Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 626637 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 20:52 - pre 131 meseci
Citat:
SlobaBgd: Zato što nemaju, neće, ne umeju. I to im je, izgleda, najveća mana - nisu zaposleni, ne uzimaju kredite, ne kupuju novu robu, ne plaćaju kiriju, ni gorivo da bi putovali iz Padinske skele u Zemun polje na posao, ne troše puno po kafićima i restoranima, ne putuju... Nisu deo potrošačkog društva. Dakle, beskorisni su. Od njih ne može niko da zarađuje. Ni društvo, ni tajkuni, ni sitni i srednji preduzetnici. Ergo, koji će nam oni?!

Da si ovo napisao bukvalno, a ne cinicno, bio bi 100% u pravu.
Elem, opstanak i razvoj moderne civilizacije se zasniva na viskovima, a ne na manjkovima. Na tome da jedinke proizvedu vise nego sto trose za licne potrebe, kako bi se taj visak investirao u opstu dobrobit. Od tog viska se prave drzave, a u njima putevi, infrastruktura, skole, zastite od poplava, sistem lijecenja, nauka, itd...

Od kad se rodi, pa dok ne stasa, dijete/covjek uglavnom samo konzumira blagodeti drustva (skolstvo, zdravstvo, puteve, bezbednost, kulturu i sve drugo sto mu ono pruza).
Kada neko na kraju tog odrastanja, umjesto da postane produktivan i pocne da proizvodi vrednost, zapravo nastavi samo da konzumira ono sto su mu ostavili oni prije njega (npr. stan, ili zdravstveni sistem, ili socijalni sistem), i nikad nista ne stvara novo niti sta vraca tom drustvu, onda je on po svim mjerilima nista drugo nego obican parazit.
Nije bitno da li dalje parazitira na citavom drustvu ili samo na svojim roditeljima ili na bilo kome drugom ko ga dragovoljno izdrava - to ne mijenja stvar da je parazit.
Mozda je on i takav koristan svojoj mamici, ili baki, na nacin na koji je i plisani medo koristan nekom psihicki nezrelom celjadetu, ali je za drustvo u cjelini apsolutno beskoristan. I ne samo beskoristan, nego upravo stetan.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 21:12 - pre 131 meseci
Citat:
@Marko_L
U principu potrefio si poentu, ali ni sam ne shatajući da si na pogrešnoj strani razmišljanja. Po tebi onaj ko radi u McD-u nema prava da živi? Da li je tebi neko rekao da oni moraju da žive na ne znam kako visokom nivou?

Ko je rekao da nemaju prava da žive. Ja samo kažem da ne mogu da očekuju platu koja će im omogućiti neki normalan, lagodan život, već će u najboljem slučaju moći da prežive od te plate. Naravno, pričamo o prevrtačima hamburgera. I u MekDonaldsu postoje pozicije koje su jako lepo plaćene, recimo marketing menadžeri, HR menadžeri, PR menadžeri, šefovi restorana, itd. Pa ako ti je baš stalo da radiš u MekDonaldsu, potrudi se da dođeš do neke od tih pozicija. Ali ne možeš očekivati da entry level pozicija donosi nešto više od preživljavanja.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 22:02 - pre 131 meseci
@Marko_L
Očigledno naše poimanje normalnog života je nešto gde se razlikujemo. Za mene pod noramalan život je da imaš para da platiš sve svoje obaveze + hrana i da ti ostane neke pare za život. Normalan život za "nižu klasu" podrazumeva isto što i za bilo koju klasu, samo u skromnijem obliku. Dakle ako "srednja klasa živi u stanovima od 50-100 kvm, onda ovi drugi ili žive u manjim ili u renti. Samim načinom života smanjuju svoje troškove, ali i dalje mogu da prežive mesec dana.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 22:13 - pre 131 meseci
Citat:
Chojba:
Naravno da ne treba generalizovati, ali normalno je da mi smeta svako ko je radno sposoban a nece da radi, zato sto nikako ne doprinosi poreskom sistemu a ubire svasta od njega...

Da ne pricam o tome koliku mi demotivaciju i nervozu unose s vremena na vreme, to je vec licne prirode...

U, postade poreski sistem nova religija kojoj treba služiti! Ko ne priznaje novog Boga, treba ga ekskomunicirati, a ako propagira otpor, čak i spaliti, sve uz pošteno suđenje drugova inkvizitora!

Kako taj o kome pričamo ne doprinosi poreskom sistemu? Jede li, pije li, greje li se? Na sve to plaća porez, da li on lično ili njegovi roditelji.

Ali opet primećujem blagu dozu licemerja u brizi za popunjavanjem budžeta: kad ti isti mali, srednji i veliki tajkuni treba da pune budžet i plaćaju zdravstveni doprinos, onda kukaju na sva usta kako država treba da ih oslobodi nameta, da treba sa svojim parama da rade šta oni hoće, makar i na Kajmanskim ostrvima, njihove pare- njihova stvar. A kad neko drugi ne puni budžet, on je jeretik, propalica, gura klipove u točkove razvoja i direktno ugrožava ekonomiju, kako svoje zemlje, tako, respektivno, i Kajmanskih ostrva, pa i celog slobodnog sveta.

I opet se vraćam na početak: takvi vam bodu oči jer vama smanjuju profit, ne možete da ih vežete kreditima, strahom od otkaza, novim proizvodom jer je stari planirano zastareo i kvari se. Da nije te sitnice, da niko ne puni budžet, bolelo bi vas uvo što neko živi kod mame i nije se odvojio od njene suknje.

Možda taj nesocijalizovani otpadnik koji živi kod mame piše najlepše pesme, spašava kučiće od automobila, prevodi bakice preko ulice, volontira u ustanovama za mentalno obolele, možda je dobrovoljni vatrogasac, Dalaj Lama ili redovni davalac krvi. Ali ne, ne meri se time korisnost društvu. Nego - koliko je para uplatio u budžet. A pre toga, koliko je para dao potrošačkom društvu, odnosno njegovim propovednicima, malim, srednjim i velikim tajkunima.
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 22:45 - pre 131 meseci
@SlobaBgd - meni nikako ne smanjuju profit, student sam... Verovatno sam se lose izrazio- mislio sam na drzavni budzet...

Ali smanjuju mi zdravstveno osiguranje- da su zaposljeni, osiguranje bi im placao poslodavac(mozda gresim?)

Smanjuju mi uslove za obrazovanje- vise na budzetu, drzava trosi ogromne pare na njih(iako su te pare skromne u odnosu na razvijenije zemlje), a oni posle 5 godina toj drzavi ne vrate nista. Naravno, profesor mora i njima da objasni, pa onda ima manje vremena za mene, moram da delim sa njima kompjuter na vezbama... Arcis 20+ doktora nauka(profesori) i 20+ studenata na doktorskim studijama(asistenti), da bi onda proveo zivot na kaucu zato sto ti se ne svidja pocetna plata... Epa izvini, ali meni to smeta. Ako hoces da prevodis bake preko ulice i dajes krv(svaka cast tim ljudima!), to mozes i odmah posle osnovne, ne treba ti ni srednja skola...

A da ne pricam o tome da su to mahom ljudi koji su iskompleksirani svojim neuspesima, truju negativnoscu ljude oko sebe, i naci nekog takvog koji je pozitivan i radi ista korisno(eto recimo prevodi baku preko ulice) je teze nego naci izvor nafte u dvoristu. Mahom su to nekulturni ljudi koji psuju devojku, biju zenu(ako ih kojim slucajem nadju), bahati su... ne generalizujem uopsteno, ali generalizujem u mojoj blizoj okolini i to je moje iskustvo.

Naravno, ne mislim na ljude koji su ostali u sklopu porodice zato sto recimo imaju veliku kucu pa nema smisla odvajati se, pomazu se u kucnim poslovima... Govorim o ljudima koji sede kuci, nista ne rade, a mama im kupuje cigare, daje im za espresso, da se napiju petak/subotu...(ocevi su cini mi se poceli da se opamecuju, mozda je oduvek tako bilo...)

Ima tu jos dosta primera, nisu samo zdravstveni doprinosi... ali mrzi me da razmisljam o tome, zato sto me nervira a nikako mi ne koristi...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 23:07 - pre 131 meseci
Opet...
Gledaš usko na pojavu, iz svog ugla i očigledno iz malo primera. Nisu svi ti koji su kod mame - studenti. I oni koji su studenti nisu na budžetu (uglavnom) već plaćaju svoje školovanje.
Da su zaposleni, poslodavac bi trebalo da plaća doprinose. Ali, pročitaj u novinama koliko poslodavaca, i privatnih i državnih, ne ispunjava tu obavezu. Pogledaj i koliko poslodavaca uplaćuje doprinose na punu platu, a koliko na minimalac. I ko tu onda više šteti budžetu?

Ovo da su isfrustrirani, nasilni... Već sam objasnio, ne bih se ponavljao. Paušalne ocene. Da li, kad vidiš nekog isfrustriranog, nasilnog, neobrijanog, odmah pomisliš: aha, ovaj nema posao i živi sa roditeljima? Ili pomisliš: ovaj radi sedam dana nedeljno, a gazda mu ne isplaćuje platu, i duguje stanodavxu kiriju i četiri rate za obdanište. Šta hoću da kažem? Frustracije, bes, nasilničko ponašanje, jednako su raspoređeni svuda. Ali je lako oplesti po jednoj grupi, uz konstataciju da su sami krivi za to. Mislim, može i tako da se rezonuje, lakše je i nekako čovek samom sebi podigne rejting u svojim očima kad uporedi sebe i one druge. Ali stvari ne stoje baš tako jednostavno.

I jedno lično pitanje: ko plaća tvoje školovanje? Ako živiš sa roditeljima, ko plaća hranu, stanovanje, odeću? Takođe, ako ne živiš sa roditeljima, ko sve to plaća? Jesi li siguran da ćeš posle studija vratiti dug društvu ili ćeš tražiti posao mesec, dva, godinu, dve, pa i više?

Ne, ne želim da mi odgovoriš, to su tvoje privatne stvari. Samo, razmisli o tome.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 23:27 - pre 131 meseci
Citat:
Chojba:
Naravno da ne treba generalizovati, ali normalno je da mi smeta svako ko je radno sposoban a nece da radi, zato sto nikako ne doprinosi poreskom sistemu a ubire svasta od njega...

Ja ne znam nikog ko 'ubire svasta od poreskog sistema' (osim onih koji su zaposleni u drzavnoj sluzbi ili javnom preduzecu)
Citat:
Chojba:Govorim o ljudima koji sede kuci, nista ne rade, a mama im kupuje cigare, daje im za espresso, da se napiju petak/subotu...(ocevi su cini mi se poceli da se opamecuju, mozda je oduvek tako bilo...)
.

Takvih nema ni 3%
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao30.07.2013. u 23:29 - pre 131 meseci
Nisam ja pricao o studentima koji su kod mame... Pricao sam o ljudima koji su zavrsili fakultet pa sad sede kod mame...

Da odgovorim na licno pitanje: Hranu i "generalne" racune(tipa struja, voda...) placa mama, ok... Internet placam sam od svoje 16 godine. Sada imam 22, ali sebi placam racune za internet i mobilni, sam placam garderobu, izlaske, knjige, luksuz i sve ostalo(2 godine unazad), sam placam i fakultet posto sam proslog leta izabrao priliku da radim i ostavim dva ispita, jednostavno, dugorocni benefit je bio isplativiji od jedne fakultetske godine na budzetu...

Trenutno stanujem sa roditeljima, prosle godine sam stanovao i sam placao(cak i hranu, keva slala kad i sta je mogla), i od oktobra planiram da stanujem opet, o svom trosku... Cilj mi je da do kraja studija otvorim svoju firmu, pa se nadam da dug drustvu nece biti problem, ali stvarno ne bih da prognoziram na daleke staze... :)

A poslodavce ni u jednom postu nisam branio, slazem se da ima i ovakvih i onakvih...

Ok, mozda sam preterao u vezi "buntovnih" maminih i tatinih sinova. Ali jednostavno, to sam zakljucio iz blize okoline, pa cak i najblize okoline... Ali evo, povlacim taj deo...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 07:33 - pre 131 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Takvih nema ni 3%


Pu mamu mu gde se onda toliki zadenuse u mojoj okolini. Zeno! Pakuj stvari selimo se!

 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 07:48 - pre 131 meseci
Citat:
vladared:
@Marko_L
Očigledno naše poimanje normalnog života je nešto gde se razlikujemo. Za mene pod noramalan život je da imaš para da platiš sve svoje obaveze + hrana i da ti ostane neke pare za život. Normalan život za "nižu klasu" podrazumeva isto što i za bilo koju klasu, samo u skromnijem obliku. Dakle ako "srednja klasa živi u stanovima od 50-100 kvm, onda ovi drugi ili žive u manjim ili u renti. Samim načinom života smanjuju svoje troškove, ali i dalje mogu da prežive mesec dana.

Izvinjavam se što upadam u diskusiju, ali me zanima tvoja procena koliko misliš da bi ti ljudi trebalo da budu plaćeni u Srbiji da bi mogli da imaju takav život.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 08:35 - pre 131 meseci
Ne znam, nije moja struka. Pretpostavljam da bi to trebalo da se računa po fazonu - kolika je minimalna potrošačka korpa, neka doda nekih 100€ za stan i nekih 100€ za ostalo i to bi trebalo po meni da je neki minimalac za one koji rade nešto (hamburgerije i tome sl.). Za one koji ozbiljno rade, prosečna (ali ne ova naštimovana nego sa realnim potrebama i realnim cenama) potrošaka korpa + nekih 300-400€ pa naviše u zavisnosti čime se tačno bavi... Tako nekako bi ja računao...
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 08:40 - pre 131 meseci
Evo i ja upadam u diskusiju i nisi bas mene ni pitao, ali mislim da gresite oko iznosa minimalne plate
Osnovni problem u Srbiji nije iznos minimalne plate nego sto ima 1.700.000 radnih mesta a vise od 4.000.000 radno sposobnih
Dovoljan broj radnih mesta bi ispeglao i najnizi nivo plate a i dao bi mogucnost lakseg odlaska od roditelja jer sa 2 plate je moguce i placati rentu i ziveti koliko toliko normalno

Kroz celu diskusiju se provlaci kako su mladi neradnici i eto nece da rade(nece cak ni 2 posla da rade) a niko ne pominje nedostatak radnih mesta?
Gde ce svi oni da rade?
Statisticki je mnogo veca mogucnost da od dvoje mladih koji bi se odlucili da zive zajedno i nezavisno od roditelja samo jedno bude zaposleno nego da bude po vasem idealnom slucaju da oboje rade
Ako naravno pricamo o Srbiji

P.S. U ovaj broj radnih mesta sam uracunao i drzavna radna mesta
P.P.S Trziste ce ispeglati najnizu zaradu onog trenutka kad bar bude priblizan broj radnih mesta sa brojem radno sposobnih
 
Odgovor na temu

vos
Novi Sad

Član broj: 285814
Poruke: 134
82.117.203.*



+91 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 09:03 - pre 131 meseci
Citat:
vladared:
Ne znam, nije moja struka. Pretpostavljam da bi to trebalo da se računa po fazonu - kolika je minimalna potrošačka korpa, neka doda nekih 100€ za stan i nekih 100€ za ostalo i to bi trebalo po meni da je neki minimalac za one koji rade nešto (hamburgerije i tome sl.). Za one koji ozbiljno rade, prosečna (ali ne ova naštimovana nego sa realnim potrebama i realnim cenama) potrošaka korpa + nekih 300-400€ pa naviše u zavisnosti čime se tačno bavi... Tako nekako bi ja računao...


Niko te ne sprecava da prelijes deo svojih primanja ovima iz McD-a i tako napravis ovaj svet malo "pravednijim". Ili bi se mozda pravio pametan i pravedan preko tudjeg dzepa?
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 09:07 - pre 131 meseci
@adzo
slažem se sa tobom, i čini mi se da sam to već negde pominjao, da ima manjak radnih mesta. Upravo taj podatak utiče da poslodavci daju mnogo niže plate jer znaju da ako neko neće da radi da ima onog ko hoće da radi za te pare. To je "realna" cena rada, ali je realna zato što ne postoji sindikat i država.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 09:10 - pre 131 meseci
Citat:
vos:

Niko te ne sprecava da prelijes deo svojih primanja ovima iz McD-a i tako napravis ovaj svet malo "pravednijim". Ili bi se mozda pravio pametan i pravedan preko tudjeg dzepa?


Hahaha... A odakle ti znaš kakva su primanja mojih radnika :) . Razmisli malo. Da li je cena proizvoda drastično manja u Srbiji nego u SAD (recimo u McD-u)? Pa kako je onda plata onog istog 1000 dolara a ovog 300?

Lako je maksimizirati zaradu tako što nećeš plaćati radnike onoliko koliko bi trebalo....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 09:10 - pre 131 meseci
Citat:
vladared: Ne znam, nije moja struka. Pretpostavljam da bi to trebalo da se računa po fazonu - kolika je minimalna potrošačka korpa, neka doda nekih 100€ za stan i nekih 100€ za ostalo i to bi trebalo po meni da je neki minimalac za one koji rade nešto (hamburgerije i tome sl.).

OK, videh negde da je potrosacka korpa za troclanu porodicu 55k din, za jednu osobu to izadje nesto preko 18k. Aj' da kazemo da se stisne malo da je to 150e. Dakle, po tvojoj racunici 350e.

E sad, poslodavac kaze ok, idemo po Vladinoj racunici, plata za tebe je 350e. I onda dodje neko drugi i pita da radi umesto onog i kaze meni je dosta 300e. I sta onda taj poslodavac da radi?
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 09:12 - pre 131 meseci
Citat:
Shadowed: OK, videh negde da je potrosacka korpa za troclanu porodicu 55k din, za jednu osobu to izadje nesto preko 18k. Aj' da kazemo da se stisne malo da je to 150e. Dakle, po tvojoj racunici 350e.

E sad, poslodavac kaze ok, idemo po Vladinoj racunici, plata za tebe je 350e. I onda dodje neko drugi i pita da radi umesto onog i kaze meni je dosta 300e. I sta onda taj poslodavac da radi?


Pa postoji nešto što se zove minimalac ili ti minimalna zarada koju je poslodavac dužan da isplati nekom radniku...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 09:30 - pre 131 meseci
I onda poslodavac ili podigne cene pljeskavica ili zatvori radnju jer mu se vise ne isplati. I kad tako skoce cene, sta se postiglo? Opet ovi nece moci nista sa svojom platom.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 09:46 - pre 131 meseci
@ Shadowed
Pa očigledno ne pratiš šta se u Srbiji događa, gde su nam cene nepravdano visoke, gde se firme ugrađuju i do 150% na nabavnu cenu, gde su ti cene "svetske" a zarada "balkanska". Doduše, ima jedan deo da nam je država nefunkcionalna, kao pijavica nakačena na one koji rade nešto (čini mi se da sam i to pominjao, doduše na drugi način), ali isto tako i da "poslodavci" nisu spremni da se odreknu dela zarade zarad boljeg života svojih radnika (znam, znam, a zašto bi...). Znam ih na tone koji su kupovali kuće, vile, stanove, automobile, firma im je plaćala skoro pa sve troškove koje imaju u životu i na to su još uzimali ozbiljne pare za svoju platu, ali kada su zaposleni bili u pitanju uvek je bila kriza. Najgore što sam u životu video je kod jednog od tih bizmismena koji radnici koja je molila da joj da deo plate unapred (3 dana ranije) da bi mogla da plati kartu za autobus (bilo je u pitanju 700 dinara, sećam se i dan danas) da ode kući jer joj je majka na samrti, on je odbio, da bi posle toga meni rekao kako je jako velika kriza i kako mora da štedi pare (svaki dinar) i ne sme da se "rasipa" i zbog krize se žrtvovao i on za nedelju dana neće ići u Bugarsku na zimovanje nego na Kopaonik!?! Lično prisustvovao i slušao...

Dakle nije baš sve tako crno belo...
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 10:01 - pre 131 meseci
Citat:
Pa očigledno ne pratiš šta se u Srbiji događa, gde su nam cene nepravdano visoke, gde se firme ugrađuju i do 150% na nabavnu cenu, gde su ti cene "svetske" a zarada "balkanska".

Upravo, imas inpute(sirovine) po svetskim cenama, slabasno trziste u srbiji, skupu-korupciji sklonu drzavu i lose upravljanje u firmama.
Normalno je da ce se sve prebaciti na teret radnika.

A to sta 'gazda' radi ne treba da te brine, meni nije jasno zasto ljudi jednostavno ne daju otkaz, ako su nezadovoljni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 626637 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.