Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika

[es] :: Access :: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15550 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.10.2010. u 23:18 - pre 165 meseci
@Sapet
Citat:
sapet: Na koji nacin izvucete-napravite ovakav model baze u slici?


Alat ili bolje receno CASE alat je ERwin. To je intelegentan alat koji u sebi ima implementirana pravila relacionog modela. Koristi IDEF1X (www.idef.com) metodologiju koju je i Microsoft usvojio u svom softveru za crtanje ER modela Visio. Direktno je orjentisan prema mnogim poznatim relacionim modelima. Pored toga sto moze reverzno da kako kazete "izvuce" model baze, moze se s njim modelovati novi model, kao i korigovati vec postojeci i to nad zivim podacima koji se nalaze u bazi. Semanticki je bogatiji od svih danas poznatih relacionih modela. Model se moze definisati na logickom i fizickom nivou. Recimo kada uradite neki model baze na logickom nivou u zavisnosti od verzije koju imate kada predjete na fizicki izaberete bazu koju ponudi, tada definisete sve osobine koje vaze za taj fizicki model i generisete tu bazu. Koriscenjem ovog CASE alata mnogo brze i lakse se modelira baza.

Pored ERwin-a postoje i drugi kvalitetni CASE alati, ali analiziranjem mojih kolega i mene licno dosao sam do zakljucka da je ovaj najprihvatljiviji.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika18.10.2010. u 14:58 - pre 165 meseci
[/quote]Obzirom da sam pocetnik i da mi je ovo prva baza koju pokusavam napraviti,
mozda bi mi trebale smjernice odakle da krenem sa rjesavanjem ovih problema,
pa da pokusam...[/quote]
Citat:
Getsbi, ne trebam program za pracenje magacina, zato sam i ponovio ono sto
sam u ranijim postovima objasnjavao. Znaci proizvodim odredjene proizvode i
postavljam ih u radnje, oni prodaju, odgovore mi sta su prodali pa ja onda
vrsim dopunu.


@nenadmarkoni:
Koliko razumem, ovde se radi o firmi koja prilicno uspesno radi ono sto radi - proizvodi kaiseve i isporucuje ih buticima koji ih prodaju. Ocigledno je da prodaja ide, cim stizu nove isporuke. Toliko je prometa da vise sveska nije dovoljna, a to je valika stvar. I sad celu operaciju dovodis u opasnost pokusavajuci da se bavis necim sto ne umes da radis, a sto samo naivnima izgleda kao lak posao. U daljem tekstu cu biti ostar i kritican, pa ako ne mozes da podnese, ne moras da citas dalje. Ali da znas da nije u losoj nameri i nista licno.

Ako svoje proizvode isporucujes lancu butika, znaci da znas svoj posao, i to dobro, to je ono sto umes da radis. Vreme utroseno na pravljenje sitema 'po Zidarevom modelu' je baceno vreme. Bolje je da se usavrsis jos vise u svom poslu, koji vec ocigledno jako dobro radis, da mozda jos vise razvijes mrezu kupaca, da se bavis stvarima gde si majstor. Ko danas, izvan Kine, moze da se pohvali da ima proizvodnju necega i da ima plasman u lanac butika? To nije mala stvar.

Sve cesce pomislim da su teme Kafic i Magacin bile greska. Obe teme su se bavile konkretnim problemima, sa nadam se jasno definisanim uslovima pod kojima su modeli razvijeni. I uradjeni su kao primer kako treba razmisljati a ne sa namerom da se preporuci ovo ili ono resenje. No Kafic ni Magacin nisu dodvedeni do kraja, niti su napravleni dovoljno detaljno da bi se mogli upotrebiti za bilo koju realnu situaciju. Nije to bilo namerno, nego zato sto se ne prave takvi sistemi na internetu po metodi 'sam sebi zimisljam zadatak'. I svako malo s epojavi poneko ko to iskopira jer je to zaboga 'model koji je dao Zidar pa ce valjda da proradi kako treba uz male izmene'.

Najgore sto moze da se desi jeste da neko uzme modele iz onih tema i pokusa svoj problem da ugradi u te modele. Imam utisak da se ovde desilo upravo to. Zato ne moze da pomogne ni Zoran ni Getsbi a ni ja, ni bilo ko drugi. Sistem kjoi tebi treba nije magacin, kako sam kazes. Zasto bi onda model koji 'radi' za magacin radio kod tebe? Kafic je slicniji magacinu nego tvoja situacija, pa smo ipak razvili poseban model (koji nazalost i nije previse dobar, zapeli smo na spricerima i kontroli cena i jos mnogo toga). Ovakvi poslovi nisu za pocetnike, zasto, ne vredi da objasnjavam. Neko ko zavrsi kurs prve pomoci ne ide u bolnicu da leci ljude i da ih operise. Puka zelja i dobra voplja nisu nikad bile dovoljen da se neki posao uradi. Potrebno je ZNANJE, koje se stice formalnim ili neformalnim ucenjem. A 'ucenje na primerima' i nije bas neka pouzdana metoda, bar u ovom poslu. Tako mozes da naucis da skidas i namestas gumu ili da menjas ulje na autu, ali ovaj posao tako ne moze da se nauci. Zato je bolje da se okanes corava posla.

Pored znanja da se napravi model baze podataka koji pokriva tvoje poslovanje, potrebno je i znanje da se taj model prevede u aplikaciju. I o tome smo naravno pisali ("kako dokumentjete svoj rad"), kako se shema baze prevodi u shemu aplikacije. Interesantno, to pisanije nije imao nekog prevelikog odjeka. Valjda zato sto zahteva mnogo posla, najmanje tri forme u proseku po tabeli, plus jos nekoliko formi koje sve to povezuju. I nema upotrebe wizarda, ne pomazu. A steta sto nije bilo odkjaka, jer to je upravo programerski posao, koji pocinje onda kad neko (moze i neko drugi, ne mora programer) postavi back end, pa sad treba front end i tako dalje...

Pogledao sam tvoj model, ne valja za ovu situaciju, promasena tema. Forme koje si napravio su smesne, na nivou decijeg rada u decijem vrticu. Ne ljuti se , moram da budem ovako direktan i surov, jer ti ne pravis neki zamisljeni sistem pa se igras, ti pokusavas da napravis ozbiljan sistem koji ce da podrzava jedan inace uspesan biznis! Bez ljutnje, vrati se svom poslu, vodi evidenciu u svesci, ponekd je to najbolje resenje, nema nista lose u tome. Ili predji na Excel, pa posmatraj sta se desava.

Usput uzmi da ucis Access, ako bas zelis. Ali da ucis ozbiljno. Ne tutorial skinut sa interneta, ne cek ni knjiga. Uzmi privatnog ucitelja. Kao za strani jezik ili klavir. Dva puta nedeljno po dva sata, ozbiljno i sistematski, sa vezbama i domacim zadacima. Polse otprilike godinu (ekvivalent dva semnetra) dana bices spreman da uz stalni nadzor ucitelja resis ponesto od onoga sto si zamislio. Veruj mi to je mnogo jeftinije nego ovo sto radis, a verovatno i mnogo korisnije.

Ni Zoran ni Getsbi ni ja ni bilo ko drugi na forumu nije naucio sto zna postavljajuci pitanja na forumu. Ima razloga zasto profesionalne sisteme rade profesionalci. Nekad su to radili iskljucivo profesori s fakulteta, pa kad su nas nekoliko jos soposobili koliko-toliko, i mi smo poceli to da radimo, sa razlicitim stepenom uspeha, od slucaja do slucaja.


Radi ono sto znas, gde ces biti jos bolji, za ovo jos nisi spreman.

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika18.10.2010. u 17:21 - pre 165 meseci
Kada sam kupio prvi PC, povezao komponente, pozvao coveka da mi instalira
XP,i blenuo kao tele u sarena vrata. Mislio sam ja ovo sto ovaj uradi nikad
necu umjeti. I nisam, jedno vrijeme... Onda pitam ovoga, pitam onoga i
dobijam slicne odgovore kao sto sam i ovde dobio.
Kupim knjigu Windows XP Biblija. Na pocetku te knjige pise nesta tipa:"
Nemojte misliti da Vi ovo nikada necete nauciti, i vrhunski strucnjaci su
nekada imali svoje pocetke i razmisljali su na isti nacin kao Vi". Danas
imam dosta znanja, i ja sam sada u ulozi onoga covjeka, pa cesto
prijateljima koji tek kupuju svoje prve racunare, ili ih to toliko ne
zanima, pomazem u nekim osnovnim stvarima. Namjerno ne zelim angazovati
nikoga da mi napravi ovaj program, pokusacu sam pa kako ispadne. Vi mozete
da mi pomognete, ali i ne morate. Ne zuri mi se pa cu na kraju nesta
iscackati. Mislim da nije narocito komplikovano da bih morao angazovati
nekog vrhunskog strucnjaka Vasih razmjera, a i zelim nauciti. Neko je nekada
rekao:"Na greskama se uci", pa cu ja za pocetak malo da grijesim. Rekli ste
mi da ovo sto sam poceo ne valja, ali mi niste rekli sta mi ne valja, pa mi
niste pomogli. Naravno da bez tutora ne mozete mnogo nauciti. U mom gradu ih
bas nema nesto mnogo(Provincija), pa ih zato trazim na ovaj nacin. Nekako
sam prakticar, pa mnogo brze ucim na primjerima i greskama, nego iz knjiga.
Hvala Vam i na kritikama. Istina je sve to sto ste rekli.
Sta mislite sta bi bilo da se naprimjer odustalo od posla kada se napravio
prvi proizvod, koji je na sve licio osim na ono sto treba? Entuzijazam je
bio veliki pa se stiglo do nekog solidnog kvaliteta.
Idem ja dalje pa ako zelite pripomozite. Veliki pozdrav!
Ova tema bi se mogla nazvati i "Zbrkano razmisljanje totalnog pocetnika"
,he,he..... Valjda ce i ovo nekome znaciti u buduce!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika18.10.2010. u 18:39 - pre 165 meseci
Dobo je da se ne ljutis i da me nisi krivo razumeo.
Citat:
Rekli ste mi da ovo sto sam poceo ne valja, ali mi niste rekli sta mi ne valja, pa mi niste pomogli.

Ne vredi da ti kazemo sta ne valja, ako ti ne kazem kako valja. A to ne moze za kratko vreme. Zato sam preporucio ucitelja. Veruj mi, toliko toga ne valja da treba mnogo papira i vremena da se sve napise. Nema svrhe poceti od toga sta ne valja, treba poceti od toga kako valja. Ni u osnovnoj skoli nas nisu ucili prvo kako se ne pise, nego su nas ucili odmah kako se pise.

Citat:
Nekako sam prakticar, pa mnogo brze ucim na primjerima i greskama, nego iz knjiga.
To me i brine, jer se ovaj posao uci ili uz ucitelja ili iz knjiga. Nije zato sto se to meni ili nekome drugome tako svidja, jednostavno to je tako. U ovom poslu su greske veoma skupe. One najgore se tesko otkrivaju i cesto nema prilike da se poprave. Sta bi bilo kad bi se doktori i inzenjeri ucili na greskama?

To sto si pozvao nekoga da instalira XP pa on nista nije zano, i on je verovatno 'ucio na greskama'.

Ajde ovako, mozes li ti mene da naucis kako se pravi kais, ili koznu tasnu, ovako, preko interneta? Ja sam kupio parce koze i pomocu cekica i eksera izbusio neke rupe. Sta dalje? I auto sam jednom popravljao, pocelo je malo da rdja ispod varta, pa sam kupio sprej protiv rdje, turpiju i neku masu da to zagitujem. Pa nije to atomska fizika, malo obrusis i zamases, malo osnovne zastitne boje, i to je to. Moj jedan komsija je bio auto limar farbar, gledao sam kako radi, a i segrti mu nisu bili bas neki bistri momci, pa ko velim, sto ne bih i ja... Ako bas i pogresim, popravicu nekako. Treba li da kazem da je auto sad na otpadu? to sto je 'malo rdjalo' bio je prag, sajtna kako se nkad kaze, pa dve kanadske zime sa puno soli, - i auto je pukao na sred ulice, zena mi dozivela nervni slom od straha. Moj komsija ima cetiri osnovne, ali da vidis kako krpi auta, sve radi kao zmaj. Tu sam naucio da se u njegov posao ne mesam, ali bogami ni on u moj.

Nije svako dat za svaki posao. Bez muke nema nauke.

Srecan rad.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika18.10.2010. u 19:27 - pre 165 meseci
Upravo imam prijatelja auto limara. Covjek ucio na raspalim ficama.
Smirglao, gitovo, farbao..., u pocetku to nije ninasta licilo. Da ga vidite
sada! Umjetnik. Uvjeren sam da bi taj auto koji ste otjerali na otpad,
vratio iz mrtvih. >Zna covjek posao. Ali Vam ne bi rekao, uzmi 5 fica, pa ih
smirglaj, gituj, farbaj pa ces nauciti, ako ne bi htjeli da Vam on radi,
sigurno bi vam dao savjet. A da ste pitali komsiju za pomoc i on bi Vam
vjerovatno rekao sta trebate uraditi, ako ne da ispadne lijepo, onda makar
da bude sigurno(Osim ako nije neki s....). Nemojte se ni Vi na mene ljutiti,
ali misljenja su nam u suprotnosti. Ne zelim postati programer (auto-limar
umjetnik), zelim napraviti nesta sto ce meni, i samo meni koristiti da lakse
pratim svoj rad. Ovako mozemo do u nedogled. Ok. Ima ovde na forumu dosta
korisnih stvari, i moze dosta da se nauci.
U svakom slucaju Vam zahvaljujem. Necu se vise javljati dok ne zavrsim sa
izradom svoje amaterske baze, koja ce meni sluziti. Posle toga cu je
zakaciti ovde da je mozete pogledati. Veliki pozdrav!!!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika19.10.2010. u 10:21 - pre 165 meseci
Citat:
nenadmarkoni: U svakom slucaju Vam zahvaljujem. Necu se vise javljati dok ne zavrsim sa
izradom svoje amaterske baze, koja ce meni sluziti. Posle toga cu je
zakaciti ovde da je mozete pogledati. Veliki pozdrav!!!


Nijedan pocetak nije lak i dobro je da ne odustajete. Da bi ste se na naki nacin usmerili priredio sam malu ppt prezentaciju u kojoj mozete videti gde obicno pocetnici, a i mnogi drugi prave propuste. Prezentacija je kratka i predstavlja malu ispovest jednog projektanta sa dugogodisnjim iskustvom.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2832



+45 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika19.10.2010. u 11:08 - pre 165 meseci
Lep doprinos temi i forumu. Eto šta znači kad čovek ima znanja, vremena i volje da pomogne. Naravno sve pohvale i za nazive predmeta poslovanja.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika19.10.2010. u 19:32 - pre 165 meseci
Potpisujem Bilo bi lepo da prezentaciju odvojimu u neku TOP temu. Gde bi bilo najlepse?
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.com
Via: [es] mailing liste



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika19.10.2010. u 19:47 - pre 165 meseci
Obecao sam da se necu javljati, ali ipak moram -DA ODAM PRIZNANJE!!!!
Svaka cast, to je vec umjetnost!!!
Evo i od mene mali doprinos za pocetnike da bi razumjeli gore napisano:
http://download.tutoriali.org/...ih_sistema_i_baze_podataka.pdf
I kao sto se kaze na pocetku knjige:
„Nesebična pomoć potencijalnom kvalitetu početnika da se dokaže, vredi više od svih mogućih ličnih uzleta“

Prof.dr. Vladimir B.Šolaja, dipl.ing


[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 20.10.2010. u 20:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 21.10.2010. u 17:57 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2832



+45 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika20.10.2010. u 05:45 - pre 165 meseci
@ Zidar
Temu sam referencirao ovde:Ako dolazite prvi put na forum ili vam treba gotova baza podataka, pročitajte ovo.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika28.10.2010. u 20:07 - pre 165 meseci
Cisto da javim da nisam odustao, nemam puno vremena pa polako napredujem. Pokusao sam po savjetu ZE ali nije islo, pa sam se vratio starom sistemu. Koristim maksimalno Zidarev primjer pa ce baza prilično ličiti na primjer MAGACIN. U prilogu sam zakacio bazu pa pogledajte. Srdačan pozdrav!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika28.10.2010. u 21:34 - pre 165 meseci
Uspio sam jos po nesto da dodam i evo kacim.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika29.10.2010. u 22:34 - pre 165 meseci
Moze li neko da mi pomogne da prepravim kod koji je napisan na frmStavkeIzlaz_DS , na BeforeUpdate polja Kolicina
U bazi magacin kod je:

Private Sub Kolicina_BeforeUpdate(Cancel As Integer)
'Purpose: da se spreci izdavanje vise robe nego sto ima na lageru
Dim sngStanje As Single

sngStanje = StanjeRobe(Me!RobaID)

If Me!Kolicina > sngStanje Then
Cancel = True
MsgBox "Zahtevana kolicina je veca od trenutnog stanja robe!" _
& vbCrLf & "Trenutno stanje robe je " & sngStanje _
& vbCrLf & " a vi zelite da izdate " & Me!Kolicina _
& vbCrLf & "Mozete da smanjite unetu kolicinu ili odustanite od zahteva"
End If

End Sub

Meni treba da mi kolicina Izlaza ne prelazi kolicinu Stanja, ali mi je vezano i za Proizvod i za Kupca?

Znaci treba da uporedjuje sa Stanjem na sfrmKupacStanje.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
94.102.224.*



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika30.10.2010. u 08:10 - pre 165 meseci
Pokusao sam sa :
sngStanje = DLookup("Stanje", "qryKupacStanje", "[KupacID]= '" & Me![KupacID] & "'" _
And "[ProizvodID]= '" & Me![ProizvodID] & "'")
...ali ne ide.

???
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
94.102.224.*



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika30.10.2010. u 09:59 - pre 165 meseci
Pronasao gresku!
Nisam izmjenio Modul modLocalFunction!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika31.10.2010. u 14:26 - pre 165 meseci
Jos sam malo doradio pa kacim za primjer.
Nisu jos zavrseni Izvjestaji pa ih nema u ovoj varijanti, ostalo funkcionise.

Ako neko hoce da mi pomogne u ovoj verziji imam problem :
Na dugme "Ulazi za ovog kupca" i "Izlazi za ovog kupca" na frmKupac_Master, treba da mi otvori frmUlaz_DS, odnosno frmIzlaz_DS, gdje je KupacID=KupacID kao Datashet, ali ono mi otvori kao Form?

Napravicu i fizicki model baze ali u Corelu, pa cu ga zakaciti ovde kad ovo zavrsim.(Iscrtao sam ga za sada na papiru)
Pozdrav!


Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika31.10.2010. u 15:57 - pre 165 meseci
Malo sam korigovao samo na dugme "Ulazi ovog kupca"...
U prilogu imate model KakoJe i KakoTreba...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika31.10.2010. u 16:32 - pre 165 meseci
Zorane ipak nije to sto trebam dobiti kao rezultat klika na Ulazi ovog kupca.
Ono kako treba da se prikaze, dobijete kada na formi koja se pojavi kada na dugme "Ulazi ovog kupca" na mojoj bazi formu koja se pojavi u FormView jednostavno promjenite na Datashet.

Znaci treba da se prikaze u Datashet sa stavkama:

UlazID; KupacID; Datum; -pa dalje dvoklikom na UlazID dobijam sta je unijeto tog puta.


Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 874
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika31.10.2010. u 20:59 - pre 165 meseci
Jel možda ovo odgovara:
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika01.11.2010. u 16:33 - pre 165 meseci
E to je to! "acFormDS", samo sto ja to nisam znao ispraviti. Hvala!
Imam jos jedno pitanje:
Kada unosim artikle za jedan ulaz,odn. izlaz, na bi trebalo da mogu da mi se ponove dva puta isti artikli, a mogu.
Pokusao sam na razne nacine da ovo zabranim ali nisam uspio.

Pretpostavljam da i za to treba neki kod?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15550 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.