Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Monitor se povremeno ne uključi

[es] :: Laptopovi :: Monitor se povremeno ne uključi

[ Pregleda: 2195 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Monitor se povremeno ne uključi19.11.2008. u 17:42 - pre 188 meseci
Moj problem sa lap topom Sony vaio P3 se ogleda u tome što monitor napr. posle 5-6, neki put i 10-tak paljenja se uključi normalno, i onda jednostavno prestane da se upali iako čuje se da mašina radi (što i lampica pokazuje). Ostavim ga pola sata i onda ponovo upali i monitor. Mislio sam da nije neki deo koji se zagreje, ali se dešava da radi i po 1-2 sata i da posle toga nomalno se upali. Baterija mu je loša, ali ga normalno uključim u struju i on piči. U servisu su mi ga naravno očistili (to je način da uzmu pare, a kao "dijagnostika besplatna". Komp mi je prošao trojicu takvih "higijeničara" i ja to naravno, neću plaćati.), ali kvar nisu provalili sem što su mi savetovali da izvadim bateriju koja je loša kao ne bi ometala (ili šta već) napon. Mislio sam da nije flat kabl, pa sam monitor stavljao pod različitim uglovima i uopšte ne mogu provaliti da li to ima veze, zato što jednom upali pod određenim uglom, ali sledećeg momenta taj isti ugao ne vredi.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
91.150.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Monitor se povremeno ne uključi20.11.2008. u 01:11 - pre 188 meseci
Jel ti se u toku rada desava da se monitor iskljuci i nece vise da se ukljuci ili to samo kad ti je ugasen racunar pa kad ga pokreces po prvi put?
make love - !war
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
212.200.243.*



+1 Profil

icon Re: Monitor se povremeno ne uključi20.11.2008. u 08:07 - pre 188 meseci
Da, to sam propustio da naglasim. Monitor se u toku rada isključi samo onda kada uradim neku operaciju (otvorim neki folder, ili pokrenem neki program) i to samo povremeno (na pr. sledeći put otvorim isti folder ili pokrenem program i on normalno radi). Film ili muzika rade normalno satima. Jednostavno, kada ga čačkam on se posle nekog vremena isključi i posle toga ne može se upaliti (mislim na monitor) izvesno vreme. On kada se sam ugasi, posle toga neće upaliti monitor neko vreme. Isto tako, naglašavam, dešava se da ne upali ni kod startovanja, pa onda tu operaciju ponavljam više puta. Kako: startujem ga na dugme i čuje se hard, ali je monitor potpuno crn (kao da nema struje) i ja izvučem kabl od napona i onda ga ponovo startujem na dugme ... Još nešto: kada se ugasi u toku rada, monitor ne izgubi potpuno svetlost, već sa kao više "zaplavi".
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
77.46.182.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Monitor se povremeno ne uključi20.11.2008. u 11:44 - pre 188 meseci
Znas kako, iz ovoga sto si ispricao problem je hardware-ske prirode i ti tu ne mozes nista da cackas. Jedino sto ti preostaje jeste da flash-ujes bios, da proveris kakav je charge rate na adapteru (tj da ti ne riknjava adapter) i da eventualno probas sa nekom live distribucijom linux-a cisto da proveris da li ti se problem opet javlja. Gledaj da power management opcije setujes tako da ti se ne iskljucuje i ne potamnjuje ekran automatski i sl. Ako nista od toga ne pomogne jedino pravac servis (neki sony autorizovani)...
make love - !war
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
212.200.243.*



+1 Profil

icon Re: Monitor se povremeno ne uključi21.11.2008. u 07:59 - pre 188 meseci
Da li imaš ideju šta od hardvera može biti u kvaru? Inače, hvala ti na pomoći !
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
79.101.135.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Monitor se povremeno ne uključi21.11.2008. u 09:38 - pre 188 meseci
Eto vidis kad covek ne razmislja. Kako se nisam setio ovoga ranije. Nadam se da imas externi monitor, ako ga nemas nabavi ga. Vidi da li ti se isto javlja i sa njim. Ako na externom monitoru nikakvih problema nemas onda je problem 90% u flat kablu, negde se ostetio ili ima "hladan lem" negde, za to se ide u servis... Pre toga naravno flash-uj bios cisto da eliminises mogucnost da je do njega problem.
make love - !war
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.250.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Monitor se povremeno ne uključi21.11.2008. u 13:46 - pre 188 meseci
Citat:
combuster: Eto vidis kad covek ne razmislja. Kako se nisam setio ovoga ranije. Nadam se da imas externi monitor, ako ga nemas nabavi ga. Vidi da li ti se isto javlja i sa njim. Ako na externom monitoru nikakvih problema nemas onda je problem 90% u flat kablu, negde se ostetio ili ima "hladan lem" negde, za to se ide u servis... Pre toga naravno flash-uj bios cisto da eliminises mogucnost da je do njega problem.


Ovo je dosta dobra ideja, samo sto bi ja dodao prvo probaj externi monitor ako se isto desava onda reinstall OS i moralo bi seve da radi, a ako opet ne radi, onda su problemi neki koji nastaju zbog hardvera. Sto znaci da ako se isto desava posle reinstalacija OS a isto se dogadja i na externom monitoru, lap top moras u neki kvalitetan i dobar servis za iste ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Monitor se povremeno ne uključi23.11.2008. u 09:46 - pre 188 meseci
Nisam flešovao BIOS, zato što ne znam, ali sam prikačio monitor. Radio je savršeno. Ne mogu verovati, ali više mi se ne gasi monitor na lap-topu. Koliko god ga maltertirao, držao uključenog, pokretao po nekoliko programa, menjao ugao monitora, uključivao, isključivao - ma neće se ugasiti! Sledećeg dana sam probao da ga ugasim kroz ove pomenute operacije, pa tek onda da ga povežem sa eksternim monitorom, ali nisam ga mogao "naterati" da se ugasi. A da li ova hladnoća ima uticaj na to, s obzirom da mi je u sobi ovih dana temperatura za 5, 6 stepeni niža?
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Monitor se povremeno ne uključi

[ Pregleda: 2195 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.