Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL pristup internetu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL pristup internetu

[ Pregleda: 2314 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fiser arpad

Član broj: 126399
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon ADSL pristup internetu19.02.2008. u 18:25 - pre 197 meseci
Novi sam korisnik Adsl-a kod ptt.net-a.Dobio sam router Sagem f@st 1201 i sve je radilo ok dok nisam ušao u podešavanja i prebacio na bridge mod.Sve ok poboljšao se dowload torrenta ali više ne mogu da uđem u podešavanje routera i puca mi veza što mi se nije dešavalo kad je bio u standardnom modu.Hteo bih da ga vratim i da probam sa port forwardovanjem.Unapred hvala na pomoći.
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

Član broj: 70835
Poruke: 208
*.ptt.yu.

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: ADSL pristup internetu19.02.2008. u 18:41 - pre 197 meseci
Mozes da probas restart modema (ugasis ga i nakon minut upalis).
Ako to ne pomogne, mozda ces morati da uradis vracanje na fabricka podesavanja modema.To se radi tako sto sa zadnje strane modema, pritisnes ono mali crno dugme sa oznakom " REC " pored prikljucka za ispravljac ( drzis ga pritisnuto oko deset sekundi)
Tada ce se modem vratiti na fabricki podesene vrednosti, ali ces verovatno ostati i bez podesavanja modema za ADSL kod PTT-a.
Ja sam isto ko i ti probao da cackam to i jedino sam na ovaj drugi nacin uspeo da resetujem modem.Ja sam imao bekapovanu konfiguraciju modema, pa sam je lako vratio kroz stranu za podesavanje modema.
Ako nemas konfiguracioni fajl bekapovan, onda ces morati na peske da ga podesis.
I ja sam kod PTT-a i mogu ti poslati moj config fajl ili ti poslati postavke kod mene ( nije nesto komplikovano).
Bitno je da imas sacuvane podatke za logovanje na net (PPP usename i PPP password)
Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

Fiser arpad

Član broj: 126399
Poruke: 7
89.110.199.*



Profil

icon Re: ADSL pristup internetu19.02.2008. u 20:43 - pre 197 meseci
Probao sam i restart i REC ali ništa.Verovatno mi je router otišao na večna lovišta.Interesantno je što imam internet konekciju samo mi puca linija.Verovatno ću da prijavim kvar.Molim te pošaji tvoj config fajl.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL pristup internetu

[ Pregleda: 2314 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.