Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojno odmaraliste KUPARI

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojno odmaraliste KUPARI
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16577 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 14:20 - pre 156 meseci
Ah dodje i to leto gospodnje '91. kada oficire visokog cina JNA napade misteriozna bolest, koja se prosiri u vidu epodemije. Nije bilo druge nego da se u ime nauke sprovede opsezna mediinska istraga na VMA, povodom cega su oficiri povuceni sa fronta i hospializovani u beogradu, nazalost mnogi su morali na kucnu brigu zbog prebukiranih kapaciteta. Oci su im bile pune suza sto su morali zbog viseg cilja i teske bolesti da ostave na nisanu paravojska neuke golobrade momke u rovovima. Do dan danas i pored napora lekara VMA nije otkriven i opisan izazvac te bolesti, mada svi misle da je u pitanju virus. Ipak otkriven je lek, a to je magnetno polje ispod naselja dedinje i banjica u beogradu koje se konzumira setanjem u hladu drvoreda, najbolje sa rukama u dzepovima.
 
+3

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 15:03 - pre 156 meseci
More ti oficiri su bili obicna belosvetska banda, skupljena sa koca i konopca...CAST MALOBROJNIM IZUZECIMA!!!

Seca li se neko pocetka rata, kada su slali onog "cuvenog" generala u ZG sa nadimkom LEDENI, kako su srali da ce on da resi situaciju sa ZNG...A "ledeni" ispade mindza, kao i ogromna vecina visih staresina uostalom, i "ledeni" ostade podvijenog repa, i dozvoli im da rade sta zele, da se naoruzavaju kako hoce...

Ti oficiri nisu polozili zakletvu nikakvoj Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji...nego sfrj. I sta su uradili, kako su je sacuvali, koliko je smrti na celokupnom prostoru sfrj donelo takvo kukavicko postupanje te oficirske bande...

Kako je samo onaj Kukanjac kao "nagradu" za one pobijene klince dobio prostor u "Cvecari"...Umesto kriminalac i izdajnik da zavrsi u zatvoru, on se useli u cvecaru...

Ali zato su znali pre rata da se proseravaju kako su 5. armija u Evropi, neki su cak pricali da su 5. na svetu...hvalili se, koristili privilegije, kad se ide u penziju dobija se veci cin zbog vece penzije, birali su gde ce da zive kada se penzionisu da bi tamo dobijali stanove...

Onaj izdajnik Trfifunovic, koji je naoruzao teskim naoruzanjem ZNG, sada ce da ispadne NH, a dobro se secam da je Studio B prikazao kako ga Hrvati ispracaju iz kasarne uz poklon sliku i casicu rakije...

Ma, da pevaju od srece kako su prosli u odnosu na to sta i kako su radili pre rata, kako (ni)su obavljali SVOJ POSAO kada je zapretio gradjanski rat, kada su se naoruzavale paravojske...Banda izdajnicka.
 
+2

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 15:43 - pre 156 meseci
Citat:
vilil1
Onaj izdajnik Trfifunovic, koji je naoruzao teskim naoruzanjem ZNG, sada ce da ispadne NH, a dobro se secam da je Studio B prikazao kako ga Hrvati ispracaju iz kasarne uz poklon sliku i casicu rakije...

uuu, izdajnik.
je l' da mi to koljemo, kume?

pogledaj kalendar...
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 15:45 - pre 156 meseci
Sto bi reko moj pretpostavljeni kada smo pricali o oficirima JNA, kada pogledas mornare ti vidis delfine, kada pogledas pilote ti vidis orla, kad pogledas oficire kov-a ti vidis konje.
Tako je bilo u ratu. Ti oficiri kov-a su u najvecem broju slucajeva bili skart, lopovi, izdajnici i kukavice. Kao taj Kukanjac, skart kome je moralo biti sudjeno, morao je biti streljan! Moj komandant je imao 0 gubitaka vojske, 0, bilo je gubitaka profesionalnog sastava... U konstantnom neprijateljskom okruzenju brojno nadmocnih naoruzanih bandi. Nemoj neko da mi prica nisu to bile bande, kad jesu, to je sve bio dokazan i svima poznat kriminalac i olos, tek kasnije razvojem rata se pridruzuju obicni ljudi. Mi se nismo kupali, komadant se nije kupao. Kada je bilo najvece ### poveo je oficire i podoficire, a ne neuke klince. Spasao tehniku i ljudske zivote. Nagradjen prevremenom penzijom i nekim podrumom, zato sto nije bio za SM i nije bio cistog srbskog pedigrea. Sistem negativne selekcije u najboljem svetlu ...
 
0

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 15:53 - pre 156 meseci
Ne znam seća li se neko izuzetno hladne zime ’92 - ’93 kada je, zbog nestašice nafte, GSP bio u kolapsu. Pored smrznutog naroda na autobuskim stajalištima, kao da se rugaju, prolazili su krcati, ugrejani autobusi strašno bitnih uniformisanih guzonja koji su imali još bitnije, strateške, zadatke u Beogradu dok su golobradi momci ginuli po Vukovaru.
Par puta zamalo nisu bili kamenovani.

Voleo bih da mi Konislav, ili bilo koji guzonjin sin, koji ovde evocira uspomene iz letovališta i skijališta, pomene i neki utisak sa ratišta na koje ga je tata poslao sa JNA. Mislim, trebalo bi da je to kompatibilno jedno sa drugim.
 
+1

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 16:08 - pre 156 meseci
Citat:
Pirossi: uuu, izdajnik.
je l' da mi to koljemo, kume?

pogledaj kalendar...
Ko ne uci iz istorije, istorija mu se ponavlja.
Nije meni do rata do ustasa, cetnika, talibana i partizana. Ali kada se desi, pa bili to komsije ili marsovci, neces zeleti da te vodi nesposobni zutogaca.
Neces zeleti da taj zutogaca pobegne, neces zeleti da taj zutogaca proda marsovcima naoruzanje, neces zeleti da te taj zutogaca posalje u izvesnu smrt.

Ako pogledas kalendar evrposke istorije i nase istorije u poslednjih 2000 godina, videces jedu pravilnost koja se dogadja u gotovo istim vremenskim intervalima, rat. Ako se kladis da ce ta pravilnost odjednom prestati zato sto ti i ja to zelimo, ja ne bi stavio pare na tu opkladu.

@gavranitje
nekada su neki vozaci tih autobusa kada bi bili prazni ili samo sa ljudima iz vojnih instituta stali deci i promrzlom coveku. Tih 500-1500m koliko bi prevezili po zimi decu i ljude u ugrejanom autobusu je bilo lepse iskustvo nego voznja sa 10 ferarija i lambordzinija. Ti vozaci su trebali da dobiju zahvalnice sto su tu i tamo vozili promrzlu decu, a znam da su neki bili kaznjavani zbog prevoza civila...
 
0

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 16:56 - pre 156 meseci
Jeste primetili na ovom forumu u poslednje vreme guzonjini sinovi prvo postave temu a onda polako sa vise ili mane vestine (zavisno od tatinog cina) polako provlace za temu nebithe detalje iz njihovog licnog zivota.
Sve u cilju velicanja svog lika i dela.

Ja mislim da je to dobar znak.

Drustvo se oporavlja: niko vise nece da slusa guzonje i njihovu decu.
Guzonjama je sve teze popeti se nekom na glavu i zajahati tudju grbacu pa su sinovi krenuli u napad na virtuelnu raju, daj sta das.
 
+1

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 17:40 - pre 156 meseci
Guzonjin sin je vanvremenska kategorija :) Ima ih i bice ih uvek. Sto te to toliko cese?
 
0

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 19:33 - pre 156 meseci
Citat:
HeYoo: Guzonjin sin je vanvremenska kategorija :) Ima ih i bice ih uvek. Sto te to toliko cese?


Naravno da ih je uvek bilo i biće, samo ne mogu da podnesem topic u kome čovek „malo investitor i biznismen“ poziva na: „ E, aj’ se malo prisetimo kako je bilo lepo dok smo zaebavali ovaj narod i živeli na njegovoj grbači“.
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 20:39 - pre 156 meseci
Citat:
milivoje t: Ko ne uci iz istorije, istorija mu se ponavlja.
Nije meni do rata do ustasa, cetnika, talibana i partizana. Ali kada se desi, pa bili to komsije ili marsovci, neces zeleti da te vodi nesposobni zutogaca.
Neces zeleti da taj zutogaca pobegne, neces zeleti da taj zutogaca proda marsovcima naoruzanje, neces zeleti da te taj zutogaca posalje u izvesnu smrt.

ma šta pričaš, bre? kakvi žutogaći? kakvi marsovci?
svima se diže patka na ratovanje ali da šalje neku tuđu decu da ratuju.

kada se sledeći put dosetite da spašavate svete srbske zemlje ja odoh sa porodicom u emigraciju.
 
0

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.19.*



+228 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 21:44 - pre 156 meseci

Citat:

milanche:
ja sam malo stariji od tebe, i jako se dobro secam svega, mnogo pre raspada SFRJ.

Nisam siguran da sve moze da se podvede pod to objasnjenje koje si dao. Stavise, mnogo sam blizi tome sto je
u prilicno direktnoj formi rekao vilil1.

To kako si opisao stvari, imalo bi smisla ukoliko se vojno lice i vojska shvate kao obicni sluzbenici, sto u obicnim
vremenima i jesu.

U neobicnim vremenima, vojnik ne moze i ne sme da bude sluzbenik. Iako je u stabilnim vremenima vojska samo
jedna od karika u lancu funkcionisanja zemlje, u kriznim situacijiama (pozari, zemljotresi, prirodne nepogode, poplave),
od vojske se ocekuje da nece da mudruje, cita paragrafe, ceka naredjenja, nego da ce da prva reaguje shodno
neocekiivanosti situacije. U vremenima nemira, nestabilnosti, ratova, vojska mora da je spremna, da radi sve sto
se moze da se zivoti stanovnistva sacuvaju i u vandrednim situacijama ne bi trebalo da ceka ni na koga.

To je neko tvoje tumacenje uloge vojske. To nema nigde u svetu, pa ni u Americi u kojoj zivis.
Za svako pomeranje vojske u vidu ratnog delovanja treba prvo politicka odluka civilne vlasti. Tako je i u Americi. Bas bi me interesovalo da vidim kako bi US ARMY reagovala kad bi se nasla u situaciji u kojoj je bila JNA. (komandant Americkih snaga u Afganistanu je ekspresno smenjen kad je prigovorio Obami).
Bas be interesuje kako bi izgledalo sve to sto pises u praksi kad bi recimo 30-35 americkih drzava resilo da se odcepe i da vise USA ne postoje. Ajde malo razmisli, pa daj tvoje vidjenje stvari


Ono sto je JNA mogla da uradi (da na celu u tim vremenima nisu imali precizno postavljenu kombinaciju lukavih
marioneta velikih sila kao i obicnih balvana) je da napravi munjeviti drzavni udar, kratkotrajno preuzme vlast,
eliminise u korenu mogucnost oruzanih sukoba, pozove predstavnike svih zaracenih strana na pregovore, i da
razuman rok da se 'rastava braka' okonca. Bar u teoriji (znajuci ko je sve i kako pripremao raspad drzave), postojala
je mogucnost da se spreci krvava decenija ratova. Ucinivsi jedan takav potez, radili bi potpuno u duhu svoje
zakletve upravo onom narodu i upravo onoj drzavi kojoj su se zakleli na vernost - a to je da cuvaju dobrobit i
zivote po svaku cenu.

Ovo je samo nastavak izvrtanja price. Ko je naredio vojsci da intervenise u Sloveniji i Hrvatskoj? Ajde probaj da mi odgovoris na pitanje koje sam postavio i koje cu sad pojasniti. Ti si Srbije, oficir si JNA, glavna komanda nije u Beogradu vec u Ljubljani, tvoji iz Srbije zele da se razidju sa Slovencima i da izadju iz zajednicke drzave, dolazi naredjenje da se napadne Srbija i da se onemoguci odcepljenje, tvoji su roditelji na strani civilne vlasti koja zeli razlaz, tvoja porodica, tvoji prijatelji, sta ces ti da uradis?
Podrzaces svoje Slovenacke kolege i bices lojalan njima i ostaces da se boris protiv svoje porodice i prijatelja. Nikako neces napustati polozaj i svojim zalaganjem, dozvolices da se sva tehnika i naoruzanje odvezu u Sloveniju (uzeo sam primer Slovenije, neka bude Makedonija).


Ovakvi koncepti i ovakva razresenja situacije uopste nisu nepoznata stvar. Neke kulture (recimo, drevna korejanska
tradicija) su imale ustaljene obicaje da u nemirna vremena vlast preuzima vojska, uspostavi red i mir, i posle nekoliko
godina predaje vlast civilima. Ovakvih ciklusa su u svojoj istoriji imali mnogo.

Eno vidim taj koncept i dalje vazi kod Korejanaca, nema svadje i neprijateljstava

JNA sam takodje upoznao prilicno izbliza tokom svog vojnog roka. Znam da je u pitanju individualno iskustvo, tj. da
ima ljudi koji su bili jako zadovoljni onim kroz sta su prosli, medjutim, vec po izlasku iz vojske '82-ge sam zapanjivao starije
u svojoj okolini kad sam izricao svoje misljenje da ce u slucaju bilo kakvog sukoba JNA ratovati sa rukama podignutim
u vazduh. To misljenje sam stvorio posmatrajuci profesionalni vojni kadar u svom garnizonu, od kojih je odprilike svaki
deseti bio pravi, profesionalni vojnik, a svi ostali gomila pohlepnih guzonja, brzih u uvlacenju, bezkarakternih u gotovo
svakom pogledu. Najgore od svega - obuka prosecnog vojnika je disproporcionalnu mnogo vremena prolazila u glupostima
i maltretiranju, teranju prasine pocevsi od soski, preko naoruzanja, preko kasarnskog kruga, a vrlo malo u aktivnim
vojnickim vestinama, vestini borenja, aktivnog kontakta sa naoruzanjem, svega sto vojsku cini vojskom.

Nisam kvalifikovan da govorim o obuci vojnika. O karakternom profilu pojedinaca u JNA imam drugacije misljenje od tvog, ali mislim da se ne razlikuje od karakternih osobina ostatka drustva, tacnije od onih koji nisu pripadnici JNA.


Dobru tacku poredjenja imam u iskustvima svoje rodbine ciji mladji clanovi su sluzili vojni rok u nekoliko stranih drzava,
i dobrog prijatelja iz detinjstva (ozenjen Jevrejkom, sin sluzio vojsku u Izraelu).

Kad sve saberes i oduzmes - bez obzira na teorije i strucna objasnjenja konzilijuma eksperata - prosta je cinjenica je da
su aktivni pripadnici JNA svoj zivot proziveli okruzeni vrlo masnim beneficijama, a na prvom i jedinom ozbiljnijem testu
u svojoj karijeri su se usrali , i to velika vecina njih.

Benificije koje su imali staresine JNA po nicemu se ne razlikuju od benificija koje imaju staresine u drugim armijama. Ista je situacija bila u svim Istocnim drzavama, tako je bilo u SSSR-u. Benificije su imali i Americki oficiri pa su zajebali stvar u Koreji, pa su zajebali stvar u Vijetnamu i tako dalje (danas je malo drugacije, drugi su motivi ratovanja)

Tu sramotu nikakve racionalizacije ne mogu da operu.
Racionalizacija u ovoj prici ne sluzi da nesto ili nekoga opere, vec da vecini neukih, iracionalnih, dnevno-politikom zadojenih objasni sve aspekte njihove zablude i neznanja. Ja sam u ovoj diskusiji video mnogo iracionalnih, krajnje subjektivih i netacnih komentara, a nazalost jako malo konkretnih i argumentima podkrepljenih diskusija. Vecina mlati praznu slamu i iznosi nekakve pateticne price o necemu sto nema vezu sa diskusijom.

Vojnik i devojka cast gube samo jednom, i tu nema popravnog ispita.
Suplja prica i narodne poslovice koje vise ni na vasaru ne prolaze.

Casnih izuzetaka je naravno, bilo. Nacin na koji je Momcilo Perisic bez zrtve izveo garnizon prvo iz Zadra, zatim iz Mostara
je upravo ono kako je pravi vojnik trebalo da deluje. Izuzimam ovom prilikom sramotni ostatak Perisiceve zivotne price posle
aktivne vojnicke sluzbe (spijunaza, hapsenje....)
 
0

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.19.*



+228 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 22:56 - pre 156 meseci
Citat:
Milanche i Vili su apsolutno u pravu.
Iz ličnog iskustva…
Dok sam ja studirao i borio se za sve što imam ili nemam u životu, moja generacija svršenih vojnih akademaca već je podobijala stanove, milion privilegija, izmedju ostalog i ta zimovanja i letovanja o kojima je ovde reč. Jedina briga bila im je prekomanda u željeno mesto boravka, Beograd po mogućstvu.

Kada je počelo sr@nje, tih silnih majora, potpukovnika, pukovnika...nije bilo nigde. Svi su, odjednom, imali nekakva važna dežurstva u Beogradu.
Niko i tvrdim NIKO od beogradskih guzonja koji su koristili sva ta odmarališta nije video prvu liniju fronta.


Mogao si i ti na Vojnu akademiju pa da dobijes stan. Ovaj drugi deo je potpuno netacan i obicna izmisljotina, kako je koja jedinica odlazila na front, odlazila je sa svojim formaciskim sastavom. To je tako svuda u svetu. Kad je Gardiska brigada isla u Vukovar, isla je sa kompletnim svojim sastavom. Sanitet je isao kako to formaciski pripada, pa ne moze profesor sa VMA da ide na prvu liniju fronta, to niko normalan u svetu ne radi.

Citat:
gavrantije:
Bio sam i ja, kao klinac, jedno desetak puta u vojnom kampu Kupari i uglavnom se švercovao (kontrolu vršila vojna policija), dok su vaše herojske tate, u ime budućih ratova koje će voditi, za 0 dinara ‘ladila dup*ta po kuparskim hotelima, a vi brljali po pesku.
Mada, vodili su i bitke, što jes’-jes’. Tada je izgradjen novi vojni kompleks hotela “Duilovo“ pored Splita, pa su oči vadili- kome će dopasti.
Da su samo delić tog borbenog entuzijazma pokazali koju godinu kasnije Srbija bi bila u granicama Dušanove države.
(boli me uvo za veliku Srbiju, da neko ne protumači pogrešno).


Bilo je odmaralista PTT-a, pa NIS-a, pa Elektroprivrede i tako dalje, pa vojna lica nisu mogla da idu tamo. Batalite te suplje pateticne price. Bilo je i tada privatnih hotela koliko ti volja, bilo je privatnog smestaja koliko hoces, sto nisi isao tamo i uzivas u svom zivotu. Uslovi pod kojima su staresine isle u svoja odmaralista je identican uslovima pod kojima su zaposleni u PTT-u isla u svoja odmaralista. Razmisljajte malo kad nesto pisete, nemojte da se utrkujete ko ce vise da bulazni i lupeta.

Citat:

Nocni:
Vojna lica su u onoj staroj Jugoslaviji bili najveće ulizice i dupelizci, neradnici, poltrončine svoje vrste... Imali su nezaslužene privilegije a nisu radili ništa. Najveća g00vna među njima su bili tkz. bezbednjaci, odnosno oficiri bezbjednosti, kojima čak ni niži čin nije predstavljao problem jer su svi strepjeli od njih a oni nisu radili bukvalno ništa! Dobijali su petosobne stanove za Dž, dobijali su, za ono vrijeme natprosječne plate od kojih su gradili vikendice, dobijali su ta ljetovanja/zimovanja da se odmore od nerada... u principu, što veći čin - veći džabalebaroš... Imali su privilegije na svim poljima, svoje bolnice, svoje sudove, čitava svoja naselja itd... Obično su i svoje supruge zapošljavali kao građanska lica kod vojske u raznim rehabilitacionim ili medicinskim centrima ili prekomjernoj administraciji koja takođe nije radila ništa itd...
E kada je došlo vrijeme da se ratuje onda su se pokazali kao najveće kukavice... dozvoljavali su npr. sebi da na terenu, bez jedne riječi protivljenja, predaju komandu bilo kojem kriminalcu iz bilo koje paravojne formacije i podanički mu se potčine i slušaju dalje naređenja od njega! Sramno, ali to je bilo i za očekivati od tih velikih "vojničina"...(ovo ne vezano za to ko se borio na kojioj strani i je li dezertirao, 99% oficira nekadašnje jna nije imalo svoje ja)

Ja sam svojevremeno prodao auto jednom general-pukovniku Blagoju Kovačeviću u Beogradu... Ja mu kažem: "možda bi trebalo ovdje ugraditi neki alarm jer je ato nov" a on kaže: "ma kakvi uzeću nekoliko vojnika da mi ga čuvaju ispred kuće dan-noć"


Ne znam koje si godiste i da li si bio u rezervnom sastavu koji je iz Crne Gore isao na Dubrovacko ratiste da pokaze svoje junacke sposobnosti kad je opljackano celo Konavlje (staresine nisu ucestvovale u tome), a junackom borbom nisu uspeli ni Dubrovnik da zauzmu, ne zbog drugog vec zbog cinjenice da je grad branilo oko pedesetak naoruzanih civila.
Zloupotr
eba polozaja ima svuda u svim strukturama drustva. Ti si vlasnik servisa, ima vlasnika servisa koji teraju svoje zaposlene da im rade po kuci i maksimalno ih iskoristavaju, pa sad bi sledeci tvoju logiku da zakljucimo da su vlasnici auto-servisa djubrad, jer ce mo to dokazati primerom primerom auto-servisa XY iz Ulcinja. Nema sta da se osporava, ja sam video da gazda servisa salje radnika da mu nakupuje namernice za kucu i to odnese njegovoj zeni. Zakljucak (tvojom logikom): vlasnici servisa su djubrad!!

Citat:

payge:
Koristili su vojnike za pranje auta, za rad na svojim njivama, vojnici su im zidali vikendice itd itd

I posle svega ti dodje neki njegov naslednik na forum da prosipa mudrost i nauku.
Takav mozdani sklop unistava sve oko sebe. Paraziti koji funkcionisu samo na instinkt kao krokodili, bez mozga, bez milosti, slepi i gluvi za druge oko sebe.
Najbrze se razmnozavaju u periodu blagostanja (kad normalnima popusti paznja) a njihov procenat u drustvu moze da posluzi kao indikator kad ce drustvo ili drzava propasti.

Ne postoji nada za bilo kakav napredak sve dok se taj olos na natera na rad.
Samo tezak fizicki rad moze da drzi njihovo ludilo i pohlepu pod kontrolom.


Ne lupetaj, kakve njive, kakve vikendice??
Radila je vojska na njivama, ali to su bile vojne ekonomije ili vojna poljoprivredna dobra i hrana koja se tu proizvodila koristila se samo za ishranu vojnika. Ta se hrana nije prodavala i nije se ostvarivala nikakva ekstra zarada.
Drugo, ajde napravi jednu anketu medju staresinama koliki broj njih je vikendice podigo za vreme aktivne sluzbe, a koliko po odlasku u penziji. Ovakav vid zloupotrebe radnika je mnogo izrazeniji u civilnim firmama i fabrikama, ako je negde i bilo neki slicaj, to je tolko redak slucaj da se moze smatrati na nivou statisticke greske.
Ostatak ne vredi komentara. To sto si ti kao maksimum svog intelektualnog potencijala uspeo da dodjes do lopate i ostao si na dnu drustvene lestvice govori negativno o tebi, a ne o drugima koji su daleko iznad na toj lestvici.

Citat:

gavrantije:
Ne znam seća li se neko izuzetno hladne zime ’92 - ’93 kada je, zbog nestašice nafte, GSP bio u kolapsu. Pored smrznutog naroda na autobuskim stajalištima, kao da se rugaju, prolazili su krcati, ugrejani autobusi strašno bitnih uniformisanih guzonja koji su imali još bitnije, strateške, zadatke u Beogradu dok su golobradi momci ginuli po Vukovaru.
Par puta zamalo nisu bili kamenovani.
Ne seca se niko, to si ti izmislio. Cak i da nisi izmislio zasto je to bitno. Nekome je posao da resava bitne strateske zadatke, nekome je posao da gine. Samo zavisi kako se kome zalomi.

Voleo bih da mi Konislav, ili bilo koji guzonjin sin, koji ovde evocira uspomene iz letovališta i skijališta, pomene i neki utisak sa ratišta na koje ga je tata poslao sa JNA. Mislim, trebalo bi da je to kompatibilno jedno sa drugim.

Ja sam se vratio iz vojske 1990 i nije me zakacio rat, moj otac je penzioniran pre pocetka rata, a Makedonija nije sakupljala regrute za ratista u Bosni i Hrvatskoj. Tako da ne mogu da evociram uspomene sa fronta. Mogu da evociram uspomene iz vremena bombardovanja 1999, tad sam ziveo u Beogradu, ali to nije zasluga JNA vec nekih kasnijih armija i nekih kasnijih Jugoslavija.


Citat:

payge:
Jeste primetili na ovom forumu u poslednje vreme guzonjini sinovi prvo postave temu a onda polako sa vise ili mane vestine (zavisno od tatinog cina) polako provlace za temu nebithe detalje iz njihovog licnog zivota.
Sve u cilju velicanja svog lika i dela.

Ja mislim da je to dobar znak.

Drustvo se oporavlja: niko vise nece da slusa guzonje i njihovu decu.
Guzonjama je sve teze popeti se nekom na glavu i zajahati tudju grbacu pa su sinovi krenuli u napad na virtuelnu raju, daj sta das.


Normalno da cu postaviti detalje iz svog zivota, kako da postavim detalje iz tvog zivota kad si nabio neki smesan nik i ko zna kakv si sljam. Nekakav marginalac koji moze sluziti samo za primer sta ne treba raditi.
Normalno da cu velicati svoj lik i delo, imam i sta da velicam. Ne velicacu tebe gologuzana.
Dobar je znak sto hocu da vam otvorim oci da ne budete slepi kod ociju, los je znak sto necete da slusate. Tumarate okolo, baljezgate i pojma nemate, a kad neko hoce nesto da vam objasni, odma pocnete da kenjate.

 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI16.07.2011. u 00:26 - pre 156 meseci
Ljubomora....
Ako mislite da je vojnim licima, oficirima sve bilo super, zasto niste i vi studirali vojnu akademiju i ziveli "super kao oni"...

Ja sam sin penzionisanog vojnog lica, koji je zazalio sto je ikad imao bilo kakve veze sa vojskom... Pored toga sto mi se majka razbolela po svim tim ratovima, nemastinama pazeci na mene i brata, pa umrla pre 2 godine, pa i toga da je umrla kao podstanar, i da je otac dan danas podstanar, iako ima jako visok cin, pored toga da su ostali bez svega u hrvatskoj zbog rata... stvarno je "super ziveo ceo zivot".

Samo pricate gluposti. Svako od vas je mogao da izabere isti takav "super zivot", pa nije. Ali niste zbog ovih razloga koji su se desili mom ocu, nego zbog mnogo sitnijih stvari, da ste ili bili lenji da ucite, ili niste bili spremni da napustite svoj grad.

Neko na pocetku teme pomenu da podrzava vilijevo misljenje o vojsci... "Da izvrsi vojni puc" Pa sumnjam da je to mogao neki pukovnik ili potpukovnik poput mog caleta da uradi, ili neki vojnik... Vojska nije ministarstvo odbrane niti nacelnici generalstaba i cega vec...

Jednostavno, kada se zaratilo, svako je izabrao svoju stranu. Oni koji su rodjeni u Hrvatskoj i imali porodice ostali su tamo, Srbi su se vratili za Srbiju, i to je to... Oni koji su ostali tamo nisu nikakvi dezerteri sto je na kraju i dokazano. Na zalost, steta je sto je toliko ljudi poginulo zbog tih kretena koje dan danas podrzavate i u koje se dan danas kunete... Kojima su Mladic, Seselj, Arkan i ostali idoli... Najverovatnije niste ni osetili "drazi" tog rata, pa mozete i dalje da kenjate kako sve znate...
 
+1

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI16.07.2011. u 00:45 - pre 156 meseci
A ja mislio da se ovde prica o vojnim odmaralistima.
Otkud se nadjose ovi prozvani da pricaju o oficirima sfrj, to mi nikako nije jasno...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+1

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI16.07.2011. u 01:11 - pre 156 meseci
Citat:
konislav: Tumarate okolo, baljezgate i pojma nemate, a kad neko hoce nesto da vam objasni, odma pocnete da kenjate.


Hoces da nam budes vodja debeli?
Tebe da slusamo kako i sta treba da se radi?
Lider, a ?
Ja razumem tvoju potrebu da budes nekom komandir, ludilo je nasledno, ali
Hvala lepo, ne.

Mi gologuzani ne jasemo tudju grbacu, nismo na sisi.
Ne volimo krvave Iracke i Afganistanske pare.
Nismo lesinari.

Umemo da napravimo: svajcarski sat i auto i codec i biciklo i deciju igracku i kompjuter i rulet i jos mnogo cega, ono sto zaradimo, zaradilii smo... posteno, nama dosta.
Nemamo krvavi novac u steku i ne progoni nas sto demona.
Mi mirno spavamo.

Smiri se, uskoro ce te pozvati tvoji psi rata i opet ces jesti tudju nesrecu, bice ti bar neko vreme lakse.



 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI16.07.2011. u 01:28 - pre 156 meseci
@konislav

logika koju plasiras je vrlo cudnovato izuvrtana.

Pokusacu da ti ukazem na nekoliko prostih cinjenica:

Citat:
Ovo je samo nastavak izvrtanja price. Ko je naredio vojsci da intervenise u Sloveniji i Hrvatskoj? Ajde probaj da mi odgovoris na pitanje koje sam postavio i koje cu sad pojasniti. Ti si Srbije, oficir si JNA, glavna komanda nije u Beogradu vec u Ljubljani, tvoji iz Srbije zele da se razidju sa Slovencima i da izadju iz zajednicke drzave, dolazi naredjenje da se napadne Srbija i da se onemoguci odcepljenje, tvoji su roditelji na strani civilne vlasti koja zeli razlaz, tvoja porodica, tvoji prijatelji, sta ces ti da uradis?
Podrzaces svoje Slovenacke kolege i bices lojalan njima i ostaces da se boris protiv svoje porodice i prijatelja. Nikako neces napustati polozaj i svojim zalaganjem, dozvolices da se sva tehnika i naoruzanje odvezu u Sloveniju (uzeo sam primer Slovenije, neka bude Makedonija).


Moram jednu prostu stvar da ti istaknem - iako moze biti da ilustruje realna razmisljanja nekog realnog
pripadnika JNA, nema apsolutno nikakve veze sa vojnickim pozivom.

Stavise - za sve to ne treba da me je uopste briga.

Onog momenta kad je osoba XYZ postala vojno lice, izrekla ili potpisala zakletvu, od svoje drustvene uloge je de facto
amputirala sledece crte licnosti:
- filozofa (da li je zivot jedna beskrajna borba bez kraja i konca, i cemu sve to).
- psihologa (ja sam ovde, a sta ce misliti striko, djedo i mali braco, 'oce li me popreko gledati)
- sociologa (okruzen sam ovima sto hoce da se odcepe, a oni drugi bla, bla, truc...)
- eksperta za unutrasnju politiku (sta ce reci politicki komesar)
- eksperta za spoljnu politiku (sta ce reci Amerikanci, Rusi, Kinezi, britanska kraljica, Loza Veliki Orijent....)

Umesto svega toga, pripadnik drzavne vojne organizacije je na sebe preuzeo ulogu lika od celika i kremen kamena,
nekoga sa kime nema mnogo razgovora, ko je po definiciji bezkompromisan, nepokolebljiv, zilav, uporan, postojan, u sustini -
svoj zivot je unapred prezalio.

Hoce li da mu bude tesko ? Hoce li da ga boli ? Hoce li da provodi noci na -30 pod pokislim satorskim krilom ?

Tough luck, buddy. Sto si izabrao - to ti je. Ako ti ne odgovara, menjaj profesiju. I menjaj je u pravom trenutku, a ne
kad zagusti i kad racunam na tebe.


Posto u zivotu obicno ide 'nesto-za-nesto', taj neko je za svoju odlucnost, hrabrost da preuzme sve rizike i sve obaveze
trebalo da bude pristojno nagradjen.

Medjutim, sta se na kraju desilo ?

Na kraju je ispalo da je drustvo (svi mi ostali) dobilo 'nista-za-nesto'.

Za razliku od brojnih preduzeca koja su nesto konkretno ipak morali da urade da bi imali to svoje odmaraliste, ispalo je da
je JNA u svom osnovnom pozivu ipak uradila jedno veliko nista. Beneficije su bile uredno koriscene, stanovi, plate,
beneficirani staz, drustveni ugled (sa vojskom se nije zahebavalo), politicki uticaj sve do samog predsednistva u kojem su
stalno clanstvo imali likovi kao Nikola Ljubicic ili Veljko Kadijevic/Blagoje Adzic.

Koja mi je alternativa u svodjenju racuna ostavljena ? Da slusam ljubazna, uvijajuca, mudroserna objasnjenja i izvinjenja od
likova koji su 30 godina nedodirljivi setali svoje sapke, uniforme, sirite, kozne tasne sa vaznim izrazom na licu ?

Sto se tice drugih pitanja: Sta je moglo da se uradi ? Sta se s pravom moglo ocekivati ?

Ocekivati da ce vojnik ili porucnik da upadnu u skupstinu i izvedu puc, ipak je malo mnogo.

Moglo se ocekivati, ipak, sledece:

- da ce vrhovni komandanti Armije, i komandanti svih rodova vojske iskoristiti onoliko svog uticaja kojeg su imali da bar
pokusaju da ispune svoj zadatak. Da priprete da se stanje rasula nece tolerisati. Da ostanu verni tekstu zakletve u kojoj
su se obavezali da ce cuvati Ustavni Poredak, bez obzira da li su Slovenci, Hrvati, Muslimani, Srbi.....sta god.

Pritom, valja primetiti da se nisu zakleli ni jednom konkretnom politicaru na vlasti, nego ipak jednom sirem entitetu.

- da ce staresina garnizona cuvati sredstva (recimo stotine tenkova, ili artiljerijskog oruzja, ljudstvo, opremu). Primer Momcila
Perisica jasno pokazuje da se i u rasulu moze biti vrhunski i casni profesionalac.

- da ce nizi oficiri obavljati svoju duznost, da vojnici pod oruzjem nece spavati na strazi niti surovati sa lokalnim bandama.

Lanac komandne odgovornosti je slican kucecem lancu - istina je da se moze sedam puta omotati oko drveta i svesti radijus
kretanja na pola metra, ali se to i ne mora uraditi, pa se u okviru onoga sto se moze izvesti mnogo toga sto treba da se uradi.
Niti te ko moze spreciti, niti ce ti faliti dlaka s glave. To sam mnogo puta licno video i licno doziveo u JNA.

Citat:

To je neko tvoje tumacenje uloge vojske. To nema nigde u svetu, pa ni u Americi u kojoj zivis.
Za svako pomeranje vojske u vidu ratnog delovanja treba prvo politicka odluka civilne vlasti. Tako je i u Americi. Bas bi me interesovalo
da vidim kako bi US ARMY reagovala kad bi se nasla u situaciji u kojoj je bila JNA. (komandant Americkih snaga u Afganistanu je ekspresno
smenjen kad je prigovorio Obami). Bas be interesuje kako bi izgledalo sve to sto pises u praksi kad bi recimo 30-35 americkih drzava resilo
da se odcepe i da vise USA ne postoje. Ajde malo razmisli, pa daj tvoje vidjenje stvari


Ne znam sta ti tacno mislis o americkoj vojsci, slobodno mozes da se kladis u sta hoces da im se ni u snu ne moze desiti da im lokalna
banda iz odcepljene savezne drzave opkoli kasarnu, da ih razoruza, zarobi, isamara, i preuzme garnizon pun naoruzanja, a sa tim
naoruzanjem krene da ubija stanovnike drugih saveznih drzava.

Not even in a f*ckin dream.

Nemoj uopste ni da pokusavas da mi ispricas tu pricu do kraja.

Politicari mogu da ih drze na uzdi u doba mira, medjutim, u vremenima previranja se obicno pokazu pravi mudonje. Narodu iz kojeg nicu
ovakvi likovi http://en.wikipedia.org/wiki/Pat_Tillman , koji i pored 3 miliona USD na stolu tresnu pesnicom o sto i kazu da 'vise nece moci
ovako' tako nesto nema sanse da se desi. Te se stvari desavaju samo tamo gde su vrednosti obrnule strane....

...tamo gde je vojnik sve samo ne vojnik.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 16.07.2011. u 02:44 GMT+1]
 
+1

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.19.*



+228 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI16.07.2011. u 01:48 - pre 156 meseci
Citat:
3way: A ja mislio da se ovde prica o vojnim odmaralistima.
Otkud se nadjose ovi prozvani da pricaju o oficirima sfrj, to mi nikako nije jasno...


Tako sam ja bio zamislio, da se prica o vojnim odmaralistama, ali ocigledno nisam uspeo. Dosli su iskompleksirani "genijalci" i posrase se na temu. Sad ce mo da pametujemo, ciji je duzi.


Citat:
CoyoteKG: Ljubomora....
Ako mislite da je vojnim licima, oficirima sve bilo super, zasto niste i vi studirali vojnu akademiju i ziveli "super kao oni"...

Ja sam sin penzionisanog vojnog lica, koji je zazalio sto je ikad imao bilo kakve veze sa vojskom... Pored toga sto mi se majka razbolela po svim tim ratovima, nemastinama pazeci na mene i brata, pa umrla pre 2 godine, pa i toga da je umrla kao podstanar, i da je otac dan danas podstanar, iako ima jako visok cin, pored toga da su ostali bez svega u hrvatskoj zbog rata... stvarno je "super ziveo ceo zivot".

Samo pricate gluposti. Svako od vas je mogao da izabere isti takav "super zivot", pa nije. Ali niste zbog ovih razloga koji su se desili mom ocu, nego zbog mnogo sitnijih stvari, da ste ili bili lenji da ucite, ili niste bili spremni da napustite svoj grad.

Neko na pocetku teme pomenu da podrzava vilijevo misljenje o vojsci... "Da izvrsi vojni puc" Pa sumnjam da je to mogao neki pukovnik ili potpukovnik poput mog caleta da uradi, ili neki vojnik... Vojska nije ministarstvo odbrane niti nacelnici generalstaba i cega vec...

Jednostavno, kada se zaratilo, svako je izabrao svoju stranu. Oni koji su rodjeni u Hrvatskoj i imali porodice ostali su tamo, Srbi su se vratili za Srbiju, i to je to... Oni koji su ostali tamo nisu nikakvi dezerteri sto je na kraju i dokazano. Na zalost, steta je sto je toliko ljudi poginulo zbog tih kretena koje dan danas podrzavate i u koje se dan danas kunete... Kojima su Mladic, Seselj, Arkan i ostali idoli... Najverovatnije niste ni osetili "drazi" tog rata, pa mozete i dalje da kenjate kako sve znate...


Uzalud ti trud. Bitan je dnevno-politicki momenat, sad je hit biti kontra svega sto se desavalo pre 5-tog Oktobra i ponavljati suplju pricu kako je Tito kriv za sve. Vojska Kraljevine SHS se raspala na identican nacin kao i JNA, bas se cudim kako se jos nije pojavio neko da nam objasni da je i za te dogadjaje kriv Tito ili eventualno Slobodan Milosevic.
E, ali zato se javio strucnjak iz Amerike da nam objasni kako je drzavni udar pravo resenje, normalno pomognuto staro korejskim zacinima. Zamisli, nas covek u Americi, koji je tamo duze vremena i koji je postao cistokrvni Amerikanac, kupio kaubojke i gace model "stars and stripes" preporucije drzavni udar. Da ironija bude veca, preporuka stize iz Amerike gde ne smes da prdnes dok ne pitas FBI za misljenje.

 
+1

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI16.07.2011. u 02:27 - pre 156 meseci
Citat:
Vojska Kraljevine SHS se raspala na identican nacin kao i JNA, bas se cudim kako se jos nije pojavio neko da nam objasni da je i za te dogadjaje kriv Tito ili eventualno Slobodan Milosevic.


Jeste, samo je (bar u prvim danima rasula) u redovima te vojske bio ogroman broj onih koji su svoju vojnicku zakletvu shvatili
daleko, daleko ozbiljnije nego svoje kolege rekreativci iz JNA, pa su nesto i pokusali da konkretno urade. Da li su prisli ovima ili
onima, kokardi ili petokraki.... u svakom slucaju nisu postali apologete sopstvene nemoci i nisu dugo stajali kao nevini posmatraci.

Nastavili su da budu to sto jesu, sa punim ubedjenjem i neizmenjenom spremnoscu za napore koji sleduju.

Citat:
E, ali zato se javio strucnjak iz Amerike da nam objasni kako je drzavni udar pravo resenje, normalno pomognuto staro
korejskim zacinima. Zamisli, nas covek u Americi, koji je tamo duze vremena i koji je postao cistokrvni Amerikanac, kupio kaubojke
i gace model "stars and stripes" preporucije drzavni udar. Da ironija bude veca, preporuka stize iz Amerike gde ne smes da prdnes
dok ne pitas FBI za misljenje.


Uvek me nasmeje kad vidim kako mali Djokica zamislja Ameriku i Amerikance.
 
+1

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.17.*



+228 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI16.07.2011. u 02:57 - pre 156 meseci
@ milanche

Opet nastavljas da izvrtas pricu.

Kad sam ti postavio sledece pitanje:

Ovo je samo nastavak izvrtanja price. Ko je naredio vojsci da intervenise u Sloveniji i Hrvatskoj? Ajde probaj da mi odgovoris na pitanje koje sam postavio i koje cu sad pojasniti. Ti si Srbije, oficir si JNA, glavna komanda nije u Beogradu vec u Ljubljani, tvoji iz Srbije zele da se razidju sa Slovencima i da izadju iz zajednicke drzave, dolazi naredjenje da se napadne Srbija i da se onemoguci odcepljenje, tvoji su roditelji na strani civilne vlasti koja zeli razlaz, tvoja porodica, tvoji prijatelji, sta ces ti da uradis?
Podrzaces svoje Slovenacke kolege i bices lojalan njima i ostaces da se boris protiv svoje porodice i prijatelja. Nikako neces napustati polozaj i svojim zalaganjem, dozvolices da se sva tehnika i naoruzanje odvezu u Sloveniju (uzeo sam primer Slovenije, neka bude Makedonija).

Nisam te pitao o opstim postulatima filozofije "sta bi bilo, kad bi bilo". Ja sam tebe pitao da kazes i datoj situaciji koja se desila u SFRJ ti milance ( ili kako se zoves) da si staresina JNA u situaciji koja je data, na cijoj strani bi stao i od koga bi primao naredjenja?

Citat:
Tough luck, buddy. Sto si izabrao - to ti je. Ako ti ne odgovara, menjaj profesiju. I menjaj je u pravom trenutku, a ne kad zagusti i kad racunam na tebe.


Pa tu je kljuc problema. Ko to racuna na tebe? Ako si ti vojnik neke drzave koja nestaje, ciji si ti vojnik? Sam si izabrao, nije sporno, ali vise nama ono sto si izabrao, nestaje, rusi se, kome ti sad sluzis, ko ti je pretpostavljen? Ti sustinu ne shvatas.
Ti radis u nekoj kompaniji i potpisao si ugovor ili se zakleo na vernost toj kompaniji, kompanija sa zatvara, propada, nestaje, kome si ti odan i veran?
SFRJ je bila FEDERACIJA (zajednica) naroda i narodnosti, volja naroda je iskazana kroz njene predstavnike. Staresina JNA se obavezao da sluzi toj i takvoj zajednici. Te zajednice vise nema, kome on sluzi? Koga je on obavezan da stiti?

Citat:
Moglo se ocekivati, ipak, sledece:

- da ce vrhovni komandanti Armije, i komandanti svih rodova vojske iskoristiti onoliko svog uticaja kojeg su imali da bar
pokusaju da ispune svoj zadatak. Da priprete da se stanje rasula nece tolerisati. Da ostanu verni tekstu zakletve u kojoj
su se obavezali da ce cuvati Ustavni Poredak, bez obzira da li su Slovenci, Hrvati, Muslimani, Srbi.....sta god.

Pritom, valja primetiti da se nisu zakleli ni jednom konkretnom politicaru na vlasti, nego ipak jednom sirem entitetu.

- da ce staresina garnizona cuvati sredstva (recimo stotine tenkova, ili artiljerijskog oruzja, ljudstvo, opremu). Primer Momcila
Perisica jasno pokazuje da se i u rasulu moze biti vrhunski i casni profesionalac.

- da ce nizi oficiri obavljati svoju duznost, da vojnici pod oruzjem nece spavati na strazi niti surovati sa lokalnim bandama.

Lanac komandne odgovornosti je slican kucecem lancu - istina je da se moze sedam puta omotati oko drveta i svesti radijus
kretanja na pola metra, ali se to i ne mora uraditi, pa se u okviru onoga sto se moze izvesti mnogo toga sto treba da se uradi.
Niti te ko moze spreciti, niti ce ti faliti dlaka s glave. To sam mnogo puta licno video i licno doziveo u JNA.


Kome su se oficiri zakleli, kom sirem entitetu? Narodima i narodnostima SFRJ, epa sad ti narodi i narodnosti zele rastavu braka. Nema zajednice, nema ustavnog poredka, nema vise nista. Svako se vraca svojoj zajednici (plemenu) i pocinje rat, pa ko pobedi njemu lovorike. Ovo sto ti ovde zagovaras je isto situacijama u obicnom zivotu kad se dvoje rastavljaju, pa jedan od njih pocne da zastupa tvoju teoriju u stilu "ako joj/mu se ne svidja moze da se spakuje i da se iseli". Samo cekaj malo, to ne ide tako, kad se bracna zajednica rastura, utvrdjuje se ko je sta doneo i sta je steceno u braku. Onda svako uzme sta je doneo, a ono sto je steceno se deli na pola. Ako ima dece, oni se pitaju kod koga bi zeleli da odu, ali opet o tome odlucuje sud.
Prevedi sad to na JNA. Slovenci bi da idu iz zajednice, koliki je njihov deo od naoruzanja i vojne opreme? Koliki je deo Hrvata, koliko imaju Bosanci ?
Kazes da su trebali da cuvaju naoruzanje. Za koga? Kome da ga predaju, cije je to naoruzanje? Uzimas primer Momcila Perisica i izvlacenje iz Mostara. Momcilo Perisic je Srbin i nece da preda naoruzanje Hrvatima, vec ga vuce svojim Srbima, zato sto zna da ce mu to oruzje sutra trebati da ratuje protiv Hrvata.
Po kojoj to logici Hrvat treba da spasava oruzje od Hrvata i da ga nosi Srbima, da bi kasnije Srbi ratovali tim oruzjem protiv njega. Ko normalan to radi?

O Americkoj vojsci necu nista lose da kazem, to su mi klijenti i moram da postujem i stitim njihov dignitet. Na Americke narednike se ne odusevljavam, u Americki san ne verujem.
Zabole mene kita i za Pat Tilmana i za ceo taj film. Moja je relacija jasna. Moze biti i narodni heroj, ja njima ne pamtim imena ni cinove ni zasluge za Ameriku, meni treba radni nalog, osoba za kontakt koja e mi pokazati na kvar i na opremu na koju se zale. Zavisno od prioriteta ja sam duzan da u odredjenom roku dojem na licu mesto. Ako ne mogu drugacije onda letim helikopterom ili me voze u transporteru i interesuje me samo jos da li je uredno uplacena suma za taj mesec. Junaci me ne zanimaju.






 
+1

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.17.*



+228 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI16.07.2011. u 03:05 - pre 156 meseci
Citat:
milanche: Uvek me nasmeje kad vidim kako mali Djokica zamislja Ameriku i Amerikance.


Nemam ja sta da zamisljam, ja sam to video. Zamisljaju oni koji nisu videli. Ja bih sa Amerikancima jos sto puta isao ovamo ili onamo, ali u Ameriku bih dosao da zivim samo ako nemam drugog izbora.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojno odmaraliste KUPARI
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16577 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.