Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko servisa

[es] :: Windows desktop :: Pomoć oko servisa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5422 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
77.46.207.*

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 12:18 - pre 179 meseci
Pa razlika u performansama nije velika, mada primeti se da sedmica malo brze radi.... Superfetch,windows search, indexing - iskljucivanjem ovih servisa dobijas na ubrzanju, medjutim prvestveno ih iskljucuju ljudi koje nervira konstantno "drljanje" po hardu....

Sto se tice generalno iskljucivanja servisa, ja sam isto stajalista da servisi koji ne sluze nicemu idu na disabled, mada kod sedmice se to moze i putem-add and remove windows components.... Koliko ce ko da "sakatiti" svoj sistem, to je do ukusa svakog korisnika..... Neko nevoli da dira nista, a neko zeli po svom ukusu da podesi sistem

P.S Prilazem i jedan tutorijal za tranciranje sedmice , pa ko voli nek izvoli..
http://www.computingunleashed....ndows-7-ultimate-guide-to.html
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.155.*



+21 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 14:05 - pre 179 meseci
LOL!
Prema navedenom uputstvu, ako se sve primeni od Windowsa 7 ne ostane ništa.
Verovatno da bi Windows 98 mnogo brže radio na nekakvoj današnjoj prosečnoj mašini (ako bi uspeo da prepozna sav hardver)...
O tome šta brže i bolje radi, imaćemo adekvatnu sliku tek negde od kraja jeseni pa na dalje, kada se masovnije pojave neka novija hardverska rešenja, namenjena Windows 7...
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 14:50 - pre 179 meseci
Napokon da neko razume o čemu pričam :)
Koliko god bilo malo "čudnih" načina da se ubrza, to je veoma koristan tutorial. Na primer, nikada nisam ni imao pojma da zvukovi toliko opterete moj sistem :)
Bash1711, jesi li ti primetio da se programi sporije podižu sa isključenim SuperFetchom?
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 15:03 - pre 179 meseci
@Catch 22: Ma kakav Windows 98. ReactOS je bolje rešenje! Besplatan je, baziran je na Windows NT arhitekturi, ne sadrži "nepotrebne servise" i sl. !!!

Opet šalu na stranu! Žalosno je to što ljudi u zemlji Srbiji teško prihvataju nove stvari i teže ka tome da novu stvar što više osakate kako bi što više ličila na stariju "zakon" stvar.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 15:21 - pre 179 meseci
Koliko spamera ovde...
E ljudi, da li se meni pričinjava ili sa isključenim SuperFetchom posle pokretanja sistema zauzetost RAM-a ne može da mi padne ispod barem 33%, a sa uključenim je 28%? Znam da zvuči nelogično, ali evo stvarno. 3-4 puta sam ga pokrenuo i svaki put su ovakvi rezultati. U početku je zauzeće isto, a sa SuperFetchom posle nekog vremena opada. Da li se meni pričinjava ili šta?!?!
Nisam mogao da zamislim da će ovoliko ismevati one koji žele da ugase nepotrebne stvari...
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
77.46.207.*

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 16:58 - pre 179 meseci
Tutorijal je namenjen za ljude koji ozbiljno shvataju rec TWEAK, i pokazuje sta sve moze da se iskljuci u Sedmici....
Nemojte pogresno da me shvatite, pa da mislite da ja to predlazem svima da urade. Naprotiv, smatram da stvari treba ostaviti onakve kakve jesu, ukoliko obavljaju posao...
U potpunosti se slazem sa tobom Catch22, ukoliko se tutorijal primeni u potpunosti, od sedmice ne ostaje skoro nista (tranciranje do kosti, haha). To je kao upustvo Crnog Guje u vezi sa servisima, pa ko voli nek izvoli, i naravno na svoju odgovornost! A, sa njegovim tutorijalom covek bas mora da bude oprezan...Kojih sve funkcija je neko spreman da se odrekne, zarad dodatnog oslobodjenog rama, to svako mora da proceni... Ja sam licno na svom sistemu iskljucio samo windows defender, i ugasio neke windowsove stvarcice kao koje ne koristim nikad kao sto su - Tablet PC, Win. Gadget, Print and Document...

Da, Stefane, programi se sporije podizu iskljucivanjem superfetch-a, oslobadja se nesto rama i nestaje "drljanje" po hardu, pa sad sta ti se cini vaznije...

Jeste Milane, zalosno je sta sve ljudi smatraju za "zakon" stvar, ali o ukusima ne vredi raspravljati...Valjda ce neka nova stvar u buducnosti dobiti laskavi epitet "zakona"....haha...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.227.*



+21 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 18:12 - pre 179 meseci
@93 Stefan: Da ponovimo, operativni sistem treba što bolje da koristi raspoloživi RAM, od slobodnog RAM-a kojim ste opsednuti, nema nikakve vajde ako zvrji prazan. Kada neki program zatraži RAM, onda mu je O.S. i dodeljuje uz oslobađanje, po potrebi, prethodno zauzetog...

Meni lično je potpuno nebitna "brzina podizanja sistema", obično čim ustanem iz kreveta palim računaljku, odem do kupatila i kad se vratim sve je na svom mestu... uveče, pre spavanja, poslednja stvar pre gašenja svetla je da ga ugasim...
Ne znam na kakvim ste vi to brzinskim trkama, pa je toliko baš važno da li će se sistem podiće za 15-ak sekundi brže a na račun neke bitne funkcionalnosti?!?
Kapiram da je nekima "osnovna funkcionalnost" računara u ganjanju svih mogućih igrica, ali zar onda niste pogrešili mašinu, pa postoje namenski uređaji samo za to (igračke konzole?!?)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 18:16 - pre 179 meseci
Ma to je poseban sport, kao pravljenje abarta od fiće. ;) Potrebno je da imaš dovoljno vremena i onda se zanimaš time. Kasnije počneš to vreme da koristiš za pametnije stvari i ovo postane gubljenje vremena. A i nabaviš bolji auto od fiće.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pomoć oko servisa29.08.2009. u 19:04 - pre 179 meseci
Nije stvar u igricama, to ponavljam ali ne vredi. Vidiš, prvo sam počeo još pre nekih godinu dana da menjam neke programe poput Nera sa ImgBurnom, M$O sa OO.o i slično jer su zauzimali suviše mesta, a nemaju neke funkcije koje ne postoje u ovim drugim. Onda sam imao sve posebno: AV, AS, FW, i to sam na kraju skupio u jedan program. I logično da je sledeća stvar da se sa programa pređe na OS. To me je mrzelo da istražujem dok sam bio na XP-u jer sam hteo da pređem na Vistu, ali onda su svi negde oko novembra počeli da pričaju o 7, i evo sada hoću i to da privedem kraju.
I da napomenem, od kako sam instalirao 7 šta god radio sa servisima nisam primetio nikakvu razliku ni u brzini podizanja ni u ko zna čemu jer ima koji MB više slobodnog RAM-a. Možda postoji razlika u RAM-u jer sam pogasio neke servise, ali nisam vodio evidenciju kako se to menjalo vremenom. Ovo jedino radim jer je meni tako, kako da kažem, lepše i zanimljivije.
Citat:
Catch 22: Kada neki program zatraži RAM, onda mu je O.S. i dodeljuje uz oslobađanje, po potrebi, prethodno zauzetog...

Ovo mi malo čudno zvuči, dakle on će da pogasi na primer onaj servis za štampač i oslobodiće se RAM? Naravno da ne, jedino će se osloboditi ono što zauzmu ReadyBoost i SuperFetch. Je l da?
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pomoć oko servisa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5422 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.