Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20327 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu02.03.2013. u 19:30 - pre 136 meseci
Citat:
zmajodvozdovca:
Dobra logika. Znači, ako se nije navodnjavalo, da ne bi ni trebalo
navodnjavati.


Pa, ako seljak nikada nije navodnjavao a ovo sigurno nije prva suša u istoriji kukuruza pitanje je kako je kukuruz zaražen?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu02.03.2013. u 20:05 - pre 136 meseci
Citat:
zmajodvozdovca: Dobra logika. Znači, ako se nije navodnjavalo, da ne bi ni trebalo
navodnjavati.


Niko živi ne navodnjava kukuruz, jedino možda ako ne zna šta će s parama Kukuruz odlično podnosi sušu, osim ako nije baš neka saharska, tako da za većinu tako nešto nema rezona.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu02.03.2013. u 20:24 - pre 136 meseci
Ventura izvoli...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu02.03.2013. u 20:59 - pre 136 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Niko živi ne navodnjava kukuruz, jedino možda ako ne zna šta će s parama :) Kukuruz odlično podnosi sušu, osim ako nije baš neka saharska, tako da za većinu tako nešto nema rezona.

:)

Kukuruz je itekako osetljiv na sušu, što smo imali prilike praktično da vidimo ove minule sezone. Prinosi u suvom ratarenju su bili 4.5 tone, dok je pod sistemom prinos bio oko 9 tona. To samo pokazuje da ni sistem za navodnjavanje nije čarobni štapić, jer džaba tebi da polivaš kukuruz kad na +40 voda ispari pre nego što stigne do zemlje, a vreo vetar suši ona vlakna u klipu kukuruza i ne može da dođe do oplodnje/razvijanja zrna.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu02.03.2013. u 21:36 - pre 136 meseci
Citat:
zmajodvozdovca: Slažem se sa ovim prvim delom, ali zašto je trebalo rešavati u septembru, a ne u toku sazrevanja navodnjavanjem npr.? Zašto niko ne pominje navodnjavanje, ako je već bila suša?


NEma veze sa navodnjavanjem, nego kad je bila ta prica da je kukuruz otrovan, taj lik koji je obznanio (neki direktor neke labaratorije, jbg, ne secam se detalja) je rekao da postoji neka hemijsko-tehnicka mera pri berbi da bi se potom tokom susenja zrna anulirao mikotoksin. Takav kukuruz i dalje ne bi bio za ljudsku upotrebu (za cornflakes i kulju ) ali bi mogao da se koristi za ishranu stoke bez daljih posledica. Koja je to tacno mera, jbg, ne znam, mozda neko sa poljoprivrednog zna.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu02.03.2013. u 22:04 - pre 136 meseci
Citat:
mmx
NEma veze sa navodnjavanjem, nego kad je bila ta prica da je kukuruz otrovan, taj lik koji je obznanio (neki direktor neke labaratorije, jbg, ne secam se detalja) je rekao da postoji neka hemijsko-tehnicka mera pri berbi da bi se potom tokom susenja zrna anulirao mikotoksin. Takav kukuruz i dalje ne bi bio za ljudsku upotrebu (za cornflakes i kulju ) ali bi mogao da se koristi za ishranu stoke bez daljih posledica. Koja je to tacno mera, jbg, ne znam, mozda neko sa poljoprivrednog zna.


Izvinjavam se sto je na engleskom, ali ima zaista par uputstava kako smanjiti koncentraciju - najvaznije je obrati kukuruz u roku od 24 h kada dostigne optimalnu vlaznost od 24 odsto i susiti na do 14 odsto. Takodje, takozvano trijerenje - odvajanje lakih, budjavih zrna od tezih, zdravih kao i podesavanje beraca/krunjaca tako da sto manje ostete zrno:

Citat:
1. Plant regionally adapted hybrids.

2. Use a balanced fertility program designed for optimum yields.

3. Select planting dates appropriate for your area.

4 Follow recommended management practices to limit damage by ear feeding insects.

5. Attempt to best utilize your irrigation practices to deliver optimum water from silking stage to late dough stage.

6. Make adjustments in combine ground speed and cylinder speed to minimize trash and broken kernels in hopper. Aflatoxin is often associated with broken or light weight kernels.

7. If drought has occurred during the season, consider harvesting irrigated or high yielding fields separately from dryland or poor yielding fields.

8. Begin corn harvest when grain moisture is about 24% and dry the grain to 15% moisture within 24 hours or as soon as possible.

9. Corn which collects in auger wells and pits around dump stations frequently contains the mold or aflatoxin. Thoroughly clean all such areas before and after use. Remove leftover grain from trucks, trailers, holding bins, drying facilities and storage bins before beginning a new lot of grain.




http://aes.missouri.edu/delta/croppest/aflacorn.stm
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu02.03.2013. u 22:53 - pre 136 meseci
Citat:
cika dacha:

ja sam moj kukuruz predao u danubius u ns

Baš lepo. Ti si im predao. Je su li te obavestili o problemima sa tvojim kukuruzom? Nisu? Odlično - danubius je preuzeo odgovornost. Tebe se dalje ne tiče.

Citat:
cika dacha:

imas vagu sa laboratorijom koja ima dobru opremu jer oni izvoze zitarice pa cas se uzorak uzima tako sto mehanicka ruka iznad prikolice na par mesta ubada sondu

Da, znam kako se uzima uzorak u serbistanu. Cilj uzorkovanja je da se "svi lepo igraju". U tom smislu poznat mi je slučaj čoveka koji je vršio analize, uprwavo žitarica na ulasku u silos. E taj nije znao da se "lepo igra" već je pičio analize "ni po babi ni po stričevima". I kako se sve završilo? Pa tako što je dobio otkaz.

A ceo trik kod uzorkovanja je da prikažeš da vlage ima manje nego što ima. "Dobiješ" više žita i veću isplatu dobavljaču a dobavljač nagradi inspektore jugoinspekta odgovarajućim procentom. Ko ne zna da se "lepo igra" dobija šut kartu (kao i onaj što je utvrdjivao i registrovao tačan sadržaj vlage). Eto tako se vrše analize u serbistanu od kad ja znam da se vrše analize.

Sve se menja sve prolazi ali se sistem očuvava. Zato za aflatoksin u mleku se u serbistanu sazna tek kad to jave iz Hrvatske.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu02.03.2013. u 22:55 - pre 136 meseci
Citat:
mmix:

ti ces da unistis seljaku ambar kukuruza ali mu ih neces konfiskovati?

Šta se s tobom dogadja, obraćaš mi se lično kao da ja nešto uništavam. Kakav ambar kukuruza, šta pišeš?. Gde sam ja pomenu konfiskaciju? Alooooo???


Citat:
mmix:

bignakdor: Dobar dan seljace

Apsolutno nikad se nisam na taj način obratio nikome tako da nemoj meni da pripisuješ svoje manire.

Ovo što pišeš je tvoja iskonstruisana izmišljotina koja nema veze sa onim što sam ja napisao.
Da to što pišeš i kako pišeš je upravo banalizacija, valjda da omalovažiš ono što sam napisao.


A ovo ti je poseban biser:
Citat:
mmix:

Svi su debili samo ti znas bolje i eto da nas naucis.

koji nešto govori o tebi.
Mogu samo da ti kažem da je ovo što pišem upravo ono što bi uradili (a i radili su) u Evropskoj Uniji (i Engleskoj).


Citat:
mmix:

ja nisam za to da seljaci hrne krave toksicnim kukuruzom

Ali...
Citat:
mmix:

ali realno ti nemas nikakav nacin da ih u tome sprecis

što će reći da si za to "da seljaci hrne krave toksicnim kukuruzom".


Citat:
mmix:

sem da kao u Hrvatskoj obustavis otkup mleka sa ruta sa kojih se cisterne vrate sa toksicnim mlekom.

Da to se tako radi!
Ako ne znaš kako da odrediš sadržaj aflatoksina u mleku --> plati stručnjaka. Šta je država školovala, hemičare i biologe da sada ukrašavaju biroe nezaposlenih? Posla na sve strane a ne daju im da rade.

Pazi, nije samo seljak odgovoran. Odgovorni su svi u tom lancu proizvodnje i distribucije mleka. Ne može tu da se pravi lud "nisam znao". Znao jei!!! Morao je pretpostaviti da u mleku ima nedozvoljenih supstanci, obezbeidti (ili platiti) laboratoriju i znati koje mere da preduzme. Proizvodjač/distributer mleka mora da sve zna kao doktor nauka za tu oblast (i više), ili da plati odgovarajućeg stručnjaka.


Znate, ne može se u 2013. godini niko ponašati kao da je 1013-ta. Odgovornost i besprekornost u svakom segmentu posla koji radite. Ili katanac na firmu.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 00:17 - pre 136 meseci
Citat:
bigkandor: Zato za aflatoksin u mleku se u serbistanu sazna tek kad to jave iz Hrvatske.

Nece biti. I vi u hrvatskoj ste probali da muljate, ali su vas bosanci provalili i poceli prvo vama da vracaju mleko. Za bosancima su sledili crnogorci sa vracanjem vaseg, hrvatskog, mleka. Tek onda je mleko iz Srbije doslo na red.

He, sigurno ni hrvatska drzava ne bi reagovala ali posto vam se blizi ulazak u EU...jbg. morali ste da se vadite kako znate.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 00:28 - pre 136 meseci
bigkandor@ gresis! danubius je firma u vlasnistvu miroslava miskovica i tamo radi strucan kadar! jer on nije javno preduzece da zaposljava ljude po policitckoj liniji! kontrola je stroga! jer on robu izvozi!

kukuruz se veoma isplati narocito ko sa kukuruzom kao medju usev radi i pasulj! zarada je ekstra! samo treba raditi! a zalivni sistemi se svakako isplate!
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 01:06 - pre 136 meseci
^cika dacha

Šta sam pogrešio? Pogrešio je onaj ko je vršio (ili nije vršio) analize a ne ja.

Šta se mene tiče u čijem je vlasništvu danubius? I šta to menja u činjenici da svako mora da odgovara za posao koji radi? Možeš ti zaposliti "stručnih" kadrova koliko hoćeš kad su to samo poslušnici koji se "lepo igraju". Da rade savesno neko bi davno morao reagovati.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 01:07 - pre 136 meseci
Citat:
vilil1:

I vi u hrvatskoj ste probali da muljate

Prvo ja nisam ništa ni probao da muljam ni muljao. A drugo, ko ti kaže da sam ja (ili nisam) iz Hrvatske? I kakve to veze ima u celoj ovoj priči. To mi liči na razvodnjavanje na lični nivo što je besmisleno.

Citat:
vilil1:

sigurno ni hrvatska drzava ne bi reagovala ali posto vam se blizi ulazak u EU...jbg.

Pa Hrvatska će definitivno ući u EU. No to nije ovde tema.

Ono što mi je simpatično u tvom komentaru je izvrtanje smisla. Pazi, ti se baviš pitanjem šta bi uradila Hrvatska dok piješ zatrovano mleko a la "Kneža & brothers". I pri tome konstatuješ kako "ne bi oni to (Hrvatska)" ali eto usled radi EU.

A ja u tome vidim da je Hrvatska prihvatila standard i da pokušava da se drži tog standarda.

Srbistan se ponaša sasvim drukčije. Prihvati se standard i standard važi sve dok nije potrebno učiniti neki napor da se standard održi. I onda se izmišlja hiljade razloga da se ne učini ništa. Pazi još jednom - Hrvatska je učinila napor da se pridržava standarda. Ali u srbistanu to ne važi jer bo treba raditi a to nije dobro jer u stvari treba živeti od nerada. Kratko rečeno - svinjac i ne zaslužuje ništa bolje od plesnjive kuruze.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 01:53 - pre 136 meseci
Citat:
To mi liči na razvodnjavanje na lični nivo što je besmisleno.


Dobro si primetio, a s obzirom na tvoju istoriju piskaranja na forumu ne bi trebalo ni da te cudi. Nema svako vremena da se zamlacuje u krug s tobom i tvojim "argumentima/provokacijama" po 100. put. Fali samo jos Nedeljko da nalepi onaj cuveni integral :)


Steta je napravljena, pitanje je bilo samo kako ce se ona minimizovati. Verovatno su ljudi sracunali da bi steta bila suvise velika i odlucili kako su odlucili. Hrvatima je bilo nesto drugo isplativije i oni su odlucili drukcije iako im je inicijalna reakcija bila skoro istovetna.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 03:21 - pre 136 meseci
Pa meni je potpuno jasno da se iza većine nick-ova skrivaju plaćeni predstavnici političkih stranaka i u ovom slučaju predstavnici proizvodjača/distributera (obogaćenog) mleka. U takvom okruženju je zaista provokativno iznositi činjenice jer istina takvima ne prija. Plaćeni diskutanti imaju zadatak da sve relativizuju, kontrolišu i usmeravaju svaki razgovor u septičku jamu. Zato će svim silama gušiti i na nož dočekivati svako pominjanje odgovornosti svojih sponzora.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 07:04 - pre 136 meseci
Ma sigurno Trolujes za medalju. Odo da javim zeni da smo se obogatili od partijskih para...


Pre ce biti da si ti partijski placenik podbunjujes raju za zute jel sad kontas koliko je nebulozna tvoja tvrdnja ili i oko toga treba da se raspravljamo...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 07:16 - pre 136 meseci
Citat:
bigkandor: Da to se tako radi!
Ako ne znaš kako da odrediš sadržaj aflatoksina u mleku --> plati stručnjaka. Šta je država školovala, hemičare i biologe da sada ukrašavaju biroe nezaposlenih? Posla na sve strane a ne daju im da rade.

Pazi, nije samo seljak odgovoran. Odgovorni su svi u tom lancu proizvodnje i distribucije mleka. Ne može tu da se pravi lud "nisam znao". Znao jei!!! Morao je pretpostaviti da u mleku ima nedozvoljenih supstanci, obezbeidti (ili platiti) laboratoriju i znati koje mere da preduzme. Proizvodjač/distributer mleka mora da sve zna kao doktor nauka za tu oblast (i više), ili da plati odgovarajućeg stručnjaka.

Znate, ne može se u 2013. godini niko ponašati kao da je 1013-ta. Odgovornost i besprekornost u svakom segmentu posla koji radite. Ili katanac na firmu.


Da, to se tako radi, samo sto ti nisi to predlozio, ti si predolozio da se seljacima unisti budjavi kukuruz nekom magijskom procedurom koja ne ukljucuje meru represije, sto jos nisi objasnio kako treba da funkcionise sem sto si rekao da su Englezi to ocas posla sredili.

Da budemo iskreni, meni se ne svidja u potpunosti ni hrvatski model resavanja ovog problema jer opet podrazumeva da ce drzava uvek da bude tu da seljacima drzi rukicu ako je susna sezona, pa ce ovo sve da ponove i sledece godine itd itd pretvarajuci seljake u jos jedan soj budzetskih radnike, razmazenu bagru kao ove nase malinare do sada. Ko ih bre je*e, seljake, ako ja mogu da snosim rizik svog posla, moze i on da snosi rizik svog. Ako ja mogu da placam osiguranje za kriticne delove svog posla, nek i oni placaju osiguranje za los ili podbaceni rod, pa nek kupe zdravu hranu za stoku od para od isplacenog osiguranja a ne od mojih poreza. Ono, kad vec pricamo o ponasanju kao da je 2013a i iskazivanju odgovornosti.

Na stranu tu sto nemas pojma sta doktori nauka rade.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 08:04 - pre 136 meseci
Citat:
bigkandor:
Pa meni je potpuno jasno da se iza većine nick-ova skrivaju plaćeni predstavnici političkih stranaka

Znas kako kazu deca - ko se oglasio taj se oprasio :D
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 08:52 - pre 136 meseci
Citat:
Vasastajić:
Citat:
hobbista: Vrlo smela tvrdnja. Da li to znaci da smo svi mi, koji smo stariji od 2 godine odavno zatrovani?

Da li ovo pitanje implicira odgovor da nismo?


Ne impliciram ništa, samo primećujem. Obzirom da je naglašeno crvenim fontom da je mleko "zatrovano", a da smo do pre dve godine pili takvo mleko, sledi zaključak da su nas svi trovali do 2011. godine (ukoliko je tvrdnja o trovanju tačna).

Zašto ti EUropski genijalci, kada su menjali dozvoljenu količinu aflatoksina u mleku, nisu to usaglasili sa dozvoljenom količinom istog u stočnoj hrani? Nisu znali, ili nisu hteli?
Ni ovi novi soc-EUropejci nisu ništa bolji - o ovome se znalo mnogo pre ove "afere" ali nisu reagovali.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 09:17 - pre 136 meseci
Oni to i jesu uskladili na papiru, samo sto to niko ne kontrolise, niti realno moze da kontrolise van velikih farmi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.03.2013. u 12:04 - pre 136 meseci
Citat:
bigkandor
Ono što mi je simpatično u tvom komentaru je izvrtanje smisla. Pazi, ti se baviš pitanjem šta bi uradila Hrvatska dok piješ zatrovano mleko a la "Kneža & brothers". I pri tome konstatuješ kako "ne bi oni to (Hrvatska)" ali eto usled radi EU.

Ma ne, nije izvrtanje smisla, nego samo odgovor na ono tvoje da se u Srbiji za kontaminirano mleko saznalo tek kada su "javili" iz hrvatske.

I ponovo pisem, to nije istina...hrvatska je takvo mleko pokusala da proda bosancima, i njihova inspekcija je vratila to mleko, a posto je osim Vindije i Dukat mleko bilo u pitanju, onda je i ovde pocela prica o zatrovanom mleku, jer se Dukat i kod nas proizvodi. Da je hrvatska drzava zaista nesto ozbiljno htela da ucini, pre svega ne bi dopustila da se takvo mleko nadje u prodaji a kamoli da ga izvoze. Poceli su sa unistavanjem tek kada su bosanci digli dzevu.

Citat:
bigkandor: A drugo, ko ti kaže da sam ja (ili nisam) iz Hrvatske

Pa ti si onaj kandorus, je l' tako? Onaj sto se ovde jedno vreme lazno predstavljao da je iz Kraljeva?

Meni je sledece veoma zanimljivo, datum je 12.02. -

"BEOGRAD - Mleko na tržištu Srbije bezbedno je za ljudsku upotrebu, pokazala je vanredna inspekcijska kontrola, koju je sprovelo Ministarstvo poljoprivrede.
To je utvrđeno na osnovu analize 50 od ukupno 300 uzoraka, koji su uzeti u vanrednoj inspekcijskoj kontroli o kvalitetu mleka u Srbiji.

Mleko "Dukat", povučeno iz Hrvatske, nikada nije uvezeno u Srbiju, rekao je načelnik Poljoprivredne inspekcije Nenad Katanić. On je naglasio da Srbija mleko uvozi iz BIH i da je i ono prekontrolisano i utvrđeno je da je bezbedno."

http://rs.seebiz.eu/inspekcija-mleko-u-srbiji-bezbedno/ar-56863/

Posto je tada vazio stari pravilnik, 0.05%, a nacelnik inspekcije je tvrdio da je mleko bezbedno, da li ce taj covek, kao i ostali iz ministarstva i raznih inspekcija odgovarati za svoj (ne)rad?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20327 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.