Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53590 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu16.04.2011. u 13:07 - pre 159 meseci
Evo za pocetak, mogle bi opstine da pocnu da IZVRSHAVAJU SVOJA RESHENJA... dakle ja imam dva doneta reshenja - na moju zalbu, a od strane opstinskih inspektora - a koja se ne izvrshavaju vec 3 godine, i pored brojnih zalbi i pitanja zasto je to tako - upucenim cak i predsedniku opstine. I sad neko prica pricu o susenju vesha na terasi, a ceo sistem je truo i korumpiran... i jos plus se neko lozi na to :).

Raspitajte se prvo koliko ima nesprovedenih izvrshenja u opstinama i sudovima - pre nego sto pocnete da klimate na svaku budalastinu koja se servira da bi se zamazale oci... dok realno stanje pokazuje da ono sto je u domenu drzave, sto se placa porezom, ne funkcionishe. Ajmo pre "uredbi" i novih zakona da sredimo da ONO STO POSTOJI funkcionishe - jer od gov*na se pita ne pravi.

Pa ova zemlja je stvarno tragi-komedija...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 16:38 - pre 159 meseci
Citat:
serbolicious: secam se jednom.. prolazim pored Slavije (izmedju slavije i pozorista) kad ono potop... mislio sam da je pukla cev... ali ne.. to je neki baja odlucio da pere auto na ulici! ne preterujem - zaista sam mislio da je pukla cev, morao sam da preskacem po ulici potoke vode! nisam mogao da verujem!

A gde će da pere auto? Da neće možda da ode u lokalnu perionicu u kojoj rade nepismene dileje, i daje 300din za pola sata guljenja farbe lošim sunđerima i deterdžentima?

Citat:
ventura: Nagradno pitanje: Ko nije platio obovu fasade?



E vidiš, kod mene u jednom stanu u centru Beograda je upravo trebalo da bude suprotno od toga. Sa fasade otpadaju komadi od po 30x30cm, sve se raspada i ulazi vlaga, i pošto kućni savet ne može da se dogovori oko obnove fasade (nude se neke nenormalne cene koje niko ne želi da plati) ja sam rešio da sam uradim fasadu na mom stanu. Tada sam dobio "ljubazno" upozorenje od predsednice kućnog saveta da ja nemam zakonsko pravo da radim samo deo fasade oko mog stana, i da mi za bilo kakve radove treba "saglasnost" kućnog saveta, koju svakako neću dobiti . Onda sam je oterao u pi*ku materinu, i batalio sve to jer ionako ne živim tamo već više godina.

---

Inače, meni sušenje veša na terasi ne smeta ni malo. Više mi smetaju ove moderne sterilne blindirane zgrade (moda koja dolazi sa zapada) u kojima je sve savršeno uređeno, divni ograđeni travnjaci i cvetne baštice sa baštovanom koji ih održava, a nema nigde ni dece ni dečijih igrališta ni ljudi koji se popodne šetaju i druže ili odmaraju na klupicama oko zgrade već svi sede zaključani među svojim zidovima i iza blindiranih prozora posmatraju njihov divni savršeni bolesno uređeni sterilni svet. Ovo je ujedno upućeno i Lesliju


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 16:44 - pre 159 meseci
Citat:
pisac
(moda koja dolazi sa zapada)


Ajde... na "istoku" nije bilo sterilnih zgrada, cenis? :)

Jest vala... gledajuci arhitekturu po ex-DDR, slike iz sovjetskih gradova i, naravno, Novi Beograd... stice se bas taj utisak. Pod uslovom da si Stevie Wonder.

Realnost je ipak malo drugacija - sterilna okruzenja su rezultat rapidnog skoka populacije u urbanim sredinama, sto je fenomen koji nije ogranicen ni na "zapad" a ni na "istok".

Naravno, ostrascenima bilo koje vrste to direktno izaziva kognitivnu disonancu (zbog sukoba sa svojim ukopanim stavovima u vezi "zapada" ili "istoka") pa to asociraju sa "zapadom" ili "istokom" totalno ignorisuci objektivnu realnost koja kaze da je rapidna urbanizacija globalni fenomen XX veka, koji je bio apsolutno prisutan u oba velika politicko-ekonomska sistema koji su dominirali u XX veku.

Jednostavno - nije bilo mesta za sve nove stanovnike urbanih sredina da imaju svoje kucice sa cvecem i velikim bastama. Prosti zakoni ekonomije i fizike to diktiraju, a ne politicki sistem.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 16:55 - pre 159 meseci
"Sterilnost" zapada i istoka je nebo i zemlja.

Gde god ima dečije igre i smeha i ljudi koji se šetaju i odmaraju ispred zgrade, ima i života i radosti. Ono drugo, uređeno i blindirano bez dece i bez ljudi, to je bolest zapada a ne istoka.

Mada u DDR nisam bio, ne mogu da tvrdim da nije bilo bolesno . Novi Beograd je (bio) druga priča, sada je tamo "zapad" u svom najgorem izdanju (recimo oko Arene). Ili recimo u Bulevaru Revolucije (tj. kralja Ace) nove zgrade: ograđena dvorišta u kojima rade baštovani i niko sem njih nema pristup... nigde ni dece ni stanara, svi zatvoreni u svojim kutijama. Bolest bre, bolest. Rađe bi da gledam neke gaće koje se suše na terasama i babe koje viču sa prozora na decu koja prave larmu na ljuljaškama u dvorištu... to je normalno društvo.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.147.*



+47 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 16:56 - pre 159 meseci
Citat:
A gde će da pere auto? Da neće možda da ode u lokalnu perionicu u kojoj rade nepismene dileje, i daje 300din za pola sata guljenja farbe lošim sunđerima i deterdžentima?


Pa takav stav i jeste ucinio Beograd najlepsim i najboljim mestom za stanovanje, turizam cveta, bogati sa zapada se prosto otimaju da kupe stan i provedu starost tu! Samo sutni ispred svoga praga ili sa svoje terase... sto dalje
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 17:00 - pre 159 meseci
Mešaš stvari koje uopšte nisu povezane. Kakve veze ima komšija koji pere svoj auto na ulici, sa bacanjem stvari sa terase?

Onaj kome smeta čovek koji pere svoj auto na ulici, taj treba da ide u one sterilne zgrade i sa prozora gleda sterilne baštice. Onda neće imati problem sa komšilukom, pošto svoj komšiluk najverovatnije neće ni poznavati uopšte.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 17:04 - pre 159 meseci
@pisac
kad bi taj divlji Beograd (nije on ni zapadni ni istocni, jer su oba sistema imala/imaju prilicno jasnije odredjenu i kontrolisanu gradnju i okolinu u stambenim zonama sa decijim igralistima i zelenilom) imao bar nesto od urbanisticke sredjenosti zapadne Evrope, mogli biste se lupati u straznjicu od srece.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 17:14 - pre 159 meseci
Citat:
pisac
Gde god ima dečije igre i smeha i ljudi koji se šetaju i odmaraju ispred zgrade, ima i života i radosti. Ono drugo, uređeno i blindirano bez dece i bez ljudi, to je bolest zapada a ne istoka.


Jasta, nema dece na igralistima na "zapadu"....

Koliko moras da budes zaslepljen da napravis ovakvu konstataciju pitam se ja... Ej, ni vise ni manje nego na "zapadu".

Ovo je intergalakticka generalizacija koja sama po sebi ne moze da ima nikakvog smisla. "Zapad" je prostor od skoro milijardu ljudi, sa gomilim razlicitih kultura i stilova zivljenja.

Da si malo vise objektivan primetio bi da je "sterilizacija" karakteristika vrlo specificna za rapidno industrijalizovana podrucja posle WWII u kojima je doseljena nova radnicka klasa. Koliko ljudi i dece ima na ulici opet zavisi vise od lokalne kulture, a ne politickog sistema.

Drugim recima - ziva i "sarena" mesta postoje i istocno i zapadno od Grinica.

Ali sta ja pricam...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 17:21 - pre 159 meseci
More, čemu uopšte igrališta na zapadu ako zvrje prazna i svi sede u svojim kućama iza blindiranih vrata i blindiranih ulaza u zgradu sa kamerama i šiframa za ulaz?

Ja se ježim od visoko urbanizovanih delova Pariza i okoline jer su upravo takvi: totalno bolesno sterilni. A onda ako zađeš u one primitivnije delove na periferiji može neko da ti odšrafi glavu jer mu se ne sviđaš ili si zašao u njegovu ulicu a nisi pitao lokalnog kralja. Ma bre, bolest, nemaš sivo, već sve crno-belo... ili si civlizovan i blindiran, ili si primitivan.... Odeš negde dalje u unutrašnjost, i svi su ljubazni na ličnom nivou, ali opet nigde ne vidiš konkretno druženje među njima. Ništa sem te suve ljubaznosti...

Mislim, ima tu druženja i tako-to, ali samo sa poznanicima, i to kada obaveze dozvole. A da sretneš nekog nepoznatog u nekom parku sa decom i da se upoznaš i družiš... pa bre nemoguće.

Ono malo što sam bio u Stutgartu i Nürnbergu u prolazu, nije delovalo drugačije od toga. Možda treba više da boravim u Nemačkoj pa da vidim taj zapadni sređeni život u boljem svetlu...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 17:31 - pre 159 meseci
^^
U kojem si ti Stuttgartu bio?!
:D
Pa tamo je ceo grad u zgradamo od preko 100 godina, kakve kamere, ludila :D

A tek ovo deca koja gledaju na parkove iz blindiranih kuca sa siframa - SF totalni.
Ti si jedan neobican neobican covek.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 17:36 - pre 159 meseci
Pa ja rekoh u prolazu. Sem toga, nije samo stvar u blindiranju nego i u broju ljudi i dece na ulicama. Bre, za razliku od Stutgarta i Nürnberga gde sam proveo sat-dva-tri koliko da se odmorim od puta (pa sam možda i stekao pogrešan utisak), u Saarbrückenu sam proveo celo jedno popodne i sledeće prepodne (radni dani), i osećao sam se ko da sam došao na kraj sveta gde uopšte nema ljudi. Oni valjda samo za vikend živnu i prave larmu, i to verovatno omladina... a radnim danima, niti dece niti ljudi, sve pusto i očajno usamljeno. Mislim, deca bre ne znaju (i ne treba da znaju) šta je radni dan a šta neradni, njima svaki dan treba igra i razonoda, kakvi vikendi kakve gluposti...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 17:47 - pre 159 meseci
Da, za vreme radnog vremena nema ljudi jer -gle cuda- rade ili idu skolu.

Inace, po lepom vremenu izgleda ovako:


To je centralni deo Schlossgarten-a, koji dalje ide jos par kilometara u samom centru grada sa gomilom setaca, biciklista i porodica.

Zbog cuvanja samo jednog us*anog dela tog parka da se ne srusi u izgradnji nove stanice, svakog ponedeljka je desetine hiljada ljudi koji zive blindirani u svojim sterilnim kucama blokiralo grad cele godine :D

Nije tvoja logika problem kao kod jednog coveka.
Nega kad se ona umnozi kod gomile ljudi koja nije imala prilike da prdne van Srbije i lako se zalepi za takve nebuloze.

KAo sto je receno, nema poente objasnjavati, jer tebe ne interesuju cinjenice, nego krivis realnost po svojim tripovima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 18:02 - pre 159 meseci
Citat:
pisac
Pa ja rekoh u prolazu. Sem toga, nije samo stvar u blindiranju nego i u broju ljudi i dece na ulicama


Saarbrucken je palankica od 170 hiljada ljudi, dakle 30% manja od jednog Nisa... Istu gustinu dece i ljudi bi nasao i u bilo kojoj drugoj palanki te velicine.

Sto se Stutgarta tice, Isak666 je vec rekao... pojma nemam gde si bio u Stutgartu ali ako si bio iole u centru takav zakljucak jednostanvo nisi mogao da doneses jer je centar uvek pun ljudi tokom cele nedelje. Ako treba mogu da napravim fotke posto je jedan od razloga sto zivim tu upravo taj da je grad... ziv :)

Problem ovakvih generalizacija je sto ljudi cesto porede mala mesta bukvalno palanke sa Beogradom... Beograd je grad sa skoro 2 miliona stanovnika sa kompaktnim centrom u kome se desava gro desavanja - takav grad mozes porediti samo sa slicnima, a ne sa nekim malim mestima u kojima se sporo zivi i vlada sasvim drugaciji mentalitet.

Pa na osnovu toga praviti zakljucke koje ti pravis... pa to nema nikakve veze sa zivotom... Ocigledno imas neke debelo ukorenjene predrasude o "zapadu" i to pokusavas da promovises na svakom koraku, iako u tom procesu pravis ogromne greske i generalizacije.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 18:03 - pre 159 meseci
Djavola Schlossgarten nije sterilan vi's da leze na travi :) ajd ti u Bg-u lezi na travu.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
86.96.229.*



+702 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 20:03 - pre 159 meseci
Citat:
pisac: Više mi smetaju ove moderne sterilne blindirane zgrade (moda koja dolazi sa zapada) u kojima je sve savršeno uređeno, divni ograđeni travnjaci i cvetne baštice sa baštovanom koji ih održava, a nema nigde ni dece ni dečijih igrališta ni ljudi koji se popodne šetaju i druže ili odmaraju na klupicama oko zgrade

Kako bi te valjalo dovesti među Induse na samo šest meseci terapije… Znači platio bih samo da gledam takve kao što si ti u tom "životnom" i "prirodnom" okruženju, kako bi samo cvileli za sterilizacijom.

Isak nije bio dovoljno precizan, nije prosto stvar u tome da niste promolili nos van Srbije, nego još gore prismrdeli ste možda samo malo po komšiluku, možda Beč, možda koji vikend u kakvoj drugoj zemlji zapadne Evrope, pa nemate pojma na šta liči 3/4 ove planete, kakve sve dvonožne bubašvabe postoje. Onda uporedite tu "sterilnost" sa "prirodnošću" koja vlada u Srbiji pa vam dođe toplo oko srca. A ne znate šta ima samo malo dalje na istok. Da znate to pa da možete i s te strane procenite šta je to što vidite u Srbiji, da li je "prirodnost" ili teška retardacija, kao što nemate pojma - ali pojma - išli bi ste ulicama sa Ferijem u jednoj i krpom u drugoj ruci i sami brisali šlajmare i pseća gov*na, a kamoli što bi ke*ali o "sterilnosti" i slične imbecilnosti.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.147.*



+47 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 20:24 - pre 159 meseci
Citat:
Kakve veze ima komšija koji pere svoj auto na ulici, sa bacanjem stvari sa terase?


Komsija koji napravi poplavu (voda + deterdzent, i ne pricam o brisanju spuzvom, sa kantom na parkingu, nego pranju na ulici, crevom) u centru grada da bi oprao svoj automobil se uopste ne razlikuje od komsije koji baca smece sa terase! Prvi hoce da ustedi 300 dinara a drugi 300 koraka! I sve naustrb drugih. I je li to fer?

Ne moze da se zivi u gradu, a da se zivi stil zivota koji vise ima smisla u malim palankama i varosicama! Zapravo moze, ali onda dobijes Beograd!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 21:34 - pre 159 meseci
@Ne moze da se zivi u gradu, a da se zivi stil zivota koji vise ima smisla u malim palankama i varosicama! Zapravo moze, ali onda dobijes Beograd!
Da,danas.Rade fasadu na jednoj zgradi,naravno bez zaštitne opreme,otvorio auto sa muzikom ne narodnom nego neko tabburanje,još gore.
Ovaj dovikuje sa zgrade,e što ja nepijam,a ovaj mu se odaziva sa LOL.RHHHAUUURRGGGG.LOL.15h nedelja.Zavičaj zarlauko.Stao sam i markirao ih
pogledom onako zgranuto.Stišali i nastavili i posle 1h otišli.Drugar koji stanuje,dvorište pa nema 10m ma pusti ih.Verovatno to isto može kada ode u
centralni deo Schlossgarten-a i isto tako zarlauče,ali mmm.Streljalo bi tu MALOviše pogleda i markiranje.Daj ako dođeš bilo gde i bilo ko,snimi kako
to drugi rade i šta je uredu,da nekažem običaj.
@Devanagari
Ja ne znam čime je @pisac zaslužio paljbu.Sada ćeš ti meni da k***** o svetu i putovanjima.Malo prstiju na ruci imaš koliko sam pasoša zamenio.
Ma tebi jedna vaspina FSB od Ruja bi te izbrusila,i tebe i feri sa krpom.Vы bы vыlečili menя.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 21:53 - pre 159 meseci
@serbolici....
I šta ako je u centru? Jel' treba da se preseli na periferiju da bi mogao da pere svoj auto? Ja ne sumnjam da će takvi kao ti odmah podržati neki takav zakon koji bi mogao biti donet (ako već i nije ).

Ja imam komšiju u ulici koji svaki drugi-treći dan pere automobil sa crevom (ima par automobila) i uopšte mi to ne smeta. To o čemu ti pričaš je netrpeljivost, samoživost i sebičnost odnosno gledanje samo svog interesa i svje bulje (da ne pokvasiš možda slučajno cipele, a?), što uostalom i jeste odlika zapadnog društva a i svog ostalog društva u kome novac i sopstveni samoživi interes postaje važnija stvar od međuljudskih odnosa i empatije.

Ako si tako plemenit da se rasipaš sa tuđih 300din, a što ti lepo čoveku ne daš tvojih 300din (+ za gorivo) da ode i opere auto u perionici kako ne bi sputavao tvoj hod u blistavim cipelicama po suvom asfaltu?

Citat:
Devanagari:pa nemate pojma na šta liči 3/4 ove planete, kakve sve dvonožne bubašvabe postoje. Onda uporedite tu "sterilnost" sa "prirodnošću" koja vlada u Srbiji pa vam dođe toplo oko srca. A ne znate šta ima samo malo dalje na istok. Da znate to pa da možete i s te strane procenite šta je to što vidite u Srbiji, da li je "prirodnost" ili teška retardacija


Teška retardacija je svako društvo u kome je materijalna korist ili bolesna pedantnost u organizaciji društva ispred humanosti. To što ti brbljaš ovde i nema mnogo veze sa onime što sam ja pomenuo, pošto primitivizam društva i druženje među komšijama nisu sinonimi niti su ikako direktno povezani međusobno. Ja živim u ulici koja nije primitivna ali se komšije (za sada) poštuju i tolerišu i druže svako veče. Ali ne sumnjam da će uskoro biti drugačije, onako malo na zapadni sebičniji način.

Citat:
Isak666: Inace, po lepom vremenu izgleda ovako:


To je centralni deo Schlossgarten-a, koji dalje ide jos par kilometara u samom centru grada sa gomilom setaca, biciklista i porodica.


Lako je naći ljude u parkovima i na trgovima. Mogu ja isto da ti pokažem i u Parizu ispod Ajfelove Kule, i u skoro bilo kom drugom parku . Reci ti meni da li se ti isti ljudi nalaze i druže oko zgrada u kojima žive, svako popodne/veče radnim danom kada se vrate sa posla a vikendom u bilo koje doba? Da li se ti družiš sa komšijama svako popodne? Ne mora svako, aj' bar 2 puta nedeljno? Da li se tvoja deca druže da drugom decom iz ulice/zgrade svaki dan? Bar svaki drugi?

Ja sam 7 dana živeo u jednom takvom lepom stanu u lepoj četvrti u Parizu, sve luks: blindirana šifrirana preko vrata, dvorište od 50-100 ari sa baštovanom, tišina milina... nekoliko ulaza sa oko 500 stanova ima pristup u to dvorište. I znaš koliko sam dece video za tih 7 dana: 2 komada od jednog jedinog roditelja. Koliko odraslih (komšija): isto oko 2-3 komada, samo u prolazu. I znaš šta je još žalosnije: što je po kućnom redu zabranjeno da se deca uopšte igraju i prave buku u dvorištu. Ej... zabranjeno! Divno uređeno dvorište sa cvećem i zelenilom i divnim stazicama je pravljeno samo za gledanje i za usputni hod od jednog do drugog ulaza ukoliko neko ima takve potrebe (a bogami skoro da nema jer se ljudi uopšte ne poznaju i ne druže). Imam slike, možda ih i postavim kasnije.





[Ovu poruku je menjao pisac dana 17.04.2011. u 23:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 22:23 - pre 159 meseci
Ja ne znam za ostale, ali ja se ni u Srbiji nisam druzio sa komsijama svaki dan.

U pitanju je razlicit drustveni zivot i nema poente uvtdjivati da li se ovde ili tamo vise druze ravnajuci drustveni zivot iz kulture X sa drustvenim zivotom Y.
Ovde ne dolaze na gajbu komsinice kao ding dong - ja dosla, pa ti vidi.
Sa druge strane, mnogo vise se druze van kuca - non stop su neki karnevali, festivali, a sto se tice Nemaca - oni dodatno po nekim aktivnostima i klubovima, jer su svi negde aktivni, prilicno putuju.

Komsije pored mene, mlad bracni par bez dece, bankari - su sportski mazohisti i svaki momenat koriste za voznju bicikla, rolera, dzogiranje, skijanje, plivanje i imaju svoje neke likove.
Ispod nas, par bez dece, bave se kantri plesom, bastovanstvom (imaju bastu van grada), brzim hodanjem, prilicno zivahni likovi, puna im je kuca prilicno cesto vikendom, uglavnom sa tog plesa ekipa jer stalno imaju neke nastupe i takmicenja, pa se i zalije.
Posecujemo se za rodjendane i slicne proslave, uvek trtljamo kad se sretnemo, imaju kljuc od naseg stana i sl - moze se reci da smo prijatelji.

Ostatak su babe, prilicno stare.
Jedna je bila nesto u crkvi, posto vidim da za svaki rodjus dobija minikoncert ispred zgrade od crkvenog orkestra.

Nasa deca su u vrticu koji je u stvari roditeljska inicijativa, gde cesto sami organizujemo festivale gde skupljamo sredstva za vrtic, jednom mesecno odlazimo da volontiramo u njemu i tu imamo isto mrezu roditelja sa kojom se druzimo.
Moja supruga ima svoju ekipu za bazen, njih 4 zene, svake druge nedelje odlaze.
Ja sam clan biciklistickog kluba i tu visim najcesce, gde imam ekipu za voznju, a bogami i servis ;) Visio bih i vise, da su mi deca veca.
Radim, ali ne puno radno vreme, sa kolegama se druzim na poslu, privatno ne, dok kod moje supruge je vec drugacije - ima tri cetiri koleginice koje su joj i dobre prijateljice, jadna od njih najbolja.

Sa decom cesto idemo negde, u blizini imamo klub ljubitelja riba, ptica, konja i sl kao i dosta centara za slobodno vreme sa igralistima za decu koje finansira grad, bazena, pa idemo sa njima tamo gde provodimo ceo dan vikendom.
Danas bili ovde http://www.aquarien-vogelfreunde.de/6.html
Kad ne idemo nigde, imamo igraliste ispred zgrade i tu visimo sa decom.



E sve ovo sam pisao da bi skontao da ako se vodis svojom logikom iz sredine iz koje dolazis i to prebacujes na druge ljude u drugoj sredini - dobices rezultat da se ovde nista ne desava.
Ali interesantno je to, da bi isti rezultat dobili i ovi odavde kad bi svoju logiku nasadili tebi, jer su u Srbiji malo vise indoor, dok ovde prilicno outdooor.

A to se resava jednostavno upoznavanjem drugih kultura i njihovog nacina zivota.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu17.04.2011. u 22:29 - pre 159 meseci
Evo slikice iz lepo uređenog semi-lux bloka u Parizu sa svojim sopstvenim povećim dvorištem koje nažalost služi samo za gledanje sa prozora:



Pogledajte vreme na gornjoj slici: veče. U to isto vreme u Srbiji (Beogradu) je baš najviše ljudi oko kuća/zgrada, najviše dece, druženje, graja, zezanje, ispijanje kokakole ili pivceta oko ulaza. Ovde... sve pusto. Nigde nikog. Jezivo sablasno.












A evo činjenice da se i u Parizu može naći mnoštvo ljudi u parkovima i trgovima:



Primer je ispod Ajfela, gde ima mnogo turista, ali oko pola ili oko trećine ovakve gužve se može videti i u drugim parkovima gde nema turista. Jedino što ti ljudi nekako nemaju običaj da se stvarno druže tamo gde žive, već se ponašaju kao sa gornjih slika.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 17.04.2011. u 23:40 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53590 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.