Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada zvučnika, pomoć

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Izrada zvučnika, pomoć

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9073 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Izrada zvučnika, pomoć24.08.2011. u 14:25 - pre 155 meseci
Dobro, moze onda 50 Hz, samo treba prvo popravit drivere. Sad mi se svida i ova druga opcija da nabavim SAL drivere za ove kutije. Al kutije su male, 10-ak L. Koliko zahtjevaju ti driveri? Evo kutije:



Evo bio sam izmjeriti kutiju. Veliki prečnik je 14.3cm a mali 6.5cm. U jednu kutiju sam smjestio kineski woofer, prečnika negdje između 15-16 cm (računajući okvir) ali sam morao malo turpijati rupu da stane. Samo što se to užasno čuje.

Tu bi išla 16-ica uz turpijanje. 13cm nema šanse, Focali gotovo prođu kroz rupu (drže ih samo rubovi nosača za šrafove).

Ova 4 linka za 16ice, svi su jednake osjetljivosti, al zadnja dva su slabija i onaj predzadnji ide od 50Hz dok ostatak kreće od 45. Gledajući još i cijenu, najviše bi mi odgovarao ovaj prvi, s bijelo crnom membranom. Valja šta?

Što se visokotonaca tiće, neka preporuka? Gledao sam ova 3:

http://centarkalinov.com/index.php?c=62&p=799
http://centarkalinov.com/index.php?c=62&p=845
http://centarkalinov.com/index.php?c=62&p=737

Ovaj srednji mi nekako najviše odgovara.

I da, dali je ikako moguće ovaj otvor smanjiti da stane 13-ica unutra? Jer onda bi mogao Focale tu ugurati a umjesto visokotonca bass reflex cijev.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Izrada zvučnika, pomoć24.08.2011. u 14:44 - pre 155 meseci
Ja bi ti preporucio onaj drugi (zuti), ja imam takav al 12'' je i bass bije kao lud, samo ga je malo teze poterati, al kad ga poteras to udara ko ludo...!!!

A sto se visokotonca tice, od ta tri sto si izabrao ja bi ti preporucio treci.., jeste da je malo skuplji od tih al je bolji.., i osetljivost mu je 91dB bolje nego 88dB mnogo je tisi na tih 88dB... A mozes i taj drugi sto ti kazes...!!

Pa mozes, skines tu prednju stranu, i odradis za 13cm otvor na novoj iverici ili sta vec koristis i zamenis samo tu stranu a ove ostale da ne diras.., to bi ti bilo najbolje tj najlakse....!!


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Izrada zvučnika, pomoć24.08.2011. u 15:09 - pre 155 meseci
Žuti je najskuplji :D Al dobro to je manji problem. Veći problem je što sam ja iz Hrvatske, ne znam dal tu ima SALovaca. Kod nas sam gledao ovaj, izgleda dobro: http://www.chipoteka.hr/artikl/8011602501 al je 175mm i skup za poludit.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Izrada zvučnika, pomoć24.08.2011. u 18:34 - pre 155 meseci
Dobar je ovako na pogled, al ne pise nista za njega jos, samo da je 120W i 8 Oma.... I nemoj da gledas taj precik, to ti je za ceo zvucnik koliki je, tebi treba ono gde pise 144mm, toliki otvor ti treba da izbusis za rupu.., ja mislim da ti taj precnik i odgovara koliko se secam da si rekao...!!

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Izrada zvučnika, pomoć25.08.2011. u 07:42 - pre 155 meseci
Ma da je ne znam koliko dobar nemogu toliko dat za jedan komad. Da je par možda al za jedan komad, ne. :) A budući da je za montažu 144, to odgovara jer je prečnik rupe 143.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Izrada zvučnika, pomoć28.08.2011. u 23:11 - pre 155 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=C5gSq8Q3PuQ

Pogledajte ove! Tako nešto hoću ja napraviti, samo što ovi zvučnici su duplo manji, kutija je 4.7 litara i tunirana na 75 Hz. Al odlično se čuju! Čak imaju veći bas nego što sam od svojih očekivao. Moji bi se, u kutiji od 12L, tunirani na 60 Hz i duplo veći driveri trebali čuti bolje! Sad ćemo ja i stari na onim crnim kutijama smanjit onu rupu na 13cm tako da ćemo izrezat jedan krug od 14.5cm, tako da bude malo veći i onda turpijat i ugurat ga unutra, naljepit kako treba i onda izrezat rupu za 13-ice. Zalijepim Focale i šibaju unutra. A gornja rupa je 6.5 cm, tamo uguram bass reflex cijev od 60-ak mm, probamo ju tunirat na 60Hz i to bi trebalo da svira ko puška.

Sad kad sam vidio ovaj video, došla mi volja da radim ovo opet :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Izrada zvučnika, pomoć

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9073 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.