Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14531 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 11:22 - pre 142 meseci
Tu su cincevi u outu? Ima AMP out i neki REC ako se ne varam? Ne znam koliki je nivo REC out-a,i imas li siber za njega,ili je vezan za master. Probaj kako radi tu,ako radi isto kao na AMP,to je to.ako ne, bez nekog mudrovanja uzmi Y kabl ili napravi pa iz tog jednog spoji na oba snagasa. Ili pogledaj mozda pojacalo ima liknovan ulaz/izl.u tom slucaju samo iz miksete vuces u jedno pojacalo,a iz tog imas izlaz za drugo pojacalo.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 11:32 - pre 142 meseci
Evo sad cu da pokusam to sa rec opciom dal radi .. samo moram da dovucem onog snagasa ima 30kg a komp mi na spratu :( , pa cu da javim .. a sta da radim sa sharpom jel ima sanse da namestim nekako da se pali na dugme? da ne moram da nosim onaj njegov eq?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 12:02 - pre 142 meseci
Probao sam tako kao sto si mi rekao znaci jedan na rec jedan na amp , i nisam siguran ali kao da se jace cuje ovaj na rec , mada nisam siguran posto verovatno nisam nesto dobro uradio .. Nego sta ja sada kada vezem ovog snagasa apex-a na taj recimo amp a sharpa vezem na rec i sada , ja kod sharpa nemam onaj poteciometar za pojacavanje i to a kod ovog apexa imam , jel ja smem to da odvrnem do kraja? to kod apexa? posto odvrnuo sam ali samo na 5sekundi da vidim i onda se bolje cuje .. pa reko da pitam da ne sjebem nesto ..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 14:01 - pre 142 meseci
Evo kako to izgleda i gde taj kabel tacno ide , e sada ako postoji sansa da se od toga nekako napravi neki prekidac ili tome slcno , da ne moram da vukljam taj veliki eq , bas mi zauzima mesto ..

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/717/dscf0465b.jpg/[/img]
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/838/dscf0466p.jpg/[/img]
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/713/dscf0467y.jpg/[/img]
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/713/dscf0468l.jpg/
[/img]
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 14:06 - pre 142 meseci
Upseo sam da zeznem linkove nekako , pa evo sad cu ovde da okacim ispravne (nzm zasto ali ne mogu da promenim predhodnu poruku , zato koristim double post)





Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 15:59 - pre 142 meseci
Prika, cekaj, odakle ti ide naponski kabl? jel ide u pojacalo? Sta stekas u zid? Ovde vidim pise for pow.amp. a 18V i 60mA, sto mi je smesno malo za pojacalo. da to nije za taj ekvilajzer,da on dobija napon od pojacala sa tim 4pinskim?

Jel to laminat orah?
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 16:09 - pre 142 meseci
Ma ne nisam dobro formulisao tekst .. Desava se :) , ovako otprilike sam ja skontao , zaci i pojacalo i eq imaju strujni kabel , direkt u struju , a iz snagasa ima jedan kabel taj koji sam ja slikao , a drugi je 2 cinca koji ide u eq inace sam ja taj kabel stekao u miksetu a ovaj za struju sam ostavio (taj mali molvex ili kako se vec zove ) pa snagas palim preko eq a signal ide sa miksete .. E sad imao sam ja ideje da spojim te zice da vidim , ali malo me prpa da me nesevne :)
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 16:23 - pre 142 meseci
Ahaa.. Znaci poj.nema prekidac,nego se pali preko eq.

Mislim da to tako nece moci (tako lako). On za paljenje verovatno koristi tih 18V,kao remote, predpostavljam za relej unutar samog pojacala. Treba otvoriti,naci gde mu je relej, i zaobici ga (recimo izvaditi,staviti prekidac) Relej bi trebao biti pre transformatora. Ne znam da li sam u pravu,mislim da to tako nekako ide. Ako imas vremena,srafciger i otvaraj
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 16:29 - pre 142 meseci
Ja to mogu otvoriti najmanji problem ali dal cu ja znati to da opravim? Nzm kako da ti objasnim isao sam u Gimnaziju i na ekonmski fax , gde su mene ucili tako nesto , znaci jedino sto me youtube i razni forumi naucili :)
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 16:38 - pre 142 meseci
Ma tako se najbolje i uci

Otvaraj,slikaj deo kod trafoa i kaci,ja odoh da jedem,pa cu da izbunarim semu,da vidim jel sam u pravu za relej U principu,mozes ostaviti relej pa mu dovesti 18v preko prekidaca,ili izvaditi relej i samo staviti prekidac.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 16:49 - pre 142 meseci
Idem i ja da jedem pa cu da zasucem rukave :)
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:08 - pre 142 meseci
Slikaj plocicu sa leve strane kod levog trafoa (gledamo sa prednje strane )., i okaci slike sa obe strane ploce...!!

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:22 - pre 142 meseci
Citat:
Ucenjivac: Ma ne nisam dobro formulisao tekst .. Desava se , ovako otprilike sam ja skontao , zaci i pojacalo i eq imaju strujni kabel , direkt u struju , a iz snagasa ima jedan kabel taj koji sam ja slikao , a drugi je 2 cinca koji ide u eq inace sam ja taj kabel stekao u miksetu a ovaj za struju sam ostavio (taj mali molvex ili kako se vec zove ) pa snagas palim preko eq a signal ide sa miksete .. E sad imao sam ja ideje da spojim te zice da vidim , ali malo me prpa da me nesevne


Zove se Moleks...
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:27 - pre 142 meseci
Evo slika , pa vi sad vicite sta i kako :P







ae sad
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:29 - pre 142 meseci
e da da ne zaboravim , ako mozete recite mi gde mogu da privezem ova 2 ventilatora , sto sam stavljao za hladjenje .. jel moze to negde da se nakaci da dobija struju ?!
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:40 - pre 142 meseci
To

E pazi sad, braon zica,na plocici, ide do jednog pina releja i tu staje. "preko puta" nje nastavlja do osiguraca (prati vodove) i do one druge gde pise brown i red sto ide do dtugog trafoa.. e tu gde je relej i taj prekid u vodu,to treb a da ti bude prekidac

napajanje za relej,onih 18v je preko onog malog belog konektora rekao bih.

Crveno relej, crno osigurac,a ljubicasto ti treba prespoj da bi ti to radilo bez releja



I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:40 - pre 142 meseci
I sad vec kad njakam sve to , i kad sam otvorio , ako budem mogao da spojim kulere negde , onda mi recite i gde je najbolje da ih stavim , ja sam ih montirao sa spoljnje strane da uduvavaju hladan vazduh unutra (to mi je nekako bilo logicno , posto vruc vazduh ide gore) a on ima te rupe na gornjem delu kucista.. E sad fora je sto on duva u taj radijator njegov , e sad dal je to dobro ili lose stvarno nzm , ali znam da je hladniji kad stoje kuleri tamo ..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:43 - pre 142 meseci
Ja mislim da bi trebao ovako da samo kratko spojis i trebalo bi da radi bez tih ostalih delova linije samo bi trebao da ubacis i prekidac da ga nebi stalno vadio iz struje da ga gasis...

Al sacekaj odg malo strucnijih da cujes sta oni kazu...!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:46 - pre 142 meseci
Oces da kazes da ja sada trebam da uzmem dve zice jednu da nalemim na jednu stranu te ljubicaste linije koju si nacrtao , drugu zicu na drugu stranu i da te dve zice odvedem na prekidac , recimo onaj kao za napajanje od racunara? (to mi palo na pamet jel mislim da i nemam neki drugi prekidac :P ) i onda kada okinem prekidac on bi trebao da se upali?


Edit: i da jel mogu ja sada da ako to sve radi i ako je to tako jednostavno kao sto ja mislim da sam skontao , da uzmem i da iscupam taj kabel beli i da izvucem drugi kabel sa tim prekidacom?Ili?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 17:48 - pre 142 meseci
Tako,ili da tu braon odlemis i nju do prekidaca,a drugu od prekidaca na tamo onaj drugi kraj te ljubicaste ili stefanove crvene kako hoces,radice u svakom slucaju.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14531 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.