Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba li mi 2xPCIeX?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Treba li mi 2xPCIeX?

[ Pregleda: 2092 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Treba li mi 2xPCIeX?11.02.2008. u 10:24 - pre 197 meseci
Vrlo kratko pitanje. Kupujem maticnu ASUS P5K Intel P35 FSB1333 soc775 i na ponudi imam dvije iste, samo ova druga (skuplja) ima 2 PCIeX utora. Ako se ne varam oni sluze za dvije graficke. Kako cu ja imati samo jednu, da li da uzmem ovu jeftiniju (jedno 10eur jeftinija) ili ipak ovu bolju (ona ima i heat pipe).

evo linkova za obje:

http://www.asus.com/products.a...amp;model=1705&modelmenu=2

http://www.asus.com/products.a...amp;model=1637&modelmenu=2
...
 
Odgovor na temu

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.duga-net.com.



+27 Profil

icon Re: Treba li mi 2xPCIeX?11.02.2008. u 13:15 - pre 197 meseci
Po mom misljenju obe ploce su lose, barem u odnosu na konkurenciju. Racunajuci da neces koristiti CrossFire P5K SE je sasvim dovoljno resenje, ipak ako planiras da klokujes makinu bolje uzmi P5K zbog heatsinka jer je ovaj cipset bash vreo. Takodje uzmi u obzir da P5K poseduje FireWire, ako posedujes kameru ili eksterni HDD sa ovim prikljuckom ovo ce ti dosta znaciti.

Glavni nedostatak oba resenja, pored losih overclock mogucnosti i odsustva serijiskog porta, jeste prisustvo Realtekovog ALC883 kodeka cija podrska za Vistu je tek basic. Pravo je cudo kako je ovo Asus smislio da instalira racunajuci da P35 u svojoj specifikaciji nosi ALC888 koji ima Vista premium podrsku. Pozitivna stvar koja izdvaja Asus od ostalih je prisustvo eSATA prikljucka na backpanelu koga krasi HotPlug standard koji radi samo sa Vistom.

Moja topla preporuka je Gigabyte GA-P35-DS3L ili GA-P35-S3L. Obe ploce su prakticno iste jedina razlika je u malo boljem materijalu koriscenom za izradu modela sa oznakom D - glupost, 5€ vise zarade za marketinski trik. Inace revizija 1.0 i 2.0 [kod "oba" modela] se razlikuju samo po broju USB portova na backpanelu, dakle bez brige sto se toga tice.

http://www.gigabyte.in/Product...29&ProductName=GA-P35-DS3L

Proguglaj malo, pogledaj opise navadenih na x-bit labs, tomshardware, techreport, firingsquad...
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Treba li mi 2xPCIeX?11.02.2008. u 16:24 - pre 197 meseci
Citat:
ZZ Top: Po mom misljenju obe ploce su lose, barem u odnosu na konkurenciju. Racunajuci da neces koristiti CrossFire P5K SE je sasvim dovoljno resenje, ipak ako planiras da klokujes makinu bolje uzmi P5K zbog heatsinka jer je ovaj cipset bash vreo. Takodje uzmi u obzir da P5K poseduje FireWire, ako posedujes kameru ili eksterni HDD sa ovim prikljuckom ovo ce ti dosta znaciti.

Glavni nedostatak oba resenja, pored losih overclock mogucnosti i odsustva serijiskog porta, jeste prisustvo Realtekovog ALC883 kodeka cija podrska za Vistu je tek basic. Pravo je cudo kako je ovo Asus smislio da instalira racunajuci da P35 u svojoj specifikaciji nosi ALC888 koji ima Vista premium podrsku. Pozitivna stvar koja izdvaja Asus od ostalih je prisustvo eSATA prikljucka na backpanelu koga krasi HotPlug standard koji radi samo sa Vistom.

Moja topla preporuka je Gigabyte GA-P35-DS3L ili GA-P35-S3L. Obe ploce su prakticno iste jedina razlika je u malo boljem materijalu koriscenom za izradu modela sa oznakom D - glupost, 5€ vise zarade za marketinski trik. Inace revizija 1.0 i 2.0 [kod "oba" modela] se razlikuju samo po broju USB portova na backpanelu, dakle bez brige sto se toga tice.


Ako Vistu ne mislim instalirati i ako ne mislim vrsiti nikakav hard core overclocking, onda ova ploca i nije tako los izbor - jesam li u pravu?
Ovo pitam jer uzimam jos neke dijelove zajedno sa maticnom (dobivam popust), a oni nemaju gigabyteove maticne.
...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Treba li mi 2xPCIeX?11.02.2008. u 17:30 - pre 197 meseci
Posto znam od prilike celu pricu uzmi bilo koju od te 2 Asus-ove ploce, sa nekom boljom grafickom i zavrsio si posao... Takodje bih predlozio kvalitenija napajanja.
 
Odgovor na temu

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.duga-net.com.



+27 Profil

icon Re: Treba li mi 2xPCIeX?11.02.2008. u 23:00 - pre 197 meseci
Daleko od toga da su ove ploce los izbor. Ja sam samo pokusao da objasnim da za istu lovu ima bolje sto ne znaci da je ovo resenje lose. Ako vec imas popust svakako da je Asus bolje resenje.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Treba li mi 2xPCIeX?13.02.2008. u 21:30 - pre 197 meseci
Ako je Asus uslov i jedna od ove dve ploče, odna je prednost na strani P5K ( bez onog SE ) jer ima dodatke koji mogu da zatrebaju:
1. Jedan više SATA ( na ploči ),
2. Dva IEEE 1394a izlaza
3. Heat Pipe ( jeste skromno ali ga ima )
4. 3 PCI slota ( još uvek je mali broj periferija koje koriste PCI-E - drugi možeš da iskoristiš za neku periferiju: zvučnu ili tv karticu, ne moraš za grafičku )
5. Čini se da je P5K neka vrsta prelaza na bolje i moćnije matične ploče
Dovoljno razloga za pravi izbor, doduše ako nije kasno!!!
Pozdrav, Mikoni

 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698
Via: [es] mailing liste



+28 Profil

icon Re: Treba li mi 2xPCIeX?14.02.2008. u 09:20 - pre 197 meseci
>
>
Nije kasno jer ionako cekam da dodje jos jedna komponenta. Hvala na
savjetu iako sam i prema prijasnjim savjetima odabrao tu maticnu. :)
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Treba li mi 2xPCIeX?

[ Pregleda: 2092 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.