Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD-rekorder samsung HR770

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD-rekorder samsung HR770

[ Pregleda: 1705 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alaleksic

Član broj: 207596
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon DVD-rekorder samsung HR77011.06.2009. u 20:54 - pre 181 meseci
pre 3 dana desila mi se sledeca stvar,upalio sam DVD i krenuo na title list,medjutim pojavio mi se na sred ekrana tekst "System error is found" i ispod toga druga recenica "Please try it again aften furirng off the power"i ispod svega toga ok u zutom okviru i kad na daljinskom stisnem ok DVD se ugasi.Isti tekst mi se pojavi na ekranu i kad stisnem dugme REC.Sve ostalo funkcionise normalno,inace primeti sam da mi se slika nakon paljenja DVD-a pojavi nakon nekih 15 estak sekundi a do pre 3 dana proces paljenja trajao je oko 30 tak sek.Imam ovaj DVD oko mesec i po dana i kupio sam ga u NJemackoj.Ne znam da li da ga nosim negde ovde na popravku ili da ga nosim nazad pa na reklamaciju posto idem nazad uskoro ne znam koliko je ozbiljan kvar.
I jos jedno pitanje,posto nemam neko veliko iskustvo sa ovim uredjajima jel je moguce da snimci koje snimim na HDD i kasnije preko opcije COPY prebacim na disk taj snimak moze da se gleda samo na tom uredjaju jer u kompijuteru nece da ga otvori ?Jel je ista takva stvar i sa svim drugim DVD rekorderima da im se stvari ne mogu gledati na kompjuteru ili sta ?Hvala.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.85.*



+5 Profil

icon Re: DVD-rekorder samsung HR77014.06.2009. u 08:17 - pre 181 meseci
Poruka "System error is found" ne mora da znači da je u pitanju neotklonjiv problem. Ako imate neispravan disk u DVD drajvu, potrebno je izvaditi taj disk a zatim probati uredjaj. Neispravan DVD disk može biti uzrok usporenog rada. Sličan problem može da se desi ako hard disk nije formatiran ili je iz bilo kog razloga format hard diska promenjen (na primer usled nestanka električne energije tokom rada). U tom slučaju treba formatirati disk. Ukoliko ipak morate slati uredjaj na popravku, tada to uradite tamo gde vam važi garancija. Najzad, možda vam u prodavnici zamene za drugi. To proverite u garanciji koju ste dobili uz uredjaj.

Kad je u pitanju gledanje snimaka na drugim uredjajima, potrebno je disk finalizovati. Ako disk nije finalizovan kopirani filmovi (ili filmovi snimljeni direktno na DVD) se mogu gledati samo na HR770.

Inače ovaj uredjaj je dosta sličan DVD rikorderu HR773, s tim što nema DV i USB konektore. Zato pogledajte informacije na adresama

http://www.elitesecurity.org/t...egovo-poredjenje-sa-modelom-HR

http://www.elitesecurity.org/t...are-za-dvd-rekorder-samsung-hr

http://www.elitesecurity.org/t...i-DivX-titl-kod-Samsung-DVD-HR

http://www.elitesecurity.org/t...cina-titla-kod-Samsunga-DVD-HR



[Ovu poruku je menjao holononi dana 14.06.2009. u 09:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

alaleksic

Član broj: 207596
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: DVD-rekorder samsung HR77014.06.2009. u 21:10 - pre 181 meseci
Pozdrav holononi, hvala ti na postu i na linkovima.
Uradio sam jedino sto sam znao i sto mi je preostalo,otvorio sam meny i isao na disc manager tu ima opcija delete i isao sam na nju i obrisao sve.Kasnije sam pritisnuo title list pisalo naravno da nema nista ali sam potom stisnuo REC i poceo je da snima tako da je sad sve u redu s tom razlikom da sam izbrisao mnogo toga sto sam imao na HDD i da mi je zbog toga mnogo krivo.Ne znam da li sam sadrzaj sa HDD -a mogao da sacuvam formatiranjem a u isto vreme da resim taj problem ali sta je tu je.Ako mozes samo da mi objasnis ovo oko finalizovanja diska ne shvatam uopste kako se to radi i na cemu ?
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.88.*



+5 Profil

icon Re: DVD-rekorder samsung HR77014.06.2009. u 23:46 - pre 181 meseci
Ako je film snimljen ili kopiran na DVD RAM ili DVD + RW disk može se odmah koristiti na drugoj opremi, plejerima, računarima itd. Medjutim filmovi snimljeni (kopirani) na DVD + R, DVD - R ili DVD - RW disk mogu se koristiti samo na HR77x. Da bi mogli da se koriste i na drugoj opremi finalizacija se vrši na sledeći način (DVD disk mora biti u drajvu):

- Select DVD (na daljinskom), na ekranu poruke "Selected Media: DVD".
- Na daljinskom pritisnuti Menu
- Izabrati Disc Manager
- Imate više opcija (Rename, Protection, Delete All, Finalise, Format), izaberite Finalise i pritisnite OK.
- Na poruku "Do zou want to finalise disc?" izaberite Yes.
- Potvrdite, još jednom Yes.
- Poruka Finalising...
- Poruka "Completed!" označava da je proces završen.
- Na ekranu se pojavi meni sa filmovima i na takav disk se više ne može snimati.
- Kad je DVD - RW u pitanju, može se ponovo formatirati ili izvršiti Unfinalise (slično kao Finalise) i ponovo koristiti za snimanje.

Opisana procedura može da se malo razlikuje od uredjaja do uredjaja, zavisno koji je Firmware ugradjen itd. Inače, bolje je nabaviti jedan plejer za gledanje filmova, jer korišđenje DVD rikordera za gledanje DVD filmova nije isplativo.

 
Odgovor na temu

alaleksic

Član broj: 207596
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: DVD-rekorder samsung HR77015.06.2009. u 21:03 - pre 181 meseci
Hvala puno na objasnjenju uspelo je!Imam jos samo jedan problem.juce i danas nasnimao sm nekoliko stvari na HDD pa sam hteo da isprobam nesto i uspeo sam sa HDD na disk da snimim samo dva snimka od po nekih pedesetak minuta i kad sam hteo treci koji traje isto tu negde malo manje od sat vremena izbacio mi je poruku na ekran "cannot copy,Not enough free space".
Probao sam na jos jednom disku isto mi je rekao tako da mi nije jasno o cemu se radi?Da li postoji objasnjenje ili on ne moze da stavi na disk vise od tih nekih dva sata materijala,u cemu je stvar?Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.81.*



+5 Profil

icon Re: DVD-rekorder samsung HR77015.06.2009. u 22:23 - pre 181 meseci
Količina slobodnog prostora na disku zavisi od dužine snimka i od moda u kome se snima. Postoji više modova snimanja a kvalitet zavisi od količine utrošene memorije DVD diska ili HDD. Što više troši, to je snimak bolji ali je dužina trajanja ograničena.

XP - 1 sat na DVD, oko 33 sata na HDD, praktično slabo upotrebljiv, jer HR77x nema tehničkih mogućnosti da napravi snimak ovog kvaliteta, osim ako se kopira DVD disk snimljen u XP modu na nekoj drugoj opremi. Snimci najvišeg kvaliteta.
SP - 2 sata na DVD, oko 67 sati na HDD, filmovi, sportski prenosi gde se puno trči, fudbal, atletika.
LP - 4 sata na DVD, oko 133 sati na HDD, vesti, manje važni snimci, sportski prenosi u krupnom planu gde nema puno trčanja itd.
EP - 6 (ili 8) sati na DVD, oko 199 (264) sati na HDD, vesti, najslabiji kvalitet snimka.

Izbor moda snimanja se vrši pritiskom na taster REC MODE (desno dole na daljinskom). Na ekranu se istovremeno prikaže izabrani mod i broj sati koliko se još može snimii na HDD (ili DVD ako je izabran DVD).

Prema tome, ako je uredjaj podešen da snima u XP modu, vrlo brzo se potroši slobodan prostor na HDD. Provera u kom je modu pravljen snimak može se izvršiti pritiskom na TITLE LIST daljinskog upravljača. Tada se sa leve donje strane na ekranu, ispod prozora u kom se prikazuje snimak, može uočiti u kom je modu snimak napravljen. Ukoliko su snimci u XP modu, malo ćete se namučiti da prebacite film od oko sat i trideset minuta na običan DVD.


 
Odgovor na temu

alaleksic

Član broj: 207596
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: DVD-rekorder samsung HR77017.06.2009. u 13:50 - pre 181 meseci
Pa da,meni je on stalno snimao u SP-u ja iskreno niasam mnogo cackao oko toga jer nisam ni znao o cemu se radi,mislio sam da tu nema neke razlike.Sad su m stvari jasne to je to,hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD-rekorder samsung HR770

[ Pregleda: 1705 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.