Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

program za porudžbine

[es] :: Access :: program za porudžbine

[ Pregleda: 7379 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 874
*.evizo.net.



+41 Profil

icon program za porudžbine07.07.2008. u 13:33 - pre 193 meseci
Pozdravljam gest dejanmaksimovic1976-a i evo želim i ja da ostavim jednu od svojih baza,da bi ljudima koji tek počinju rad sa accessom mogli koliko toliko olakšati posao.Sve ovo što sam odradio je naučeno sa ovog foruma.Mnogo puta mi je pomoć dolazila brže nego što sam i očekivao,zahvaljujući svim dobrim ljudima sa foruma.Od mog prvog javljanja 28.1.2007 do danas imalo se šta naučiti.Zahvaljujući svima Vama ,eto uspeh da koliko toliko uđem u suštinu accessa i zato želim da deo onoga što sam odradio podelim sa drugim "početnicima" u accessu.Biće mi veoma drago ako makar jedan učesnik ovog foruma iskoristiti moju bazu za svoj "projekat",makar je i prekopirao.
Raspakujete ovaj zip fajl recimo na Vaš desktop.Zatim na lokaciji C:/ napravite novi textfajl pod imenom "sloj.txt" bez navodnika i ništa više.Šifra kod prijave korisnika je KORISNIK:Slobodan LOZINKA: 1973.
Sada ste već na switchboardu.Ova baza je napravljena da radi sa podacima za artikle i partnere (koji su naručioci za nove kupce) preuzeta iz aplikacije koju koristim na poslu.To su ova dva excel fajla:CenovnikVP i partneri.
Sa SHIFT-om otvorite bazu i vidite da li su linkovane tabele sa vašeg desktopa.Ako nisu linkujte ih i sve ostalo će biti u redu.
U bazi gde god se pojavljuju polja šifra artikla,šifra kupca,šifra naručioca možete sa funkcijskim tasterom F1 da pozivate forme za pretragu i kada nađete ono što tražite duplim klikom ćete se fokusirati na željeno polje sa izabranim podatkom.Srećno.
p.s: Ako ima nekakvih problema slobodno pišite.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 08.07.2008. u 17:52 GMT+1]
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: program za porudžbine

[ Pregleda: 7379 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.