Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evolucija je providna laz

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120321 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 13:50 - pre 180 meseci
A to je bitno zbog ?

Koliko puta treba ponoviti da za teoriju evolucije nije bitno šta je nastalo i iz čega, nego kako se dalje razvijalo jednom kad je nastalo. Ako to ne možeš da prihvatiš, izvini ali onda ne možemo pričati o teoriji evolucije, nego naslov teme treba promeniti u "teorije o postanku života".
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 13:52 - pre 180 meseci
Jer je noc noc noc noc totalni je mrak
Nista se vise ne vidi u tami
Ovo svetlo je usamljeni zrak
Osecam ipak ko da nismo sami ti i ja
Verujem .... ne verujem
Verujem.... ne verujem
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 14:00 - pre 180 meseci
Citat:
iizuzetan:  Ovde se radi da neziva priroda ili materija postupkom SLUCAJNIH kombinacija materije dovede do toga da "napravi" protein koji je osnov zivota !!!!


Pa... neogranske materije sasvim lepo mogu da stvaraju amino kiseline - http://en.wikipedia.org/wiki/Miller%E2%80%93Urey_experiment
Posto ne znamo koji je to protein 'zacetnik zivota' i da li tako nesto uopste postoji, treba li reci ponovo :), diskusija na tu stranu je besmislena...
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 14:02 - pre 180 meseci
@iizuzetan: Pricamo o EVOLUCIJI ne o NASTANKU ZIVOTA. Da li mozes da se drzis teme, a apsolutno si slobodan da otvoris drugu temu o nastanku zivota.
 
Odgovor na temu

Tragač

Član broj: 52858
Poruke: 58
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 17:32 - pre 180 meseci
Posto nemogu odgovoriti na sve idem samo na ono sto mi je bilo najzanimljivije:

Citat:
Vidish, u Bibliji pishe da je:
Zemlja centar univerzuma - nije
Zemlja je ravna plocha - nije

Upravo o vome govorim. Ljudi koji nikada nisu citali bibliju znau da je ona puna gluposti i pljuju po njoj. Ti nadji gdje to pise u Bibliji i ja ti dam sta hoces:) a ja ti mogu aplicirati na neke koji aludiraju da je zemlja okrugla i da se krece kroz prazan prostor a ne da je nose slonovi:)

Citat:
Pretpostavljam da jedna knjiga sa studija medicine spasi (sad lupam) 10000 ljudi, a umre 1? U ime Biblije i Boga su vodjeni Krstashki ratovi.


Biblija je najprodavanija knjiga svih vremena i promijenila je milione zivota. Sto tice krstaskih ratova nebih zelio da osporavam tvoje znnje iz istorije ali recimo da su te iste ratove vodili oni koji su ubili milione ljudi zato sto su stampali i citali Bibliju. Recimo da neupuceni misle da je inkvizicija ubijala svakog ko je bio sumnjiv da se bavi vjesticarenjem. Pa to bas nije tako. Najvise su stradali oni koji su iznosili u javnost Bibliju. Recimo bartolomejska noc u parizu! Ako si kad cuo za to.

A sad malo oko zaraze :)
Citat:
Prvo ti treba da pokazes kako je Biblija spasila nekom zivot.


Pa evo jedan primjer od mnogih. Moj dobri prijatelj Slavko Jovanovic inace poznati bluzer, osvajac sestog mjesta na svetskom prvenstvu u sviranju bluza, covjek koji je proveo zivot sa slavnim muzicarima je imao mocno iskustvo sa Biblijom. Naime veci deo svog zivota proveo je kao teski narkoman. Istina nikad nije krao i bio na dnu kao sto neki ljudi upadnu jer je imao siguran izvor finanisija zbog muzike. U odredjenim trenutcima zivota je razmisljao o Bogu i vjeri ali nikada tome nije pridavao znacaj. Medjutim svestan svoje situacije poceo je da trazi Boga ali droga je bila jaca od njega. U jednom trenutku kada je doziveo predoziranje osjetio je da pocinje da umire. Sam na livadi poceo je da se moli. I samo od jednom kada je zaista osjetio da se blizi kraj zivota nesto se dogodilo. Vratio se u normalu. Sve ovo nebi bilo cudno ali covjek vec vise od deset godina ne uzima drogu a uzimao ju je preko 20 godina. Nikada nije isao na odvikavanja a posle tog iskustva nikada vise nije osjetio privlacnost droge. Od njegove generacije samo su jos dva covjeka ziva iz tog drustva. Ostali su umrli od predoziranja. I ne samo da je vjera njega spasila nego je on na osnovu svog iskustva pomogao jos mnogim ljudima sa istim problemom.
Ovdje moze te poslusati kao cova svira:
http://www.youtube.com/results..._type=&aq=0&oq=two+bag
Dalje recimo zivot Nika Vujicica covjeka koji je rodjen bez ruku i nogu a koji ima toliko energije da ne samo sto je on uspjesan u zivotu nego je pomogao i motivisao druge da se bore i budu srecni. Nije li to cudo vjere da covjek koji nema nikakve sanse da zivi zivi tako kako zivi Nik. Samostalan a jos i mocan da pomaze drugima. Evo video o njemu:
http://traganja.com/videoteka/...i-srea/64-ivot-bez-ruku-i-nogu

Vjera ne samo da je spasavala pojedince nego su pojedinci zbog vjere spasavali hiljade drugih.
Ima tako mnogo primjera. Recimo William Wilberforce koji je svoj cijeli zivot posvetio borbi za donosenje zakona protiv robovlasnistva. Vjerovao je je Bog sve ljude stvorio jednakim i dokazao izopacenoj engleskoj vlasteli da su i crnci jednako ljudi kao i bjelci. Njegova borba oznacila je kraj legalnog otimanja i vodjenja ljudi na prisilan rad na plantaze. Prepostavlja se da su englezi u jednom periodu porobili oko 11 miliona ljuda a milion i po njih nikada nije stigao do odredista. Nego su baceni sa brodova. Hriscanski motivi ovog covjeka su mu dali snagu da istraje u borbi protiv toga. Cudno je kako se darviznizam pojavio nedugo posle toga i dao moralno pravdanje kolonistima.
Svima toplo preporucujem film


Kasnije cu pisati o evoluciji i pokazati jos mnoge nelogicnosti:) Moram malo istraziti one linkove. pozzz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.129.120.*



+7177 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 17:51 - pre 180 meseci
Nope, korisnik Tragac vise nece pisati nista jer je i posle vise opomena nastavio da reklamira svoj sajt.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
77.46.204.*



+22 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 21:01 - pre 180 meseci
Evo da odgovorim radi reda:
Citat:
Upravo o vome govorim. Ljudi koji nikada nisu citali bibliju znau da je ona puna gluposti i pljuju po njoj. Ti nadji gdje to pise u Bibliji i ja ti dam sta hoces:) a ja ti mogu aplicirati na neke koji aludiraju da je zemlja okrugla i da se krece kroz prazan prostor a ne da je nose slonovi:)

Code:
Isaiah 11:12 (New American Standard Bible)

    12And He will lift up a (A)standard for the nations
         And (B)assemble the banished ones of Israel,
         And will gather the dispersed of Judah
         From the four corners of the earth.

Isaiah 44:24 (New American Standard Bible)

 24Thus says the LORD, your (A)Redeemer, and the one who (B)formed you from the womb,
         "I, the LORD, am the maker of all things,
         (C)Stretching out the heavens by Myself
         And spreading out the earth all alone, 

Ima josh primera, samo da znash...

Citat:
Biblija je najprodavanija knjiga svih vremena i promijenila je milione zivota.

Promenila milione zivota, a sve je to moglo biti uradjeno i bez verovanja u Boga. Niko nije govorio da su te vashe zapovesti loshe.
Citat:
Sto tice krstaskih ratova nebih zelio da osporavam tvoje znnje iz istorije ali recimo da su te iste ratove vodili oni koji su ubili milione ljudi zato sto su stampali i citali Bibliju. Recimo da neupuceni misle da je inkvizicija ubijala svakog ko je bio sumnjiv da se bavi vjesticarenjem. Pa to bas nije tako. Najvise su stradali oni koji su iznosili u javnost Bibliju. Recimo bartolomejska noc u parizu! Ako si kad cuo za to.

Shta sad, oni su ubijali, pa moraju i Hrishcani; ili si dao izgovor za Krstashke ratove? Ne kontam.
A inkvizicija je ubijala likove koji su chitali/shtampali Bibliju? How yes no...
Vartolomejska noc(citat sa vikipedije):
Citat:
Vartolomejska noć je naziv za pokolj nekoliko hiljada Hugenota, izvršen u noći uoči praznika sa. Varttolomeja u noći između 23. i 24. avgusta 1572.
Taj pokolj značio je prekid s dotdašnjom politikom laviranja između katoličke crkve i protestanske stranke, naročito s obzirom na politiku približavanja Holandiji protiv Španije, koju je zastupao hugenotski vođa admiral Kolinji (Coligny).
Nalog za pokolj dala je Katrina Mediči,majka kralje Karla IX, posle većanja sa vođama katoličke stranke i s kraljevim pristankom, bojeći se osvete nakon neuspelog atentata na Kolinjija.
Progoni protestanata trajali su u Parizu do septembra, a u pokrajini do oktobra. Računa se da je pobijeno 25.000 hugenota (prema nekim procenama 50.000.)

Jako te je teshko pratiti, ne zna se ni koga branish ni koga napadash, a kamoli ko je shta uradio. Ili su ti izvori blago recheno sumnjivi.
Citat:
U jednom trenutku kada je doziveo predoziranje osjetio je da pocinje da umire. Sam na livadi poceo je da se moli.

Koliko ja znam, kad se predozirash, nikad se ne probudish. Mozda greshim, nikad se nisam predozirao. Ali vec zamishljam kako narkoman ide da se overi na sred livade, oseca da mu se blizi kraj zivota, klekne na kolena i pochinje da se moli. Joj!
Pa sa tolikom drogom u krvi i ja bih video (nekog) Boga.
Citat:
Vjera ne samo da je spasavala pojedince nego su pojedinci zbog vjere spasavali hiljade drugih.

Opet stara pricha, hrishcani ovo, hrishcani ono. Koliko puta treba reci da chovek moze da bude "dobar" i da radi "dobre stvari" u zivotu bez verovanja u Boga/Bibliju?
Doci ce valjda i taj dan kada niko nece imati potrebu da veruje u "neshto", vec ce imati predstavu o zivotu, samopouzdanje, kritichko mishljenje i pravi(a ne lazni) moral.
Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 22:38 - pre 180 meseci
Ja mojim kritickim misljenjem sudim da ne bi bilo lose da verujem u nekog boga. Ne bi mogao nikad da verujem u zvanicne price popularnih religija i njihovih starih knjiga, al u neku vrstu boga da. Za sada mi ne ide to verovanje, al ko zna.

Odakle pravo da na verujuce gledas sa nipodastavanjem, sa jedne strane si stavio predstavu o zivotu, samopouzdanje, kritichko mishljenje i pravi(a ne lazni) moral, a sa druge veru.
Ma nemoj molim te.

Sa prakticne strane: covek ima nesto neverovatno svest i samosvet, razumevanje sveta oko sebe, koliko je to fenomenalno, toliko te cini svesnim nekih neprijatnih cinjenica.
Jedna od njih je smrt, strah od smrti i sta je posle. Druga stvar, cemu sve ovo, cela ova zajebancija od zivota, sve sto radimo, odjednom se pojavimo ovde na zemlji, stvorimo se, postanemo samosvesni i svesni okuzenja, nastanemo, zezamo se neko vreme na zemlji i CAP odjednom kraj. Nema vise. Poenta, smisao, gde je ? Nema pravog odgovora.

Zasto bi onda bog bio losiji, gluplji ili manje samopuzdan odgovor na ovo pitanje?

Verovanje u boga ili u neku religiju moze biti praktcan nacin da se olaksa turobnost takvih razmisljanja.
 
Odgovor na temu

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
93.87.214.*



+22 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 23:11 - pre 180 meseci
Nemam nishta protiv da ti mislish da je Bog stvorio zivot, da on ima moc da ti utiche na zivot i da on ima neki plan shta ce da radi sa tobom.
Smeta mi kad vernici namecu odgovor "to je delo Boga" bez smislenih dokaza i kada se pravi hrishcani proklamuju da su Bude, koji su iskusili blazenstvo i neku ultimativnu istinu. Jeste...
Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
91.150.114.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz04.08.2009. u 23:31 - pre 180 meseci
Slazem se. Na kraju je sve to pitanje vere, u nauku ili nesto drugo. Verovati u odgovore na koje nauka daje na neka pitanja ukljucuje logiku i razum.
Na neka pitanja nauka nema odgovor niti moze da ga ponudi, onda imas samo dve opcije. Da zivis sa teskobom da na neka pitanja nemas odgovor.
Ili da verujes u neki odgovor.

 
Odgovor na temu

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
93.87.214.*



+22 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 01:56 - pre 180 meseci
Citat:
milivoje tomanovic:Na neka pitanja nauka nema odgovor niti moze da ga ponudi, onda imas samo dve opcije. Da zivis sa teskobom da na neka pitanja nemas odgovor.

Pa kako vreme teche nauka daje odgovor na sve vishe vaznih pitanja. To shto ti nemozesh da zamislish odgovor ne znachi da on ne postoji i da taj odgovor nauka nece pronaci.
Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 09:08 - pre 180 meseci
Mnogim ljudima je potrebno objašnjenje za nešto što još uvek nije objašnjeno, a pošto nauka ne može da im pruži te odgovore, jer se nauka ne bavi davanjem paušalnih odgovora, onda se okreću religiji gde će dobiti kakav takav odgovor, da je to božije delo i slično. Onda kada nauka da odgovor na neko pitanje i objasni neku pojavu, vremenom sve manje ljudi to pripisuje Bogu, pa čak i sama crkva koriguje svoja učenja (recimo munje i gromovi, danas niko normalan to više ne prepisuje svevišnjem, već postoje jasna i precizna objašnjenja kako nastaju i kako funkcionišu). To sve funkcioniše i ja ne vidim problem sa tim. Problem su pseudonaučnici. To su oni koji nisu ni pravi vernici, ni pravi naučnici, nego su negde između... tj. koriste naučne metode, ali na pogrešan i iskrivljen način da bi kritikovali nauku i njene dokaze... E upravo to radi iizuzetan. On u svojim izlaganjima koristi matematiku i biofiziku, ali na potpuno pogrešan način, recimo tako što koristi verovatnoću tamo gde joj nije mesto i slično.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 10:49 - pre 180 meseci
Citat:
Marko_L:  Problem su pseudonaučnici.

Ne samo oni. Problem su i naucnici. Oni koji moraju da opravdaju svoja (ne)zasluzena primanja na nekim univerzitetima, i onda izadju u javnost sa nekim...teorijama, jel'te.
Npr.
Evoluciji dovoljni i mjeseci, a ne eoni.
http://www.voanews.com/croatia...22-voa1.cfm?moddate=2006-11-22

Pojedeni jedni gusteri, ostali ovi drugi, i TO JE DOKAZ EVOLUCIJE? ROFLMAO

Ali eto, oni su nesto radili, eksperimentisali, objavili...Ma naucnici pravi, zaradili su platu.

Hajde da bude da se slazem sa vama u vezi mutacija. Koliko je organizama bilo promenjeno-mutiralo od nuklearnih proba, atomskih bombi na Hirosimu i Nagasaki, katastrofe u Cernobilu. Znaci dobili smo nove rase ljudi, i ne samo ljudi. Nove rase? Nove vrste zivih organizama? Heh, "evolucija" na delu.

Da li mutacije dovode do stvaranja raka, ili je to "evolucija", a ne bolest?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 10:58 - pre 180 meseci
Citat:
vili1
Hajde da bude da se slazem sa vama u vezi mutacija. Koliko je organizama bilo promenjeno-mutiralo od nuklearnih proba, atomskih bombi na Hirosimu i Nagasaki, katastrofe u Cernobilu. Znaci dobili smo nove rase ljudi, i ne samo ljudi. Nove rase? Nove vrste zivih organizama? Heh, "evolucija" na delu.


Mozda, ali samo mozda bi trebalo da procitas sta je potrebno da se desi da bi doslo do stvaranja vrste. Ne moze se vrsta stvoriti prostom mutacijom - vec mora takodje postojati i odredjena barijera koja sprecava mesanje primeraka iste vrste (sa mutacijama) sto bi nulifikovalo mutacije.

Posebna vrsta se postaje posle odredjenog niza promena koji onemogucuju uzajamno razmnozavanje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 11:00 - pre 180 meseci
Citat:
vilil1:
Evoluciji dovoljni i mjeseci, a ne eoni.
http://www.voanews.com/croatia...22-voa1.cfm?moddate=2006-11-22

Pojedeni jedni gusteri, ostali ovi drugi, i TO JE DOKAZ EVOLUCIJE? ROFLMAO


Šta ti tačno ovde nije jasno?
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
212.62.56.*



+4 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 11:20 - pre 180 meseci
Citat:
vilil1: Ne samo oni. Problem su i naucnici. Oni koji moraju da opravdaju svoja (ne)zasluzena primanja na nekim univerzitetima, i onda izadju u javnost sa nekim...teorijama, jel'te.


Zanimljivo je to da razni kreacionisticki "instituti" koji presipaju iz supljeg u prazno imaju vise finansijskih sredstava od nekih univerziteta, a nemaju ni jedan jedini istrazivacki rad.

Citat:
vilil1:
Pojedeni jedni gusteri, ostali ovi drugi, i TO JE DOKAZ EVOLUCIJE? ROFLMAO


Ovo je dokaz prilagodjavanja vrste, sto je uslov za evoluciju.

Citat:
vilil1:
Hajde da bude da se slazem sa vama u vezi mutacija. Koliko je organizama bilo promenjeno-mutiralo od nuklearnih proba, atomskih bombi na Hirosimu i Nagasaki, katastrofe u Cernobilu. Znaci dobili smo nove rase ljudi, i ne samo ljudi. Nove rase? Nove vrste zivih organizama? Heh, "evolucija" na delu.


Pa kada bi te mutacije bile korisne, verovatno bi opstale.
S ozbirom da ovakve mutacije uglavnom dovode do defektnih oblika zivota koji vrlo cesto nisu u stanju ni da se razmnozavaju normalno da se nece odrzati.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 11:38 - pre 180 meseci
Citat:
zaraza:Ovo je dokaz prilagodjavanja vrste, sto je uslov za evoluciju.

Ne, ovo je prica o tome koliko uspesno neki gusteri beze od predatora. Ustvari, ovo je samo dokaz koliko je ta "studija" neozbiljna. Da bi se makar malo ozbiljno shvatila, morala bi da prikaze i predatore, da li su se i koliko oni prilagodili. Ili evolucija ne vazi za njih!?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
212.62.56.*



+4 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 12:06 - pre 180 meseci
Ne, to nije takva studija, to je studija o prilagodjavanju vrste novonastalim uslovima, konkretno o zavisnosti sredine i prezivljanja.
Cela studija je ovde: http://www.sciencemag.org/cgi/content/full/sci;310/5755/1807 , a ono sto je napisano u tim novinama bas i nema mnogo veze sa njom (jos jedan dokaz da ovakve informacije ne treba traziti u zutoj stampi)...
Predatori ovde nisu bitni, jer oni nisu bili predmet izucavanja.
 
Odgovor na temu

milivoje tomanovic

Član broj: 228470
Poruke: 7
93.87.220.*



Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 17:21 - pre 180 meseci
Citat:
zrachko: Pa kako vreme teche nauka daje odgovor na sve vishe vaznih pitanja. To shto ti nemozesh da zamislish odgovor ne znachi da on ne postoji i da taj odgovor nauka nece pronaci.
Ovo sto si ti napisao je upravo primer onoga sto sam reko, verovanje u nauku. Hteli ili ne hteli na ljude deluje neka sila verovanja, kao sto je sila gravitacije. Jednostavno radoznali smo, postavljamo pitanja i uvek imamo neki odgovor na njih. Kao sto sam napisao nauka daje prave odgovre na mnoga pitanja svojim metodom istrazivanja.

Neka pitanja uopste nisu predmet bavljenja nauke, niti nauka pretenduje da da ogovor na njih (npr. zasto mi postojimo ili starinsko pitanje ima li raja i pakla).

Ti naravno verujes da ce nauka dati odgovor na ta pitanja, neko veruje u nesto drugo... Ali to je samo vera.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Evolucija je providna laz05.08.2009. u 18:24 - pre 180 meseci
Citat:

. Hteli ili ne hteli na ljude deluje neka sila verovanja, kao sto je sila gravitacije. Jednostavno radoznali smo, postavljamo pitanja i uvek imamo neki odgovor na njih. Kao sto sam napisao nauka daje prave odgovre na mnoga pitanja svojim metodom istrazivanja.


Ne.

Nauka se bazira na naucnom metodu. Naucni metod zahteva naucni eksperiment i ponovljivost rezultata.

"vera u nauku" se testira ponavljanjem eksperimenta, analizom prikupljenih merenja - i, ako se pokaze da nesto ne stima, teorija pada u vodu ili se mora unaprediti kako bi mogla da podrzi i trenutne rezultate.

Sami stubovi nauke su:

a) Iskljucivo zasnivanje na merljivim eksperimentima i formalnoj logici
b) Neophodnost nezavisne ponovljivosti/potvrde eksperimenata i teorija proisteklih iz njih
c) Stalnom unapredjivanju zbog svakodnevnog "dovodjenja u pitanje" starih teorija uz pomoc novih nalaza

Gde ti ovde vidis "veru" - jedina vera koju mozes imati u nauci je da je objektivna stvarnost koju meris instrumentima zaista objektivna stvarnost - medjutim, kako merljivu alternativu objektivne stvarnosti NEMAS (da je imas, ona bi isto bila objektivna stvarnost) ta "vera" zapravo i nije vera, vec racionalna pretpostavka.

I to je to...

Tu se svaka slicnost sa "verom" zavrsava.

Naravno, ako nisi naucnik - ti mozes verovati u naucne rezultate koje je uradio neko drugi. Ali te NIKO ne sprecava da uzmes knjigu u sake, dodjes do materijala za eksperiment / merenje - i testiras bilo kakve teorije...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evolucija je providna laz

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120321 | Odgovora: 761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.