Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)

[es] :: Ostali hardver :: Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)

[ Pregleda: 1860 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

YankeeZulu

Član broj: 127052
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)05.01.2009. u 15:51 - pre 187 meseci
Bavim se pc gamingom i video obradom (sto se tice video igara). Nemam problema ovako sa zvucnom karticom, osim kada pokusam sa frapsom ili bilo kojim drugim programom snimim video sa zvukom iz neke igre. Zvuk je katastrofalan, pokusao sam da ga sredim u sony vegasu i sound forge ali je previse unisten.

Postovacu ss sa podesavanjima za mikrofon, jer ako bilo sta drugo ukljucim onda imam problema sa mikrofonom..pa me zanima ako iko drugi ima slican problem ili savet kako i sta sa ovim, bio bih zahvalan.



Zvucnu sam kupio sa novim kompom pre pola godine otprilike, oduvek sam imao taj problem ali mi je sada bas potrebno. Drajvere sam dobio na cd-u i te instalirao.
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
77.46.221.*



+10 Profil

icon Re: Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)06.01.2009. u 01:27 - pre 187 meseci
Meni nije jasan tvoj post uopste. Fraps snima zvuk preko mikrofona, da. Evo ti novi drajveri za Realtek, mozda ti to pomogne sta god radio

http://www.realtek.com.tw/down...DownTypeID=3&GetDown=false

Ako imas problema sa linkom klikni na 'High Definition Audio Codecs' link na vrhu stranice i izaberi 'Software'.
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)06.01.2009. u 07:14 - pre 187 meseci
Zvuk unisten u kojem smislu? Clipping?

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)06.01.2009. u 22:43 - pre 187 meseci
Imam isti problem na dva laptopa.

U tehnickoj podrsci su mi rekli da je problem sto XP ne podrzava HD zvuk, pa je potrebno da se pusti patch KB888111 (prethodno mora da se deinstalira Realtek drajver ako je instaliran).

Nakon instaliranog patcha treba ponovo instalirati drajvere.

Meni nije pomoglo.

Na netu sam nasao objasnjenje da HD audio ne omogucava mikser ulaza, vec uvek radi sa jednim, autodetektujuci koji je u upotrebi. Na to, mikrofonski ulaz se dodatno obradjuje za potrebe VOIP-a, tako da j eprilicno unakazen.

E sad, kada imas instaliren Realteh Audio drajver, u direktorijumu /Program Files/Realtek/ ces naci program MicCal.exe. To je program za kalibraciju mikrofona. Pokreni ga, podesi klizac skorz desno i zavrsi ostali postupak kalibracije. Nakon toga ce se mikrofon nesto bolje cuti, ali i dalje ni blizu kako bi trebalo.


 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)07.01.2009. u 00:12 - pre 187 meseci
Pogledaj ovo: http://www.techspot.com/vb/topic38366.html

Ako nesto od svih tih ideja ne upali, menjaj karticu :)


 
Odgovor na temu

YankeeZulu

Član broj: 127052
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)07.01.2009. u 01:36 - pre 187 meseci
Citat:
Meni nije jasan tvoj post uopste. Fraps snima zvuk preko mikrofona, da. Evo ti novi drajveri za Realtek, mozda ti to pomogne sta god radio

http://www.realtek.com.tw/down...DownTypeID=3&GetDown=false

Ako imas problema sa linkom klikni na 'High Definition Audio Codecs' link na vrhu stranice i izaberi 'Software'.


Nisam siguran da fraps snima zvuk preko mikrofona jer na starom kompu nisam imao mic a ingame sound je super bio snimljen sto se tice kvaliteta, gotovo identican.

@JOJO - Previse basa ima, debljina zvuka je preterano velika, iskljucio sam SW Synth i boost jer sam mislio da je do toga ali nema razlike.

Probacu sa novim drajverima, ako je neko kojim slucajem imao problema sa ovim i nasao resenje, bio bih mu zahvalan.

P.S Srecan bozic ;)
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)10.01.2009. u 23:17 - pre 186 meseci
Slicne probleme sa snimanjem sam imao !

Resenje je dosta razlicito i kompleksno. Jedna sugestija je da rteaguje jacina snimka ako se podesava volume control ,sto skroz zvuci nebulozno sto sam napisao ali je tako.

Problemi sa mikrofonom , renderovanjem , net kamera , tv kartice i brdo problema sa novim Realtek HD Audio ,vistu nekoristim i nezanima me.

Problem sa mikrofonom probaj sa mic boost da iskljucis ,pa probaj? smanji master volume i smanji na recordig control .

Bas je to pravi propust koji je naveo Predrag Suporovic i nije jedini ,moji svi poznanici koji su kupili nove racunare imaju taj problem. Ja se nesecam da mi je ikada pravila zvucna karta ovakve probleme i propuste koje je KINA napravila .Mora da im je dosadilo pa za utehu je samo mute na record control kao biranje ulaza za snimanje .Vraticu staru plocu za ozbiljnije radove a ovaj novi krsh core2duo samo za igrice i net
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Realtek HD - problem sa snimanjem (ingame sound)

[ Pregleda: 1860 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.