Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1860245 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.03.2015. u 12:48 - pre 112 meseci
Citat:
cosmicbg:


Mislim na ovako nesto, da pored proizvoda pise koliko je naruceno za isti, i za votes koliko je vidljivih uzvracenih feedbackova
Da li je pouzdano? Mada je i neka hrvatica dobila proizvod, ali oni su EU pa je izabrala fedex dostavu, a mi smo poslednja rupa na svirali, kockanje je sve.

Aliexpress proizvod




Heheh od ovoga sigurno nema pouzdanijeg prodavca na celom Aliju. Ima preko 7.000 prodaja i skor 99,9 % pozitivnih ?!?

Ja sam kupovao i od onih koji imaju 92-94 % i nisam nikada imao vecih problema . Ali ko zna mozda bas ti upadnes u 0nih 0.01 % Nezadovoljnih
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.03.2015. u 08:18 - pre 112 meseci
Sta ce uraditi carina kada vidi 10 stvari u jednom paketu?

Glupi Kinezi su mi poslali 10 naruzdbina u jednoj, iako sam im poslal 300 poruka da salju odvojeno. Na kraju, naplacen mi je shiping 10 puta, po toj logici je trebalo da posalju isto toliko paketa. Kakva su sad moja prava na Aliju, hoce li mi vratiti novac ako carina to vrati? A i ako ne preuzmem pakete ako slucajno stignu i ocarine mnogo? Da je stizalo pojedinacno, nista ne bih platila, nemam nameru da dajem 50 evra za carinu.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.03.2015. u 09:40 - pre 112 meseci
Kad otvore paket reći će, "buuuujaaa, we have a winner over here." :D
A da nije šiping bio free?
Ako si kupila 10 istih stvari od istog prodavca logično je da pošalje u istom paketu.
Ako si kupila 10 različitih stvari od istog prodavca nije ni čudo što je poslao u istom paketu.
Trebalo je da napraviš 10 porudžbina sukcesivno, znači platiš prvu, pa platiš drugu pa treću... a ne ono pay all....

Daj malo detalja..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.03.2015. u 11:18 - pre 112 meseci
Citat:
Sandrica15:
Sta ce uraditi carina kada vidi 10 stvari u jednom paketu?

Glupi Kinezi su mi poslali 10 naruzdbina u jednoj, iako sam im poslal 300 poruka da salju odvojeno. Na kraju, naplacen mi je shiping 10 puta, po toj logici je trebalo da posalju isto toliko paketa. Kakva su sad moja prava na Aliju, hoce li mi vratiti novac ako carina to vrati? A i ako ne preuzmem pakete ako slucajno stignu i ocarine mnogo? Da je stizalo pojedinacno, nista ne bih platila, nemam nameru da dajem 50 evra za carinu.


Naravno zavisi sta je u pitanju . koja roba je u pitanju . Mozes imati i 20 komada , ako je dovoljno sitno pa da i ne otvaraju, a mozes imati jednu stvar koja je dovoljno krupna da seciraju .

To da li jedan prodavac da salje sve odjednom ili posebno, njemu se naravno vise isplati odjednom, nije nigde definisano kao pravilo , ali trazili su ljudi i dobijali nesto novca preko Alitima.

Carina nece vracati sem ako je 10 istih predmeta . Bilo ko da vrati ti ili carina , posto ce Kinez morati da plati povratnu postarinu, mozes da trazis refund , cena - postarina , jer je pravilo da kupac placa povratnu postarinu. Koliko je to zavisi od tezine, imas kalkulator na sajtu nase poste .

0,5 kg je na primer 865 din. znaci oko 8 $ , 1kg 1700 din oko 17 $ . Pa se onda tu preracunate jer i ti deo trazis jer je poslato zajedno.

Tesko ce to biti da se dogovorite, kada nije hteo da radi u startu kako si mu napisala. A Ali tim kako odreze , tako ce biti.
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.03.2015. u 11:25 - pre 112 meseci
Ne, nije besplatan siping, placala sam po 1 evro po naruzdbini. Svaku posebno sam placala, nisam sve odjednom iz korpe, i poslala mu dosta poruka da posalje sve odvojeno, da ce mi carina praviti problem itd. Kad sam videla isti traking broj juce, kad se nisam onesvestila. Opet sam im se javila, ma ne reaguju ljudi uopste na poruke.

U pitanju je jedan komad garderobe, razlicitih boja i velicina :)

Sta da ocekujem od carine, i da li ce mi Ali vratiti novac ako ne preuzmem paket, ukoliko uopste stigne do mene?

Ok hvala Ademare, sad videh odgovor. Necu da budem mirna dok ne stigne na carinu...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.03.2015. u 12:09 - pre 112 meseci
Moguće da je pogrešno shvatio a možda je poslao sve odvojeno u 10 paketa ali ti dao trackin samo za jedan! samo on zna...
Ugalvnom to bi ti svejedno došlo odjednom na carinu čak i ako je u 10 paketa a carinici bi opet moguli da rade po njihovom kad bi videli 10 istih paketa koji idu na istu adresu! Msm, jesu glupi ali ne baš toliko a i bezobrazni su (i kradu) više nego što su glupi pa ispadne gore nego da su samo glupi...
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.03.2015. u 12:59 - pre 112 meseci
Ja mislim da mali paketi samo prolaze, ne gledaju na koga stize, pa ne bi ni mogli da vide da su svi za mene.

Teski su to prevaranti, samo gledaju da te zeznu kako mogu. A mi hocemo da im platimo nesto sto nam je kasnilo i budemo fer, budale.

Secate se onoga sto se kleo u Boga da je poslao, da ce da izgubi posao itd...evo vec je 4 meseca proslo i jos nije stiglo. Sada mi je zao sto sam tada zatvorila spor i sto mu nisam uzela pare.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.03.2015. u 14:08 - pre 112 meseci
To sto si placala + 1 $ za svaki predmet, na ime doplate postarine za Srbiju , to sa ovim nema veze i to treba Izbegavati, jer ti je to Otezavajuca okolnost !!!

Naime prodavac je duzan da ti vrati samo cenu robe , a ne i postarine !! Tako da ja zbog toga i zbog principa nikada ne kupujem nista sto se doplacuje postarina za Srbiju. Te doplate mozes odmah da otpises kao gubitak i od toga nema nista.

Vise predmeta ima i vecu tezinu , pa samim tim i vecu postarinu . Ali kod postarine postoji nesto sto je najslicnije kao kada Taxi naplacuje polazak po fiksnoj ceni a kasnije se na to dodaje kilometraza.

Tako je i ovde ima neki fiksni iznos za svaki paket , a cena se posle uvecava po tezini.

Znaci jos jednom , to sto si doplacivala postarinu , to ti je cist gubitak i to treba izbegavati. Prodavac ti je naplatio ako to Alitim uvazi 9 X fiksni iznos , kao onaj Taxi start a sa tim ovaj 1 $ doplate nema veze.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 08.03.2015. u 15:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cosmicbg
Belgrade

Član broj: 319646
Poruke: 122



+3 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.03.2015. u 16:30 - pre 111 meseci
Stigle su mi danas dve posiljke, jedna je sa Alija, sve je ok, radi lepo, slikala sam proizvod i kao ostavila feedback, medjutim ne vidi se, citala sam njihova pravila, znaci mora i prodavac da tebi ostavi feedback? Na ebay je mnogo lakse sve, nisam nista platila , postar mi je ostavio pakete u sanduce
S˝vetrom uz lice ...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.03.2015. u 07:55 - pre 111 meseci
Danas otvorim dispute i u istom trenutku dobijem Email da mi je produzen protectionperiod na 39 dana .Rekao bih da je to system uradio automatski jer prodavac nije bio on line ...

Izgleda da je ipak prodavac produzio zastitu(uz sablonsku poruku) , zanimljivo da je to uradio u istom trenutku kad sam otvorio dispute !

[Ovu poruku je menjao mrsoje dana 10.03.2015. u 09:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 19:17 - pre 111 meseci
Paket sa kodom koji sam dobio je isporucen na drugu adresu i podignut.

Evo sta kaze prodavac:

Hi Friend
Pls don't worry, because there is a wrong tracking code on your package
The local custom have mistaken it
But the address on package is your correct address
then the forwarder will surely take the item to you, is it clear?
When you received the item, you will see that there is a DIFFERENT TRACKING CODE on your package, because this one I gave you is took off by local custom, AND THEY STICK IT TO OTHERS, AND A WRONG ONE IS ON YOUR PACKAGE
So when you tracked this code, the system shown that it has received by other,
ACTUALLY IT HAS BELONG TO OTHERS AT THE TIME THE LOCAL CUSTOM CHANGED THE CODE
We now just don't know where is the correct tracking code of your item, but we believe the item will surely reach to you
Because there is really a item ship to you of your address on the post, pls be patient to wait, ok?
We will keep in touch with you about the item
If you later can't receive it, then mail us, we will refund to you or resend you a new one, ok?
Pls don't open a dispute or leave us a negative feedback, ok?
Sorry deeply!!!!!
Rgds,


Nisam ga nesto razumeo kako objasnjava ovu zamenu koda za pracenje.

Prvi put mi se ovo desava, kako postupate u ovakvim slucajevima?
 
Odgovor na temu

cosmicbg
Belgrade

Član broj: 319646
Poruke: 122



+3 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 19:58 - pre 111 meseci
Lepo je rekao If you later can't receive it, then mail us, we will refund to you or resend you a new one, ok?, znaci ako ne zelis da cekas, refundirace ti i vratiti novac ili poslati paket ponovo
Meni se upravo desava da mi nije stigao paket sa ebaya, od 12.02. i prodavac je rekao kao ma zagubilo se sigurno poslacu ti ponovo i kao poslao je juce, nije velika porudzbina, medjutim da jeste sigurno bih trazila novac natrag i narucila kod drugog.
Ovaj tvoj obajsnjava kako je prava adresa na paketu ali pogresan tracking br., a tvoj pravi je na tudjem paketu, to su corava posla sa njima, ili trazi novac ili neka salje ponovo.

S˝vetrom uz lice ...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 20:09 - pre 111 meseci
Citat:
cosmicbg: Lepo je rekao If you later can't receive it, then mail us, we will refund to you or resend you a new one, ok?, znaci ako ne zelis da cekas, refundirace ti i vratiti novac ili poslati paket ponovo :D

Nije rekao "ako ne želiš da čekaš" već ako "ne dobiješ paket, pošalji nam mail, vratićemo ti novac ili ponovo poslati artikal." ...
Razlika je u tome što je prva verzija politički nekorektna :D nećeš da čekaš, kalkulišeš sa tim da će paketu trebati duže vreme da dođe pa kao hajde da ja tražim lovu a ako paket dođe za 40 dana extra, eto meni i jare i pare, dok je druga varijanta: čekam, pa ako ne dođe za 50 - 60dana - 2 meseca onda cimam prodavca...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 21:36 - pre 111 meseci
Citat:
kana:
Paket sa kodom koji sam dobio je isporucen na drugu adresu i podignut.

Evo sta kaze prodavac:

Hi Friend
Pls don't worry, because there is a wrong tracking code on your package
The local custom have mistaken it
But the address on package is your correct address
then the forwarder will surely take the item to you, is it clear?
When you received the item, you will see that there is a DIFFERENT TRACKING CODE on your package, because this one I gave you is took off by local custom, AND THEY STICK IT TO OTHERS, AND A WRONG ONE IS ON YOUR PACKAGE
So when you tracked this code, the system shown that it has received by other,
ACTUALLY IT HAS BELONG TO OTHERS AT THE TIME THE LOCAL CUSTOM CHANGED THE CODE
We now just don't know where is the correct tracking code of your item, but we believe the item will surely reach to you
Because there is really a item ship to you of your address on the post, pls be patient to wait, ok?
We will keep in touch with you about the item
If you later can't receive it, then mail us, we will refund to you or resend you a new one, ok?
Pls don't open a dispute or leave us a negative feedback, ok?
Sorry deeply!!!!!
Rgds,


Nisam ga nesto razumeo kako objasnjava ovu zamenu koda za pracenje.

Prvi put mi se ovo desava, kako postupate u ovakvim slucajevima?

U najboljem slucaju koji je dosta verovatan ,poslao ti je bez traking koda . Sad je samo pitanje koliko jos zelis da cekas ...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 21:52 - pre 111 meseci
U ovakvim slučajevima im kažem da nemam "tli" godine i da bajke pričaju nekom drugom. Nalepnice sa barkodom koji predstavlja broj za praćenje lepi sam trgovac, i carina ako i otvara paket tu nalepnicu ne dira, osim u slučaju da toliko oštete ambalažu da moraju da prepakuju, a ni to ne radi carina nego pošta. Tako da mu je priča prilično "šuplja", i ja bih ga lično poslao tamo gde Sunce ne sija... Ne sećam se nijednog slučaja da sam video da je paket završio na drugoj adresi, a da je meni ta pošiljka ipak nekad kasnije stigla, ovaj tvoj je ili neki svetli izuzetak ili samo kupuje vreme, nadajući se da ćeš ti prevideti kad ističe ona zaštita pa da će automatski dobiti pare...
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 21:59 - pre 111 meseci
Razumeo sam ja sta predlaze, ali mi je malo umrseno objasnjenje oko zamene koda.
Nisam razumeo ko je pogresio kod zamene koda.

Nista mi se ne zuri, sitnica je u pitanju 5-6e, jos 19 dana je do isteka otvaranja
disputa, cekacu do tada.

Hvala.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 22:02 - pre 111 meseci
Citat:
valjan:
U ovakvim slučajevima im kažem da nemam "tli" godine i da bajke pričaju nekom drugom. Nalepnice sa barkodom koji predstavlja broj za praćenje lepi sam trgovac, i carina ako i otvara paket tu nalepnicu ne dira, osim u slučaju da toliko oštete ambalažu da moraju da prepakuju, a ni to ne radi carina nego pošta. Tako da mu je priča prilično "šuplja", i ja bih ga lično poslao tamo gde Sunce ne sija... Ne sećam se nijednog slučaja da sam video da je paket završio na drugoj adresi, a da je meni ta pošiljka ipak nekad kasnije stigla, ovaj tvoj je ili neki svetli izuzetak ili samo kupuje vreme, nadajući se da ćeš ti prevideti kad ističe ona zaštita pa da će automatski dobiti pare...


Deluje muljavo,cini mi se da je neko na temi ranije pominjao zalutale pakete ali se ne secam da sam procitao sta
se nakon toga desavalo.
Hvala ti na savetu, cekacu jos desetak dana a onda povracaj.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 22:11 - pre 111 meseci
5-6€ ako je poslao , poslao je bez trakinga .
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 22:42 - pre 111 meseci
http://www.aliexpress.com/item...ontroller-For/32265418817.html

Narucio je prijatelj, meni se nista slicno nije desilo a pokusavam da mu pomognem.

Sve je izgledao OK do 16.03.2015 :)

01.03.2015 18:03:00 CN - 528032
15.03.2015 13:42:18 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
15.03.2015 15:27:23 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
16.03.2015 08:40:21 62200 CARINA GPC NOVI SAD - 24200 PC Subotica Otprema
16.03.2015 14:19:36 20200 PC Novi Sad - 20200 PC Novi Sad Otprema
17.03.2015 06:46:30 24200 PC Subotica - 24300 Bačka Topola 1 Otprema
17.03.2015 15:47:51 24300 Bačka Topola 1 Uručenje Uručeno
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.03.2015. u 23:35 - pre 111 meseci
E pa reci prijatelju da drugi put pročita komentare ostalih mušterija, 78,2% pozitivnih ocena i nije neki baš pohvalan rezultat, plus što se iz komentara vidi da mu ovo nije prvi put da proizvod završi na tuđoj adresi i da neće da vrati pare...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1860245 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.