Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Thomson port forwarding i problemcic..

[es] :: ISP :: ADSL :: Thomson port forwarding i problemcic..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4893 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Thomson port forwarding i problemcic..06.04.2009. u 21:36 - pre 184 meseci
Da li neko moze da mi objasni kako da otvorim portove na ovom modemu. Pokusao sam preko portfoward sajta ali mi ne ide posto mi je download 5 kb/s maksimalno.
I imam neki problem izbacuje mi stalno ip conflict in network a samo koristim net na jednom kompu.
Nadam se da ce neko imati strpljenja da mi pomogne...
hvala:)

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..06.04.2009. u 23:18 - pre 184 meseci
KOJI MODEL thompsona?
Da otvoris portove ZA STA?
5kb/s download maksimalno NA KOM PROVAJDERU? Stalno ili ka portforward sajtu?
ip konflikt? A da li si se potrudio da nam opises KAKO ti je podesena mreza? Sta tacno javlja? Ko ti je povezao racunar sa thompsonom i kako?

I na kraju, da li si procitao uopste ono sto si napisao? Da li razumes ono sto si napisao? Ja ne.

Ljudi, uozbiljite se. Ako zelite pomoc, potrudite se da date sto vise informacija, mi nismo Milan Tarot i slicni :L)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..06.04.2009. u 23:19 - pre 184 meseci
Ako je u pitanju modem, onda nema ništa od toga a ako je ipak ruter, napiši koja mu je tačno oznaka. Inače otvaranje portova ne mora da bude vezano sa brzinom.
 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..06.04.2009. u 23:24 - pre 184 meseci
Imam thomson 585 v6
Telekom adsl

Mrezu nisam ni podesavao stoji sve kako je majstor u telekomu namestio :)
Ne radi uttorent ..mislim 5kb/s ne smatram nekim radom...a trebalo bi da ide preko 100 barem...
s obzirom da ima punoo i seedera i leechera:)


 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..06.04.2009. u 23:30 - pre 184 meseci
A povezanost...paa preko splitera kabl ide u thomson iz thomsona jedan kabl za iptv ,2 kabl ide u komp to je to:)
Lan 3 ide za iptv valjda je tako podeseno a lan 1 za komp.
Nisam nista dirao ipove i to...ali javlja neki ip conflict in network....predpostavljam kao da vec neko koristi taj ip...samo ne znam kako?:)



 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
89.110.202.*



+257 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..07.04.2009. u 10:04 - pre 184 meseci
E ovo je vec bolje, mada ne savrseno.

Prvo, napisi nam izlaz komande ipconfig /all iz komandnog prompta (start/run/ ukucas cmd pa enter pa ovo malopre pa kopiras ovamo
Dalje, da li si ti podesavao mrezu na svom racunaru?
Dalje, ti koliko sam shvatio nisi nista podesavao na ruteru? Znas, taj ruter ima i wireless koji mu verovatno nije zasticen - tako da sumnjam da ti se neko "kaci" iz komsiluka (ko pokusava sa istom ip adresom da se nakaci ili tako nesto)....

A pretpostavljam da si podesio portforward za utorrent po uputstvu sa adrese
http://www.portforward.com/eng...tel/SpeedTouch585/Utorrent.htm
?
Tj. da li si uopste podesavao ista na ruteru?

P.S. Ako ti blinka lampica za WLAN onda ti se neko nakacio. Ako samo svetli konstantno, onda ti je wireless ukljucen ali nema aktivnosti, a ako ne svetli - onda ti je disable-ovan wireless i ne radi.

P.P.S. Uputstvo za tvoj ruter mozes skinuti npr. sa adrese
http://www.speedtouch.nl/docs/ST585_UserGuide.pdf

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..07.04.2009. u 10:20 - pre 184 meseci
Citat:

A povezanost...paa preko splitera kabl ide u thomson iz thomsona jedan kabl za iptv ,2 kabl ide u komp to je to:)
Lan 3 ide za iptv valjda je tako podeseno a lan 1 za komp.
Nisam nista dirao ipove i to...ali javlja neki ip conflict in network....predpostavljam kao da vec neko koristi taj ip...samo ne znam kako?:)


IP konflikt se javlja zato što DHCP server sa rutera pokušava da dodeli isti LAN IP koji si ti podesio za mrežnu na kompu. Taj problem rešavaš tako što smanjiš opseg LAN IP adresa koje dodeljuje DHCP server na ruteru. Nemam taj ruter, ali otprilike, ide ovako: Ako je LAN IP rutera 192.168.1.1, onda je opseg DHCP servera od 192.168.1.2 do 192.168.1.254. Ti si verovatno ručno podesio na kompu LAN IP 192.168.1.2. Sad, kad se komp povezuje sa ruterom, ruter pokušava da dodeli LAN IP koji je već definisan na kompu pa se javlja konflikt. Loguj s e na ruter, nađi podešavanja za DHCP server i smanji mu opseg. Na primer: od 192.168.1.5 do 192.168.1.254. Sad je tvoj komp izvan domašaja DHCP- a i neće doći do koflikta. Prot forward bi sada trebalo da radi bez problema.
Ako povežeš drugi komp koji nema statički LAN IP, dhcp rurera će mu dodeliti adresu iz raspoloživog opsega, dakle 192.168.1.5.
Savet 1: U podešavanjima za mrežnu na kompu, stavi LAN IP rurtera za default getaway i za Prefered DNS server. Seconday DNS ostavi prazan.

Savet 2: Nemoj ni slučajno isključivati DHCP server na ruteru.

pozdrav
 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..07.04.2009. u 14:10 - pre 184 meseci
Jbyn4e:

nakon comand prompta ipconfiga izbaci ovo

ip adree .... 192.168.1.66
subnat mask 255.255.255.0
default gatway 192.168.1.254

OK,lampica za wireless svetli konstantno,ukljucio sam wpa enkripciju tako da niko ne moze da se nakaci ako ne zna sifru:)
E sad nisam stavio pass na modemu i predpostavljam da samo mogu ja da pristupim modemu a tu stoji fabricki default admin admin.
Da li moze nekako bezicno da se pristupi modemu?Ali opet ne verujem da neko od komsija moze da se zakaci s obzirom da nema wpa keya kamoli da pristupi mom modemu preko admin admin onda. Ali mozda gesim?
Primetio sam da mi lampica Ethernet svetli tj treperi jer to tako treba?
Sve ostale lampice svetle konstantno osim te.Doduse i internet lampica ponekad trepne par puta pa nstavi da svetli duzi period:)
Taj ipconflic se javlja jednom u par sati ali meni net radi konstantno,ne znam koliko je to stetno?NIsam podesavao mrezu ,trebam jos da spojim ovaj internet preko lan4 do drugog kompa ali mi je prekratak kabl pa cu morati preko rutera jos jednog(koga vec imam tp link bezicni ruter) ,samo me zanima kako onda,ovaj kabl iz thommsona sa lan4 ubacim u ethernet mesto u tp link ruteru i onda koristim tamo izbor od 4 lana kako hocu?Samo me zanima sta u podesavanju tog tp link rutera trebam da stavim onda?Sad sam malo zakomplikovao ali nadam se da me je neko shvatio:) Znaci hocu da sherujem konekciju na 2 kommpa. Sada koristim lan 1 za moj lap lan 3 mi je iptv a lan 4 cu staviti jos jedan kabl koji ce ici do tog rutera tp link odatle cu dalje ponovo da sharujem konekciju na taj drugi komp pa me zanima koje podesavanje trebam da stavim u taj ruter (tp link),mislim neki ip ili nesto?Slabo se razumem u te dodele ip-a i to.




moon510:

Uf polako:)
Ja nisam nista podesavao posto se ne razume u ipeve i to.
Sto se tice podsevanja mrezne na kommpu tamo mi sve stoji na obtain i prazno je ..ako ja sam ukucavam sve ono...onda ce mi trebati i ip adresa i lan ip rutera ne znam.Izvini kao sto sam rekao ne razumem se u to. Jer ono sto kucam u komand promptu jer to ip rutera? 192.168.1.66?
A pogotovo ne znam gde da ukljucim dhcp i gde da ga iskljucim?:(

Ako moze malo preciznije pa cu ja korak po korak uraditi kako kazes/te.

Pokusao sam ono uputsvo za podesavanja utorenta(http://www.portforward.com/eng...tel/SpeedTouch585/Utorrent.htm) medjutim download mi je i dalje 1,2kb/s verovatno to ima veze sa tim dhcp ...ne znam stvarno ne razumem se.

















 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..07.04.2009. u 14:30 - pre 184 meseci
Evo pokusao sam da stavim neku drugi torent najskidaniji sa btjunkie.org-a

ide mi download oko 70 do 100kb/s a imam 2 mbita :)
Ja ocekivao da ce ici oko 200 makar:(

Mozda opet nisam nesto dobro uradio..
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
89.110.202.*



+257 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 11:35 - pre 184 meseci
Citat:
silverextream05: Jbyn4e:
nakon comand prompta ipconfiga izbaci ovo

ip adree .... 192.168.1.66
subnat mask 255.255.255.0
default gatway 192.168.1.254

Ovo deluje OK. Tvoj racunar ima adresu .66, a tvoj ruter .254.
Da li kaze nesto za DNS?

Citat:

Da li moze nekako bezicno da se pristupi modemu?Ali opet ne verujem da neko od komsija moze da se zakaci s obzirom da nema wpa keya kamoli da pristupi mom modemu preko admin admin onda. Ali mozda gesim?

Ne gresis, samo kablom ili USPOSTAVLJENOM wireless vezom moze da se prikaci. Ne moze da uspostavi vezu ako ne zna wpa (moze da ga sniff-uje mozda... ali to je druga tema)

Citat:

Primetio sam da mi lampica Ethernet svetli tj treperi jer to tako treba?
Sve ostale lampice svetle konstantno osim te.Doduse i internet lampica ponekad trepne par puta pa nstavi da svetli duzi period:)

Kad treperi znaci da ima saobracaja na tom interfejsu, tako i treba da bude.

Citat:

spojim ovaj internet preko lan4 do drugog kompa ali mi je prekratak kabl pa cu morati preko rutera jos jednog(koga vec imam tp link bezicni ruter) ,samo me zanima kako onda,ovaj kabl iz thommsona sa lan4 ubacim u ethernet mesto u tp link ruteru i onda koristim tamo izbor od 4 lana kako hocu?Samo me zanima sta u podesavanju tog tp link rutera trebam da stavim onda?Sad sam malo zakomplikovao ali nadam se da me je neko shvatio:) Znaci hocu da sherujem konekciju na 2 kommpa. Sada koristim lan 1 za moj lap lan 3 mi je iptv a lan 4 cu staviti jos jedan kabl koji ce ici do tog rutera tp link odatle cu dalje ponovo da sharujem konekciju na taj drugi komp pa me zanima koje podesavanje trebam da stavim u taj ruter (tp link),mislim neki ip ili nesto?Slabo se razumem u te dodele ip-a i to.

Probaj da oba kabla (od thomsona do tp-linka i tp-linka do racunara) ubodes u lan prikljucke, ostavi wan prazan. Nemoj nista da podesavas tp-link (mada ne znamo koji ti je model). Pretpostavljam da ce onda ti lan prikljucci da rade kao obican switch, sto tebi treba.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 12:53 - pre 184 meseci
kaze ovako:

Connection specific DNS suffix : lan


Kupio sam danas duzi utp kabl probusio zid i direktno spajam drugi komp preko lan4 iz ove speedhtouch gore navedene spravice.(thomson 585 )
Tako da necu da povezujem preko tplinka:)
Internet mi radi na oba kompa .Da li ja trebam da podesavam ip adrese sada na ova dva kompa ili je to podeseno?
Ovaj moj komp ima 192.168.1.66 adresu a taj drugi 192.168.1.101
Predpostavljam da se to automatski nesto dodeljuje ,ali opet mi javlja ip conflict in network..wireless sam disablovao..samo mi radi internet preko lan1 i lan 4 na ova dva kompa..

Sta je ono DHCP..cemu to sluzi kako se to iskljucuje ukljucuje?
Pitam posto mi torenti slabo jako rade...pa mozda ima veze i sa tim....ili ne znam zaista?

Hvala na pomoci i do sada:)


 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
89.110.202.*



+257 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 13:28 - pre 184 meseci
Uh... ponekad zazalim sto moram da objasnjavam toliko... ovako cemo, posto neki od nas rade i nemaju svo/sve vreme.

Da li si ista podesavao na ruteru - znaci preko web browsera na adresi http://192.168.1.254/ ?
I koji si to "wireles disablovo"? Na kompjuteru? To i dalje nema veze sa wireless-om na ruteru...

Dalje, ukoliko budes zeleo da napravis port forwarding za torente i slicno, moraces da izmenis ip adresu svog kompjutera na staticku,ne da bude assign automaticaly ili kako vec bese na windozama (obrati paznju da pisem sa drugog OS-a). Drugi komp nemoj da diras. Trebace ti i da se prikacis na konfiguraciju rutera (ono http gore, sa userom/lozinkom za njega) i da postupis po uputstvu koje sam ti ostavio ranije.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 13:43 - pre 184 meseci
Au ti si bas mrzovoljan nesto:)))

Jesam podesavao sam u ruteru wireles tj prvo sam bio stavio wep key pa sam kompletno diseblovao wireles da me ne zraci posto ne planiram sada trenutno to da koristim(inace ce mi trebati kasnije ali to je neka druga prica)

Nisam dirao nista drugo, tako da je sve na defaultu ili kako je covek iz telekoma stavio posto je on prckao nesto oko iptv-a tj podesavao je nesto u tom ruteru za taj lan3 koji se kaci na iptv.

Sta trebam da radim sada?


1. problem ip conflicta (da li je to uopste vazno?)

2. torenti (utorrent)

Utorrent sam vec konfigirusao onako po onoj adresi koju si mi dao.. i sada radi bolje tj skocilo je sa nekih 2,3 kb/s na 70 -100 kb/s ..a vidim da neki koji imaju telekom 2mbit kao ja, da im ide 200 konstantno..i vise..


 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
89.110.202.*



+257 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 13:55 - pre 184 meseci
Citat:
silverextream05: Au ti si bas mrzovoljan nesto:)))

Ne, samo sam na poslu i radim jos ponesto paralelno...

Citat:

1. problem ip conflicta (da li je to uopste vazno?)

2. torenti (utorrent)

Utorrent sam vec konfigirusao onako po onoj adresi koju si mi dao.. i sada radi bolje tj skocilo je sa nekih 2,3 kb/s na 70 -100 kb/s ..a vidim da neki koji imaju telekom 2mbit kao ja, da im ide 200 konstantno..i vise..

Za 1. nemam pojma sta mzoe da bude
za 2 - ako si forwardovao na 192.168.1.66, i ako ti je to stalna ip adresa (valjda jeste), onda nemas sta vise da podesavas.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 14:06 - pre 184 meseci
Ok,izvini sto ti onda toliko vremena oduzimam.

Samo jos nesto da rascistimo i necu da te davim vise...

1. za ip conflict neka stoji to nadam se da mi nista ne steti i sa tim.

2. Torente sam podesio po onom sajtu koji si mi dao i nigde nisam kucao svoj ip vec port koji koristim u utorentu
...ali ja nemam pojma da li je moja adresa staticna ili dinamicka da li se menja ili ne posto sam uvek na netu(ne gasim modem)
Mislio sam da svi na adslu imaju dinamicku ip adresu i da im se menja priliko gasenja i paljenja modema,a i kad bi znao da li mi je dinamicka ili staticna kakve veze ima?Kad i ovako nigde nemam opciju da kucam svoj ip vec port od utorenta.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
89.110.202.*



+257 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 14:30 - pre 184 meseci
Ama.

PAZLJIVO CITAJ STA PISEM.

Dakle, rekoh, da li je ip adresa tvog KOMPJUTERA a ne RUTERA staticna illi dinamicna. Dakle, start/settings/control panel ili kako vec bese, network connection, lan connection, properties, tpc/ip settings pa vidi da li je "acquire automaticaly" ili pisu neki brojevi.

Ako ne pisu, odaberes static, upises za ip 192.168.1.66, za netmask 255.255.255.0, za gateway i DNS adresu rutera (.254 u tvom slucaju)

Naravno da je spoljna ip adresa RUTERA dinamicka ukoliko nisi zahtevao/platio provajderu staticnu spoljnu ip adresu. To nas ne zanima uopste.

Citat:

Kad i ovako nigde nemam opciju da kucam svoj ip vec port od utorenta.


Ma da, nece da zove. Kazem ja - posveti 5 minuta paznje sta ja pisem i citaj pazljivo, pa necu morati po 5 puta da odgovaram. Stvarno nema gde da se upise. Evo pogledaj sliku:



P.S. Ne moras da se izvinjavas, nije poenta u tome, vec da obratis paznju na ono sto ti pricam...

Edit: Mogao si i da kliknes na neki od linkova koji su na portforward sajtu, lepo procitas/pogledas slike barem:
http://www.portforward.com/networking/static-xp.htm
kao i
http://www.portforward.com/help/portforwarding.htm
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

moon510

Član broj: 64950
Poruke: 173
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 14:40 - pre 184 meseci
Citat:

Nisam dirao nista drugo, tako da je sve na defaultu ili kako je covek iz telekoma stavio posto je on prckao nesto oko iptv-a tj podesavao je nesto u tom ruteru za taj lan3 koji se kaci na iptv.

Sta trebam da radim sada?


1. problem ip conflicta (da li je to uopste vazno?)

2. torenti (utorrent)



Preko koje IP adrese pristupaš podeššavanjima tog Thomsona?
Kad to razmrsimo, možemo dalje :-) Kad imaš dva povezana kompa, a želiš da ti torenti rade lepo, moraš na kompu koji će vući torente podesiti statički LAN IP.
Onaj Default getawa ne bi trebalo da bude 192.168.1.254
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
89.110.202.*



+257 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 14:42 - pre 184 meseci
^^ zasto ne bi trebalo da bude .254? Potpuno je svejedno koji ce da bude, samo da bude stvarna adresa rutera, kao i da u mrezi nema jos nesto sa istom ip adresom.

Btw. to je gateway (vrata za izlaz, prolaz), ne getawa ili getaway (get a way - bezi dalje, odlazi ili sta bi to vec moglo da znaci).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 14:57 - pre 184 meseci
Ok polako samo ,citam sve ali mi je malo nejasno.Doduse sada sam stvari malcice razjasnio...
otisao sam na network connections,pa local area connection i tamo na tcp/ip i sve mi je stojalo na obtain...izabrao sam da ja kucam brojeve...stavio sam ip adresu 192.168.1.66 subnet mask daje default uvek isto 255 255 255 0
default gateway 192.168.1.254 i primary dns 192.168.1.254 jer trebam i onaj secundary dns da stavim isto to ili da ostavim prazno?

A sto se tice torent sajta i port forwarda da video sam to mesto za kucanje mog statickog ipa nije bilo potrebe da mi tako naznacavas.Poenta je da ja kad kucam svoj ip staticki ( u mom slucaju ( 192.168.1.66) nista se ne promeni u postupku dalje , a kad kucam port utorenta dole na nekoj od sledecih slika mi izbaci tacno taj broj iz utorenta i onda ja to lepo ukucam u konfiguraciji,ne znam koja je poenta kucanja staticke ip adrese kad ne menja tok konfiguarcije nigde niti se negde posle spominje ta ip adresa?






 
Odgovor na temu

silverextream05
nikola bakic
Beograd

Član broj: 71710
Poruke: 53
93.86.151.*



+1 Profil

icon Re: Thomson port forwarding i problemcic..08.04.2009. u 15:13 - pre 184 meseci
Modemu pristupam na 192.168.1.254

Pa hajde odlucite se sta kucam za default gateway?
i sta za prefered i alternate dns?

Video sam na telekomovm sajtu za podrsku da pise

U slučaju da koristite DNS servere Telekoma:

Primarni DNS server: dagda2.isp.telekom.yu; 212.200.190.150

Sekundarni DNS server: dagda1.isp.telekom.yu; 212.200.191.150


a ja bi trebao da kucam 192.168.1.254?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Thomson port forwarding i problemcic..

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4893 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.