Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

petition online - koji je smisao ovoga?

elitemadzone.org :: MadZone :: petition online - koji je smisao ovoga?

[ Pregleda: 3398 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon petition online - koji je smisao ovoga?18.03.2009. u 12:24 - pre 184 meseci
zujim malo po forumu i vidim neku temu "peticija za iphone u srbiji" [tako nekako],kad tamo,link za petition-online

naravno ovo nije prvi put da sam se susreo s doticnom vrstom peticije

mene zanima,koji je smisao toga? da li je ista znacajno dobijeno tom vrstom peticije?

da bi napravio email,treba ti max 2-3 min ,sto znaci da bi vrlo lako mogao napimpovati peticiju kako ti je volja
dok je sa "offline" peticijama druga stvar,jer se uzima "licni broj" coveka,tako da je mogucnost da se jedan te isti covek 10 puta potpise,jako smanjena...


pa molim konkretne odgovore,sta je ko postigao s ovom vrstom peticije,ili cuo da je neko
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.228.*



+3 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?18.03.2009. u 12:28 - pre 184 meseci
ja sam na takve peticije nailazio....nzm vise broj...
bilo glasanje za PayPal-a u srbiji, za ne priznavanje drzave kosovo, za povecanje uploada i to duplo (pre koju godinu) i jos takve neke kerefeke...
pa ti zakljuci sam dal su uspele il ne :)


naravno da je cela ideja glupa i smisljena je da samo pali masu .....
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?18.03.2009. u 12:41 - pre 184 meseci
Ja sam pre par godina potpisivao protiv ujezeravanja kanjona Tare. To bi možda mogao da bude kontraprimer. Crnogorski parlament je izglasao protiv davanja dozvole. A čini mi se da je šira građanska inicijativa u čijem sklopu je bila i peticija ubacila ovu priču u skupštinu na glasanje. E, sad, koliki je udeo same peticije u celoj priči bio, to me umem da procenim (a i nemam baš puno informacija o tome).
it works on my machine
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?18.03.2009. u 13:22 - pre 184 meseci
U vecini slucajeva nema nikakvog efekta. Npr. takvo je pitanje statusa Kosova(kad je vec pomenuto), gdje se narod nista ne pita, odnosno, nadlezne organe apsolutno ne interesuje njihovo misljene. Ovakva peticija nema smisla.

Peticija koja ima smisla, i koja moze da bude od koristi, je ona koja za cilj ima obostranu korist. Recimo, zahtjev za prosirenje PayPal usluga. U pitanju je obostrana dobit, i dovoljan broj potpisa koji bi procijenili stanje potraznje tj. interesovanja za njihovim uslugama na ovim prostorima, kao i relevantan organizator peticije mogu biti od velike pomoci. Mozda se problem nece odmah rijesiti, al' ako nista, zadovoljavajuci broj potencijalnih korisnika moze ubrzati proces realizacije.

Dakle, uglavnom, sve zavisi od krajnjeg cilja, tj. zeljenog efekta i relevantnosti organizatora peticije.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.76.*



+558 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?18.03.2009. u 15:09 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: zujim malo po forumu i vidim neku temu "peticija za iphone u srbiji" [tako nekako],kad tamo,link za petition-online

naravno ovo nije prvi put da sam se susreo s doticnom vrstom peticije

mene zanima,koji je smisao toga?

Da oni koji glasaju dobiju neku psihicku, moralnu, kako se zove, satisfakciju kako su uradili nesto za opstu stvar ili za sta se vec potpisuje. U sustini, smisla nema, nego je to samo jos jedan vid zabave. Eventualno, svrha je da neko ko je smislio sajt uzme pare na neki nacin, bilo od reklama, bilo kroz donaciju od ovih tipa USAID sto daju pare za te stvari.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?18.03.2009. u 19:24 - pre 184 meseci
@jericho,pa sad,a bilo je "offline" peticija? bilo je razumnih ljudi u skupstini?mislim da da :)

@lesli,sumnjam da usaid ima ikakve veze s ovim site-om,licno mislim da usaid nije lose,pomaze renoviranja skola ,izmedju ostalog,tj pomagao
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?18.03.2009. u 21:59 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: @jericho,pa sad,a bilo je "offline" peticija? bilo je razumnih ljudi u skupstini?mislim da da :)

Dakle, samo ako je u obostranom interesu, ili u interesu strane od koje se ocekuje konkretan potez, tj. rjesenje. Ako takav interes nedostaje, onda peticija najcesce nema nikakvo znacenje, sem, licne satisfakcije potpisnika, kako rece Lesli. Posto smo mi drzavljani Bantu drzave, najcesce dobijemo samo satisfakciju. Sem, ako ne pocnemo pisati peticije da se parlamentarcima povecaju plate. :)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.144.*



+21 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 07:45 - pre 184 meseci
Nekako mi se sam nameće odgovor na pitanje iz naslova teme: Čuveni "Hyde Park Corner" (simbol anglo-američke definicije demokratije)?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 09:33 - pre 184 meseci
^^ajd objasni ako ti nije tesko :)

@jericho,da,ali opet ne verujem da je "online" peticija ta koja ce presuditi u korist,kada ima neko korist od toga,mozda ce kao "ispomoc" se pozvati na "online" peticiju,pored ostalih izvora...

hajde ovako,neka mi neko da konkretan primer kada je nesto ucinjeno SAMO sa "online" peticijom
[dakle moze biti bilo sta,od promene boje na kesici pirinca,do promene imena web site-a,ili sta god],a da pri tome ni jedan drugi vid propagande nije bio [znaci bez "offline" peticija,protesta,vecanja u skupstini,bla bla]

e,da,da dodam ,to za paypal ne zavisi od pp-a,da zavisi davno bi oni to ukljucili,i bez "online" peticija,razlog zasto nije omoguceno su zakoni ovde koji to sprecavaju da bude legalno [ima vec o tome diskusija i ovde dovoljno],a i broj prevara odavde nije mali,ali nek to bude u drugom planu
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 10:51 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: @jericho,da,ali opet ne verujem da je "online" peticija ta koja ce presuditi u korist,kada ima neko korist od toga,mozda ce kao "ispomoc" se pozvati na "online" peticiju,pored ostalih izvora...

Naravno, niko i ne kaze da ce donijeti presudu. Online peticija, najcesce, ima zadatak ili smisao da pokrene tj. pokusa da pokrene stvar sa mrtve tacke. Nadlezni i odgovorni organi na taj nacin, ukoliko dobiju rezultate peticije, mogu pretpostaviti cinjenicno stanje, tj. potrebu za rjesavanjem odredjenog problema neke drustvene skupine. E sada, da li ce se krenuti sa realizacijom, opet, ne zavisi od peticije, vec od mnogo drugih faktora.

Inace, slazem se, sama peticija nema mnogo znacaja i moci da mijenja mnoge stvari, al' ipak, moze da posluzi kao dio ili prilog nekog kompleksnijeg izvjestaja. Ja sam skeptik, bas kao i ti, vezano za vecinu pokrenutih peticija, i rezultata njihove realizacije. Posebno sto su mnoge online peticije, zapravo, obican bullshit, i sto se otvaraju samo kada se zahtjevaju neke, gotovo, nemoguce i apsurdne stvari :)

Ipak, sama cinjenica da se problem nasao(ako se nasao), na listi za razmatranje je zadovoljavajuci uspjeh jedne Online peticije. ;)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 12:05 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: to za paypal ne zavisi od pp-a,da zavisi davno bi oni to ukljucili,i bez "online" peticija,razlog zasto nije omoguceno su zakoni ovde koji to sprecavaju da bude legalno [ima vec o tome diskusija i ovde dovoljno],a i broj prevara odavde nije mali,ali nek to bude u drugom planu

Ja baš mislim da to zavisi samo i direktno od njih, jer - voleo bih da mi neko objasni po kojoj su to logici... ne znam - Belize, Angola, Tanzanija, Alžir i ne znam koje sve zemlje - kvalifikovane svojim zakonima i odsustvom korupcije u odnosu na nas?

Problematika je vezana za nešto nama nepoznato, jer - čak i ovakvi, sigurno smo kvalifikovaniji od nekih zemalja sa spiska, a ipak nismo na tom spisku.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 12:06 - pre 184 meseci
ok navedi mi primer problema koji je zaziveo bas zbog "op" :P

najveci problem [po meni] sa "op" je sto ne postoji mogucnost da jedna osoba samo jednom glasa,odnosno nema neki id kod

a i bas sam malo gledao naslovnu stranicu ,ima neka peticija z ane znam vec sta,da ,znam,za skidanje slike muhameda sa wiki [!??!] jer kao vredja ensto,bla bla,nista bitno,bitno je ovo,sto se niko nije ni potpisao

dakle svaka budala moze da napravi na svaku temu peticiju,a i uz to da je napimpuje bez tudje pomoci [barem je mail lako otvoriti,a ne znam da li dozvoljavaju plusice u mail-u,pa samo jedan gmail nalog i dodajse iza plusica bilo sta...]

edit:@storm,ne znam za belize angolu,devicanska ostrva i slicno,ali znam da po nasem zakonu moras za svaku poslovnu transakciju imati swift code,da moras cekati xy dana da se odobri,da lova mora biti manja od 5k eura i tako dalje...

edit:pardon,povecali su na 10k - http://www.fcs.yu/srpski/putovanja/novac.htm

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 19.03.2009. u 13:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.80.*



+6455 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 12:31 - pre 184 meseci
Smisao je da sajtovi poput petition online-a zarađuju dobru lovu prodajući e-mailove potpisnika spamerima...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 12:33 - pre 184 meseci
nema u disclaimeru da nece prodavati?zanimljiv odgovor ventura
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 14:24 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: ok navedi mi primer problema koji je zaziveo bas zbog "op" :P

Ne pratim ja takve stvari, niti me interesuju :) Vecina online peticija je, kao sto rekoh, mlacenje prazne slame, pa se skoro niko i ne obazire previse na rezultate iste. Sem toga, rezultate je potrebno predociti odgovornim licima, sto, najvjerovatnije, nije slucaj sa online peticijama.

Takodje, hipoteticki, sve i da bude nesto, tj. da se neke stvari obistine, opet odgovorna lica nemaju pretjeranu potrebu da priznaju kako je projekat XY realizovan zahvaljujuci online peticiji. Tako da manje-vise ne znamo kada je neka peticija, pogotovo online, bila od koristi, a kada ne.

Citat:
Horvat: dakle svaka budala moze da napravi na svaku temu peticiju,a i uz to da je napimpuje bez tudje pomoci [barem je mail lako otvoriti,a ne znam da li dozvoljavaju plusice u mail-u,pa samo jedan gmail nalog i dodajse iza plusica bilo sta...]

Slazem se. Zato se rezultati online peticije i uzimaju sa rezervom, bas kao i svaka druga statistika ili anketa. Takodje, obzirom da je dostupna svima, onda se ocekuje jedan jako veliki broj(reda nekoliko hiljada) "potpisa". Na ovaj nacin se odredjeni postotak "prevaranata" moze eliminisati ili zanemariti, jer ne znam sta treba da bude u pitanju, pa da neko pristane na otvaranje nekoliko desetina ili stotina mail adresa :)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 16:00 - pre 184 meseci
Ako se dobro secam, primer uspesne online peticije je bio da se Aerodrom Beograd nazove po Tesli.

U principu, sigurno je da online peticije ne mogu da menjaju drzavne granice (ili da to sprece), ali za
neke stvari mogu da budu bas efikasne jer povezuju ljude sa svih strana sveta, pogotovo ako se nesto
pokrece prvi put i ako ne postoje klanovi u vlasti zainteresovani da to nesto osujete.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 16:08 - pre 184 meseci
rekao bih da nisi u pravu

Citat:
Ime aerodroma

Vlada Republike Srbije je 2. februara 2006. godine odobrila Javnom preduzeću Aerodrom „Beograd“ da promeni ime u Aerodrom „Nikola Tesla“. Predlog da beogradski aerodrom promeni ime Upravni odbor tog aerodoma ozvaničio je na sednici od 27. januara.

Inicijator ideje i pokretač široke javne akcije da se beogradskom aerodromu dodeli ime Nikola Tesla je Miladin Subotić, u to vreme poslovni sekretar u Institutu za dermatovenerologiju KCS-a.

izvor


Citat:
JP Aerodrom "Beograd" dobija novo ime
Beograd, 27. januar 2006. godine
JP Aerodrom “Beograd” obaveštava javnost da je 27. januara 2006. godine na sednici Upravnog odbora ovog preduzeća, usvojen predlog o promeni imena Aerodroma „Beograd”.

Novo, puno ime najveće vazdušne luke u Srbiji i Crnoj Gori biće JP Aerodrom “Beograd - Nikola Tesla”.

Odluka Upravnog odbora JP Aerodrom „Beograd” biće prosleđena na saglasnost resornom Ministarstvu za kapitalne investicije Republike Srbije, nakon čega se očekuje verifikacija od strane Vlade Republike Srbije.

JP Aerodrom “Beograd” podržava inicijativu da naša matična vazdušna luka dobije novo ime u čast svetskog naučnika Nikole Tesle i sa zadovoljstvom konstatuje da će to značajno doprineti ovogodišnjem obeležavanju 150 godina od rođenja jednog od najvećih svetskih naučnika.

Informativna služba
JP Aerodrom “Beograd”

izvor
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 16:14 - pre 184 meseci
Treba razlikovati prave, zvanične peticije od ovih online baljezgarija koje kao što reče ventura verovatno najviše služe za prikupljanje email adresa i mlaćenje prazne slame. Dakle, svaka peticija koja od potpisnika kao ID zahteva nešto što se može umnožavati i/ili iskoristiti više puta nema nikakvu snagu. Takve peticije su sve one gde je za potpis dovoljno ostaviti nick, email adresu i slično, jer svako može izmisliti bezbroj nickova i otvoriti milion email adresa. Čak ni praćenje IP adrese ne pomaže, jer većina ljudi ima dinamičku IP adresu, pa opet postoji mogućnost da se ista osoba potpiše nekoliko puta. Prava peticija mora da sadrži ime i prezime, adresu, broj lične karte, matični broj i ostale lične podatke. Takva peticija svakako ima nekog značaja i na nju se može posmatrati kao na vrstu kompresije, tako da umesto da 100.000 ljudi zasebno piše neku molbu ili zahtev, ovako se ovlasti jedan koji će to da napiše i skupi potpise ljudi koji se za to zalažu. Dakle, peticija sa 100.000 potpisa, ima istu snagu kao da je 100.000 ljudi napisali jedan te isti zahtev. To naravno ne znači da ne može da postoji online peticija, ali da bi takva peticija imala istu snagu kao ona na papiru, potrebno je da se od potpisnika traže lični podaci, kao i jedinstveni digitalni potpis. Većina online peticija to ne zahteva, već obično samo email adresu... čak ni ime ne moraš da napišeš. Samim tim, takve peticije imaju istu snagu kao da si se potpisao na wc papir i posle se obrisao sa njim.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.220.*



+558 Profil

icon Re: petition online - koji je smisao ovoga?19.03.2009. u 21:35 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: ^^ajd objasni ako ti nije tesko :)

"Hyde Park Corner" je vid "institucije" u UK (i nekim anglosaskim zemljama) da postoji "klupica" (ili ćoška, deo) u Hajd Parku gde mozes da drzis kakve god hoces politicke (ili drugog tipa) govore sve dok ne krsis neki zakon. Obicno tu drze govore oni koje "normalni" nazivaju cudacima i ludacima. E tacno su to i te peticije onlajn, lepo ih je covek definisao. Nece ovaj link lepo da prihvati, treba da se selektuje ceo, pa kopira u browser

Code:
http://en.wikipedia.org/wiki/Speakers'_Corner
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: petition online - koji je smisao ovoga?

[ Pregleda: 3398 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.