Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

elitemadzone.org :: MadZone :: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 38005 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik11.11.2010. u 16:08 - pre 164 meseci
@waikiki - sve su to pitanja koja zanimaju i mene, silom prilika.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1146
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik11.11.2010. u 19:01 - pre 164 meseci
Ne opterecujte se uopste,jer od primene nema nista bice to aktuelno mesec-dva i gotovo,isto kao i sa prethodnim.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik11.11.2010. u 19:23 - pre 164 meseci
Citat:
glackop: Ne opterecujte se uopste,jer od primene nema nista bice to aktuelno mesec-dva i gotovo,isto kao i sa prethodnim.

sumnjam.. mislim da je ovog puta ozbiljnije
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik11.11.2010. u 20:15 - pre 164 meseci
Citat:
a1200: Sto rece jedan moj prijatelj - danas je bolje biti narkoman nego pusac. Pa onda obrazlaze, kako moze da se drogira u WC-u, kanselariji itd. a da niko ne primeti niti ga kazni zbog toga... a da kao pushac mora da izlazi napolje, svuda neke zabrane. Ja sam umro od smeha, naravno niko kod mene kuci ne pushi... pa nam dim strasno smeta (tj. smrad i gushenje), a kad dodje moja keva ili neko ko pushi, mora da izadje iz gajbe ili da ode na terasu (ako klimatski uslovi dozvoljavaju)- ono, ispred vrata, ima i pepeljara cije je to stalno mesto


Nemam ni ja nista protiv da neko pored mene zabode iglu u venu, sebe truje a kad zapali pljugu truje i mene a to vec ne bi smelo bez moje dozvole. Apropo narkomanije cudi me da niko nije provalio rupu u zakonu, zakon je specificno protiv duvanskog dima, ako se radis 100% cistom travom zakon te ne kaci (bar ovaj )
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dukanizi

Član broj: 245328
Poruke: 114
178.79.3.*



+373 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik11.11.2010. u 20:17 - pre 164 meseci
@Srđan
Nemoj da se brines, nece oni kaznjavati budzetske korisnike. Sad najbolje drzava te kazni pa onda plati umesto tebe.
Tu ce da stradaju samo privatnici
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik11.11.2010. u 20:35 - pre 164 meseci
Citat:
glackop: Ne opterecujte se uopste,jer od primene nema nista bice to aktuelno mesec-dva i gotovo,isto kao i sa prethodnim.




I ja tako mislim, kod mene u firmi, prethodnu zabranu niko nije postovao... jedino da naprave neki dezurni telefon za prijavu pusenja i da daju nagradu onome ko je prijavio da se na ne dozvoljenom mestu pusi, tipa ako firma plati kaznu milion dinara, tom sto je prijavio da mu se da bar 20000 dinara, pa bi mozda bilio efekta...



"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik11.11.2010. u 20:38 - pre 164 meseci
covek je vec kaznjen cinjenicom da mu ime visi po zidovima, da radi (kontrolise i pokrece disciplinske) besplatno, da ima vecu odgovornost.. i mora da je na raspolaganju 24h

Ako se zakon ne bude sprovodio Srdjan ce biti na jos vecim mukama!!
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik12.11.2010. u 08:24 - pre 164 meseci
Da li je ovim zakonom predvidjeno da nastavnici puše na ulaznim vratima škole?
Već prvog dana ste mogli videti takvo tumačenje, trebalo je samo da prodjete pored neke škole.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik12.11.2010. u 14:04 - pre 164 meseci
Naravno da nije dozvoljeno.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik12.11.2010. u 14:20 - pre 164 meseci
(telefon u ruke i prijaviti skolu inspekciji)


test... konacno radi izmena poruke i iz FF-a :)


[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 12.11.2010. u 15:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik12.11.2010. u 15:11 - pre 164 meseci
Na sajtu minstarstva zdravlja je anketa

Citat:
Da li podržavate nameru da se novim zakonom zabrani pušenje u svim zatvorenim javnim i radnim prostorijama?


Trenutno stanje je 67% Da, dok je 32% Ne. Otprilike koliki je odnos pušači - nepušači.¸

Navodno je broj za prijavu prekršioca 0700.111.700
Samo ko plaća poziv?
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik12.11.2010. u 18:33 - pre 164 meseci
Off

Disciplina, red, obzirnost, kultura...pa
svest, poštovanje, samokontrola, opšte vaspitanje...pa
Zakon.

Disciplina, red, obzirnost, kultura...pa
svest, poštovanje, samokontrola, opšte vaspitanje...pa obezbeđeno mesto za pušače.
Po Zakonu.

Kao što su po Zakonu i: WC, mokri čvor, sapun, peškir, ogledalo, garderoba, čiviluci za kapute, mesta za mokre kišobrane...mesto za pauzu u toku radnog vremena (čaj, kafa, užina). Sve je to normalno za radne prostore, jer ljudi su tamo 1/3 radnog dana i tako 42 godine za svog života.

Na ulicama žardinjere sa peskom i metalne pepeljare za pikavce, kao mesta za pušače, ljudi bi se polako navikli i ne bi išli ulicom pušeći i bacali pikavce gde već padne.

Ako bi ovi uslovi bili ispunjeni, još bi bilo šanse da se kulturno sprovede Zakon.
Sve drugo je pokušaj i neretko završava sa polovičnim uspehom, ali u međuvremenu sa mnogo konflikata.


Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik12.11.2010. u 18:59 - pre 164 meseci
Nash "promo" video.. fale samo karanfili


A u USA... nema vishe macho tipova sa shesirom i pljugama
Citat:
Izgleda da natpisi na paklicama cigareta, popularno nazvani "umrlice", nisu dali dovoljno rezultata u odvraćanju pušača od loše navike. Zato su SAD rešile da odu korak dalje.

SAD su rešile da na paklice cigareta stave fotografije ljudi koji su umrli, ili još gore umiru, od karcinoma. Tako, svaki put kada pušač posegne za svojom dozom nikotina videće i kako izgledaju (nenegovani) zubi pušača i karcinom usne.

http://www.vesti-online.com/Ve...Ovo-cemo-gledati-na-cigaretama

Sto se mene tice, super... jer sam nepushac, i stvarno mi smeta dim. Izgleda da je otvorena sezona lova na pushace. Drzave izgleda skupo dodje lecenje, pa su resile da suzbiju izvor koji prazni 'the budzet', posebno sad kad je SEKA... izgleda da zarada od cigareta ne pokriva troskove primarne zdravstvene zastite
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik12.11.2010. u 19:11 - pre 164 meseci
Kopiraju kanadjane, oni to imaju vec neko vreme

zapali slobodno uz ovakvu paklicu :) (namerno nisam udario img tag) http://www.nsra-adnf.ca/images/pageimages/8mouthlow.JPG

Inace Vladimire, to je vidjenje jednog pusaca, sto se mene tice WC i pusacka prostorija nisu isto, niti nesto vidim neotvaranje iste kao necivilizacijski cin. Siguran sam da i meth adict vidi krek-house kao svoje pravo, pa opet ih ne tolerisemo jedini razlog zbog kojeg se uopste i otvara mogucnost je zato sto ima 30% pusaca, kako se broj sad bude smanjivao bice i jos veceg stezanja. Ostavis pusenje i onda ti ni ne treba posebna prostorija.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 07:35 - pre 164 meseci
Nemam ništa protiv Zakona.
Naprotiv.
U interesu opšteg zdravlja&higijene.

Međutim, video sam u Mađarskoj da se može to sprovesti mnogo kulturnije, elegantno, sa uviđavnošću i uvažavanjem nemalog broja svojih sugrađana, bez diskrimanacije.
Kod nas se pušači (barem po novinskim naslovima) tretiraju kao stoka, gubavci, lepraši.

Da je sve drugo u društvu sređeno, bar ekološko-higijenski ambijent...pa da se i razume.
http://www.politika.rs/vesti/n...atnih-mirisa-u-Pancevu.sr.html

Ovako ispada da sve Službe ove države: sanitarna, zdravstvena, prosvetna, tržišna, turistička, inspekcija rada, inspektori za preventivnu zaštitu MUP-a Srbije, ali i komunalna policija, kontrolišu sprovođenje ovog Zakona.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 13.11.2010. u 09:28 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 10:27 - pre 164 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir
Kod nas se pušači (barem po novinskim naslovima) tretiraju kao stoka, gubavci, lepraši. :D

Dugo godina ni pusaci nisu tretirali nepusace nista bolje.
Odnosno, bolilo ih je uvo dal' nekom pusenje smeta ili ne.
Na prvom mjestu je bilo njihovo licno zadovoljstvo, pa tek onda sve ostalo. I pravo kad razmislim, na prste jedne ruke mogu pobrojati sve pusace koje sam u zivotu sreo, a da su imali odgovarajuce razumjevanje za nepusace.
Sto ce reci, tesko da su neki bolji tretman i zasluzili.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 10:53 - pre 164 meseci
Niko se nije rodio s cigarom u ustima
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 11:17 - pre 164 meseci
^Ni sa pantalonama

U svakom slučaju, radujem se ako bar delom zaživi ovaj zakon.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 11:20 - pre 164 meseci
I ja!

Sve to može malo i kulturnije i biće efikasnije.
Ili je teško biti fin?

Ili je došlo vreme naplate za sve one godine pušačkog terora i imate povoda da na pušačim istresete sve svoje nagomilano nezadovoljstvo svim i svačim, pa i sobom.
Dobra prilika da, sa mobilnim u džepu i par pikavaca, prijavite na 0700.111.700 sve koji vam nisu simpatični.

Da...nepušači će umreti zdravi.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 11:25 - pre 164 meseci
Moze sve kulturnije i efikasnije, a put do kulture je lupanje po dzepu, a uz to je i vrlo efikasno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 38005 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.