Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je problem u maticnoj ploci??

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je problem u maticnoj ploci??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8161 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Da li je problem u maticnoj ploci??06.02.2009. u 17:21 - pre 186 meseci
Najprije pozdrav svima na forumu

Imam jedan problem sa kompom P4 2GHZ -756MB SDRAM - maticna SHUTLE MV 43N.Star 4g.Sve je to radilo manje vise uredno za moje potrebe,onda sam odlucio kupiti tv karticu,i kupio sam Teratec synergi hd karticu.E tad su poceli problemi=trzanje na skoro svim kanalima(probao razlicite soft)Tad mi je savjetovano da promjenim graficku karticu.I to sam uradio,kupio sam ATI Radeon 2600 pro HD.Ali problem je ostao??Onda mi je receno da kupim jaci procesor,i to sam uradio=P4 2.4 GHZ.Opet trzanje....E onda mi je receno kad si sve to zamijenio,onda zamjeni i maticnu plocu...I ajde narucim ASROCK P4 i 65G(Trebala mi sa AGP slotom zbog graficke kartice)To mi je juce stiglo,plus sam kupio i 2GB DDR rama,i mislim sad bi to konacno trebalo radit...Kad tamo.....
Skinem staru maticnu,i polako sve lijepo povezem i spojim,i na kraju kad sam probao ukljucit komp rezultat je bio=nista??'Nece ni da mrdne...??Sad mi vise nista nije jasno...P sam jos 10 puta sve ponovo pregledo,ali nista se nedesava..Sad mi nije jasno(nevjerujem daje maticna neispravna=nova)Ili da mozda nije problem u napajanju----jedino njega nisam mijenjao(LC Power 420 Wat V1.3, ATX)

Svaki savjet dobrodosao....Unaprijed hvala

Malo sam oduzio...ali muka me natjerala..
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??06.02.2009. u 18:06 - pre 186 meseci
Jesi li oba konektora od napajanja štekn´o u ploču?
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??06.02.2009. u 18:30 - pre 186 meseci
Sve sta sam mogao ustekat...to sam i ustakao...E sad dali ima jos nesto extra...
Sad si me malo trznuo
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??06.02.2009. u 18:59 - pre 186 meseci
Pregledaj i potvrdi sve komponente, procesor, kuler, memorija, jel´ sve lepo leglo.
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??06.02.2009. u 19:01 - pre 186 meseci
Majstore...10 puta sam sve pregledao,evo sad cu opet...daj boze da je tu problem...
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??06.02.2009. u 19:14 - pre 186 meseci
Hm..Sve je leglo....Skinuo sam i ove dodatne kartice,ali nist,KAOP D je neispravna...??
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??06.02.2009. u 20:48 - pre 186 meseci
Pa kaži šta se dešava, koji su simptomi, jel svetli dioda na ploči? Jel imaš uopšte napon u napajanju, od toga mora da kreneš. Napojni kabal, prekidač na napajanju...bilo šta?
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??06.02.2009. u 22:08 - pre 186 meseci
Evo uspio sam konacno pokrenut stvar..Onaj drugi kabal koji si spomenuo trebao je drugacije biti zakacen u odnosu na predhodnu plocu(ustvari ima 2 prikljucka,za onu je isao 1,a za ovu plocu drugi prikljucak)Sad kad ga ukljucim procesor se ukljuci i diskovi,ali monitor kao da nije prikljucen,na njega nedobijam signal,takoder ni maus niti tipkovnica ne rade,na tipkovnici se ne ukljucuju lampice,izgleda da nedobija napon??.Mestre,udavi ja tebe ..ali sta daradim...

Hvala ti na dosadasnjem trudu
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??07.02.2009. u 09:00 - pre 186 meseci
Vidiš da si napravio početničku grešku u slučaju sa kablom, pa zato i pitanja mora da budu u skladu sa tim pa se ne ljuti zbog toga:). Kada si stavio grafičku, jesi li pomerio onaj osigurač na njoj koji potvrđuje da je ona lepo legla? Možda si pogrešno povezao one sitne konektore za front usb na ploči, pa je ona pobrljavila/izgorela. Tastatura i miš treba da budu ps2, da bi bio siguran da je sve ok, jer usb varijanta ume da zeza kod prvog dizanja ploče. Konektor veliki sa napajanja treba da je 24-pinski? Lampica na monitoru blinka ili gori neprestano ali je crn ekran? Možda da odneseš kod nekoga stručnijeg?
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??07.02.2009. u 09:35 - pre 186 meseci
Ma taman posla ..sto bi se ljutio???::,,niko se nije naucen rodio..

Sto se tice spojeva,skoro da je sve isto kao na predhodnoj ploci..Ovaj kabal koji sam spomenuo ima 2 stekera,na 2 strane,injega kad sam okrenuo onda su diskovi i procesor proradili,takoder i ventola na grafickoj.Onda sam skinuo graficku i zakacio monitor na onu koja je integrirana(96mb)i opet isto.Lampica na monitoru je stalno ukljucena=zuta boja,probao sam na zivo otkacit kabal od monitora i izide poraku na monitoru=no segnal,znaci da je ipak povezan,ali i dalje ostaje ekran crn??Mozda jesam pogresno povezao one sitne konektore,iako sam vezao po oznakama??Sve je oznaceno..E ima jedan kablic na kojemu pise SPEAKER i njega sam zakacio na mjesto na ploci gdje takoder pise speaker,cini mi se 4-pinski,i kad je on zakacen stalno se cuje ono pistanje..tin..tin..tin..,a kad ga otkacim pistanje prestane..
E da isto kad nazivo otkacim i zakacim kabal od tipkovnice lampice na njoj prorade pa se ugase

Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??07.02.2009. u 09:58 - pre 186 meseci
Nešto si ti ipak tu pobrkao, bolje odnesi u neki servis dok nisi napravio veću štetu.
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??07.02.2009. u 10:13 - pre 186 meseci
Hvala u svakom slucaju



Evo zvao sam jednog majstora i kad sam mu rekao o cemu se radi ,rekao mi da nema vremena..Pa sam opet sve pregledao i jedina greska moze biti u ovim kablicima za usb??Ako si imao posla sa ovom plocom,tebi nebi trebao biti problem vidit gdje koji kablic ide.....

[Ovu poruku je menjao vicko dana 07.02.2009. u 15:07 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??07.02.2009. u 17:50 - pre 186 meseci
U knjižici od ploče sigurno imaš raspored svakog pina, a na onim ženskim koje tu guraš, takođe piše koji je za šta/gde, pa polako, ako treba uzmi lupu, pivo i guraj. Uostalom, to možeš da ostaviš i za posle, kada sve ostalo proradi, nije ti to prioritet, ostavi otkačeno. Bitno je da dobro prostudiraš konektore na koje ide kablić sa dugmeta "power" i "reset"!!!
Na ploču ti idu 2 konektora sa napajanja, jedan 24-pinski i jedan 4-pinski. Ako ove zadnje 4 stavke odradiš kako dolikuje, mora da radi.
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??07.02.2009. u 19:14 - pre 186 meseci
Dzaba sam se namucio..Ova ploca nije ispravna!!Jos sam se malo informirao i kao sto kazes moralo bi da radi i kad ovi kablici nisu zakaceni..

Jos jednom hvala na pomoci i veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??07.02.2009. u 19:20 - pre 186 meseci
Evo da se i ja umesam. Ovaj deo od juce sa kablovima za napajanje nije mi bas jasno sta si uradio jer ako si to pogresno povezao moze da dodje do pregorevanja pojedinih komponenti.
To sto se upalio ventilator ne znaci da radi procesor.

1. Ako jos uvek imas staru plocu testiraj na njoj jednu po jednu komponentu procesor, memoriju i graficku kartu da slucajno nisu pregoreli. Pazi na kablove .

2. Ako je sa komponentama sve u redu vrati se na novi i za prvo paljenje osim struje prikopcaj samo procesor memoriju i prekidac za ukljucivanje jer koliko sam shvatio ploca ima integrisanu grafiku.
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??07.02.2009. u 22:17 - pre 186 meseci
Da e to sam i uradio.Vratio sam staru plocu i ona radi.Nakon toga sam opet zakacio novu plocu i opet neradi.Ko sto sam rekao prije,ventilatori i diskovi rade,ali monitor se ne ukljucuje....
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??08.02.2009. u 10:12 - pre 186 meseci
A šta ako ti je u biosu integrisana grafa na enable, ti ubacio grafičku i sistem se šlogirao? Izvadi grafičku iz slota i probaj sa integrušom.
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??08.02.2009. u 11:48 - pre 186 meseci
Probao sam i to!Ustvari najprije sam probao sa integriranon,a nakon toga sa ati....Hebiga..izgleda da sam imao los horoskop kad sam je narucio..
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??08.02.2009. u 12:27 - pre 186 meseci
A da li si probao da resetujes BIOS na AsRock-u i da vidis da li ce posle toga da proradi? Neka ti momci koji vec ucestuju u temi objasne kakav je postupak sto se toga tice.
 
Odgovor na temu

vicko
Schweiz

Član broj: 10302
Poruke: 151
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Da li je problem u maticnoj ploci??08.02.2009. u 19:31 - pre 186 meseci
Ako si mislio na reset cmos sa onim jumperon i iskljucenim pc-om to sam probao,ali bez poboljsanja..
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je problem u maticnoj ploci??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8161 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.