Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921574 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.06.2013. u 18:52 - pre 132 meseci
Ja sam napokon zavrsio postupak ispravke gresaka u izvodima...
By the way treba da prvedem iste i googlanjem nadjoh prevodioca koji radi za 300 dinara po izvodu.Ako kome treba neka se javi jer mislim da nema smisla da placamo 10 pa i 15€ po stranici koliko neki olako znaju da traze.
 
Odgovor na temu

tatisa

Član broj: 304886
Poruke: 19



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.06.2013. u 19:30 - pre 132 meseci
@Shejtan
Vidis to nisam znao a nisu mi ni rekli da moze da se preda u kasini u So...
Cak su i bili neljubazni kad sam trazio formulare,jer sam im se obratio na srpskom...
Jel dobio neko skoro poziv za zakletvu u Segedinu a da je predao pocetkom godine...?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.06.2013. u 20:49 - pre 132 meseci
Ok hvala svima za odgovore znaci biografija je vise pro forme bez previse teksta i suvise informacija:)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.06.2013. u 21:32 - pre 132 meseci
U formularu imas prostora sada A4 list za biografiju. Taman toliko i treba, ne moras cak ni celu nego recimo 2/3.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
217.65.192.*



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.06.2013. u 22:19 - pre 132 meseci
Citat:
tatisa:
@Shejtan
Vidis to nisam znao a nisu mi ni rekli da moze da se preda u kasini u So...
Cak su i bili neljubazni kad sam trazio formulare,jer sam im se obratio na srpskom...
Jel dobio neko skoro poziv za zakletvu u Segedinu a da je predao pocetkom godine...?


Poznanici moji su predali početkom februara u Segedinu i idu u petak na polaganje...
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.07.2013. u 15:37 - pre 132 meseci
Supruga je predala zahtev za sebe i dvoje dece sredinom juna u jednom mestu u Madjarskoj.

Koliko se ceka u proseku za poziv na zakletvu?

Da li je neko predavao po novoj proceduri, tj. kao supruznik u braku 5 godina sa zajednickom decom...sta je sve potrebno od papira itd.

Koje su cene pasosa i za koliko bude gotov?

 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.07.2013. u 18:45 - pre 132 meseci
Citat:
zikkk: Supruga je predala zahtev za sebe i dvoje dece sredinom juna u jednom mestu u Madjarskoj.

Koliko se ceka u proseku za poziv na zakletvu?


Obično 4/5/6 meseci, plafon 7. Nešto tu ne štima...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

tatisa

Član broj: 304886
Poruke: 19



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.07.2013. u 20:12 - pre 132 meseci
[quote]bojan_sm:
Citat:
tatisa:


Poznanici moji su predali početkom februara u Segedinu i idu u petak na polaganje...


Blago njima...Ja sam predao sredinom januara...Ali i dalje nista...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-93-225-157.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.07.2013. u 21:13 - pre 132 meseci
Citat:
zikkk:
Supruga je predala zahtev za sebe i dvoje dece sredinom juna u jednom mestu u Madjarskoj.

Koliko se ceka u proseku za poziv na zakletvu?

Da li je neko predavao po novoj proceduri, tj. kao supruznik u braku 5 godina sa zajednickom decom...sta je sve potrebno od papira itd.

Koje su cene pasosa i za koliko bude gotov?


Ne znam zasto te mrzi da malo proceslas po forumu i sve sto si pitao vec postoji odgovor.
Za zakletvu nema pravila neko za 4 a neko i 9 meseci ceka.
Od papira vencani list,supruznikovo HU drzavljanstvo i tvoj IMKR.
cene moras pogledati na zvanicnom HU policijskom sajtu jer nisi definisao za koliko brzo zelis da bude gotov,
ali polako.... tek sledi poziv za polaganje a pasos ces ti lako...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

rzristic
Rzristic

Član broj: 310199
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 08:33 - pre 132 meseci
Zna li neko adresu, telefon isl. gde se moze informisati o procesu? Predao sam u decembru, u jednom mestu pokraj Segedina. Zakletvu sam trazio u Segedinu da polazem. Jos uvek me nisu zvali za zakletvu.
Hvala
 
Odgovor na temu

tanja024
tanja filipovic
subotica

Član broj: 313143
Poruke: 4
*.tippnet.co.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 12:02 - pre 132 meseci
danas polozila zakletvu u Subotici,sve proslo u najboljem redu nikoga nisu vracali a ni nista posebno ispitivali....
tanja filipovic
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 12:02 - pre 132 meseci
Citat:
rzristic:
Zna li neko adresu, telefon isl. gde se moze informisati o procesu? Predao sam u decembru, u jednom mestu pokraj Segedina. Zakletvu sam trazio u Segedinu da polazem. Jos uvek me nisu zvali za zakletvu.
Hvala


Bilo je više puta postavljeno to pitanje i više puta dat odgovor:

Citat:
agora11:
Ovde mozete sa brojem koji ste dobili prilikom predaje da postavite pitanje o tome dokle se stiglo u obradi vaseg zahteva http://www.bmbah.hu/topic_list.php?id=1 a odgovor dobijete e-mailom.

 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 12:23 - pre 132 meseci
Citat:
tanja024:
danas polozila zakletvu u Subotici,sve proslo u najboljem redu nikoga nisu vracali a ni nista posebno ispitivali....

Gratulálok :-)
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 13:53 - pre 132 meseci
Citat:
tanja024:
danas polozila zakletvu u Subotici,sve proslo u najboljem redu nikoga nisu vracali a ni nista posebno ispitivali....

jao srecnice... koji konzul je bio, leba ti? jako zavisi od raspolozenja radnika i konzula, uzas :(
 
Odgovor na temu

inzTehnologije
arbeitslos
nicht
Subotica

Član broj: 285450
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 14:22 - pre 132 meseci
ljudi, nisam nikakav expert i ne želim da savetujem druge šta da rade, ali sam i ja puno puta čuo da su ljudi imali problema u subotici. znači ti ako si stigo do zakletve i tu te obore, onda si.......jebo ježa. ne možeš predati na drugom mestu, već si u procesu, a konzul te je stavio na pik i dok ne govoriš malo bolji mađarski neće te pustiti nikad.
grozan osećaj. i ja se jako plašim toga.

ja sam išao na ubrzani kurs iz mađarskog. i tamo se pola nas pripremalo za predavanje zahteva, a druga polovina su oni koji su već predavali i oborili ih. svi oni su oboreni u subotici, nisam u životu čuo da je neko oboren u mađarskoj. jedna bosanka koju znam je otišla u mađarsku i klimala glavom i prošla je. to je već postala smejurija. samo da kažeš: igen/nem i prošao si.

a ove u subotici ruše kod predaje vrlo lako. samo ih pogledaš pogrešno, žena kaže: sad ću da pozovem konzula! a kod polaganja zakletve ako vam vrate kući, ne smem ni da razmišljam šta će sa takvima biti. :(

mene maltene čeka posao. mogu dabiram dal da idem kod prijatelja u štutgart ili starijeg brata u london. ali mi treba ovaj pasoš. :( i oni rade sa mađarskim pasošem. drugarica mi radi kao lekar u bolnici u štutgartu.

imam termin krajem jula. to smo zakazali pre 3 nedelje. javim se kako sam prošao. učio sam jezik 3 meseca, al slabo ide. naučio sam napamet 40 rečenica i palim na sreću.
idu sa mnom oba roditelja, i oni predaju. oni znaju solidno jezik. oni će pričati, brbljati, da ne stignu mene da propituju. ja ću se samo smeškati i biti lep.
kod mene je još jedan problem, taj što moji roditelji izričito žele da predajemo u subotici, nigde drugde. rekli su: ako hoćeš da idemo sa tobom, idemo samo u suboticu. i tačka. svako veče se molim da prođem.
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.54.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 15:25 - pre 132 meseci
Citat:
tanja024:
danas polozila zakletvu u Subotici,sve proslo u najboljem redu nikoga nisu vracali a ni nista posebno ispitivali....

Cestitam :)
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 15:42 - pre 132 meseci
Citat:
inzTehnologije:
svako veče se molim da prođem.

Pošto si sam sebi lepo objasnio celu proceduru predavanja papira u Subotici trebao bi da predješ na neki bolji i sigurniji plan...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 19:00 - pre 132 meseci
Citat:
inzTehnologije:
ljudi, nisam nikakav expert i ne želim da savetujem druge šta da rade, ali sam i ja puno puta čuo da su ljudi imali problema u subotici. znači ti ako si stigo do zakletve i tu te obore, onda si.......jebo ježa. ne možeš predati na drugom mestu, već si u procesu, a konzul te je stavio na pik i dok ne govoriš malo bolji mađarski neće te pustiti nikad.
grozan osećaj. i ja se jako plašim toga.

ja sam išao na ubrzani kurs iz mađarskog. i tamo se pola nas pripremalo za predavanje zahteva, a druga polovina su oni koji su već predavali i oborili ih. svi oni su oboreni u subotici, nisam u životu čuo da je neko oboren u mađarskoj. jedna bosanka koju znam je otišla u mađarsku i klimala glavom i prošla je. to je već postala smejurija. samo da kažeš: igen/nem i prošao si.

a ove u subotici ruše kod predaje vrlo lako. samo ih pogledaš pogrešno, žena kaže: sad ću da pozovem konzula! a kod polaganja zakletve ako vam vrate kući, ne smem ni da razmišljam šta će sa takvima biti. :(

mene maltene čeka posao. mogu dabiram dal da idem kod prijatelja u štutgart ili starijeg brata u london. ali mi treba ovaj pasoš. :( i oni rade sa mađarskim pasošem. drugarica mi radi kao lekar u bolnici u štutgartu.

imam termin krajem jula. to smo zakazali pre 3 nedelje. javim se kako sam prošao. učio sam jezik 3 meseca, al slabo ide. naučio sam napamet 40 rečenica i palim na sreću.
idu sa mnom oba roditelja, i oni predaju. oni znaju solidno jezik. oni će pričati, brbljati, da ne stignu mene da propituju. ja ću se samo smeškati i biti lep.
kod mene je još jedan problem, taj što moji roditelji izričito žele da predajemo u subotici, nigde drugde. rekli su: ako hoćeš da idemo sa tobom, idemo samo u suboticu. i tačka. svako veče se molim da prođem.



Gde je isla ta bosanka?
 
Odgovor na temu

tanja024
tanja filipovic
subotica

Član broj: 313143
Poruke: 4
*.tippnet.co.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 20:31 - pre 132 meseci
Citat:
pavlexxx:
Citat:
tanja024:
danas polozila zakletvu u Subotici,sve proslo u najboljem redu nikoga nisu vracali a ni nista posebno ispitivali....

jao srecnice... koji konzul je bio, leba ti? jako zavisi od raspolozenja radnika i konzula, uzas :(

konzul je bio Babic janos,a sluzbenice su bile stvarno divne.....
tanja filipovic
 
Odgovor na temu

tanja024
tanja filipovic
subotica

Član broj: 313143
Poruke: 4
*.tippnet.co.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.07.2013. u 20:32 - pre 132 meseci
Citat:
Jasmina J:
Citat:
tanja024:
danas polozila zakletvu u Subotici,sve proslo u najboljem redu nikoga nisu vracali a ni nista posebno ispitivali....

Cestitam :)

hvala lepo....
tanja filipovic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921574 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.