Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SD materijal sa Sony NX5 i Vegas pro 9.0, problem u montaži

[es] :: Video produkcija :: SD materijal sa Sony NX5 i Vegas pro 9.0, problem u montaži

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5500 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: SD materijal sa Sony NX5 i Vegas pro 9.0, problem u montaži19.09.2010. u 16:29 - pre 165 meseci
Probao sam i ovo na nacin koji si opisao. Radi kao zmaj. Nikakvog trzaja nema. Cak sam probavao namerno da klikcem i da povlacim klizac sto brze i radi glatko kao mixeta.
Preciznije da napisem, koristim "Vegas Pro 9.0 (build 563)"

Citat:
Kod mene jednostavno SD materijal neće ni naopako i to na par različitih komjutera, a problem mislim da sam riješio sa tim što snimam u HD i materijal "šamara" ko po loju. To mi nije jasno da HD bilo koje rezolucije mašina vrti, a SD neće.

SD je inace oznaka rezolucija do 720x576 a HD preko toga. Medjutim kod tvoje kamere nije razlika samo u rezoluciji. Vec se radi o drugacijem formatu kada snima u SD a duragcije kada snima u HD, sto sam pomenuo ovde:
Citat:
Ako je to na primer ova kamera http://pro.sony.com/bbsc/ssr/m...adcastcameras/product-HXRNX5U/
Za nju pise:

Video Recording Format:
HD: MPEG-4 AVC/H.264 (AVCHD)
SD: MPEG-2 PS


To sto "SD" ne radi dobro znaci da MPEG-2 Program Stream i MPEG-2 video zapis ne rade dobro. A to sam vec ranije rekao. Nesto sa MPEG-2 komponentom vegasa nije u redu ili nesto sto je jedinstveno na tvom kompjuteru smeta toj MPEG-2 komponenti.

Citat:
Moram da napomenem da ja nemam nikakvu video kartu (do sada mi nije bila potrebna jer je sve radilo perfektno), e sad iskren da budem, ja ne znam ni koju ona funkciju obavlja.

Ne znam da li mislis na Graficku karticu ili Video editing karticu? Graficku karticu verovatno imas ugradjenu u maticnu plocu inace bi ti rad u windowsu sav bio uz "trzanje". A video editing karticu nemam ni ja pa znaci da nije ni do toga.
Graficka kartica ucestvuje na kraju procesa prikaza videa i obicno ne igra znacajnu ulogu ali moze i onda da napravi problem (pogotova ako je neispravna). Takvi problemi se recimo resavaju resetovanjm opcija kod drajvera graficke kartice. Medjutim posto si ti instalirao kompjuter ponovno i sve drajvee onda ni to nije u pitanju.
Ipak ne bi bilo lose da instaliras najnovije drajvere za graficku jer u drajverima znaju resite razne bugove i cudne kvarove.

---
Sledeci predlog:

Hajde pokusaj promeniti format containera (remultipleksovati) iz MPG u MP4 pomocu programa YAMB http://yamb.unite-video.com/
Kvalitet ce ostati netaknut samo ces dobiti MP4 fajl. Pa proveri da li MP4 fajlovi mozda rade bole?





 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: SD materijal sa Sony NX5 i Vegas pro 9.0, problem u montaži

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5500 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.