Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925861 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 23:00 - pre 129 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
Don Quiote:
Citat:
pavlexxx:
hvala milos.hu!! Attila Menyhart nije, taj me je sad vratio prosle nedelje... :(
A izgleda da nije ni Plank Zoltan. Znaci jos samo dvojica :S ili je Siteri Sandor ili Rab Marton.
Ej annnnna ma za ne poverovati, ja sam mislio da sam konacno zavrsio kad sam prosao razgovor, kad ono opet sve ispocetka... jako sam razocaran i ne znam vise sta da radim jer cak i da ucim jos, oni ce uvek moci da mi nadju nesto sto ne znam, jer ne mogu nauciti ceo jezik za nekoliko meseci... ehh...

Druže, moguće je da taj konzul više i nije tu. Uvek posle godišnjih odmora, pa do kraja godine, menjaju mnogo osoblja u konzulatu. Znam, jer im ja carinim automobile koje registruju na CD table, a koje su dovezli sa sobom, tj. to su njihovi vlastiti automobili. E, pošto sam prošle nedelje carinio automobil nekom novom konzulu, moguće je da je on sada došao umesto tog koji te je pošteno izdriblao i obećao ti prolaz za kraj septembra. Ako je tako, ako ne nađeš tog sa kojim si ranije razgovarao, batali predavanje u SU.


Dosao je novi prvi konzul, to je konzul ispod generalnog, on se bavi operativnim stvarima. Otisao je Janoš Babić a došao Laslo Takač.

http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...adka/hu/Hirek/130910_Bucsu.htm


Da, video sam to vec, on je zamenio Babica, a mene je prethodno Babic odbio, pa bi po nekoj logici ovaj trebao naslediti moj slucaj. Ali nije on. Da sam ja cekao da mi posalju poziv za zakletvu (kao sto je mojoj sestri stiglo prosle nedelje, bez da je isla na razgovor ili bilo sta, a u istoj smo situaciji bili), onda bi mi bio Takacs, jer je on nasledio Babica, i mojoj sestri je on potpisao poziv za zakletvu (nije otisla na zakletvu jer nije imala vremena i novca da uci vise). Ali posto sam ja sam otisao na razgovor pocetkom septembra, a Babic nije bio tamo, ja sam pricao sa nekim drugim ko se tamo zatekao valjda... ko zna hocu li ikad uspeti da saznam njegovo ime :/
 
Odgovor na temu

Don Quiote
špedicija
Don-Šped
Subotica, Srbija

Član broj: 318105
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.don-sped.rs


+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 23:28 - pre 129 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
Don Quiote:
Citat:
pavlexxx:
hvala milos.hu!! Attila Menyhart nije, taj me je sad vratio prosle nedelje... :(
A izgleda da nije ni Plank Zoltan. Znaci jos samo dvojica :S ili je Siteri Sandor ili Rab Marton.
Ej annnnna ma za ne poverovati, ja sam mislio da sam konacno zavrsio kad sam prosao razgovor, kad ono opet sve ispocetka... jako sam razocaran i ne znam vise sta da radim jer cak i da ucim jos, oni ce uvek moci da mi nadju nesto sto ne znam, jer ne mogu nauciti ceo jezik za nekoliko meseci... ehh...

Druže, moguće je da taj konzul više i nije tu. Uvek posle godišnjih odmora, pa do kraja godine, menjaju mnogo osoblja u konzulatu. Znam, jer im ja carinim automobile koje registruju na CD table, a koje su dovezli sa sobom, tj. to su njihovi vlastiti automobili. E, pošto sam prošle nedelje carinio automobil nekom novom konzulu, moguće je da je on sada došao umesto tog koji te je pošteno izdriblao i obećao ti prolaz za kraj septembra. Ako je tako, ako ne nađeš tog sa kojim si ranije razgovarao, batali predavanje u SU.


Dosao je novi prvi konzul, to je konzul ispod generalnog, on se bavi operativnim stvarima. Otisao je Janoš Babić a došao Laslo Takač.

http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...adka/hu/Hirek/130910_Bucsu.htm

Tačno. Njemu sam radio carinjenje prošle nedelje.
 
Odgovor na temu

Szetner

Član broj: 318126
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.10.2013. u 23:35 - pre 129 meseci
Pozdrav svima,
na pocetku sam ucenja madjarskog jezika i potreban mi je savet koji udzbenik se vama pokazao kao najbolji. Procitala sam sve stranice teme i skinula sve udzbenike, ali koji odabrati?
Takodje, cime ste opravdali predaju zahteva u Hu ako imate konzulat\ambasadu u svom mestu?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 00:00 - pre 129 meseci
@szetner

reci da si odlucila da predas u HU jer se u srbiji u konzulatima i ambasadi dugo ceka (tako sam ja rekla)

ja sam mislila da cekam dok ne odem na zakletvu pa da podelim moje iskustvo sa svima, ali ukoliko je neko pocetnik nek mi posalje mail na privatnu prouku i poslacu mu sva pitanja koja sam ja spremila...ima ih dosta ali kad ih naucite sve cete znati...

pozdrav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 00:09 - pre 129 meseci
objavi ovde pitanja. Mislim, ako nije vojna tajna.
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 00:12 - pre 129 meseci
ne moras tako ironicno Braksi. nije vojna tajna. ali imam 10 strana tako da ovde ne mogu da ih objavim
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 00:15 - pre 129 meseci
jel pdf ili tekst fajl ili word ?
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 00:16 - pre 129 meseci
word
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 00:26 - pre 129 meseci
Samo ga stavi uz porku, word je obicno mali.
Kliknes dole upload uz poruku.
 
Odgovor na temu

Szetner

Član broj: 318126
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 02:06 - pre 129 meseci
@annna hvala puno!
Ne mogu pisati pp jer sam novi clan, ako mozes posalji mi ih na [email protected]
Pozdrav i hvala svima koji nesebicno dele svoja iskustva!
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 07:46 - pre 129 meseci
Citat:
Szetner:
Pozdrav svima,
na pocetku sam ucenja madjarskog jezika i potreban mi je savet koji udzbenik se vama pokazao kao najbolji. Procitala sam sve stranice teme i skinula sve udzbenike, ali koji odabrati?
Takodje, cime ste opravdali predaju zahteva u Hu ako imate konzulat\ambasadu u svom mestu?
Hvala unapred



Mozes probati iz Teach yourself Hungarian, ima da se skine sa neta kao torrent (ja sam skinula sa piratebuy) i sadrzi i knjigu u .pdf-u i audio lekcije.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 08:19 - pre 129 meseci
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje:u u madjarskom pasosu imam pecat iz marta meseca da sam usao u srbiju(dvojni sam drzavljanin) pa me interesuje dali mogu imati probleme pri izlasku iz srbije sa madjarskim pasosem?

Hvala svima
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 08:26 - pre 129 meseci
Citat:
PiroskaS:
Dobar dan još jednom!
Danas sam u ambasadi u Beogradu podnela zahtev za pasoš.
Zvonila sam na sporedni ulaz, predstavila se i ušla.
Pričali smo u glavnom na mađarskom,mada mi se jedan službenik obraćao na srpskom.
Na šalteru sam predala sve ono što sam dobila na zakletvi (mađ. državljanstvo, ličnu kartu) i srpski pasoš. Ta dokumenta su isfotokopirali i odmah vratili.
Zatim su mi objašnjavali šta treba da radim: stala sam na obeleženo mesto da se slikam (malo su mi davali instrukcije kako najbolje da se namestim-centimetar napred...nazad...levo...desno...slikali su 3 puta,dok nije ispalo kako treba). Na istom aparatu spustila sam 4 prsta leve,pa desne šake,na kraju oba palca da bi uzeli otiske. Potpisala sam se elektronskom olovkom na odgovarajuće polje. Pitali su me da li sam saglasna da se moji lični podaci nađu u bazu u Budimpešti. Takođe su me pitali na koliko godina želim pasoš, odgovorila sam na 10 (tíz évre). Popunili su obrazc da treba uplatiti 79 € (14.000 Ft) na žiro račun OTP banke (na papiru piše i adresa banke, tako da nisam puno lutala). Pored tog obrasca, dali su mi još jedan obrazac sa podacima iz srpskog pasoša. Sa tim papirima u banci sam platila 75 € i 4 € u dinarskoj protivvrednosti.
Vratila sam se u ambasadu,i dobila papir u 3 primerka sa podacima iz mađarskog pasoša koji sam potpisala na 2 označena mesta. Jedan primerak sam zadržala i samo sa tim treba za mesec dana doći do ambasade i preuzeti pasoš. Naglasili su da ne treba da ih zovem,niti će oni zvati mene.
Nema razloga da se plašite predaje zahteva za pasoš zbog (ne)znanja jezika. Slobodno odradite u Beogradu. Ako nešto ne razumete,obratiće vam se bez ikakvog problema na srpskom.


Super što si to završila u Beogradu. Kao skuplje je za više od 30€, ali je u suštini puno jeftinije kad se sve uzme. Isto sam tražio pasoš na deset godina i to neposredno posle zakletve jer su nas bukvalno odveli do susedne zgrade da nam pokažu gde možemo tražiti pasoš, pa rekoh, 'ajde kud svi Turci tu i ja. Sa kartice mi je skinuto tačno 47.56€ (ne znam koliko forinti i po kom kursu), ali sad treba da odvojim ceo jedan dan da odem tamo i natrag radi preuzimanja.
napustio forume
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 08:39 - pre 129 meseci
Citat:
slaban:
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje:u u madjarskom pasosu imam pecat iz marta meseca da sam usao u srbiju(dvojni sam drzavljanin) pa me interesuje dali mogu imati probleme pri izlasku iz srbije sa madjarskim pasosem?

Hvala svima


Nikakve probleme ne mozes imati posto u zemljama ciji si drzavljanin mozes naravno neograniceno da boravis. Pod uslovom da ti je ovo drugo srpsko drz.
 
Odgovor na temu

sasapppp
manager, dgo
Inđija

Član broj: 296871
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 09:25 - pre 129 meseci
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 09:28 - pre 129 meseci
Znaci da utvrdimo:

da li treba odneti honositasi a adatlap formulare vec popunjene ili se to tamo popunjava pa se tako kontrolise znanje ?

da li moze i supruznik koji nije kvalifikovan da prisustvuje razgovoru i da potpomaze ? (konkretno moja zena zna skoro odlicno madjarski i navaljuje mesecima, a ja znam onako tek osnovno, pa bi ona isla sa mnom)

da li supruznik koji nije kvalifikovan moze da preda svoj zahtve istog dana kad ovaj polozi zakletvu i da li predaje maticni list vencanih onaj sto je prvi aplikant popunio iz Madjarske ili moze i onaj stari. PP da on ne mora ponovo traziti upis u madjarsku knjigu vencanih jer je to vec trazio onaj prvi ?

znaci:

viszahonositasi+ adatlap(brak)+adatlap(aplikant)+adatlap(deca)+

e to ne znam gde je formular za punomoc ovog drugog da je saglasan da deca uzmu drzavljanstvo ?

koszi...


 
Odgovor na temu

MarijaMA
Marija Maric
Novi Sad

Član broj: 315748
Poruke: 3



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 09:31 - pre 129 meseci
http://madjarskodrzavljanstvohu.blogspot.com/
Marija
 
Odgovor na temu

LxAxKxI
Beograd

Član broj: 264190
Poruke: 37



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 15:59 - pre 129 meseci
Pozdrav svima,
Da bih dokazao mađarsko poreklo, da li je dovoljan izvod iz knjige rođenih moje majke, gde se vidi da je njen otac rođen na tlu tadašnje Mađarske (1911. - Gračac, Hrvatska).
ili moram da pribavim njegovu krštenicu ili izvod, što je malo teže jer je crkvena arhiva u Gračacu uništena prilikom bombardovanja. ;-(.

 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 16:02 - pre 129 meseci
Da,da pomoc plus par stotina evrica....batalite ljudi
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.10.2013. u 16:08 - pre 129 meseci
Citat:
LxAxKxI:
Pozdrav svima,
Da bih dokazao mađarsko poreklo, da li je dovoljan izvod iz knjige rođenih moje majke, gde se vidi da je njen otac rođen na tlu tadašnje Mađarske (1911. - Gračac, Hrvatska).
ili moram da pribavim njegovu krštenicu ili izvod, što je malo teže jer je crkvena arhiva u Gračacu uništena prilikom bombardovanja. ;-(.




Ako ja dobro kapiram nije dovoljno....ja sam imao slicnu situaciju ali i srecu da krstenicu nadju u crkvenim arhivama....dok mnogi imaju problem zbog popaljenih knjiga ne samo u 2sv ratu vec i ovom poslednjem,ja sam lakse nasao krstenicu od pre 100 god nego izvod od pre 30,show....ne znam sta da ti kazem,probaj po drugim crkvama da vidis,oni su te arhive i razmestali,probaj u opstinama da vidis da li imaju bilo kakav trag,meni su odmah rekli da nema sanse da mi u zvanicnim papirima nadju bilo kakav dokument i uputili me na crkvu gde sam kao sto rekoh,imao srece da su nasli krstenicu....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925861 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.