Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3918269 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 15:36 - pre 123 meseci
Da li moze neko ko je isao da trazi za decu mladju od 14 god. pasos u Madjarskoj,napise sta je trebalo od dokumentacije za decu?Da li su dovoljni honositasi okirat i lakcime karta ili treba mozda i izvod iz MKR preveden na madjarski?Hvala.
 
Odgovor na temu

MarizaBG
Beograd

Član broj: 311720
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 17:21 - pre 123 meseci
Za decu, pored honosítási okirat i lakcím kártya,treba izvod iz MKR preveden na madjarski jezik .
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 19:26 - pre 123 meseci
MarizaBG
Hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

ilija73

Član broj: 312156
Poruke: 43
46.174.100.*



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 19:40 - pre 123 meseci
Citat:
individuans:
Moje iskustvo sa (ne)dobijanjem madjarskog drzavljanstva.Ukratko

Predao sam prvom polovinom jula u Kisteleku zahtev za drzavljanstvo na oubicajen nacin uz malo price na madjarskom(ucio sam skoro 2 meseca ubrzano,solidan osnovni nivo znanja,ništa posebno).
Sredinom septembra mi je stigao telefonski poziv, koji sam prekinuo nakon sto sam rekao halo(nisam bio siguran ko je, a i bio sam u posti.Bitan razlog je i taj sto nisam ponavljao madj. zadnjih par meseci jer sam ucio tezak strucni ispit,tako da je i strah bio uzrok prekidanja(nakon toga sam nastavljao i sasvim solidno napredovao).Sve u svemu nakon toga me vise nisu zvali.Zvao sam je drugu moje ime da proveri sredinom februara Kt.da proveri ,a oni njemu "u proceduri sam".Medjutim stigla mi je pre neki dan odbijenica na kojoj pise, doslovno prevedeno:

Pošt. gospodine,

Na osnovu zakona o madj. drzavljanstvu(godina 1993, clan 55, stav 125/1993), prema odredbi Vlade, stav 4, obavestavamo Vas da je vaša molba za dobijanje mađ. državljanstva u pojednostavljenom postupku odbijena od strane predsednika mađ. republike na osnovu odluke datirane jos u novembru(necu navoditi datum)Vi niste dobili mađ. državljanstvo.Na ovu odluku se ne možete žaliti.

Obaveštavam vas, da nakon ipunjenja uslova iz zakona o sticanju mađ. državljanstva vašu molbu možete ponoviti(Zanimljivo da je u Subotici kao datum donošenja odbijenice naveden kraj januara 2014., sto u prevodu znači da su me od sredine novembra-do sredina marta zamlaćivali u prazno)

To je suština.Bitno je da je papir naslovljen iz Budimpešte, a koverta iz Subotice.

Nego ljudi, šta je sada najbolje da radim?Da apliciram u Bg?Da li mogu odmah to da uradim?Koliko se čeka?Kakva su skorašnja iskustva iz Beograda?Šta pitaju, kakvo znanje traže?Za koliko se dobije poziv za zakletvu?Koliko košta pasoš?Molim za pomoć(za detalje),Unapred zahvalan.

Pozdrav svima

Kolikosi cekao na odbijenicu
 
Odgovor na temu

MarizaBG
Beograd

Član broj: 311720
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 20:30 - pre 123 meseci
Joksla, zaboravila sam jos da napisem da moraju oba roditelja biti prisutna ili da imate ovlascenje onog drugog.Koliko se secam kopirali su i decije pasose.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 20:42 - pre 123 meseci
Hvala,to za prisutnost roditelja znam,a saglasnost prevedenu i overenu imam od ranije.Najbolje je poneti i saglasnost i drugog roditelja :)
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.03.2014. u 22:25 - pre 123 meseci
Citat:
ilija73:
Citat:
individuans:
Moje iskustvo sa (ne)dobijanjem madjarskog drzavljanstva.Ukratko

Predao sam prvom polovinom jula u Kisteleku zahtev za drzavljanstvo na oubicajen nacin uz malo price na madjarskom(ucio sam skoro 2 meseca ubrzano,solidan osnovni nivo znanja,ništa posebno).
Sredinom septembra mi je stigao telefonski poziv, koji sam prekinuo nakon sto sam rekao halo(nisam bio siguran ko je, a i bio sam u posti.Bitan razlog je i taj sto nisam ponavljao madj. zadnjih par meseci jer sam ucio tezak strucni ispit,tako da je i strah bio uzrok prekidanja(nakon toga sam nastavljao i sasvim solidno napredovao).Sve u svemu nakon toga me vise nisu zvali.Zvao sam je drugu moje ime da proveri sredinom februara Kt.da proveri ,a oni njemu "u proceduri sam".Medjutim stigla mi je pre neki dan odbijenica na kojoj pise, doslovno prevedeno:

Pošt. gospodine,

Na osnovu zakona o madj. drzavljanstvu(godina 1993, clan 55, stav 125/1993), prema odredbi Vlade, stav 4, obavestavamo Vas da je vaša molba za dobijanje mađ. državljanstva u pojednostavljenom postupku odbijena od strane predsednika mađ. republike na osnovu odluke datirane jos u novembru(necu navoditi datum)Vi niste dobili mađ. državljanstvo.Na ovu odluku se ne možete žaliti.

Obaveštavam vas, da nakon ipunjenja uslova iz zakona o sticanju mađ. državljanstva vašu molbu možete ponoviti(Zanimljivo da je u Subotici kao datum donošenja odbijenice naveden kraj januara 2014., sto u prevodu znači da su me od sredine novembra-do sredina marta zamlaćivali u prazno)

To je suština.Bitno je da je papir naslovljen iz Budimpešte, a koverta iz Subotice.

Nego ljudi, šta je sada najbolje da radim?Da apliciram u Bg?Da li mogu odmah to da uradim?Koliko se čeka?Kakva su skorašnja iskustva iz Beograda?Šta pitaju, kakvo znanje traže?Za koliko se dobije poziv za zakletvu?Koliko košta pasoš?Molim za pomoć(za detalje),Unapred zahvalan.

Pozdrav svima

Kolikosi cekao na odbijenicu


8 meseci
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 06:28 - pre 123 meseci
Mali prigodni off, za sve studente madzarskog i podobar broj aplikanata


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 16:56 - pre 123 meseci
Citat:
sremac89:
Hvala korisniku Razer87 na korisnim informacijama. Ja sam našao neke audio knjige "Pimsleur", to pomalo slušam, kako bih videp šta me sve čeka :). Pretpostavljam da je najbolje da što pre krenem sa časovima da upoznam osnovna pravila u jeziku, a onda sve to samostalno nadogradjujem. Ne znam da li je ovo u skladu sa pravilima foruma, ali zamolio bih korisnike koji su već prošli kroz sve ovo da i na pm preporuče osobu koja drži časove madjarskog jezika(u Bg). Nepoverljiv sam prema ovim preporukama za neke škole koje se povremeno pojavljuju na ovoj temi...
Pozdrav!


Sremac89, ako jos uvek pratis forum, otidji na sajt www.memrise.com , po meni za sada najbolji izvor materijala za pocetnike, a vezan bas za predaju papira za drzavljanstvo. Sok sikert.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 17:05 - pre 123 meseci
Sledece nedelje se salju glasacki listici iz Budimpeste http://mno.hu/parlamenti_valas...-a-valasztasi-csomagot-1216060
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 18:30 - pre 123 meseci
nisam siguran da kada bi Mađarska počela da šalje pozive za služenje vojske da bi i onda bio takav odziv kao za glasanje!
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 18:47 - pre 123 meseci
madjarska je civilizovana zemlja za razliku od Srbije, tako da je sluzenje vojske ukinuto jos pre oko 10 godina i vise.

Zbog ovoga mi je i zao sto nisu se ranije setili za drzavljnstvo pa ne bih bio prinudjen da gubim vreme, iako moram da priznam u "vojsci" mi nije bilo lose
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 18:50 - pre 123 meseci
zna li neko koja dokumenta su potrebna za apliciranje za madjarsko drzavljanstvo..?salim seja sam to hvala BOGU prosao,sad samo cekam poziv iz Subotice za zakletvu..nego je li skoro neko negde putovao sa madjarskim pasosom,nasao neki posao preko jer iskreno SVI ga skoro svi zato i prave.....?
 
Odgovor na temu

NZ2014
skola
skola
Novi Sad

Član broj: 322010
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 20:44 - pre 123 meseci
Evo da vam ispricam nastavak nase price iz Szentesa. Danas je bila zakletva.
Polozili smo zakletvu, nije bilo nikakvog dodatnog ispitivanja , mi smo ocekivali da ce nas biti puno medjutim samo nas 15 je bilo tu smo se prvo uplasili :-) ali nije bilo strasno. Usli smo u svecanu salu tu smo jedan po jedan prilazili stolu i sluzbenica je davala papire da se potpisemo dok smo se potpisivali mog muza je cak pitala gde smo podneli zahtev ali on nije razumeo pa se nasmejao i nije se nista bunila :-) Seli smo svi na mesto malo je pricala ustali smo onda je citala zakletvu i mi za njom . Posle je zamenik gradonacelnika pricao kako je iznenadjen kako nas je puno :-) posto obicno na zakletvi bude dvoje troje ljudi pa se on oseca kao da ponovo predaje posto je profesor istorije. Nakon toga su nas pozvali jednog po jednog po drzavljanstvo i licnu kartu. I to je bilo to jako je kratko trajalo jer nas je bilo malo onda smo pili sampanjac tu nas je ovaj zamenik pitao da li smo u braku i koliko dugo srecom ja sam razumela pa sam rekla da i jednu godinu srecom da nismo ispali mule :-) Ali on je to pitao onako cisto konverzacije radi. Onda smo ispunili onaj papir statistika neka sto pre predali i pozdravili se. Najlepsi osecaj je bio kada smo izasli :-) Nadam se da sam sve rekla i pomogla. Inace mislim da tamo malo ljudi odlazi cim su to rekli i da se ipak mora znati na intervju da bi se proslo. Ali nista puno samo ono sve sa formulara.

Sad je imam pitanje ako neko moze da nam pomogne ,planiramo u sledeci petak da idemo po pasos,sta nam predlazete gde je najbolje i gde nas nece nesto puno cimati razmisljali smo o Morohalumu da tamo idemo ima li ko iskustva ?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 21:18 - pre 123 meseci
Citat:
član:nisam siguran da kada bi Mađarska počela da šalje pozive za služenje vojske da bi i onda bio takav odziv kao za glasanje!


Ma sav si pametan prepametan. Samo si propustio da Madjarska nema sluzenje vojnog roka vec deset godina.
 
Odgovor na temu

sremac89
Srem

Član broj: 321928
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 22:29 - pre 123 meseci
Citat:
Razer87:
Citat:
sremac89:
Hvala korisniku Razer87 na korisnim informacijama. Ja sam našao neke audio knjige "Pimsleur", to pomalo slušam, kako bih videp šta me sve čeka :). Pretpostavljam da je najbolje da što pre krenem sa časovima da upoznam osnovna pravila u jeziku, a onda sve to samostalno nadogradjujem. Ne znam da li je ovo u skladu sa pravilima foruma, ali zamolio bih korisnike koji su već prošli kroz sve ovo da i na pm preporuče osobu koja drži časove madjarskog jezika(u Bg). Nepoverljiv sam prema ovim preporukama za neke škole koje se povremeno pojavljuju na ovoj temi...
Pozdrav!


Sremac89, ako jos uvek pratis forum, otidji na sajt www.memrise.com , po meni za sada najbolji izvor materijala za pocetnike, a vezan bas za predaju papira za drzavljanstvo. Sok sikert.


Pratim temu, kako da ne pratim. :D Hvala mnogo, sigurno ću i to uzeti u obzir jer sam ja školski primer početnika na ovoj temi. Pozdrav
 
Odgovor na temu

radulle
Novi Sad

Član broj: 87838
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.radulle.co.yu


+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.03.2014. u 23:56 - pre 123 meseci
Pozz svima, jedno pitanje jel zna neko jel ima neka zakletva u Moraholomu uskoro ili jos bolje neki link gde to moze da se prati? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 12:03 - pre 123 meseci
Citat:
agora11:Ma sav si pametan prepametan. Samo si propustio da Madjarska nema sluzenje vojnog roka vec deset godina.

ne vidim potrebu da bilo sta komentarises na moje postove, nisam se tebi obracao.
kada sam te nedavno pitao da objasnis svoje stavove odgovor nisam dobio, jer verovatno neznas ni sam zasto ces glasati.
nema potrebe za bilo kakvom daljom diskusujom!

naravno da znam da nema sluzenja vojske u Madjarskoj, naveo sam to samo kao hipoteticki primer!
napisao da nisam ubedjen da oni koji sad sebi daju pravo da se mesaju u zivote ljudi u Madjarskoj, da bi tako pohrlili da sluze vojsku tamo, da npr. placaju porez i u Madjarskoj ili neke slicne stvari. bilo bi onda "a sto mi?! pa mi ne zivimo u Madjarskoj!" licemerno mi je to skroz, al posto zakon daje pravo na to, ko smatra da treba da glasa, glasace.

 
Odgovor na temu

milan heka
sava

Član broj: 322131
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 12:28 - pre 123 meseci
Najsvezija informacija o pasosu.
bio sam juce mestu kod Segedina da predam zahtev za pasos,uzeo broj sacekao red,usao u kancelariju,predao dokumenta,sluzbenica ih pregledala ,pitala na koliko godina hocu pasos i dala uplatnicu da uplatim u posti. Dok sam otisao da uplatim ona je unela podatke u racunar i kad sam se vrati rekla mi da podjem sa njom do kabine,usao sam u kabinu gde me je slikala i uzela otiske prstiju,izasao i dala mi da se potpisem da bi mi skenirala potpis MEDJUTIM ja sam mahinalno krenuo da se potpisujem cirilicom(i pored toga sto sam razmisljao kako treba da se potpisem latinicom) i tu prestaje sva ljubaznost,besno uzima taj papir,guzva ga i baca,daje mi drugi i povisenim tonom mi kaze da moram da se potpisem Madjarskim latinicom. Kad sam se potpisao rekla mi je da podjem sa njom nazad do njenog stolatamo me je pitala jel su svi podaci tacni i ja joj odgovorim da jesu. Pita me sa kim sam dosam,kazem sa mladjom sestrom,pita jel zna ona madjarski,ja kazem ne,pita jel jos neko sa vama,kazem sused,moj drug, pita me jel on govori madjarski i ja joj kazem da, onda mi kaze molim vas izvolite pozovite ga. Kad je usao u kancelariju odmah mu je posle dobar dan trazila pasos,on je pita njegov pasos i ona mu kaze da vas pasos. Kad joj je dao uzela je da popunjava i kaze nam ovo je izjava da ste predali zahtev za pasos sa tumacem posto slabo pisete madjarski,potpisite oboje. Kad smo potpisali izjavu onda mi je dala da potpisem 3 primerka zahteva za pasos i rekla da nazovem za 3-4 nedelje da vidim jel gotov.
Da li je neko imao ovakvu ili slicnu situaciju?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.03.2014. u 12:54 - pre 123 meseci
Citat:
milan heka: Najsvezija informacija o pasosu.

sada ce njih 10 da ti odgovore kako izmisljas i optuzicete da si trol jer si se tek registrovao i dosao ovde da siris paniku, ili ce ti napisati da si dosao ovde da reklamiras ljude koji za € vode u Madjarsku za vadjenje pasosa kod "proverenih sluzbenica". :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3918269 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.