Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?

[es] :: Hosting :: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5909 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.69.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?06.11.2009. u 17:39 - pre 176 meseci
Jel se neko raspitivao za housing kod ove firme http://www.vektor.net/poslovna/server-hausing
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
93.86.230.*

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?06.11.2009. u 21:11 - pre 176 meseci
Zar ti ne radis tamo? :D
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?06.11.2009. u 22:15 - pre 176 meseci
Citat:
deki77: hmm..
Da nezvuči kao nemoguće...ali
Ako su najavili beli šengen već od 19.12 ove godine...mogućnosti za housing u nekim EU državama je na dohvat ruke(kako god).
Znam da se mnogi neće složiti jer daljina čini svoje.Ali deračke cene support-a i prve instalacije(npr. pomenu 13.200din) mogu da zamene put avionom sa nekom low cost kompanije...
Ja već gledam opciju u Češkoj,Nemačkoj...


Cena kvalitetnih IT usluga kosta. Ne vidim sta je tu mnogo 13.200din za setup. IT je u Srbiji potcenjen. Dokle god bude onih koji misle da IT usluge treba da budu dzabe, do tada ce IT scenom Srbije da caruju preprodavci krompira.

 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
93.87.195.*



+165 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?06.11.2009. u 22:37 - pre 176 meseci
mislio sam da će uskoro biti lakše dostupni i ostali data centri u regionu,EU... ne samo eunet,verat (jel ima treći)...
hmmm...malo sličnosti,
to za cenu setup-a me poseti na sbb kablovsku i adsl u ranim fazama(deranja).
sad nude setup,modem,teh.podršku prva 3 meseca,bla bla...1god..sve gratis


 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
93.87.180.*



+14 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?06.11.2009. u 22:59 - pre 176 meseci
Konkurencija cuda cini bato... konkurencija. :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?08.11.2009. u 02:08 - pre 176 meseci
Citat:
igor.vitorac: Cena kvalitetnih IT usluga kosta. Ne vidim sta je tu mnogo 13.200din za setup. IT je u Srbiji potcenjen. Dokle god bude onih koji misle da IT usluge treba da budu dzabe, do tada ce IT scenom Srbije da caruju preprodavci krompira.


Word.

Mada, kao i sve drugo u zemljama kakva je Srbija i ovo ce ostati samo mrtvo slovo na papiru... cak sta vise povecanje konkurencije dodatno obara te cene usluga, jer su pre 5-6 god bile vec ispod realnog nivoa, pa sada nesto sto je kostalo 2005. npr. 1000 e ne moze da prodje. Tako da ce se trend degradacije IT sektora samo nastaviti (moje misljenje, ne mora da znaci da sam u pravu).

P.S. Ovo se _ne_ odnosi na EUnet, da li su njihove cene i usluge opravdane ili nisu je neka druga prica.


 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?14.11.2009. u 15:19 - pre 176 meseci
Eunet nebi dao ni blog da mi hostuje, ne mogu da verujem tolika firma a ne ozbiljni ljudi. Danas sam ih zvao na telefon da ih pitam kako ide menjanje nameservera za .rs domen preko njihovog poprilicno zbunjujuceg kontrolnog panela.

Dok sam ja zeni objasnio da ne zelim da upisujem parametre u dns zonu kod njih vec da ga totalno prebacim na druge nameservere. Objasnila mi je posao koji sam prethodno uradilo i kaze mi da je "zahtev poslat" sobzirom da nesposobni ljudi iz nic.yu koji su nastavili da drze .rs domen nisu odradili posao da se automatski moze promeniti nameserver mora se cekati eunet operater.

Manje vise bitno eunet ljudi samo kazu bice uradjeno prosledjeno je odeljenju.. Na njihovom sajtu pise 48 - 72h da se domen "propagira" kako mi rece i veoma ne ljubazna gospodja preko tefona. Kako domen da se "propagira" kada ja gledam posle 5 sati whois name serveri nisu promenjeni.

Dok kod loopie domen koji sam menjao posle 1 sata su izmenili nameservere. E sada ocekuje se da ce se ljudi smisle da to promene. Da stvar bude zalosnija .com domen koji takodje treba da promene nameservere menjaju vec 10 dana :) slat je mail par puta i zvano je takodje kazu bice prosledjeno odeljenju. Pa zar takvim ljudima dati da nekom rade poslove vezane za internet?

Druga stvar za rnids ne znam zasto ne dodju neki normalni ljudi van nekog fakulteta? Ovi izgleda imaju starinske principe rada. Traze IP adresu nameservera, pa ako im je vec dostavljeno ime valjda koriste dns servere pa mogu urade upit, ne znaju da urade sistem da radi automatski menjanje nameservera i slicnih podataka? Za cenu da ne pricamo .de domen je jeftiniji. Ili vise vole staromodni nacin pre nego sto su DNS serveri izmisljeni.

Uglavnom Eunet neka radi milion godina ali sto dalje od ljudi bez zivaca i volje da cekaju 2 nedelje da im se uradi posao koji traje 1 minut i manje.

Danijel,

[Ovu poruku je menjao Darklord dana 14.11.2009. u 18:01 GMT+1]
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.69.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?14.11.2009. u 15:36 - pre 176 meseci
Za takvu situaciju vise krivim RNIDS nego eunet

Ali svakako mnogo je skupo i mukotrpno saradjivati sa eunetom.Npr. STANco je takodje ovlasceni registar i mnogo manji od euneta a posao sa njima zavrsis u roku od par minuta i svaki dogovor je moguc.
Eunetu je pod hitno potrebna reorganizacija,iza tog poznatog brenda stoji samo skup marketnig.
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?14.11.2009. u 17:05 - pre 176 meseci
Dobro malo sam pogresio jer sam pisao o onoj gospodji.. Nebitno necu da razvlacimo temu o RNIDS za to moze da se otvori druga tema. Nema veze RNIDS sto njima treba 10 dana da promene nameservere, onda moze da se krivi i njihov .com registar jer 10 dana menjaju ljudi iz drugog odeljenja. Inace gospodja je morala da me iskljuci da pita kolegu o cemu ja pricam a sluzi kao tehnicka podrska.

Ne znam eto napisao sam skupi su btw sto se tice .rs domena 350 din vise nego kod loopie a zbog cega? Zbog ogromne administracije koja radi tamo a ne znaju ko pije a ko placa. Iskreno samo firme eventualno tamo hostuju i ljudi koji nisu upuceni, a ne vrede ni jednu paru.

Danijel,
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Jel ovo neka fora sa Eunetom ili šta?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5909 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.