Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access izveštaj sa porukama

[es] :: Access :: Access izveštaj sa porukama

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9034 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 874
79.101.184.*



+41 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama01.02.2010. u 10:06 - pre 174 meseci
Meni se ne sviđa ovaj način unosa generacije,smera,indexa i ostalog jer kako će neko da zna koji smer postoji,da li je pisan malim ili velikim slovima,koja generacija, index i ostalo.Bolja varijanta je da klikom na svaku od ovih kontrolnih dugmadi pokrećeš posebne forme koje će imati combo box-ove za biranje svega ovoga što sam naveo.Ali nema veze,možda se tebi ovo dopada pa sam ti i odradio ono što želiš.Pogledaj primer.Pozdrav.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama02.02.2010. u 06:04 - pre 174 meseci
Hvala za pomoć , funkcioniše ok,(MsgBox "Doslo je do greske prilikom unosenja kriterijuma", vbCritical, "stop!" ne pojavljuje se usled greske ) ali ja sam i rekao ako neko ima neko rešenje koje je po njegovom mišljenju bolje ( ili neku ideju oko finansija što ja nisam uzeo u obzir a bilo bi bitno za praćenje na pr. finansijskog poslovanja škole za tekuću godinu i sl. ) neka sllobodno odradi i napiše da svi oni koji prate forum mogu to da isprate. Možda nije bilo loše da kada se izvrši pogrešan unos i prijave greške ide na upit da li želi ponovni unos i pa na input box u fokus ili odmah na input box u fokus .Hvala i pozz.

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 02.02.2010. u 09:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 874
77.46.236.*



+41 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama02.02.2010. u 16:19 - pre 174 meseci
Evo ovo bi moglo da zadovolji tvoje potrebe.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 874
77.46.236.*



+41 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama02.02.2010. u 16:48 - pre 174 meseci
Da se ne bi vrteo u krug dok ne zadaš smer koji postoji evo ti primer novi.Srećno.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama03.02.2010. u 05:57 - pre 174 meseci
Ova druga varijanta funkcioniše OK, hvala na trudu i rešenju, ostalo mi je još da za određenu godinu i smer ( a može i generaciju ) napravim finansijsko poslovanje i ukupno poslovanje škole za određenu godinu, to bih vrlo lako rešio upitima u query međutim to bih izbegao ja ću to i odraditi verovatno preko input boxa i opet zadavanja određenih parametara ( a već i radim na tome ) , međutim ako neko ima bilo kakvu svoju ideju oko toga neka napravi izveštaj u frmIzveštaj, možda sam ispustio i nešto važno u okviru baze nisam napravio neku formu ( a bilo bi dobr da jesam ) i sl pa molim za sugestiju, hvala i pozz
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama07.02.2010. u 05:27 - pre 173 meseci
Od zadnjeg posta na programu sam napravio još izmena i kao ideju imam finansijski izveštaj za određenu generaciju i smer za zadati period ( ili samo izvestaj za zadati period ) što opet ne bih radio u query a ali da se uzme u obzir netačan unos datuma ( poruka o grešci ) i pitanje ponovnog unosa pri grešci.......Ako neko ima ideju neka ovo uradi u frmIzvestaj. Pozz
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama07.02.2010. u 10:13 - pre 173 meseci
Evo napravio sam ti jedan report koji moze i ovako izgledati

Sto se tice samih parametara koji su ti potrebni za liste, ja imam praksu da ih
stavim na formu gdje su dugmad za razne liste.

Pocetni datum pregleda:
Zavrsni datum pregleda:

Broj indeksa:

..... itd ... pa na sam klik dugmeta prvo provjerim da li su unešeni parametri koji su potrebna za query a ako ne
javim poruku da nije unešen datum_zavrsni i posaljem fokus na datum_zavrsni.setfocus(), ako da pozove listu




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama09.02.2010. u 06:17 - pre 173 meseci
OK bilo je malo bezobrazno od mene da mi neko napravi izveštaj , evo ja sam napravio izvestaj ( PregledUplataPeriod) koji se poziva preko dugmeta Pregled uplata za period iz forme frmIzvestaji ( dakle hteo sam kao što sam ranije i rekao da izbegnem query - ali ja tu i imam problem kako da rešim i tražim pomoć ) trebalo bi napisati proceduru ( on click ) u kojoj će operater zadati period za koji traži izveštaj i da se to pojavi u zaglavlju izveštaja, ali eliminisati mogućnost pisanja netačnih datuma, slova, nasumice brojeva i sl.( pogrešnog unosa podataka ) u prilogu osrtavljamdo sada urađen program, takođe bih uradio izveštaj o poslovanju gde bi operater zadao godinu a samo bi se pojavilo ukupno zaduženje, razduženje i saldo za zadatu godinu, zahvalio bih se trtku, ideja sa grafom nije looša ali bi bilo bitno da se na neki način zada godina, mesec ili period za koji se radi graf jer je program mnamenjen za višegodišnju upotrebu sa velikim brojem izmena i unosa, evidentno da sam napravio neke greške koje je sada kasno ispraviti alisam ih uočio ( dugo nisam radio u Accessu pa se zaboravlja )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 874
93.86.154.*



+41 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama10.02.2010. u 14:53 - pre 173 meseci
Evo ja imao malo vremena pa sam se pozabavio tvojim izveštajem.Nadam se da ti odgovara.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama11.02.2010. u 08:56 - pre 173 meseci
Hvala SLOJ to je upravo ono što sam želeo, program sam skoro završio i sada hoću da uradim još nešto što ne spada u ovu temu ali se nadam da će mi neko pomoći, naime u Accessu 2003 znam da napravim svoj meni da li neko može da mi objasni ( korak po korak ili neki tutorijal) kako to da uradim u Accessu 2007 ( da imam štampaj, i kraj na pr a da se meni zove na pr.akademija ), takođe bih želeo da vremebnski ograničim program da se koristi do 31.12.2010 i da ga pretvorim u exe fajl ( ili da se ne pokreće u ofice okruženju ) , znam da je ovo previše pitanja koja se ne slažu sa temom ali sam unapred zahvalan svima koji mi pomognu, Program sam postavio da se pokreće klikom na frmStart i korisnik Ćurčić Goran , password 1
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama14.02.2010. u 15:49 - pre 173 meseci
U međuvremenu sam program priveo kraju i uradio sam još dosta toga na njemu , međutim imam problem kada sam iskopirao frmPregledi koju mi je dao SLOJ ona mi ne funkcioniše dobro, tačnije dozvoljava mi da ne ukucam ni jedan datum a on izbaci izveštaj to u formi koju je on uradio funkcioniše ali mi ne prikazuje listing uplata i analiticku karticu prijavljujući gresku kod makroa ili VB, evo ja sam u prilogu postavio program na kome sam uradio i meni ostalo je da se dorade još neke sitne stvari oko dizajna i povezivanja tastera promena passworda sa formom radnici sa komandnom tablom, dakle radi se o formi frmPregledi ( vb KOD KOJI SE NALAZI NA DUGMETU PREGLED ) koja se aktivira iz frmIzvestaji pritiskom na dugme Pregled uplata za period

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 15.02.2010. u 19:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 15.02.2010. u 19:30 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama16.02.2010. u 16:43 - pre 173 meseci
Ovo je verzija skoro gotovog programa ali i dalje nisam uspeo da rešim problem koji sam već naveo u prethodnom post, nadam se da će mi neko sada pomoći oko toga
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 874
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama17.02.2010. u 07:52 - pre 173 meseci
Jel ovo to što tražiš?
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama17.02.2010. u 08:26 - pre 173 meseci
Sloj vidi i ovde na ovome što si uradio javlja se ista greška naime kada staviš bilo kojio raspon datuma on izbacuje sve podatke, našao sam rešenje , problem je bio u tom što su dva izveštaja koristila isti query ( queryListingUplata) u kome jedan bio bez kriterijuma a drugi ne pa je uvek radio samo jedan, to sam ispravio i postavio sam ( i napravio noovi query UplataPeriod sa kriterijumom ) datoteku koja je ispravljena a reci mi da li je moguće i kako vremenski ograničiti program do napr. 31.12.2010 gde bi i koji vb kod trebalo da se upiše pretpostavljam date manji ili jednak datumu 31.12.2010, i reci mi kako bi ti rešio poslovanje za zadati period samo ukupne vrednosti i šta bi još dodao a ovde nije urađeno. Problem (mali) se javlja i kod brisanja zapisa urednosam postavio vbyes/no i funkciniše ali kada pritisnem yes dobijam upozorenje od accessa da izbrisani zapis ne može biti vraćen kako izbaciti ovu poruku.....................Još jedan put hvala

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 17.02.2010. u 09:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 874
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama19.02.2010. u 21:22 - pre 173 meseci
Na OnLoad StartUp forme staviš proveru da li je današnji datum veći od željenog(recimo 31/12/2010),pa ako jeste postaviš poruku da je istekao vremenski period korišćenja programa i zatvoriš ga,a ako nije nastavlja dalje sa radom.Nešto ovako:
Citat:
If Date>#31/12/2010# then
msgbox "Nemate pravo korišćenja programa.Obratite se Administratoru!",vbCritical,"Istekao period korišćenja programa"
docmd.quit
else
end if
.A što se tiče poruke,kaži samo na kojoj formi se javlja,da ne lutam.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama20.02.2010. u 17:18 - pre 173 meseci
U formama FormUplate i FormZaduzenje kada se brise zapis postavlja se pitanje da li brisete ili ne kada se odgovori sa yes onda access šalje svoju poruku, i treba mi jos jedan izvestaj koji bi dao samo zbirno zaduzenje , razduzenje ( poslovanje ) na godišnjem nivou i da zatvorim program znam da treba da se uradi preko run time da li ima neko bolje rešenje i kako da se to uradi preko run time ako je to najbolje
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2832



+45 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama20.02.2010. u 19:16 - pre 173 meseci
Oko slanja Access-ovih poruka nakon brisanja, moguće je da ti VBA kod nije na pravi događaj.
Kod bi trebalo na događaj Before Del Confirm da izgleda otprilike ovako:
Code:
Private Sub Form_BeforeDelConfirm(Cancel As Integer, Response As Integer)
    If MsgBox("Dali ste sigurni da zelite da obrisete partnera", vbYesNo, "Paznja") = vbNo Then
        Cancel = True
    Else
        Response = acDataErrContinue
    End If
End Sub

Ili na početku procedure brisanja postaviti: DoCmd.SetWarnings False
a na kraju procedure ponovo uključiti Access poruke sa: DoCmd.SetWarnings True

Ukloniti se može samo na nivou sistema: Tools -> Options ->Edit/Find ->Confirm

Ovo oko izveštaja nisam gledao.
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama20.02.2010. u 19:53 - pre 173 meseci
OK pokušao sam oba načina i funkcionišu ali kada ih obrišem u combo boxu nse javi #deleted pa tek kada izađem iz izveštaja i ponovo ga pokrenem on onda izgubi to #deleted a kada je pitanja ˝ da li ste sigurni da želite da obrišete partnera ˝ ako je odgovor no on pojavljuje The run command was canceld ( imaš gore zapakovanu bazu ) i to se događa u komandnoj tabli se uđe ili na uplate ili zaduženja
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2832



+45 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama20.02.2010. u 20:23 - pre 173 meseci
U vezi #Deleted, posle brisanja napiši Me.Requery.
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Access izveštaj sa porukama20.02.2010. u 21:26 - pre 173 meseci
Gde da upišem ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access izveštaj sa porukama

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9034 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.