Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1645398 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 16:16 - pre 130 meseci
Citat:
vladd:Nazalost, samo ce se Ameri omastiti o povoljnost kupovine, za ovu Dzetu je vec cena projektovana na oko 28k€ ili nesto vise, za Evropu..
I to samo u highline opremi...



Cene Jete trebale bi biti priblizno iste kao cene Golfa ako su paketi opreme isti. Ne vidim razlog vece cene, ili bar znacajno vece, za Jetu.

Euroauto ih prodaje po gotovo istim cenama, ali se Golf mnogo vise kupuje.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 17:57 - pre 130 meseci
Jos jedan zanimljiv primer cene do i oko 20.000, aktuelni A3 na akciji:








http://www.audi.rs/modeli/a3/novi_a3_sportback/tehnicki_podaci/

edit:tehnicki podaci


[Ovu poruku je menjao AstralPro dana 29.08.2013. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 19:09 - pre 130 meseci
Treba precizno pogledati sta se nudi u toj opremi Sportback Attraction.

Ako oprema nije odgovarajuca, ova akcijska cena je u stvari normalna cena.

A3 Sportback Attraction u standardnoj opremi, sa placemim PDVom moze se kupiti za par hiljadarki manje od ove toboze akcijske cene.


(Ova liberalizacija cena i ukidanje carinskih dazbina, na domacem trzistu moze uskoro da napravi veliki problem).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 22:09 - pre 130 meseci
Evo ti Zare prodaja u SAD, za njih je Golf promasena prica...a zna se ko je "stvorio" rabbita, prvog GTI-ja..





Pogledaj Dzetu, Pasata, i naravno, blesavu Bubu...:)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 22:45 - pre 130 meseci
Nije nista iznenadjujuce i to je sasvim normalno jer Golf i nije namnjen farmerskom mentalitetu.

Golf je automobil u srednjoj, Golf, klasi namenjen za evropskog, tehnicki obrazovanog kupca. Automobili sa malo metara nisu za Amere.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 23:19 - pre 130 meseci
Citat:
Zarko Silic: Nije nista iznenadjujuce i to je sasvim normalno jer Golf i nije namnjen farmerskom mentalitetu.

Izgleda da redneck-ovi vise vole bmw, merc, lexus i sl, dok tehnicki obrazovani znaju da je golf the one
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 23:48 - pre 130 meseci
http://video.audi.at/microsite/sondermodelle_rs/a3.php

a3 1.2 tsi 105 ks skuplji 2k evra od golfa koji pritom ima 86 ks. Došlo vreme da a3 otima kupce golfu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina30.08.2013. u 00:53 - pre 130 meseci
Citat:
jnkhttp://video.audi.at/microsite/sondermodelle_rs/a3.php

a3 1.2 tsi 105 ks skuplji 2k evra od golfa koji pritom ima 86 ks. Došlo vreme da a3 otima kupce golfu.


A pazi ovo:

Citat:
Samouverenost. To je ono što raste kako se približavate A3 Sportback-u. Sa njim Vam se čini da sve možete. To je automobil čija tehnologija skoro intuitivno prati Vašu vožnju. Ovo nije automobil koji je na čelu svake kolone samo zato što je brz, već zato što u njegovom DNK-a stoji da ide “korak ispred drugih”.


Ja sam do sad mislio da su oni najbrzi poslednji u koloni, a ne prvi

Mozda se po njima kolona krece u rikverc?

U nasem kraju, na celu kolone su babci

Kazem ja da mi ne zivimo u istom vremenskom prostoru.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina30.08.2013. u 15:03 - pre 130 meseci
Vidje junacine, dje ih pocera ispred sebe:)

Mozda su Ameri farmeri, pretezno, ali su isti ti napravili popularnost golfa MK1, i MK1 GTI. Mk2 nije doziveo veci uspeg, kao ni druga verzija varijante gti, i povremeno se malo podigne rejting, uglavnom opadajuci.

I imaju ozbijan broj ozbiljnih farmera, fanova VW.:)..ipak je samo dva glasa u kongresu odlucilo da se govori engleski a ne nemacki..:)

Elem, oni su vrlo ozbiljni, za razliku od pirincanih polja, gde se usmerava i gde je inace najjveca prodaja VW-a.

Osim sto gotovo svaka porodica ima neko trosilo goriva, odrzavaju razne cirkuse zasnovane na oktanima...

Izuzetno se zabavljaju, i u vecoj meri koriste vozila za siri spektar aplikacija, od dugih putovanja, do parking bioskopa...

Mene zaista zanima njihovo misljenje
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina31.08.2013. u 13:33 - pre 130 meseci
Ono razmisljanje, koje sam hteo da dokumentujem, doticnom prodajom na "terenu" koji izuzetno dobro zna sta je "automobil" je sledece.

Nisu prosli izmisljeni benefoti nekakvog "velikog gepeka", koji nije nekoristan ali nije presudan za odabir vozila. Mesta za kolena kosarkasa na zadnjem sedistu(narocito kod kupaca koji su konzumiraju limuzincine velicine garsonjere) takodje nisu benefit, nekakva ubrzanja na pravcu nisu fascinirali potencijalnog i realnog, a iskusnog kupca...

Svi navodni "taksativni" argumenti koji su navodjeni u korist Golfa su prakticno vise prazna prica nego nekakva vrednost koju bi trebalo bogato platiti.

Stoga je moje misljenje, da niti je golf "lider" u "svojoj" klasi(ima snaznijeg konkurenta, koji ima manje zagadjenje i manju potrosnju), ni po tehnici ni po konceptu , niti zasluzuje veliku hvalu u temi o "najboljoj kupovini", posto je to jedina sigurna stvar, u ovom trenutku, da NIJE najbolja kupovina.


Dobar, dapace odlican, je reper, ali je prevazidjen, malo sa tehnikom a mnogo vise sa koncepcijom.

I zato je tako realna slika na takvom trzistum ne gladnom, nego auto-iskusnom, trzistu koje se zabavlja sa vozilima, trzistu koje nije socijala, trzistu gde je jaka trzisna(i drzavna) sprega sa kupcem.

Izuzetno jasan dokaz. Dokaz da je, i za VW, golf postao (re)prezentativna cinjenica(gotovo maskota), ali ne i operativni proizvod...
Dokaz da je u YTD(year to date, doticna godina do datuma preseka prodaje), prodaja Dzete devet puta veca od prodaje Golfa, prodaja Bube(cista zabava, za "prakticnost" neupotrebljiva, sa gepekom za pudrijeru) veca od prodaje golfa, sa prodajom Pasata, koja je SEST puta veca od prodaje Golfa, sa procentualnim padom prodaje Golfa od nekoliko desetina procenata, a ionako apsolutno mizernim(u malom broju)...!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina31.08.2013. u 15:07 - pre 130 meseci
A zasto mislis da su Ameri bolo kakav reper u bilo cemu, pa i u proceni nekakve vrednosti automobila.

Oni mogu biti reper samo za sebe. Za Evropu za evropskog stanovnika, nikako NE. Ponajmanje za nas u Srbiji.

Kave to veze ima sta se prodaje na Novom Zelandu, Ugandi, ili Americi sa onim sto je trenutno ovde kod nas, da ne klazem lepsu rec, ovde kod nas u Evropi.


Mozda se onako cisto iz znatizelje, moze, kraickom oka pogledati sta Ameri misle ili rade, ali to apsolutno sa nama nema nikakvih dodirnih tacaka.


Amerika je daleko, a ja ovde samo gledam ove jadnike koji su pokupovali jeftina amercka auta pa sad sede i kukaku. Treba im ovo, treba im ono, a to sto sve skripi i klepece u krivinama, da se i ne spomene.

Kazu: tamo su sobri.
Tamo mozda i jesu dobri, ako su?
Ali ovde su krsevi nevidjeni. Ne da ne mogu da stanu pored nemackog automobila, vec jedva stanu i pored ruskog.

I kako mogu da budu nekakav reper ako im je licna karta ovakva?

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 31.08.2013. u 16:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina31.08.2013. u 15:11 - pre 130 meseci
@vladd : Po tome, svako trziste na kome se golf ne prodaje, je pametno trziste ? A da se ne zanemaruju ostale razlike, kao cena benzina, velicina gradova ( i ulica ), i uopste tehnicke i kultuloroske razlike izmedju trzista USA i Evrope ? Svaki tvoj ep se svede da na kraju Golf ne valja nista. Sada coveku ne bude jasno da li nas ubedjujes, ili sebe pravdas sto si kupio jednog.

Posto i Evropljani polako prestaju da kupuju nove automobile, svi cekaju neke prilike, stare 1-2g, a novo rastuca trzista kupuju automobile na metre, moguce da ce Golf klasa biti prevazidjena, ali ne svojoj krivicom, vec odumiranjem kupovne moci trzista za koje je i bila zamisljena.

edit: @Zarko je odgovorio dok sam kucao poruku
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina31.08.2013. u 18:27 - pre 130 meseci
Eeeej, polako, malo..

NIKO ne govori da Golf NISTA NE VALJA, ja takva imputiranja jednostavno necu da tolerisem, i precutim.

Jednostavno nije "najbolja kupovina". I nikakve DALJNJE insinuacije nisu tacne, potrebne i korisne..cak uvredljive, kao ekstremno GLUP "finalni" zakljucak..

A ako se postavimo u situaciju nekog menadzera, piljara nekog proizvoda, i marketing managera koji su KROJILI koncept, ona tabela je PORAZAVAJUCA..

Ne za Golf nego za KONCEPT!

U Dzetama je isti set motora, isti set menjaca(mozda za nijansu drugacije kombinacije), u Pasatima takodje, sve unutrasnje plastike i dugmici su tu negde, malo ovako ili onako..
Znaci da TEHNIKA nije problem...

Ali NEKI MODELI beleze rast prodaje a neki dramatican PAD..

U tome lezi sustina, a ni najmanje da je Golf LOS automobil...isti su elementi, platforma i ostatak u DRUGIM modelima, ponajvise u Dzeti!

Da li je CENA proizvoda najpresudnija, lose ukomponovana, ja ne bih bas da tvrdim(meni licno jeste), ali tu analizu prepustam VoA, americkom ogranku Folksvagena

Citat:
A zasto mislis da su Ameri bolo kakav reper u bilo cemu, pa i u proceni nekakve vrednosti automobila.


Zato sto su u poprilicno povoljnoj situaciji, i sa novcem i sa licnom "gluposcu", i sa puno novca i sa dosta pameti. Sto su mnogo objektivniji, i raduju se vozilu, i sto im PONAJMANJE sluzi za "puvkanje u selu", besmisleno izivljavanje medju sirotinjom, naprotiv, imaju znacajno drugaciju socijalnu strukturu i zreliji sistem "imidza"..


I nisu "novokomponovani" malogradjanski i primitivni bogatasi, nalik na "pobednike tranzicije", sitne narko dilere, ili novobogatase, dojuce gladnih zemalja u ekonomskom usponu...

I trece, nisu ni nalik EU, sa zatvorenim trzistem i trzisnim ratom, mada uskoro zatvaraju trziste za neamericke proizvode..da bih mozda posmatrao kako se kupuju vozila u bavarskim selima...koja jos neguju duh iz vremena '40-ih godina proslog veka...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina31.08.2013. u 23:01 - pre 130 meseci
Potpuno pogresno misljenje imas o Amerima, a jos pogresnije o Evropljanima. (Cesto naponinjem da mozda mi ne zivimo u istom prostoru )

Ameri kupuju ono sto njima odgovara najvise, nesumnjivo, ali to odgovara samo njima.

Afrikanci kupuju ono sto takodje samo njima odgovara.

A zasto onda Eropljanin ne bi postupio na isti nacin?

Ovde je tema odabir automobila u "C" segmentu i to ovde kod nas; ne u Americi ili Africi. Nije tema raketno naoruzanje, ni uzgoj lubenica vec automobil. Daleko i od Amerike i od Afrike.

Da li je Golf najbolji ili nije, u to ne ulazim, ali sudeci po argumentima koje spominjes, sasvim sam siguran da jeste. Cela prica podseca na kritiku boksera koji toboze ne zna da boksuje, jedino sto niko ne moze da ga pobedi.

--------------------------------------

Ako na jednom placu stoji meksicka Jeta i nemacki Golf, sasvim sam siguran da, prilikom odabira, necu mnogo razmisljati. Naravno, u slucaju da su obe izvedbe karavan.

Odnos prodaje limuzina Jete i Golfa na evropskom tlu ne treba porediti. Razlika je ogromna.

Dobar poznavalac automobila, posmatranjem oba vozila, vrlo brzo ce uociti razliku. Nekome bitnu, nekome ne. Kauboji ocigledno nemaju osecaj za ovo, pa ne znam zasto bi njihovo misljene bilo relevantno.

Onaj kome treba Golf sa repom mnogo pre ce kupiti Oktaviju, a ne Jetu.

P.S.

Neko (Jnk ili Cozmo) je spomenuo Focusa i to realno jeste auto za razmatranje. Taj ekobust je motor sa odlicnim karakteristikama i prilicno povoljnom cenom. Jeftiniji od mnogih atmosferaca iz klase.

Predlozi koje je Vladd postavio, onaj Volvo, pa Julijeta i jos, ne secam se tacnio koji, previse su daleko od realnog.





[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 01.09.2013. u 00:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina01.09.2013. u 08:22 - pre 130 meseci
Svaki normalan auto je daleko za ljubitelja golfa.

Jedina i osnovna poenta VW proizvoda je cena.


To sto je Jetta prodavana DEVET puta vise od GOlfa je njena manja cena, manja i od EU cene Dzete. Dzeta za USA trziste cak ima torziju pozadi, za razliku od evropske Dzete, koja ima multilink, i naravno neukusno vecu cenu..

A nekako smo strukturno i mentalno mnogo blizi Amerikancima nego pojedinim evropskim zemljama. Mnogo se bolje i ljudskije snalazimo i u Americi i u Australiji(pa i Japanu), i uklapamo u gradjanski sistem, za razliku od radno-robovskog odnosa kojeg dozivljavamo u Evropi.

Tako da, nevezano zasto je ova ili ona prodaja takva kakva je, nevezano za raznolikost potreba kupaca(narocito mi je zanimljiva "diskreditacija" kupaca koji kupuju sve, od trotineta do aviona), planetarna konstacija je da je CENA nerealna, za doticno realno vozilo.

I to je sustina.

I svi moji predlozi i objasnjenja su samo bili TAKSATIVNO pokazivanje da Golf nije NAJBOLJI u segmentu, ni po tehnici, ni po koncepciji, ni po ceni, i nisu bili u smislu preporuke za kupovinu, posto je to pomalo besmisleno u okruzzenju oslepelih VW fanova(bolje receno Golf), vec prosirenje vidika i pojasnjavanje tehnickog napretka kod drugih proizvodjaca...koji su prestigli VW.

I posto je rec o najboljoj kupovini, Golf to zasigurno nije. Razlog-CENA. Nezasluzena.

Da li je za nekog neinformisanog pojedinca Golf najbolji na svetu, to je licna stvar i uticaj okruzenja, ali ocigledno da u argumentima realnosti ne prolazi taj postulat.

Sa "argumentima" imaginarnosti, ljubavi i (mladalackih)snova, mislim da nema premca

http://www.autozine.org/Manufacturer/Germany/Volkswagen.html

Citat:
2012 production by models:
Passat / Santana: 1,309,618 units
Jetta / Bora: 1,060,824 units
Golf: 825,591 units
Polo: 711,519 units
Gol: 502,486 units
Tiquan: 453,081 units
Fox: 197,823 units
Touran: 152,683 units
Up: 141,515 units
Beetle: 107,939 units
Touareg: 77,635 units
CC: 68,481 units
Sharan: 48,399 units
Suran: 37,602 units
Scirocco: 33,620 units
Polo Classic / Sedan: 15,265 units
Eos: 11,138 units
Phaeton: 10,190 units
Parati: 6,380 units


Pa cak, i od nas nekoliko diskutanata, moze da se sakupi vise Pola, jedan Bora, jedna Buba, i jedan Golf

[Ovu poruku je menjao vladd dana 01.09.2013. u 09:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina01.09.2013. u 15:00 - pre 130 meseci
Ja znam sigurnih trojicu koji diskutuju u ovoj temi,a voze Golfa...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina01.09.2013. u 22:06 - pre 130 meseci
Vozim i ja golfa 2 kada ga pozajmim, da odem do radnje po delove, za ovog drugog VW-a...
A takodje postoje bar jos petoro koji ne voze VW
A verovatno su samo par njih kupili NOVO vozilo u poslednjih 5 godina...sigurno ne Golfa

Poenta je tabela proizvodnje, ne verujem da VW pravi, skoro tri puta vise Dzeta/Bora, i Pasata, pa tri cetvrtine vozi direktno pod presu, da bi Golf bio "najprodavaniji"..

Tako da je i taj "argument" naivan i izvadjen iz maste, ocigledno je da postoji odredjeno mesto za Golfa u VW paleti, ali takodje je ocito da nije "naj"...

A mesto u srcima je treca prica

Tako da mislim da smo "zakljucili" raznezene diskusije o golfu u temi o "najboljoj" kupovini, posto ni kod VW-a Golf nije u najvecoj produkciji...nije prvi na biznis pijedestalu...koje smo mi "korumpirane sudije" da mu dodeljujemo "medalju"
 
Odgovor na temu

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
*.165.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.09.2013. u 09:15 - pre 130 meseci
Te liste su čita glupost, i čitavo vrijeme potencirate te liste. Da mi da vidim ko je kupio neko auto radi te liste.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.09.2013. u 09:39 - pre 130 meseci
Nisu glupost za onoga ko zna njihovu vrednost. Kome je kupovina kola jednostavniji posao, za njega jesu.

Ja recimo, nisam od onih koji kupuju kola "kako selo kaze"...


I ne sluze "liste" da bi neko "kupio" automobil, za to su vaznije bankarske "liste" ili liste popusta i akcija..

Jednostavnije receno, PRILIKA odredjuje sta ce se kupiti, a ne nasa rasprava o "najboljoj kupovini"

Sto je i receno, ranije, i to vise puta, ali uvek ima onih koji "ne paze" na casu. I upadaju na cudna mesta u diskusiji, kao sa kruske...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina02.09.2013. u 10:11 - pre 130 meseci
Neke liste nose odredjenu informaciju bitnu za diskusiju neke ne. Ova poslednja koju je postavio Vladd koja pokazuje da je VW proizveo skoro 2 miliona golfova u 2012. godini mozda nesto nekome govori, a mozda i ne. Sve zavisi sta ko hoce da vidi. Jedan ce mozda tu videti da se VW globalno nalazi u odlicnoj formi i da je golf i dan danas popularan na svim meridijanima dok ce drugi pak konstatovati kako je golf interno u Brazilu izgubio bitku od golfa sa gepekom i zakljuciti kako zbog toga to ne moze biti nikako najbolja kupovina u Evropi. Svako ima pravo na svoju interpretaciju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1645398 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.