sistem sudija je ipak presudio protiv njih i takodje su se "prisilili" a prisilili su se placanjem drasticne kazne svakih 24h "nepostovanja" i mogucom zabranom poslovanja.

Pritom Telekom i te kako moze 'da se prisili' jer Srbija ipak nije Tanzanija - po zakonu o telekomunikacijama drzava ima poslednju rec (jer Telekom ima monopol pa kako takav i podleze dodatnoj kontroli), i ako privredni sud nesto naredi oni to moraju da prihvate i da se eventualno zale vrhovnom sudu. Zapravo to vazi za bilo kakvu firmu i delatnost. U suprotnom bi svaki privatnik likovao sa "ne moz' me prisilis" i drzava bi licila na pilicarsko uzgajaliste, a ne na civilizovan svet.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

VOP|Alex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 14519
Poruke: 19
*.proxy.abc.co.yu

Sajt: www.glas-javnosti.co.yu


Profil

icon Re: DA ODLEPIS OD TELEKOMA08.10.2003. u 10:26 - pre 251 meseci
Citat:
nemesis:
moje ustavno pravo je da te zajebavam :))))... e sad dal ja upraznjavam to pravo
to je drugo :)...
taj ugovor nije u mom posedu ... jerbo neradim tamo vishe gde sam radio :)
inache ugovor je uradjen u direkciji za biznis korisnike ... 2003 negde u 03 ili 04
mesecu itd...


-Sto se tice zajebavanja to je ok mada ne vidim poentu price ovi forumi ne sluze u te svrhe a i dovodis sebe u situaciju da te ljudi ne shvataju ozbiljno

Citat:

mislim ja stvarno nekapiram neshto ...
ako su to toliko bitne poprechne itd... shto ljudi neuzmu ono digitalni
prenos ???... mislim ono ...
a shta dau raskinuli ugovor ?


-Sto se digitalnih vodova tice sto bi neko placao 20 puta vise ako mu potrebe zadovoljava nemodifikovana analogna linija.
-Za raskidanje ugovora moraju se ispostovati naravno propisani razlozi

Citat:

reci da sam glup ili shta vec... ali shto bi se tebi telekom pravdao ???
mislim ono .. nemora ?... :)
ajde neko da mi objasni shta ce se promeni situacija spadanjem monopola ?
oce mislite neko da dodje i da ulozi lovu u zemlju de skenjaju premijera ko dobar dan ?
i taj kad dodje ... shta mislite koliko ce mu trebati dok postavi svoje kablove kroz grad ? ... znachi ono ... 6 meseci treba bude raskopan beograd ono 100% pa da
postave sve ?
moja slobodna procena da ce tek jedno 2-4 godine posle ukidanja monopola da neko
napravi respektabilnu alternativnu mrezu :)
znachi oni sad treba da krenu da kopaju grad da bi to uradili :)
i shta ako taj drugi koji dodje isto zvekne cene prenosa podataka itd ??? jer ono .. kaze malo trzishte mali broj poprechnih ... znachi skupo :)


-"Pravdao" pa ti si stvarno lik, onda to lici na anarhiju npr. kupis Yuga na kredit u Zastavi i posle mesec dana dodju likovi i skinu ti motor od 1300 i stave od 900 i kazu ko te jebe sto bi se mi tebi pravdali.
Mislim sad ulazimo mnogo u politiku a to nije poenta




_____________________________
G l a s - J a v n o s t i / S e r b i a

Aleksandar Kornic - Systems Administrator
WEB, IT & Networking solutions
Vlajkoviceva 8, 11000 Belgrade, Serbia & Montenego
Website : http://www.glas-javnosti.co.yu
E-mail: [email protected]
Office Phone: +381 11 322 99 44
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: DA ODLEPIS OD TELEKOMA

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19692 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.