Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

primena sertifikata u java programima

[es] :: Java :: primena sertifikata u java programima

[ Pregleda: 1539 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
212.200.65.*



+1 Profil

icon primena sertifikata u java programima04.08.2009. u 22:24 - pre 179 meseci
Skoro sam citao nesto uopsteno o zastiti izmedju ostalog i o sertifikatima pa bi hteo da probam da radim nesto
sa sertifikatima u javi.Ako neko ima neku korisnu literaturu ili neki jednostavan primer neka pise.
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

afrodom

Član broj: 155837
Poruke: 137
91.150.71.*



Profil

icon Re: primena sertifikata u java programima05.08.2009. u 16:49 - pre 179 meseci
Ne bih da te obeshrabrujem, ali ako si mislio o sigurnosnim sertifikatima, to ti je malo obuhvatnija oblast od popodnevnog iscitavanja :)
Naime cela sigurnost jave se sadrzi u nekoliko specifikacija, otvorenog tipa, tako da koliko ja znam, najbolje i najvise sto mozes nauciti o njima jeste iscitavajuci iste specifikacije i testiranjem istih. Ne znam na sta si tacno mislio ali pretpostavljam na "mutual authentication between client and server over SSL". Kao sto samo navodjenje kaze, u pitanju je razmena istih sertifikata gde server salje svoj sertifikat, a klijent ga uporedjujem sa svojom bazom sertifikata. To ti je najuprosceniji okvir u vezi sigurnosti sa sertifikatima.
Inace pored SSL (Secure Sockets Layer) koja se koristi za "integrity, confidentiality and authentication" primenom sertifikata, mozes pogledati i specifikaciju XKMS (XML Key Management Specification), sa istim osobinama i primenom kao gorenavedeni SSL transport. To ti je sto se tice nekih osnova sigurnosti. Ja bih ti preporucio XML Signature specifikaciju, i XML Encryption specifikaciju da pogledas, jer su izvrsne. Naravno, ukoliko baratas sa web servisima, WS-Security ti je nezavistan od protocola, i obuhvata pri tom, kompletnu sigurnost.
pozzzzz
 
Odgovor na temu

djomlaue
Mladen Mitrovic
Beograd

Član broj: 88201
Poruke: 17
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.worldinfuture.com


Profil

icon Re: primena sertifikata u java programima07.08.2009. u 17:47 - pre 179 meseci
Sad sve zavisi sta zelis da postignes sa sertifikatima. U sustini sertifikate koristis za enrkipciju ili digitalno potpisivanje. Odnosno da zastitis podatke od citanja ili kao dokaz da je neki dokument zaista tvoj. U javi se konkretno za sertifikate koristi paket java.security.cert.*, a evo ti i primer kako mozes da ucitas sertifikat iz fajla pa pogledaj malo i klasu Certificate.

Code:

public static java.security.cert.Certificate importCertificate(File file) {
        try {
            FileInputStream is = new FileInputStream(file);
    
            CertificateFactory cf = CertificateFactory.getInstance("X.509");
            java.security.cert.Certificate cert = cf.generateCertificate(is);
            return cert;
        } catch (CertificateException e) {
        } catch (IOException e) {
        }
        return null;
}



Kao sto afrodom rece, to ti je prilicno siroka oblast i moras da krenes od pocetka i da ukapiras sve DES, RSA, MD5, SHA-1, CA, CRL, root cert, self-signed cert i mnoge druge skracenice i da ukapiras kako funkciosu simetricni i asimetricni kljucevi, njihova kombinacija, pa onda kad ces da koristis javni a kad privatni kljuc, templejti sertifikata, opet sve u zavisnosti sta ti konkretno treba.

Najbolje ti je da pocnes odavde pa prati dalje linkove i reference.

Knjiga koja je meni bila zanimljiva je Beginning Cryptography with Java, a verujem da ces je naci na netu.

Ako te zanima online literatura nema bolje od zvanicne dokumentacije

Pozdrav
http://www.worldinfuture.com/ - Discover the future
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: primena sertifikata u java programima

[ Pregleda: 1539 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.