Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3918447 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 23:44 - pre 128 meseci
Citat:
maaar:
Citat:
ja_ns: Kiskunhalas i Tompa su poceli poslednjih nekoliko meseci da se ucestalo spominju po forumu. I da sam to mogao pretpostaviti, tacno bih nasao neku zabit i to mesto napisao za mesto polaganja zakletve. Ali, ispalo je ovako kako jeste i iz ove koze se ne moze pobeci... U svakom slucaju, postoji rok od godinu dana da se drzavljanstvo podigne.

E, sad, toliko se provlaci to dovoljno znanje jezika.... Da li postoji odredjena definicija za to "dovoljno"? Nema potrebe to naglasavati, jer je vrlo subjektivna kategorija- ono sto je meni dovoljno, drugome ne mora biti, i obrnuto. Vec sam objasnio kako je sve izgledalo. Ni na srpskom, koji mi je maternji jezik, ne znam sta bih rekao da je neko trazio to sto su oni danas od nas. Ja sam reci na madjarskom znao za sve sto je na crzezu bilo nacrtano- zgrade, ulica, trg, ljudi, most. Oni hoce jos i pricu od slozenijih recenica, koja ima smisla sa crtezom. Pri tom, da ne bude samo "ljudi setaju ulicom", "na slici vidim zgrade i trg, ljude", "neki ljudi stoje, neki sede". Takav vid propitivanja je vise lici na psiho-test nego na proveru znanja.


ti bas i nisi nesto bio aktivan na ovom forumu ranije. a veceras si se bas raspisao. nadamo se da su ove informacije sto ti pruzas tacne - iz tvog licno iskustva kako i navodis.

pa sta su vam rekli tj porucili za dalje? jel treba da se sami javite ili ce vas oni pozvati ponovo na proveru?


A ti bas volis da se prepucavas?! Meni to nije cilj, i ovo je poslednje sto cu napisati, ako ce svaka rec naici na osudu i pametovane od strane drugog. Najlakse je pricati sta ti ti uradio/la da si na mestu drugog,a da u takvoj poziciji nisi bio. Manimo se tih fazona, izlizani su.
Sve sto sam napisao, tako je i bilo. Nemam potrebe da izmisljam i lazem. Ako u to verujes, tvoja stvar. Niti imam nameru, a ni volju da te uveravam u to sto pisem. Forum sam pratio i pre, doduse samo citao sta su drugi pisali. I znam da je svakakvih prica bilo. Registrovao sam se nakonsto sam dobio poziv, u nameri da saznam da li ce jos neko ici i kakva je Tompa po pitanju zakletve. Adekvatne informacije nisam dobio. I, sada, kada sam ispisao sta je bilo, javljate se jedan po jedan kako ste sve znali, da tamo ne treba ici i slicno. Sada takve informacije nisu od koristi ljudima koji vec ocekuju poziv u tom mestu, mozda vec narednog meseca. Ali, jesu za one koji ce tek predati zahtev.
Receno je da se javim na prolece. Valjda su procenili da cu do tada mentalno dorasti zadatku da od creza stvorim bajku, na kojoj bi mi i Andersen pozavideo.
Ovih nekoliko odgovora sam,u najboljoj nameri, napisao da ljudima skrenem paznju n ono sto ih tamo ceka. Ali, vidim da je sve docekano na noz i gleda se na njih sa velikom dozom sumnje. Nisam prevarant, niti manipulant. Svako ima pravo da misli sta hoce i tumaci to na sebi svojstven nacin.
 
Odgovor na temu

cerveni
Zoran Cerveni
IT Manager
Zemun

Član broj: 89734
Poruke: 130

Sajt: cerveni.linuxd.org


+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 23:45 - pre 128 meseci
To su cinjenice hteo to bilo ko od nas da prizna ili ne, scenario je isti kao i sa Kosovom samo sto se dole prolilo krvi. Ovo je malo suptilniji nacin. Ali je u principu isti. Ne brinem ja zbog toga sto Srba ima sve manje ima i Madjara (pa i Nemaca i ostale Evropske zemlje imaju isti problem.) ni kod njih ne cvetaju ruze po tom pitanju, valjda su to tekovine modernog drustva da svaka porodica ima jednog ili dva potomka. Nije proslo puno vremena od kad se to promenilo kod nas jedva pedesetak godina.



 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 23:52 - pre 128 meseci
@ja_ns
ja samo komentarisem cinjenice. a to sto sam napisao jeste cinjenica.

@milos.hu
ovo za predaju dokumenata: da, nema logike da neko iz beograda zapuca na granicu sa slovackom da preda dokumenta, kad je to mogao da uradi i u istom gradu da zivi. slazem se. ali to se upravo desava vec dve pune godine! ljudi iz cele srbije idu u madjarsku da predaju. ja kazem da ako je to samovolja tih sluzbenika da tako sad muce ljude onda treba ici dalje negde. tamo gde jos nema toliko aplikanta iz srbije. napisao sam i da se ne znam da li to sluzebnici rade 'na svoju ruku' ili im je tako receno-naredjeno iz budimepste. ono sto je cinjenica jeste da ta mesta oko granice sa srbijom treba izbegavati u sirokom krugu i da su beograd, subotica i segedin sigurna mesta za predaju - to su cinjenice.



 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 07:07 - pre 128 meseci
Ja bih uveo posebne kontrole i ponovio sve zahteve koji su predati i oduzeo drzavljanstvo onima koji nemaju pojma jezik. Po zakonu ukoliko se ustanovi da ste prevarom uzeli drzavljanstvo imaju pravo da vam ga oduzmu. Mislim da ce kad tad uvesti ponovne provere znanja da vide da li ste dalje ucili i da li uopste znate jezik.

Poenta i jeste da naucite madjarski.

I ja podrzavam da se svima koji ga ne znaju drz. oduzme.
 
Odgovor na temu

djdNS72
aaas
Srbija

Član broj: 313619
Poruke: 19
195.178.33.*



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 07:13 - pre 128 meseci
Evo da se javim i ja sa svojim licnim iskustvom. Citam forum vec nekih 7-8 meseci i uvek se iznenadim kako u talasima deolazi do glupih polemika, politickih ili nacionalnih, kao da ljudi nemaju pametnija posla nego da opbilaze forume i tamo iskazuju svoj patriotizam ili ne patriotizam. Sirenje dezinformacija je takodje ovde jako popularno i stvarno je tesko razgraniciti istinu od lazi. Ovo sto cu vam napisati je znaci iz mog licnog iskustva, a ne neka prica koju sam cuo od prijatelja moje tetke.
Vec sam ranije pisao da sam predao papire, ali ajde da ponovim cisto da ne bi morali listati postove od pre 6 meseci.
Moja porodica (supruga, maloletno dete i ja) smo krajem aprila prikupili potrebnu dokumentaciju i krenuli u Madjarsku da pokusamo da apliciramo. Napomenucu da moja supruga nema uslova za apliciranje sem na osnovu mene (nema poreklo niti bilo kakvog pretka koji je rodjen na teritoriji nekadasnje Madjarske). Posle mnogih pitanja postavljenih ovde na forumu kao i pitanja postavljenih direktno konzulatu u Subotici, receno mi je da ona aplicira zajedno samnom, t.j. na istim papirima. Sto se tice jezika, ja Madjarski razumem (majka mi je Madjarica) ali ga jako slabo pricam, dok dete i supruga niti pricaju niti ga razumeju.
Izabrali smo Segedin kao mesto za predaju, posto tamo cesto idemo u nabavke i setnje gradom. Otisli smo odma ujutro, oko 8h smo vec stigli i bili smo jedini. Na ulazu u salu, dobili smo broj koji je prakticno odma prozvan. Cela sala je podeljena u neke boksove, svaki boks je odvojen panelima. Supruga i ja smo seli na stolice (dete nije islo snama posto je maloletno) a ispred nas je sela jedna sluzbenica. Pitala nas je sto smo dosli, gde su nam dokumenti, onda je ona popunjavala neke njene obrasce, kad je dosla do promene imena, rekla je da moramo ipak da menjamo imena (sto mi nismo popunili), pa je onda ona snama popunjavala taj deo (vise ona nego mi). Kad je dosla do papira za suprugu, pitala je na osnovu cega ona aplicira, a ja sam odgovorio na osnovu mene i to je bilo to. Dobili smo papire sa brojem slucaja i sta smo sve od dokumenata predali. Pri tome moja supruga nije rekla skoro ni rec na madjarskom.
Da ne bi bilo sve idalno, dobili smo poziv u julu u kome su nas obavestili da supruga ipak ne moze sad da aplicira (i ako su joj prihvatili papire), vec da mora da saceka da ja dobijem drzavljanstvo pa tek onda na osnovu mene da aplicira. Negde u avgustu je dobila i postom obavestenje da nema uslove da aplicira i vratili su joj dokumente koje je predala.
Tad me vec polako hvata panika posto mene niko ne obavestava a vreme prolazi. Citam ovaj forum svaki dan i pocinjem da verujem u postove po kome je sve to ukinuto i po kome sad vade krvi i sire ti zenice da bi mogao da apliciras. Napokon, posle punih 6 meseci mi stize email u kome me zovu u novembru na zakletvu. Inace, i to da kazem da sam kao mesto zakletve naveo Segedin, posto sam se uspanicio a nisam hteo da komplikujem oko drugih mesta (da me pita a sto bas to mesto ....), pa su mi mnogi rekli da cu i duze cekati, sto je na kraju i bilo tacno.
Radost, veselje, konfete a onda se opet sa entuzijazmom bacim na forum da vidim sta ljudi kazu u vezi zakletve. KATASTROFA, provera znanja, vadjenje gorepomenute krvi, bubrega i to levog, panika me opet hvata, tako blizu a tako daleko ....
Da skratim pricu. Bio sam pre neki dan na zakletvi, niti me ko sta pitao niti je bilo ljudi u mantilima koji su potajno slusali dal pevate himnu. Bilo je svecano i jako lepo, pitali su me za ime i ime deteta. Pitali su jel dete tu, pa sam rekao da je u skoli i to je to. Prozvali me, rukovao sam se sa gradonacelnikom, primio lakcimove, zahvalio se i seo, i to je to.
Mozda sam ja samo rodjen pod nekom sretnom zvezdom ... a mozda i ne.
Svima na ovom forumu zelim puno srece i uspeha u apliciranju za Madjarsko drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

zikkk
Beograd

Član broj: 303337
Poruke: 85



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 08:09 - pre 128 meseci
@djdNS72

Cestitam!

Hvala Bogu da ovde ima jos poneki normalan covek!
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 08:51 - pre 128 meseci
Zasto neko moze olako da preda, a neko se muci s predajom papira, a kasnije ga mnogo puta vracaju sa primanju drzavljanstva? To stvarno nije u redu.. Za nekog vaze jedna pravila, a za nekog druga. Ne kazem da sam zavidan, ali zaista nije u redu.
 
Odgovor na temu

paprika007

Član broj: 318045
Poruke: 29



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 08:57 - pre 128 meseci
Drago mi je da cujem i neke lepe vesti, cestitam, bravo!!!
Mali savet za ljude koji su o.k. na ovom forumu i dele svoja iskustva, ne obaziriti se na provokacije zlonamernih i zaludnih ljudi na ovom forumu, ima ih jako puno i dzabe trosite vreme i energiju na njih!
Oseti se sve iz same poruke ko ima kakve namere!
Cinjenica je da se zbog takvih ,,pacijenata,, ovakve stvari i dogadjaju.
Nisam imala pojma, dok se nisam ukljucila na sam forum koje su razmere mrznje, prosto sam zapanjena!
Zato me vise sve ovo sto se dogadja i necudi, ne kazem da je to normalno, samo sam svesna do koje mere bolesni mozgovi idu.
Ljudi koji su vraceni pre neki dan sa zakletve, nadam se da ce biti o.k. na prolece i da ce se cela ova prica do tada ohladiti, kao i usijane glave...

 
Odgovor na temu

djdNS72
aaas
Srbija

Član broj: 313619
Poruke: 19
195.178.33.*



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 09:31 - pre 128 meseci
Mozda mali savet. Izbegavajte predaju papira u Srbiji, i manjim pogranicnim mestima. Imam utisak da smo im tamo dozlogrdili. I jos jedna stvar koja mozda ima veze sa mojom uspesnom predajom. Supruga i ja smo zaposleni za stalno u stabilnim firmama a dete mi ide u skolu. Hocu da kazem da je mozda njima drugacije kad neko kao pojedinac predaje, bez zaposlenja i porodice, jer je onda velika verovatnoca da predaje samo zato da bi otisao u inostranstvo. Njima odgovara, da svi novi drzavljani ostanu tamo gde jesu.
Eto samo tolko i sve najbolje zelim svima.
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 10:06 - pre 128 meseci
Ja sam juce bio u Tompi i nisam prosao. Nisam mogao da odgovorim ja_ns na tvoje ranije pitanje sta znaci poslednja recenica u mail-u/pozivu na zakletvu, jer ni ja nisam znao na sta se odnosi i sta da ocekujem. Posle jucerasnjeg iskustva, nam je sve jasno. Pa zakletve su bile organizovane i na trgovima i stadionima. Ko je mogao da ispita ponovo tolike ljude. To je kao kada bi na svecanoj dodeli diploma na fakultetu nakon svih polozenih ispita,pre samog urucenja profesori rekli :”Kolega, tu je Vasa diploma,ali hajde da Vas ispitamo jos malo od pocetka “.

Ja sam posteno ucio madjarski,nisam hteo da idem preko bilo kakvih kombinacija,nego na fer i korektno. Predao sam zahtev,znao sam svako pitanje koje mi je bilo postavljeno na intervjuu i moja aplikacija je uz urednu dokumentaciju bila prihvacena. Inace moji preci nisu samo rodjeni na teritoriji Austrougarske,nego su stvarno madjari. Ali mi,potomci nismo pricali u kuci madjarski. Normalno je da sluzbenik prepozna kada neko ima naglasak,pa tako isto prepozna i one Madjare koji zive u Vojvodini,a kamoli nekog ko je poceo da uci. Pa prepozna se ko prica srpski da li je iz Novog Sada,Vrsca ili Subotice,a kamoli da li je neko nedavno poceo da uci madjarski.Kada sam dobio poziv bio sam srecan,ali jos vise zabrinut,jer sam osecao da nesto nije u redu zbog poslednje recenice u pozivu. Obzirom da sam se trudio i posteno ucio,mislio sam da mogu da kazem sta je na slici i prisao sam da odgovaram. Rekao sam da ljudi setaju,da se deca igraju,...za one situacije koje nisam odmah mogao da sklopim recenice nabrojao sta sve vidim,u toj brzini sigurno dvadesetak pojmova: most,voz,cvece,kljuc,auto,stepenice,mladic,parking,... Ali je sluzbenica samo rekla:”Sajnálom”.

Tok trenutka sve mi se srusilo. Jako sam se razocarao. Osecao sam veliku nepravdu. Bas zbog toga sto znam da se trudio,da sam posteno ucio. I zato sto znam,iako je to subjektivno i odmah ce me napasti na forumu,da to sto ja znam- da je dovoljno za prolaz. Obzirom da znam mnogo vise od mnogih koji su vec ponosni vlasnici madjarskog pasosa. Slazem se ja da je potrebno i da je red da se zna jezik zemlje ciji si drzavljanin i planirao sam i da nastavim da ucim nakon polozene zakletve. Onoliko koliko je dovoljno da normalno funkcionisem. Inace,kao sto si ti ja_ns bio u apoteci,tako sam i ja bio na benzinskoj pumpi,rekao sta zelim,trazio kafu,pitao koliko treba da platim,pitao gde je toalet i da li mogu da dobijem kljuc...i da ne nabrajam.

Koliko sam ja juce shvatio je to da ce moja aplikacija biti ponistena,da cu dobiti odbijenicu postom i da moram sve ponovo... Dok opet stignem na red za zakletvu za 3,4 ili +meseci, dotle ce opet nesto promeniti i poostriti. Prilicno sam siguran da cu da odustanem od ponovnog zahteva za madjarsko drzavljanstvo.
...eto iskreno.

Nisam zeleo da zloupotrebim madjarsko drzavljanstvo,nikada nisam imao bilo kakav prestup,a kamoli da sam bio kaznjavan.Zavrsio sam drzavni fakultet u Beogradu. Pasos mi je bio potreban zbog osecaja SLOBODE da mogu da putujem gde god zelim i zivim kao sav normalan svet.

Zelim da se zahvalim svim dobronamernim forumasima na korisnim informacijama i da napomenem da necu ulaziti u bilo kakve polemike sa dezurnim hejterima sa foruma i da cu se verovatno odjaviti sa foruma.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 10:23 - pre 128 meseci
Komšinicina tetka se kune da je ovoga lika videla prošle nedelje na predaji papira u Segedinu, Subotici i Baji.



Ne možeš da budeš Madjarski državljanin ako ne sklopiš bar 3 boje...

Citat:
Ernő Rubik is a Hungarian inventor, architect and professor of architecture. He is best known for the invention of mechanical puzzles including Rubik's Cube, Rubik's Magic, Rubik's Magic: Master Edition, Rubik's Snake and Rubik's 360.



Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 11:24 - pre 128 meseci
Citat:
maaar:
Citat:
ja_ns: Kiskunhalas i Tompa su poceli poslednjih nekoliko meseci da se ucestalo spominju po forumu. I da sam to mogao pretpostaviti, tacno bih nasao neku zabit i to mesto napisao za mesto polaganja zakletve. Ali, ispalo je ovako kako jeste i iz ove koze se ne moze pobeci... U svakom slucaju, postoji rok od godinu dana da se drzavljanstvo podigne.

E, sad, toliko se provlaci to dovoljno znanje jezika.... Da li postoji odredjena definicija za to "dovoljno"? Nema potrebe to naglasavati, jer je vrlo subjektivna kategorija- ono sto je meni dovoljno, drugome ne mora biti, i obrnuto. Vec sam objasnio kako je sve izgledalo. Ni na srpskom, koji mi je maternji jezik, ne znam sta bih rekao da je neko trazio to sto su oni danas od nas. Ja sam reci na madjarskom znao za sve sto je na crzezu bilo nacrtano- zgrade, ulica, trg, ljudi, most. Oni hoce jos i pricu od slozenijih recenica, koja ima smisla sa crtezom. Pri tom, da ne bude samo "ljudi setaju ulicom", "na slici vidim zgrade i trg, ljude", "neki ljudi stoje, neki sede". Takav vid propitivanja je vise lici na psiho-test nego na proveru znanja.


ti bas i nisi nesto bio aktivan na ovom forumu ranije. a veceras si se bas raspisao. nadamo se da su ove informacije sto ti pruzas tacne - iz tvog licno iskustva kako i navodis.

pa sta su vam rekli tj porucili za dalje? jel treba da se sami javite ili ce vas oni pozvati ponovo na proveru?



Maar decko je zaista bio i info je iz prve ruke,sve sto prica je tacno,bar za njega garantujem da nije trol i da ne siri price u ime neke vezice
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 12:19 - pre 128 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Zasto neko moze olako da preda, a neko se muci s predajom papira, a kasnije ga mnogo puta vracaju sa primanju drzavljanstva? To stvarno nije u redu.. Za nekog vaze jedna pravila, a za nekog druga. Ne kazem da sam zavidan, ali zaista nije u redu.



tako je to, kad ne idemo na neke `intenzivne` kurseve i da nakon mesec dana da predas bez problema kao pojedini. Mi smo izgleda nesposobni. Stroziji uslovi se odnose samo na one koji padnu pod ruku sprovodioca, dok oni koji ih zaobilaze, uzivaju. Ne znam da li ti je dokumentacija kod tebe ili ti sluzbenik nije vracao od avgusta u Srbobranu, ali ako ti Srbobran nije daleko, onda ne bi trebalo da ti bude daleko ni Zrenjanin 14 nov i Temerin 19nov kada ce biti konz.dani i mozda neki drugi sluzbenik koji te nece u toj meri drndati, naravno ako ti je sluzbenik vratio onu dokumentaciju.

Srecno i ne odustaj!!!

Citat:
japanskaprepelica:
Ja bih uveo posebne kontrole i ponovio sve zahteve koji su predati i oduzeo drzavljanstvo onima koji nemaju pojma jezik. Po zakonu ukoliko se ustanovi da ste prevarom uzeli drzavljanstvo imaju pravo da vam ga oduzmu. Mislim da ce kad tad uvesti ponovne provere znanja da vide da li ste dalje ucili i da li uopste znate jezik.

Poenta i jeste da naucite madjarski.

I ja podrzavam da se svima koji ga ne znaju drz. oduzme.


eeeeeeeee, tek predstoji masovna dodela drzavljanstava onima koji nemaju pojma. A ovi drugi ce gledati kako to ovi rade

asdf
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 12:32 - pre 128 meseci
Citat:
delija_sever031: Maar decko je zaista bio i info je iz prve ruke,sve sto prica je tacno,bar za njega garantujem da nije trol i da ne siri price u ime neke vezice


Nisam ja nista protiv njega rekao... Samo mi se ucinilo da sumnja u ono sto sam napisao. Zaista nije problem da veruje da iznosim lazi- to je njegovo pravo. Sve sto sam napisao licno sam i doziveo i prosao kroz tu proveru, koja je definitvno organizovana iz zle namere. Clan jesen123 je ispisao svoje iskustvo, koje se poklapa sa mojim. I sada me nece zacuditi da se neko javi i kaze kako sam ja otvorio i taj nalog i jos jedan (zenska osoba je u pitanju, juce je takodje iznela svoje iskustvo i rekla da vise u raspravi nece ucestvovati) i sirim lazi na forumu, a zapravo je u Tompi juce bilo bas svecano i svih 40-50 pozvanih su dobili drzavljanstva i zahvalnicu i potvrdu da jezik poznaju perfektno ;)

Tako, na zalost, nije bilo. I sada bi najpametnije bilo da se okanemo filozofiranja i ubedjivanja, nego da pomognemo jedni drugima. Moja zakletva je prosla kako je prosla, nije ni bitno. Ali, ici ce neki drugi ljudi za mesec ili dva. Ne mora da znaci da ce naleteti na istu torturu, ali moze da bude. Ako vec postoji volja na ovom forumu da se pomogne, dajte da vidimo kako da pomognemo onima koji ce ici kasnije na zakletvu i koje ce zadesiti isto ovo. Vec sam napisao da ne znam sta je trebalo da se kaze, tj. koji je tacan odgovor i ono sto su oni ocekivali da cuju od nas. Voleo bih da znam kako je odgovor trebalo da glasi. Onoliko koliko mogu da pomognem je da opisem, koliko se secam, sta je bilo na slici... I to cu sada i uraditi. Dakle, zamislite da imate 2 reda zgrada, izmedju njih je ulica, na kraju te ulice nalazi se mali trg, bio je nacrtan i most (tj., mali deo mosta) i, cini mi se, reka (bilo je u uglu, na kraju papira, pa nisam 100% siguran), uz sve to i mnostvo ljudi koji su sedeli, stajali, setali, deca se igrala. Rekao sam da vidim zgrade, i prstom pokazao na crtezu, zatim i ulicu i trg, ljude koji setaju ulicom, stoje ili sede. To nije bilo dobro. Ocekivali su nesto vise, a sta je to- ne znam.
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 12:43 - pre 128 meseci
mozda jednostavno zele da uplase one koji ubuduce zele da predaju bez jezika a i one koji su se "provukli" da ipak uce zbog moguceg oduzimanja. Ako je neko falsifikovao pretke onda nu nema spasa, ali ako je jezik u pitanju to nije nesto što se ne moze promeniti. Danas ga slabo zna, kroz godinu dana ako uci znace još bolje posle dve godine još bolje i tako...
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.232.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 13:04 - pre 128 meseci
Možda je na slici bila ulica i zgrada u mestu gde si predao papire, a ti nisi znao da je prepoznaš?
Mislim, samo razmišljam.......
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 13:16 - pre 128 meseci
meni ne smeta toliko sto su poostrili kriterijum vec sto kriterijum ne postoji.

Sasvim je jasno sada da su najbolje prosli oni koji su prvi trazili drzavljanstvo, a sada se sve to zakomplikovalo. Moze biti da oni i dalje ne traze bogzna kakav nivo, ali je on u svakom slucaju mjnogo veci od onih koji su prosli na mufte pre 2 godine npr. Platili sluzbenika u HU, onda se u gomili od 100 provukli na zakletvi i zatim nekako i negde zatrazili pasos.

Da oni kazu donesite neki zvanican certifikat B1, A2 madjarskog to bi bilo ok, ali ovako sve ide od slucaja do slucaja. Naravno i dalje ce biti oniih koji ce se provuci, ali mozemo prestati da razbijamo glavu kako ovaj onako a ovaj ovako jer NEMA PRAVILA !

NEMA !
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 13:32 - pre 128 meseci
Citat:
kamicak:
Možda je na slici bila ulica i zgrada u mestu gde si predao papire, a ti nisi znao da je prepoznaš?
Mislim, samo razmišljam.......


Ma, kakvi ;) Tompa je selo... Nema objekta vise od prizemlje + sprat. Na slici su ipak bile stambene zgrade sa 3-4 sprata. Tako da Tompa sigurno nije tacan odgovor.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.239.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 14:16 - pre 128 meseci
Jesi ti predao u Tompi ili Kiskunhalasu?
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.11.2013. u 14:25 - pre 128 meseci
Citat:
kamicak: Jesi ti predao u Tompi ili Kiskunhalasu?


Od 1. marta, u Tompi ne primaju vise zahteve za drzavljanstvo. Predao u Kiskunhalasu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3918447 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.