Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)

[es] :: Visual Basic 6 :: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)

[ Pregleda: 2454 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)19.05.2010. u 20:55 - pre 169 meseci
pokusavam da nadjem resenje za sledece ali mi ne uspeva.
Na Form_load imam ucitavanje itema u combo
Na Combo1_clicki Combo1_change imam dogadjaj izvlacenje iz baze i prikazivanje u textbox-ove
Sve to lepo radi, medjutim:

Kada se radi Form_load po defaultu mi ne prikaze PRVO pocetno stanje vec moram da rucno kliknem na PRVI item da bi se rezultati prikazali u textboxove


Code:
Private Sub Form_Load()
combo1_popunjavanje
End Sub

Code:
Sub combo1_popunjavanje()
Dim SQL As String
Dim BrojacArtikala As Long
openconn
SQL = "SELECT * FROM baza_imenika ORDER BY redni_broj DESC;"
Set rs = conn.Execute(SQL)...

Code:

Private Sub Combo1_Click()
    combo1_klik
End Sub
Private Sub Combo1_Change()
    combo1_klik
    Combo1.SetFocus
End Sub

Code:
Sub combo1_klik()
On Error Resume Next
Dim SQL As String
    openconn
    SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj='" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"
    Set rs = conn.Execute(SQL)
    If rs.EOF Then

    closeconn
    Exit Sub
    End If
    Do Until rs.EOF
        Smaticni = rs.Fields.Item(0)
        Spib = rs.Fields.Item(4)
        Smobilni = rs.Fields.Item(5)
        Sposao = rs.Fields.Item(5)
        Sfax = rs.Fields.Item(6)
        Semail = rs.Fields.Item(7)
        
        Text3.Text = Smaticni
        Text4.Text = Spib
        Text5.Text = Smobilni
        Text6.Text = Sposao
        Text7.Text = Sfax
        Text8.Text = Semail ...
        
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)19.05.2010. u 22:37 - pre 169 meseci
Zar ne mozes u form_load eventu da selektujes prvi item nakon popunjavanja combobox-a?
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)20.05.2010. u 01:29 - pre 169 meseci
mogu ja njega da selektujem ali mi treba nesto sto ce da ga "okine" odnosno da potvrdi kao "enter"
meni se u comboou prvi item pojavi ali textboxove ne napuni podacima sve dok ne kliknem na padajuci meni i izaberem taj prvi item ili neki drugi nebitno, dakle sve sto hocu je da mi napuni texboxobe na osnovu upita iz comboa ali ne na klik nego na Form_Load!?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)20.05.2010. u 01:35 - pre 169 meseci
Pa napravi neku funkciju koja ce da uzme podatak tog elementa i potrazi podatke po bazi...
To posle mozes da iskoristis na vise nacina. Npr, kada promenis podatke, a on odma' lepo ucita te promenjene.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)20.05.2010. u 01:46 - pre 169 meseci
e to sam i uradio, klik na listview, on odatle pokupi ime kupca, prikaze ga u combo a cim se pojavi u combo combo treba da izvrsi upiti napuni textbooxove, ne znam vise kako citav dan a i noc se ...sa tim, a problem je sto ne znam kako da kombo potovrdi daj zapis sto se sa lisview-a prebaci u njega
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)20.05.2010. u 01:56 - pre 169 meseci
Ne znam sta radis i kako radis (a i da znam nista mi ne vredi :) )...ranije sam isto to radio u nekom drugom programskom okruzenju i imao isti problem, a resio sam ga bas tako kako sam rekao.
Napravio sam funkciju koja se zove recimo Popuni-polja. I onda je to radilo otprilike ovako

1. Ucitaj formu
2. Selektuj prvi (ili nulti) element
3. Procitaj sta pise u njemu
4. Daj to sto pise funkciji Popuni-polja

I onda na sve klikove ku*ce i palce sam pozivao tu funkciju koja je lepo citala sta treba...
Zato kazem...ne znam kako to tvoje radi...ja sam u samom combou imao ID elementa, pa sam lako trazio po bazi.

Probaj za pocetak samo na load da iscitas sta pise u tom elementu. Tj. da li se to uopste vidi (osim sto je vizuelno prikazano). Znaci mislim da 'text' ili 'value' property ili kako se vec zove....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)20.05.2010. u 02:19 - pre 169 meseci
evo pogledaj
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)20.05.2010. u 02:55 - pre 169 meseci
Rekoh, radio sam u drugom okruzenju, tako da nema mnogo vajde od gledanja.
Ja mogu da ti pomognem idejom...a sad, kako to realizovati to je na tebi i eventualno nekom drugom ko ima vise iskustva sa VB.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)21.05.2010. u 09:05 - pre 169 meseci
ja i dalje nemam resenje, moze li neko da mi pomogne
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)21.05.2010. u 12:11 - pre 169 meseci
Ono sto sam ti rekao i posle toga samo pozovi combo1_klik.
 
Odgovor na temu

SpizaGenije
Spiza Genije
Software Developer
Signus

Član broj: 247347
Poruke: 193
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)21.05.2010. u 13:29 - pre 169 meseci
Nisam za svojim računarom, pa ne mogu da vidim čitav problem kako treba... kôd sam čitao preko notepada...

ali zašto ne bi u form_load pozvao i combo1_klik (ono što ti je shadowed rekao)!

npr...
Code:

Private Sub Form_Load()
      combo1_popunjavanje
      combo1_klik
End Sub


jer na combo1_klik ti pozivaš

Code:

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj='" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"


pošto će ti combo1.text biti prazan pri učitavanju forma (form1_load) VB će ti praktično pozvati sledeće:

Code:

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj='" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"   ''// combo1.text ti je = ""

''// što će reći da ti poziva
SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj= " "

''// tako da će ti selektovati sve (bez uslova)

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika



isti ti je Q*ac pozivao na text1_change
ili combo1_change... (ili click) !
i u jednom i u drugom slučaju, ako su objekti prazni iz baze se izvlači sve bez uslova...


samo u

Code:

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj='" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"


umesto znaka jednakosti (=), stavi LIKE... nekada i to zna da pravi problem...5% slučajeva (ako radiš sa stringom), ali pravi... :)

tj.

Code:

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj LIKE '" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"

Some people, when confronted with a problem, think: "I know, I'll use regular expressions."
Now they have two problems!
-Jamie Zawinsky
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)21.05.2010. u 13:31 - pre 169 meseci
Dodaj na kraju procedure combo1_popunjavanje sledeću liniju
Code:
If Combo1.ListCount > 0 Then Combo1.ListIndex = 0

i rešio si problem.

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)23.05.2010. u 21:37 - pre 169 meseci
mislim da je ovako lakse ako zelite da mi pomognete. molim vas pogledajte jer ja drugacije ne znam kako da vam obkjasnim. zelim da se na listview2_dblclick to ime kupca pojavi u combou i istovremeno prikazu podaci koji se vuku isto iz baze ali na osnovu upita iz comboa (bas kao i na jesnotavni klik direktno na combo)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: taj combo...(nije ni change,click,dblclick...)

[ Pregleda: 2454 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.