Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sat. risiver - napajanje

[es] :: Elektronika :: sat. risiver - napajanje

[ Pregleda: 1725 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragoslav.b
serviser

Član broj: 266613
Poruke: 358
*.teol.net.



+29 Profil

icon sat. risiver - napajanje18.11.2012. u 19:05 - pre 139 meseci
Imam problem sa napajanjem sat. risivera tv max, radi ali gdje treba da daje 5 volti ono daje 2,7 . Da li je neko imao slican kvar ili zna sta bi bio problem, elektrolite sam izmjenjao, čip je DM0265R takođe mjenjan, optokapler mjenjan, diode i otpore sam mjerio i dobri. Imam dva ovakva napajanja sa istim kvarom. Pozz...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: sat. risiver - napajanje14.12.2012. u 17:42 - pre 138 meseci
pitanje 1. Jesu li ostali naponi u granicama zadatih
pitanje 2. Jesi li stavio odgovarajuce kondenzatore da zadovoljavaju kapacitetom i ESR-om
Pitanje 3. Jesi li provjerio TL 431
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: sat. risiver - napajanje15.12.2012. u 02:17 - pre 138 meseci
Imao sam slican problem, sve izmenjao i nece da radi ...

Na kraju se ispostavilo da je izgoreo trafo (vrlo moguc slucaj ako ti je probio power tranzistor / IC)! Premotao trafoce i sve proradilo kako treba.

Dodatno, neophodno je opteretiti taj ispravljac priblizno predvidjenoj potrosnji da bi dosao u svoju radnu tacku (ako probas van uredjaja).

Trafo mozes pomocu L metra da izmeris (merenje Q faktora, skinut trafo sa pcb), tako sto ces meriti Q na primaru sa otvorenim i kratkospojenim nekim od sekundara. U ta dva slucaja treba da ima skoro jedna ili vise dekada razlike ako je potpuno ispravan trafo, a ako se to veona malo menja (ili uopste ne menja) onda je probio neki od namotaja (tnx macolakg). Klasicno merenje otpora ne moze da pomogne.

Ako nista od ovoga ne pomogne, postavi neki oscilogram pa da detaljnije razmotrimo ...

EDIT:
Upravo probao neko malo trafoce iz PC napajanja, merim primar, normalno pokazuje 150uH i Q=4 a kada se kratkospoji neki sekundar pokazuje 3uH i Q=0.08

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 15.12.2012. u 04:01 GMT+1]
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

dragoslav.b
serviser

Član broj: 266613
Poruke: 358
*.teol.net.



+29 Profil

icon Re: sat. risiver - napajanje15.12.2012. u 17:56 - pre 138 meseci
Citat:
zica49: pitanje 1. Jesu li ostali naponi u granicama zadatih
pitanje 2. Jesi li stavio odgovarajuce kondenzatore da zadovoljavaju kapacitetom i ESR-om
Pitanje 3. Jesi li provjerio TL 431


1. Jesu
2. Naravno
3. Stavio nov i isto stanje

Citat:
mikikg:Na kraju se ispostavilo da je izgoreo trafo (vrlo moguc slucaj ako ti je probio power tranzistor / IC)


Nista nije izgoralo, samo odjednom nema s.b. napona i ne moze da se ukljuci, trafo isto nije, skidao sam sa ispravnog napajanja za probu i isto se ponasa dok ovaj na toj drugoj ploci radi normalno...


Citat:
mikikg:Dodatno, neophodno je opteretiti taj ispravljac priblizno predvidjenoj potrosnji da bi dosao u svoju radnu tacku (ako probas van uredjaja).


Vec ima opterecenje u vidu otpora od 47 oma i mora da radi i van uređaja....

Nisam ovo nikad rijesio, musterija je odnijela risivere tako da nemogu vise nista ni mjeriti ni probavati....
Pozz...
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: sat. risiver - napajanje15.12.2012. u 18:36 - pre 138 meseci
Citat:
dragoslav.b: Vec ima opterecenje u vidu otpora od 47 oma i mora da radi i van uređaja....Pozz...


Mislim da je to premalo, ako si to vezao na 5V, to mu dodje nekih 100mA. Po mojoj proceni (prema gabaritima trafoa) za 5V bi trebao da opteretis u rangu 0.8 - 1A da bi to proradilo kako treba (da ne ulazi u intermitirajuci rezim).

U mom slucaju sam imao isti problem sve dok ispravljac nisam bas dobro opteretio priblizno strujom koju je vukao uredjaj.
Evo ovde ta tema, mozda "iskopas" nesto pametno ...
http://www.elitesecurity.org/t448623-0#3086403
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

dragoslav.b
serviser

Član broj: 266613
Poruke: 358
*.teol.net.



+29 Profil

icon Re: sat. risiver - napajanje15.12.2012. u 19:48 - pre 138 meseci
Citat:
mikikg: Mislim da je to premalo, ako si to vezao na 5V, to mu dodje nekih 100mA.


Fabricki ima ugradjen ovaj otpor od 47 oma za teret(na slici u gornjem desnom uglu), nisam ja nista vise dodavao....
Imao sam jos jedno ovakvo napajanje(ispravno) i ono je radilo bez ikakvog dodatnog opterecenja...
Pozz...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: sat. risiver - napajanje

[ Pregleda: 1725 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.