Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3924543 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tatamara

Član broj: 324204
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.07.2014. u 22:06 - pre 120 meseci
Pozdrav! Sto se tice apliciranja za madjarsko drzavljanstvo:
Interesuje me da li je bitno da imam nekog madjarskog pretka, ili je dovoljno da imam bilo kakve pretke sa teritorije koja je ranije do 1921. pripadala madjarskoj?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
212.178.241.*



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.07.2014. u 22:16 - pre 120 meseci
Ne moraš imati pretke Mađare, mada nije na odmet.
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 10:48 - pre 120 meseci
Ljudi,
da li neko konkretno-pouzdano zna sta se desava sa ljudima koji su vraceni sa zakletve?


Vracen sam sa zakletve i nikakva odbijenica ili poziv na novu zakletvu mi ne stize vise od 8 meseci...

Bilo je reci o tome da ljudi imaju pravo u roku od godinu dana da ponovo budu pozvani,kad nauce bolje.
Drugo,pricalo se o tome da ne mozes da predas ponovo dok prethodna aplikacija nije resena. (Bilo je ljudi koji su predavali na nekoliko razlicitih mesta u kratkom vremenskom periodu, kako bi "osigurali" da neki od zahteva prodje- to navodno, ne sme da se radi. I logicno bi bilo da ne sme.) Stoga ja nisam ponovo predavao,jer nisam dobio odbijenicu.
Pisao sam mail-ove, pisma,ali nema odgovora...
Ucio sam i predao aplikaciju posteno, i znao nivo jezika koji je u to vreme,pre vise od godinu dana bio potreban/dovoljan za prolaz i sa kojim su ljudi dobijali drzavljanstva. Bio je to prvi slucaj kada su dali slike za proveru na zakletvi...Ja sam nastavio da ucim. Tako da molim ljude da ne ulaze u osudu koliko znam ili ne znam jezik...nego ako ima nekog dobronamernog na ovom forumu da pomogne-podeli neku korisnu informaciju,bio bih mu zahvalan. Moze i pp.

 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 11:50 - pre 120 meseci
A gde si predavao zahtev, i gde si imao zakletvu ?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 11:55 - pre 120 meseci
Citat:
Jesen123:Ljudi,
da li neko konkretno-pouzdano zna sta se desava sa ljudima koji su vraceni sa zakletve?
Vracen sam sa zakletve i nikakva odbijenica ili poziv na novu zakletvu mi ne stize vise od 8 meseci...

Konkretno i pouzdano se NISTA ne moze reci vezano za madjarsko drzavljanstvo :) to bi bio neki moj zakljucak za sve ovo vreme koliko pratim celu ovu pricu. "pravila" se cesto menjaju, ne jednom mestu je ovako / na drugom onako, neki prodju sa par meseci ucenja jezika / neke vracaju 5 puta, jednima traze ove papire / drugima neke druge, itd.

neko je nedavno pisao (ne mogu da nadjem taj post) da smatra da ti koji vrse provere i vracaju sa zakletvi to rade na svoju ruku, da to niti smeju da rade niti to iko od njih ne trazi da rade. da ustvari nista ne urade sa tim predmetom nego ga jednostavno drze godinu dana u fioci i onda kada taj period prodje proslede to nazad u Budimpestu i napisu da su ste par puta pozvali a da se nisi pojavio na zakletvi. ne mora da znaci da je tako, ali po meni teorija ima logike jer je tvoje drzavljanstvo predsednik drzave odobrio, a posle neki seoski pisar ili salterska sluzbenica ponistavaju tu odluku, a i nikad se niko nije javio ko je vracanja sa zakletve sa nekim drugim informacijama koje bi to opovrgle. ljudi su dobijali odbijenice kada ih vrate sa provere jezika ili direktno iz Peste bez ikakvog objasnjenja... mozda se varam, ali se ne secam da se ikada iko javio da je vracen sa zakletve i da mu je posle toga stigla odbijenica!

kome si ti pisao? tamo gde su te vratili sa zakletve ili u Budimpestu?
Bio je onaj sajt gde su mogla da se postave pitanja vezana za odredjeni predmet u kojoj je fazi i sl. i koliko se secam, ljudi su dobijali odgovore na email.
pisi tamo, pravi se lud... reci da ocekujes zakletvu vise od godinu dana, al ti nije stigao jos poziv, pa ces videti sta ce da kazu... ako znaju da si vracen sa zakletve onda ona gore teorija nije tacna.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 11:59 - pre 120 meseci
Citat:
Jesen123Ljudi,
da li neko konkretno-pouzdano zna sta se desava sa ljudima koji su vraceni sa zakletve?


Vracen sam sa zakletve i nikakva odbijenica ili poziv na novu zakletvu mi ne stize vise od 8 meseci...

Bilo je reci o tome da ljudi imaju pravo u roku od godinu dana da ponovo budu pozvani,kad nauce bolje.
Drugo,pricalo se o tome da ne mozes da predas ponovo dok prethodna aplikacija nije resena. (Bilo je ljudi koji su predavali na nekoliko razlicitih mesta u kratkom vremenskom periodu, kako bi "osigurali" da neki od zahteva prodje- to navodno, ne sme da se radi. I logicno bi bilo da ne sme.) Stoga ja nisam ponovo predavao,jer nisam dobio odbijenicu.
Pisao sam mail-ove, pisma,ali nema odgovora...
Ucio sam i predao aplikaciju posteno, i znao nivo jezika koji je u to vreme,pre vise od godinu dana bio potreban/dovoljan za prolaz i sa kojim su ljudi dobijali drzavljanstva. Bio je to prvi slucaj kada su dali slike za proveru na zakletvi...Ja sam nastavio da ucim. Tako da molim ljude da ne ulaze u osudu koliko znam ili ne znam jezik...nego ako ima nekog dobronamernog na ovom forumu da pomogne-podeli neku korisnu informaciju,bio bih mu zahvalan. Moze i pp.


Druze, ne mislis valjda da ce sami da te zovu ponovo kad shvate da si naucio bolje? To ti je klasicna odbijenica (nema sta drugo). Idi ti lepo da predas opet zahtev i nemoj da se majes po raznim selima nego pamet u glavu i predaj u SU ili BG. Ako tamo prodjes predaju, zavrsio si poso. Srecno :D
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 12:21 - pre 120 meseci
Citat:
Jesen123Ljudi,
da li neko konkretno-pouzdano zna sta se desava sa ljudima koji su vraceni sa zakletve?


Vracen sam sa zakletve i nikakva odbijenica ili poziv na novu zakletvu mi ne stize vise od 8 meseci...

Bilo je reci o tome da ljudi imaju pravo u roku od godinu dana da ponovo budu pozvani,kad nauce bolje.
Drugo,pricalo se o tome da ne mozes da predas ponovo dok prethodna aplikacija nije resena. (Bilo je ljudi koji su predavali na nekoliko razlicitih mesta u kratkom vremenskom periodu, kako bi "osigurali" da neki od zahteva prodje- to navodno, ne sme da se radi. I logicno bi bilo da ne sme.) Stoga ja nisam ponovo predavao,jer nisam dobio odbijenicu.
Pisao sam mail-ove, pisma,ali nema odgovora...
Ucio sam i predao aplikaciju posteno, i znao nivo jezika koji je u to vreme,pre vise od godinu dana bio potreban/dovoljan za prolaz i sa kojim su ljudi dobijali drzavljanstva. Bio je to prvi slucaj kada su dali slike za proveru na zakletvi...Ja sam nastavio da ucim. Tako da molim ljude da ne ulaze u osudu koliko znam ili ne znam jezik...nego ako ima nekog dobronamernog na ovom forumu da pomogne-podeli neku korisnu informaciju,bio bih mu zahvalan. Moze i pp.


ne mora da znaci da je odbijenica. Toj opstini gde si isao na zakletvu, Tompa predpostavljam, je iz ministarstva stiglo tvoje uverenje o naturalizaciji sa propratnim papirima koje bi ti trebalo da potpises na zakletvi. Ja barem pretpostavljam da sve sto ministarstvo posalje ne moze negde da se tek tako zaturi u fioku a da ministarstvo ne zna nista o tome, niti da dobije papir sa tvojim potpisom da ti je uverenje dodeljeno, tako da te mogu, ubaciti u sistem drzavljana Madjarske. Moj predlog je ili da opet odes u tu opstinu gde si predao(oni tebe juriti sigurno nece) i da se raspitas sta se desilo sa tvojim slucajem ili da odes u SU ili BG da njih pitas sta se desilo i da eventualno zatrazis premestanje zakletve tu. Sve u svemu, nista ne sme da se izgubi, zaturi pod tepih, svaki slucaj mora imati i svoj epilog

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 13:45 - pre 120 meseci
Svestan sam ja da me nece sami zvati kad naucim bolje,ali isto tako ne mogu ni ja da se pojavim i da kazem-ej ja sam sada naucio bolje,aj raspali i pitaj sta hoces! Niko mi nije rekao koje su moje mogucnosti posle toga,kome da se javim,u kom vremenskom roku,koliko puta imam pravo da izadjem... Ako imam pravo godinu dana,pa ja bih onda kampovao ispred i svaki dan pokusavao dok ne prodjem.
Maticara sam zvao telefonom da pitam koji je moj status nekih dva meseca posle zakletve i on je rekao da je predmet poslao nazad u Budimpestu. Nije drzao ni mesec dana u fioci. Ali opet,oni nista nisu poslali vise od 8 meseci... Budimpesta zna datum kada je meni odobreno drzavljanstvo, meni je vec istampan honosítási okirat i lakcimkartya...i sta ce da urade sa tim, da iscepaju?! Pre svega ja sam posteno predao,prosao proveru,dokumentacija u redu, nisam kaznjavan,...obavesten sam u pozivu za zakletvu da je moj predmet pozitivno resen i da je aplikacija odobrena. Koliko god da mi je krivo sto sam izabrao Tompu kao mesto zakletve,samo zato jer mi je blizu, jer da sam izabrao bilo koje drugo mesto ja bih sada imao drzavljanstvo uveliko, zelim da znam sta se desava sa mojim predmetom.Nisam sada pisao da bih se zalio na Tompu ili nepravdu, ili na maticara ili sta vec... Mesto zakletve je slobodan izbor,a Tompa je bila moja greska,ali sta je bilo, bilo je...a sta sada??? Po meni bi svaki maticar koji prima zahteve ili organizuje zakletve morao da zna sta se desava u takvim slucajevima i kakva je procedura.
Ja zakon ne poznajem,ali verujem da ne pise da se na zakletvama daju slike ili nesto drugo po slobodnom odabiru onogo ko je organizuje. Da je u nekim mestima ovako,a u nekim onako...Ali ne zelim da pricam o tome koliko je to legitimno ili ne, i ne zelim da se zalim ovde na te slike. Ja na zakletvi nisam nista potpisao,mogu da kazem i da nisam ni bio tamo tog dana. To sve sada nije bitno.
Meni je potrebna informacija sta dalje?
 
Odgovor na temu

many.peny
petar petrovic
volksbank
volbanks
budapest

Član broj: 324212
Poruke: 8
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 15:28 - pre 120 meseci
pozdrav svima danas mi je stigla odbijenica iz Budimpeste vracen samo moj izvod iz maticne knjige rodjenih dok su ostala dva ostala zanima me dali treba ponovo vaditi ili predajem samo svoj izvod sa dokumentom koji su mi dali nakon predaje hvala
 
Odgovor na temu

toda1
ekonomista
santana
Beograd,Srbija

Član broj: 322513
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 15:52 - pre 120 meseci
Kada si predao zahtev?
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 15:57 - pre 120 meseci
Možda bi neko trebao da napravi zbir čestih pitanja i odgovora da ljudi ne bi stalno pitali isto, i da okači to na prvi post ove teme ili negde vidljivo. Mada bi to zahtevalo periodične promene.
Evo ja ću volontirati da pišem ako budem imao slobodnog vremena.

Do tada: ljudi listajte unazad, sve piše.
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 16:04 - pre 120 meseci
Citat:
many.peny:
pozdrav svima danas mi je stigla odbijenica iz Budimpeste vracen samo moj izvod iz maticne knjige rodjenih dok su ostala dva ostala zanima me dali treba ponovo vaditi ili predajem samo svoj izvod sa dokumentom koji su mi dali nakon predaje hvala


Ne treba to je kod njih arhivirano samo nosi tvoje licne izvode. I ja sam odbijen a predao u budimpesti. Kas si predao papire. Dali ima neko da se javi da je predao u budimpesti a da je pozvan na zakletvu.
 
Odgovor na temu

many.peny
petar petrovic
volksbank
volbanks
budapest

Član broj: 324212
Poruke: 8
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 16:22 - pre 120 meseci
bilo nas nekoliko svi su odbijeni nznam dali je neko dobio poziv za zakletetvu 28 marta sam predao odbijenica stigla iz Subotice , znaci izvod je samo dovoljan a ona dva dokumenta adatlap i onaj drugi dali on treba pozdrav
 
Odgovor na temu

jasamhu
sale manager
salsa bar

Član broj: 324214
Poruke: 2
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 16:32 - pre 120 meseci
Kojih dimenzija trebaju da budu slike za formular, zna li neko?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 16:47 - pre 120 meseci
Citat:
coja12:
Citat:
many.peny:
pozdrav svima danas mi je stigla odbijenica iz Budimpeste vracen samo moj izvod iz maticne knjige rodjenih dok su ostala dva ostala zanima me dali treba ponovo vaditi ili predajem samo svoj izvod sa dokumentom koji su mi dali nakon predaje hvala


Ne treba to je kod njih arhivirano samo nosi tvoje licne izvode. I ja sam odbijen a predao u budimpesti. Kas si predao papire. Dali ima neko da se javi da je predao u budimpesti a da je pozvan na zakletvu.

Citat:
many.peny: bilo nas nekoliko svi su odbijeni nznam dali je neko dobio poziv za zakletetvu 28 marta sam predao odbijenica stigla iz Subotice , znaci izvod je samo dovoljan a ona dva dokumenta adatlap i onaj drugi dali on treba pozdrav


na ponovnu predaju nakon odbijenice se mora poneti citava dokumentacija, kao prilikom prve predaje. Tako mi je rekla zena iz SU konzulata, a i svi koji su predavali u SU, znaju da se uzima samo original izvod i kopije izvoda predaka koji se porede sa originalima i na koje se udara pecat konzulata, a nakon toga originali svih predaka vracaju kandidatu. To apsolutno pije vodu ako se ima u vidu da nakon odbijeenice stize samo izvod kandidata, tako da se koliko sutra moze pokusati ponovna predaja sa svim izvodima. Praksa kopija izvoda predaka na predaji u Madjarskoj, barem meni nije poznata, tako da ti izvodi nestaju bez traga.

Citat:
jasamhu: Kojih dimenzija trebaju da budu slike za formular, zna li neko?


slika je pozeljno da bude 3.5 x 4.5, ali moze i malo veca a mozda i manja. Ona se lepi na ono polje, na prvoj strani i nije obavezno da pasuje. To ne znaci da treba da doneses 10x10 :)
asdf
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 17:18 - pre 120 meseci
Ok pitao sam u pravu si. Spremio sam opet celu dok,ali dam dobio informaciju sa dva razlicita meste da ne trebaju ponovo izvodi od predaka jer ih oni cuvaju zbog daljeg apliciranja. Honositas i adlap treba ponovo ispuniti. Ja cu ponovo ici za budinpestu 21 da predam ponovo tamo javljam se sa utiscima.
 
Odgovor na temu

many.peny
petar petrovic
volksbank
volbanks
budapest

Član broj: 324212
Poruke: 8
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 18:23 - pre 120 meseci
Puno srece i javi za dokumentaciju sta si predao
 
Odgovor na temu

jasamhu
sale manager
salsa bar

Član broj: 324214
Poruke: 2
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 19:01 - pre 120 meseci
hvala
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 19:04 - pre 120 meseci
Bio u Beogradu na predaji dokumenata ovih nedelja.Nivo koji se trazi kao kod Brke u Segedinu(sve cvecke dobijam)ako ne i visi;naravno nisam prosao.Kada krenu sa pitanjima ne znate gde je pocetak pitanja a gde kraj,strasno(njih dvoje:muskarac i zena da Vas pitaju,i to naizmenicno.Poluslozeno pitanje ne postoji, o jednostavnom da ne govorimo.Kao da ste dosli u neki akademski klub,tako se postave,pricaju,pitaju.Ova ukocena a stroga ovaj kao laf a u stvari zajeban). A atmosfera kao u zatvoru,sva vrata se elektonski otkljucavaju.Zaista ne preporucujem BG.Kakva su ostala iskustva?Neko jos bio?Ne odustajem.Boricu se dok god ne ostvarim cilj.
 
Odgovor na temu

monte carlo

Član broj: 323774
Poruke: 25



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2014. u 20:57 - pre 120 meseci
e bas tako kao sto si opisao je do detalja tacno...ja isto tako prosao...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3924543 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.