Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Teorija Relativnosti

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Relativnosti
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130

[ Pregleda: 427319 | Odgovora: 2583 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti30.04.2010. u 22:40 - pre 171 meseci
Post se odnosio na boxxtera.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 00:24 - pre 171 meseci
O kom ti obrazovanju pricas? Samnom hoces da pricas o tome? Ti imas obrazovanje koje je kvatlitetnije od moga? Bolje poznajes muziku od mene? Bolje poznajes knjizevnost, ili anticke filozofe, cak znas i da citas zapise na sanskritu? Do koje dubine ide tvoje obrazovanje i opsta kultura? Sta su tvoje vestine? Kad pricam sa covekom imam pravu procenu njegovog obrazovanja i kakvog je ono kvaliteta.
Ti si izgleda ulazio u dubine harmonije, i njene zakone, ali na kom muzickom instrumentu? Ili ces da pljunes na to i kazaces da su to sve gluposti, a da je tvoje znanje kvalitetnije. Poznajes i religije, svete knjige, njihove razlike i identicnosti? Istoriju poznajes bolje od mene? Ili fiziku? I u sportu si vestiji? Ja mogu da procenim kvalitet tvog obrazovanja, ti to ne mozes da ucinis u mom slucaju. Zato sto pola od stvari koje ti pomenem, ti prvi put i cujes. Ili ih ponizavas do granica bezobrazluka. Eto u tome je tvoje zlo. Sujeta. Znanje koje ti imas, je osrednje polu-znanje uspaljenog coveka koji zeli da bude uvek u pravu, cak i po cenu istine.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 00:42 - pre 171 meseci
Aaaa, sujeta je problem.

Pročitaj malo svoj post.

Citat:
boxxter: Ja mogu da procenim kvalitet tvog obrazovanja, ti to ne mozes da ucinis u mom slucaju. Zato sto pola od stvari koje ti pomenem, ti prvi put i cujes.


Citat:
boxxter: Ili ih ponizavas do granica bezobrazluka. Eto u tome je tvoje zlo. Sujeta. Znanje koje ti imas, je osrednje polu-znanje uspaljenog coveka koji zeli da bude uvek u pravu, cak i po cenu istine.


Reklo bi se da je ovo autoportret. Nijednu nauku ne poznaješ dobro, jer bi u protivnom znao osnovne stvari.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 06:38 - pre 171 meseci
Nije isto poznavati osnovne stvari neke teorije i uvažavati te stvari.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 06:56 - pre 171 meseci
Tek sad ovo primetih
Citat:
Nedeljko: Ne, on ne isključuje TR iz nauke, već ovu raspravu iz naučne.

A kog nivoa je onda tvoja i njegova rasprava?
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
109.175.44.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 07:22 - pre 171 meseci
Nasatavimo konkretno računanje:
Na osnovu dužine PB = vt = 3m i brzine v = 0,6c Sprečo izračuna: t = vt/0,6c = 3m/0,6c = 5m/c !!!
Iz (računski dobijenog) podatka: t = 5m/c Sprečo izračuna dužinu PC = x = ct = 5m !!!
Odavde pa dalje možemo računati na više različitih načina te izračunati:
Lorencove veličine, Ajnštajnove veličine i još mnogo toga (a da uopšte i ne pomenemo kolika je brzina c i v), pa sve to u praksi i eksperimentalno provjeriti i potvrditi za svako moguće: 0 < v < c < ∞ .
Dakle, Ajnštajnove formule, Lorencove formule, i ..., mnogo toga stvarno u praksi „fercera“ (ali ne prema postavkama A. Ajnštajna i H. Minkovskog, već po prirodnim - božijim - zakonima i zakonitostima).
Sprečo zna zašto to fercera, a glupi Albert Ajnštajn nije znao zašto je to tako!


Edit: Ovo "glupi Albert Ajnštajn" upotrijebio sa namjernom dozom "zlobe" (neka se jedi Ivan Dimković i Milan Milošević)!

Edit II: Kada bih kojim slučajem doša u Beograd, pa se sa Nedeljkom i pošamarao (da se obrazi crvene) opet bi nakon toga otišli i negdje zajedno pili pivo. Sa I.D. i M. M , nakon "šamaranja" samo bi mogli dalje raditi pištolji (toliko o razlici između ličnosti koje sam upoznao ovako kroz ovaj forum). Zato - ne napadajte mi Neđu, već napadajte Ivana Dimkovića!

[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 01.05.2010. u 17:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
109.175.44.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 10:11 - pre 171 meseci
Hoćemo li nastaviti ovaj konkretni izračun veličina? Koliko je n = c/v ?!
Kolika je vrijednost "Lorencovog faktora": ?!
Edit: Ma ko frštulji konkretan račun i izračun veličina! Radije pričajmo o crnim rupama, crvotočinama, strunama, paralelnim svjetovima, ućerivanju ljestava u garažu, paradoksu blizanaca,....To je pravi svijet i prava realnost o kojoj vrijedi razgovarati! To su eksperimentalne i naučne činjenice!
Ko ..be tamo nešto nenaučno i nazvano „Relativistička algebra“. Da to nešto vrijedi već bi to bilo objavljeno u nekom naučnom časopisu! Pošto to nije slučaj onda sigurno znamo da je to lupetanje formulama! Ma, crtaj ti Sprečo šta hoćeš, izračunavaj šta hoćeš,pokazuj kome hoćeš, ali to što računaš i crtaš nije po postavkama H. Minkowskog, nije po STR i “ništa ti nije tačno“!

Sve je stvar konvencije, i dok naučno ne verifikuješ svoje formule (bez obzira što one daju tačne rezultate i što su praktične, jednostavne i univerzalno primjenjive) to što pišeš nije za ovaj forum (kome je glavni moderator Ivan Dimković).

[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 01.05.2010. u 13:50 GMT+1]
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 12:08 - pre 171 meseci
A nemoj tako Spreco, vec sam spomenuo negde da je Dimkovic hrabar covek, zna i on da sutne u buljsona i tajne sluzbe, i velike korporacije, i falshbuk i guugle. Jedino ako nije jedan od njih, pa je to samo navlakushica mala :D. Jos samo da pocne da napada i Nedeljkovu zvanicnu nauku, koja stoji na klimavim nogama.
Ustvari to je vec uradio! Nebitno iz kojih razloga, bice zabelezeno da je prvi, na forumu koji je predstavnik formalne nauke, prebacio temu o Teoriji Relativiteta u Ultra MadZone. Ipak je ovo najnapredniji forum na svetu.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 12:11 - pre 171 meseci
Nedeljko, kad bi te bacili da letis dovoljno brzo, i dostigao odredjenu brzinu, ti bi postao tezi od samog sebe.
 
0

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.static.nscable.net.



+45 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 12:18 - pre 171 meseci
Citat:
boxxter: Nedeljko, kad bi te bacili da letis dovoljno brzo, i dostigao odredjenu brzinu, ti bi postao tezi od samog sebe.

pitanje je da li bi mu se povecala masa ili tezina ili ni jedno od ta dva.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 12:24 - pre 171 meseci
Pitaj njega. On zna i ono sto ne zna. To je napredniji paradoks od onog prvog: "Znam da nista ne znam."
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
109.175.44.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 13:00 - pre 171 meseci
Citat:
boxxter: Ipak je ovo najnapredniji forum na svetu
Ima kvalitete koje drugi forumi tek treba da dostignu! Hvalio sam ga moderatorima Index hr foruma (ali su mu zamjerili previše reklama na naslovnoj strani) i nisu me podržali.
Jednom davno, sasvim slučajno, u vrijeme "unutrašnje svađe" na ovom forumu, uletio u njihovu međusobnu "razmjenu argumenata" i tada se uvjerio da je među njima najbolji čovjek - ljudina - Gojko Vujović! Ivan Dimković je nedo...bena osoba (izraz moje komšinice Marije Z.).
Citat:
pitanje je da li bi mu se povecala masa ili tezina ili ni jedno od ta dva.
A odgovor je: ni jedno ni drugo!
A. Ajnštajn nije znao ispravno protumačiti promjenu veličine ili pravca djelovanja rezultante sila u pokretnom liftu!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 13:18 - pre 171 meseci
Samo da se kratko osvrnem..

Vi gospodo kolo vodite kad macke nema, a kad se maca vrati kukate kako maca radi na zakljucavanju teme...
Bogami, nije to lijepo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 13:20 - pre 171 meseci
Citat:
Sprečo
Ivan Dimković je nedo...bena osoba (izraz moje komšinice Marije Z.).


Moguce, u smislu da ne *ebem razne izumitelje perpetuum mobile-a, one koji su "provalili" Ajnstajna sa matematikom iz rane srednje skole, ljude koji su pricali sa vanzemaljcima, bogovima i slicne... :-)

Zato smo i napravili UMZ forum - da vas lepo sve drzimo na jednom mestu - a da ljudi koji dolaze na ovaj forum odmah znaju sta da ocekuju :-)

Citat:

Forum: MadZone :: Ultra MadZone
Opis: Ultra MadZone je MadZone, ali Ultra. Ovde su sve teme koje po svojoj prirodi prevazilaze okvire MadZone. Samo odabrani mogu prevazici te okvire i diskutovati u transcedentnoj ravni Ultra MadZone. Molimo sve ucesnike da se sudrze realiteta i zdrave logike, jer ce navedeni biti podlozni strogoj moderaciji.


Takoreci VIP loza za one koji su presli "to the wild side" :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 13:32 - pre 171 meseci
Pa i ti si sa nama ovde na UMZ =). Spreco nije bitno, da li je masa ili tezina, zato sto je to stvar naseg dogovora, kako kazu Nedeljko i Ivan. To je stvar konvencije. A tema je prebacena ovde, da ljudi ne bi citali vase blamove o fizickom shvatanju relativisticke mase, na naslovnoj strani. I kako se nikakav napredak u nauci ne postize kada se otkrije istina, i pogresna definicija, kao sto kaze Nedeljko, u slucaju planete Pluton.
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
109.175.44.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 14:44 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimković: Takoreci VIP loza za one koji su presli "to the wild side" :-)

Imaš ga za prav! Zato ja i citiram A. Ajnštajna, Vidu J. Žigman,
Citat:
U udžbeniku Fizičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu: „Specijalna teorija relativnosti“ , II izdanje iz 1977 godine, na strani 121 piše:

„Kao što se iz izraza (8.22) vidi, kinetička energija čestice konačne mase teži beskonačnosti kada se njena brzina približava brzini svjetlosti.“

a evo i tebe (neka se pravi tekstovi, naučno provjereni i naučno dokazani, nađu na pravom mjestu).
„Ničija nije do zore gorjela“ – i tebe će bagerom počistiti (da ne prljaju ruke)!

Citat:
Majestic: (Izvor: M. Born, "Einsteinova teorija relativnosti i njezini fizicki osnovi", vise o autoru http://en.wikipedia.org/wiki/Max_Born)
Bio sam lijen da ti citiram Ajnštajnov tekst ("Moja teorija" - poglavlje &8. O pojmu vremena u fizici) u kojem je očito Ajnštajnovo neshvatanje sadržine i smisla tog pojma. Potraži tu knjigu i sam se uvjeri! Ne naglašavam bez razloga da je A. Ajnštajn prilično glup za fiziku!

[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 01.05.2010. u 16:13 GMT+1]
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.ovh.net.



+21 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 15:08 - pre 171 meseci
A dobro Spreco, mislim da Ivan ipak ima objektivnost vise kategorije. Moramo da imamo i razumevanja zato sto je on clan administracije foruma. Nedeljko ima objektivnost nize kategorije. Njegovo obrazovanje ne puzi, nego gmize izmedju kamenja kao zmija. Cudo je kako zmija gmize izmedju kamenja, i kako Nedeljko izbegava odgovore. To je zato sto njegova masa tezi da bude veca od svega sto postoji.
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
92.36.221.*



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 15:18 - pre 171 meseci
Nedeljko neće da "matematički vidi" smisao "lorencovog faktora" i kada su brzine 0 < v < c< , u konkretnom slučaju naprimjer v = 0,8c i c = 0,5mm/s , jednako valjane za njegovu "analizu" izraza "kada v teži c ...onda...". Da je u stanju da to sagleda, onda bi sagledao i promašaj "zvanične", "naučne", "Ajnštajnove",....analize!
Nedeljko matematici malo vjeruje - malo ne vjeruje:

Citat:
Ivan Dimković: one koji su "provalili" Ajnstajna sa matematikom iz rane srednje skole
Ja sam Ajnštajna "razvalio" na matematici "predškolskog doba" - na pojmu i značenju broja - JEDAN -1
Bog je jedan - jedan je Svemir! I nemaj drugih bogova osim mene!

Nikakve lokalne vrijednosti (lokalni bogovi, pa makar se zvali Ivan ili Albert) nisu vrijedni jednog i jedinog, sveopšteg, sveprisutnog, svemoćnog,.., u svemu - NAJ!

Matematika je "Božanski jezik":


Razumiju ga samo "razumom obdareni" - Ljudi! Neki ljudi više vjeruju svojim lokalnim i lažnim bogovima (Ajnštajnu, ivanu, Nedeljku, Miloševiću, Odinu,...).

Herman Minkovski je božiji jezik izokrenuo, pogrešno prikazao, i zato imate (njegovi sljedbenici) izokrenuta shvatanja prirode i prirodnih zakonitosti. Nemojte slijediti Sotonu - obmanjuje vas!

I ovakva (moja) argumentacija više vrijedi od argumentacije Ivana Dimkovića!

[Ovu poruku je menjao Sprečo dana 01.05.2010. u 17:20 GMT+1]
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 16:15 - pre 171 meseci
Citat:
Dimković: Moguce, u smislu da ne *ebem razne izumitelje...

"Naučna" terminologija!
Citat:
Zato smo i napravili UMZ forum - da vas lepo sve drzimo na JEDNOM MESTU -

Konačno jedna istinita izjava - jedino to i možete. Samo nas držite!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.05.2010. u 16:21 - pre 171 meseci
Citat:
galet@world
"Naučna" terminologija!


Tesko da je naucna, ali je samo odgovor na istu takvu terminologiju koju si, vidim, nekako propustio:

Citat:
Sprečo
Ivan Dimković je nedo...bena osoba (izraz moje komšinice Marije Z.).


Znas kako se kaze... prema svecu i tropar.

Citat:

Konačno jedna istinita izjava - jedino to i možete. Samo nas držite!


:-) Mislim da vas niko ne drzi... mozete slobodno da odmorite od ovog foruma i da krenete u hrabre nove pobede protiv opste prihvacenih i eksperimentalno potvrdjenih fizickih teorija.

Samo napred!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Relativnosti
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130

[ Pregleda: 427319 | Odgovora: 2583 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.