Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

trece misljenje,ceto pucanje internet konekcije

[es] :: Wireless :: trece misljenje,ceto pucanje internet konekcije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3841 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
93-86-0-211.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: trece misljenje,ceto pucanje internet konekcije11.06.2010. u 21:00 - pre 169 meseci
O.K, ako ti odgovara povremeni ping od par hiljada na wireless-u, onda... onda ok.

Inace, jedini kvalitetan nacin merenja download-a je komandom wget na linuxu (sluzi za download fajla), a jedini kvalitetan nacin merenja upload-a je da neko proba od tebe da download-uje nesto putem wget komande ;) veruj mi da svi ostali nacini merenja DL/UL brzine imaju debele greske u merenju.

Elem, opet kazem, ako zelis jak upload i mali ping, najbole resenje je server housing - tvoja makina kod nekog provajdera; to kosta debelo. Za manje pare, savetujem zicani pristup, uvek. pogotovo u tvom slucaju, gde slepi tehnicari ni ne pokusavaju da skeniraju opseg, da bi videli da li se poklapaju sa jos nekim - da ne pricam da se poklapaju sami sa samim sobom.

No, opet, ako ti je prihvatljivije da ti ping varira 3ms do 14000ms, onda ok.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: trece misljenje,ceto pucanje internet konekcije12.06.2010. u 01:08 - pre 169 meseci
ne treba meni nista vise od 1Mb/s moze i malo manje,poznato je da ni adsl ni kabloski ISP ne daju ono sto kazu pogotovo ne da me vezivaju ugovorima.znaci ja trazim resenje u wi-fi ne mora da bude profi ali da zadovolji,probacu sa opremom na 5GHz samo prvo moram prodati ovu sto posedujem.ili mozda neki drugi ISP van mog grada sa ovom opremom mogu 10 -12 km sa 5 GHz bice jos vise skeniracu etar videcu sta se pojavljuje od mreza...mozda da access pointe zamenim mikrotikom nisam probao ni to, mozda da probam parabolicne grid antene sa 29 db pojacanja,mada i ova oprema radi posao nisam pametan ,mozda mesec dana da ne koristim net pa da vidim onda kako stvari stoje,ili da vidim sa nekim prijeteljem koji vec ima njihov prikljucak da uplatimo naj jaci protok na sbb pa da delimo 4Mb/s i to nije losa solucija ali opet mali je upload tamo...ili da sve prodam i postanem samo korisnik za tu namenu je ok,puno je puta mozda pomenuto u ovom postu, ali hvala na svetima ...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: trece misljenje,ceto pucanje internet konekcije20.06.2010. u 10:16 - pre 169 meseci
izgleda da je problem u paketima koje nude i sasvim je drugaciji DNS server na novom slabijem paketu:uplatio sam slabiji paket posto mi se ne isplati davati pare za nesto sto ne radi kako treba!sada sam na Flat 512Kbs/256Kbs - 2,4GHz i sve radi kako treba.nema pucanja (vec3 dana),ping je dobar ,nema izgubljenih paketa......mada sada nude i linkove na 5GHz: Flat 1536Kbs/512Kbs - 5,0GHz,Flat 2048Kbs/768Kbs - 5,0GHZ,Flat 3072Kbs/768Kbs - 5,0GHZ malo su skupi ali sada je pitanje ako uzmem opremu na 5GHz pa dobijem ono sto ne bi trebalo da dobijem (pomenute probleme u gornjim postovima) i na ovoj frnekvenciji......
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: trece misljenje,ceto pucanje internet konekcije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3841 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.