Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927650 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.08.2013. u 22:41 - pre 131 meseci
Citat:
JORGOVANKA1608:
Poštovani forumaši
Već izvesno vreme pratim ovu temu vezano za mađarsko državljanstvo ,elem ukratko da postavim nekoliko pitanja.
Naime ,pošto mi je majka mađarica ,pribavila sam rodne listove (majke ,dede ,pradede i svoj naravno koji mi je sudski veštak preveo na mađarski jezik ),vidim da je neko napisao i da se pasoš mora kopirati samo ako se predaje u Mađarskoj ili u svim mestima ?
Napisala sam biografiju ukratko o sebi i svojim članovima porodice (mađarski ne znam da pišem ali znam da čitam ,razumem sve i pričam nekih 70 % trenutno sam u fazi obnavljanja jezika )Znam da imam svako pravo da dobijem državljanstvo jer su sve moje sestre i braća već uzeli .

Pitanje je sledeće :Da li telefonom prvo zakazujem predaju dokumentacije i tada popunjavam one formulare ili formulare mogu da donesem popunjene ?

2.Pošto sam u braku već punih 17 godina i imama dvoje dece da li ja prvo moram da dobijem državljanstvo i pasoš pa tek ond da predam za svoju decu i supruga naravno ili to sve može da se preda porodično ?

3.Obzirom da je znanje mađarskog jezika obavezno da li maloletna deca moraju da ga koriste ili ne jer oni državljanstvo dobijaju automatski na osnovu mene (jedno je dete tri godine i znam da ono ne mora da zna mađarski jer još ne priča ni srpski sa razumevanjem a drugo je dete 16 godina )

4.Gde se najmanje čeka za državljanstvo ?Da li je to Beogrda ,subotica ili neko mesto u Mađarskoj ?

Molim sve ljude dobre volje koji su prošli ovu proceduru da se jave

JORGOVANKA ja mogu da odgovorim na tacku 3.vezano za decu:kada vi budete aplicirali,predavali zahtev za drzavljanstvo za vas to isto radite i za decu,da ne komplikujete sebi kasnije i ustedite na vremenu:)deca ispod 14 godina nisu u obavezi da znaju jezik niti da idu na predaju zahteva,dok deca od 14 do 18 godina u obavezi su da idu na predaju zahteva a samim tim i razgovaraju madjarski...s tim da njih ne ispituju toliko opsirno kao roditelje.To je ono sto ja znam,toliko sam se raspitala jer takodje cu traziti i za decu drzavljanstvo kada ja budem aplicirala...jednog dana kad naucim dobro magyarul:)))
 
Odgovor na temu

ser_nicky
BI Developer

Član broj: 307062
Poruke: 97
*.posted.co.rs.



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 08:37 - pre 131 meseci
Evo mene sa još 3 pitanja:

1. Što se tiče prevođenja dokumentacije sa srpskog na mađarski (izvodi), da li je potrebno da prevedeni primerci budu overeni od strane sudskog tumača? I ako bi neko bio raspoložen da da konkretan predlog gde i kod koga prevesti dokumenta (moze na PP, bio bih zahvalan)?

2. Moja situacija je sledeća: u braku sam 2.5 godine, uskoro očekujem dete (oktobar). Koji je najbolji način da i supruga dobije mađarsko državljanstvo, s obzirom na to da ona nema direktno pravo? Da li da prvo ja regulišem državljanstvo i pasoš, pa zatim i ona i kako to uopšte ide? Ako neko ima sličnih iskustava, bio bih zahvalan ukoliko bi to podelio ovde sa nama.

3. Da li se predaju originalni dokumenti, ili mogu i overene fotokopije? (pitam jer bi i moji brat i sestra, takođe, da apliciraju, a imamo samo jedan original dedine i babine umrlice)

Hvala svima unapred

[Ovu poruku je menjao ser_nicky dana 29.08.2013. u 09:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 10:40 - pre 131 meseci
mogu da ti odgovorim na drugo pitanje. Postoje dve varijante da ti zena dobije madj.drzavljanstvo,a to su: da ste u braku 5 godina i da imate zajednicko dete ili da ste u braku 10 godina bez dece.
Sobzirom da cete dobiti dete onda mora da saceka jos 2,5 godina pod uslovom da si ti vec dobio madj.drzavljantsvo.
 
Odgovor na temu

JORGOVANKA1608
KNJIGOVOĐA

Član broj: 308244
Poruke: 30
91.226.243.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 10:43 - pre 131 meseci
Odgovor na pitanje broj 2.
Državljanstvo suprug ili supruga mogu da dobiju ako imaju najmanje 5 godina braka i dete ili 10 godina braka bez dece


Na portalu imaš spisak sudskih tumača i prevodioca pa tamo možeš pogledati ne znam iz kog si mesta ali se cena kreće od 5-10 eura po rodnom listu i kopiraš originale i nosiš ih sa sobom negde sam tako pročitala a oni će već uzeti šta im treba

 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 11:04 - pre 131 meseci
Citat:
ser_nicky:
3. Da li se predaju originalni dokumenti, ili mogu i overene fotokopije? (pitam jer bi i moji brat i sestra, takođe, da apliciraju, a imamo samo jedan original dedine i babine umrlice)


Ako idete zajedno onda vam je dosta samo jedan. Ako ti dobiješ državljanstvo a oni idu kasnije onda im opet ne treba ( pozovu se na tvoje papire ali valjda treba da idu u isto mesto ). Ako je nešto izmedju ova dva - ne znam
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 11:04 - pre 131 meseci
Pitala sam vec pa niko nije odgovorio, zna li neko gde se moze predati bez zakazivanja i da li u Budimpesti moze da se preda na vise mesta ili samo na jednom?
 
Odgovor na temu

ser_nicky
BI Developer

Član broj: 307062
Poruke: 97
*.posted.co.rs.



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 11:26 - pre 131 meseci
Romcek81. deedee5 i Jorgovanka1608 - hvala na odgovorima!

Citat:
JORGOVANKA1608:

Na portalu imaš spisak sudskih tumača i prevodioca pa tamo možeš pogledati ne znam iz kog si mesta ali se cena kreće od 5-10 eura po rodnom listu i kopiraš originale i nosiš ih sa sobom negde sam tako pročitala a oni će već uzeti šta im treba



Izvinjavam se, ali bojim se da nisam razumeo odgovor: na kom portalu? Inače, iz Beograda sam...
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.231.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 12:37 - pre 131 meseci
Na portalu tj sajtu suda u Beogradu.
Da li je jednostavnije tražiti državljanstvo na osnovu porekla ili sačekati da suprug dobije pa onda tražiti kao supruga, svi uslovi i u jednom i u drugom slučaju su ispunjeni osim znanja mađarskog jezika, pitam zbog procedure i troškova, šta je jednostavnije?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 13:53 - pre 131 meseci
Imate ovde za Vojvodinu http://www.puma.vojvodina.gov.rs/tumaci.php a takav zvanican spisak nema online za Beograd ja mislim ali imate ovo http://www.portal-srbija.com/madjarski Neki brojevi telefona su ocigledno bajati, ali probajte preko agencija, iako neke ne prevode za fizicka lica.

edit: evo ovde mi brojevi telefona deluju svezije a i ima vise imena http://www.sudskitumac.rs/?sec...;area=1&spec=46&city=2 http://www.sudskitumac.rs/?sec...rea=1&spec=46&city=245 http://www.sudskitumac.rs/?sec...rea=1&spec=46&city=248 http://www.sudskitumac.rs/?sec...rea=1&spec=46&city=244 http://www.sudskitumac.rs/?sec...rea=1&spec=46&city=243
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 14:04 - pre 131 meseci
Ja sam slala postom u mesto Ada na prevod po dokumentu 300dinara zaista simbolicna cena,platite troskove dostave mislim da je isto oko 300dinara,overeno sve i oko 10 dana se ceka prevod od dana kada posaljete.Slala sam originale i sve se lepo i uredno vratilo.
 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 15:18 - pre 130 meseci
Drugari, da se pohvalim, danas sam bio na zakletvi i sve je proslo super!!! :))))
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.243.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 15:28 - pre 130 meseci
Čestitamo,
Da li bi bio ljubazan da napišeš nešto konkretnije, tačnije da napišeš nešto što nas sve interesuje ovde na forumu.
 
Odgovor na temu

amigos

Član broj: 21349
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 16:47 - pre 130 meseci
Citat:
bojan.n:
Drugari, da se pohvalim, danas sam bio na zakletvi i sve je proslo super!!! :))))


Čestitke! Ajde molim te opiši kako je teklo sve? Živo me zanima. Koliko vas je bilo, da li su vas propitkivali kada ste stigli, da li su vas propitkivali nakon polaganja? Hvala unapred.
U meni se bore budala i genije. Plašim se da pametniji ne popusti!
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 20:34 - pre 130 meseci
Citat:
bojan.n:
Drugari, da se pohvalim, danas sam bio na zakletvi i sve je proslo super!!! :))))

Sreca,sreca,radost:)))cestitam!
ajde,sta si se stiso:))da cujemo kako je proslo,gde si predavao zahtev i kakvi su utisci...
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 20:47 - pre 130 meseci
Citat:
kamicak:
Na portalu tj sajtu suda u Beogradu.
Da li je jednostavnije tražiti državljanstvo na osnovu porekla ili sačekati da suprug dobije pa onda tražiti kao supruga, svi uslovi i u jednom i u drugom slučaju su ispunjeni osim znanja mađarskog jezika, pitam zbog procedure i troškova, šta je jednostavnije?

Ako jedan supruznik aplicira,onda ovaj drugi mora cekati da prvi dobije drzavljanstvo pa onda aplicirati(naravno pod uslovom da su 5 godina u braku i da imaju jedno zajednicko dete ili da su 10 godina u braku ako su bez dece)a ako hocete da aplicirate zajedno da bi ustedeli vreme tada morate traziti drzavljanstvo na osnovu porekla svako za sebe,tj.ti preko tvojih predaka a supruga preko svojih,na ovaj nacin bi mozda istovremeno dobili drzavljanstva a troskovi su verujem podjednaki u oba slucaja.
Saljem sutra broj ne mogu danas da posaljem pp:))
pozz
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 21:52 - pre 130 meseci
Evo i ja da se javim sa NEVEROVATNIM vestima -
Danas je moja mama predala papire u Bg, i toliko se spremala a nisu je nista, ali bukvalno nista pitali!
Usla je, javila se - dobar dan, rekli joj sedite, vi ste ta i ta, ona je odgovorila - da, dajte nam papire sto ste doneli, zena je pogledala i rekla da je sve ok, pitala je gde hocete da polazete zakletvu, ona je odgovorila u Bg, zena je rekla - ok, bicete pismenim putem obavesteni kada ce biti zakletva, najkasnije do 6 meseci i to je sve... Ni 10 min se nije zadrzala unutra!
Eto, da covek neveruje... Znaci ko kakve srece ima!
Podelila sam ovo iskustvo sa vama cisto da vas ohrabrim.
Pozz za sve!
 
Odgovor na temu

valent

Član broj: 53697
Poruke: 13
109.106.243.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 22:13 - pre 130 meseci
Citat:
pan 1: Evo i ja da se javim sa NEVEROVATNIM vestima -
Danas je moja mama predala papire u Bg, i toliko se spremala a nisu je nista, ali bukvalno nista pitali!
Usla je, javila se - dobar dan, rekli joj sedite, vi ste ta i ta, ona je odgovorila - da, dajte nam papire sto ste doneli, zena je pogledala i rekla da je sve ok, pitala je gde hocete da polazete zakletvu, ona je odgovorila u Bg, zena je rekla - ok, bicete pismenim putem obavesteni kada ce biti zakletva, najkasnije do 6 meseci i to je sve... Ni 10 min se nije zadrzala unutra!
Eto, da covek neveruje... Znaci ko kakve srece ima!
Podelila sam ovo iskustvo sa vama cisto da vas ohrabrim.
Pozz za sve!


To je sjajno, i zaista neverovatno, kad uzmemem u obzir moje iskustvo koje sam imala pre 3 dana, kad sam zvala HU ambasadu u Bg da proverim samo da li moram da tražim izmene u dokumentima zbog sitnih neslaganja. Žena se sve vreme derala na mene jer sam krenula priču na srpskom i govorila da ne mogu ni da tražim ikakve informacije dok ne znam mađarski bar na srednjem nivou i da ona neće da priča na srpskom.
Fakat je da je taj broj objavljen na zidu ambasade, na informaciji otkucanoj na srpskom, i da se taj broj zove za infomacije oko apliciranja za državljanstvo.
Sve vreme sam bila ljubazna i objašnjavala joj da učim jezik i da ne planiram još da apliciram nego da mi treba informacija da paralelno spremam dokumentaciju. Žena je bila verbalna vatrena aždaja.
Super da ima i drugačijih iskustava iz Bg. No, ja posle svog iskustva teško da ću se uputiti tamo :)
Čestitam i držim fige mami!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.08.2013. u 22:24 - pre 130 meseci
Cek na tebe se izdrali i u kancelariji u Novom Sadu i u ambasadi u Beogradu? Bas nemas srece. Probaj obrnutu psihologiju onda, zovi konzulat u Subotici, tamo se retko ko lepo proveo, mozda tebi bude obrnuto. Kad pogledas i nije nemoguce, sigurno zbog fame koja se stvara danas retko ko zove taj konzulat na srpskom a te u Novom Sadu i Beogradu su verovatno vec izludele, pa mozda i budu prijatni.

Inace gde ste tacno na sajtu ambasade videli informacije na srpskom oko drzavljanstva? Ako moze link

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 29.08.2013. u 23:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.08.2013. u 08:38 - pre 130 meseci
Predala sam zahtev za državljanstvo u Beogradu 28.02.2013.
Juče, 29.08.2013., posle 6 meseci, dobila sam poziv za zakletvu isto u Beogradu 5. septembra.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.08.2013. u 11:14 - pre 130 meseci
Cestitam :)) a posle zakletve skroz druga perspektiva ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927650 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.