Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 9 Concept by DeviantArt

[es] :: Windows desktop :: Windows 9 Concept by DeviantArt

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6372 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Windows 9 Concept by DeviantArt28.01.2014. u 19:10 - pre 124 meseci
VestI o Windows 9, na developer konferenciji BUILD 2014, otkrivaju neke od osobina koje bi mogle biti deo naredne pune Windows verzije.
http://news.softpedia.com/news...-OS-Look-Stunning-421297.shtml
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt28.01.2014. u 19:22 - pre 124 meseci
Jedino sto je meni tu 'stunning' je sto mi taj Windows 9 izgleda kao da gledam Windows 3.11 u vecoj rezoluciji.

Pretpostavljam da ce Billy doci na prezentaciju u zvonaricama, sarenoj kosulji sa sirokom kragnom i maljavim grudima i objaviti: "Welcome to the future!"

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 28.01.2014. u 20:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt28.01.2014. u 19:29 - pre 124 meseci
Odine, ovo što si video na slikama je predlog nekog devianart umetnika.. koji je doduše, oboleo. Od plave boje.
about:networking
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt29.01.2014. u 11:26 - pre 124 meseci
Ja nikako ne mogu da razumem tu umetnicko dizajnersku viziju flat izgleda svega. U danasnje vreme da na ekranu OS izgleda kao list papira... malo bljak, sto rekli klinci. Iako 3D jos uvek prilicno traljavo izgleda (moj licni utisak pri koriscenju...) daleko mi je prihvatljivije razmisljanje i stvaranje u tom pravcu nego forsirano minimalisticko "nacrtano na papiru 16:9" u nekoliko crta u stilu "Čiča Gliša". Cak mi to ruzno izgleda i na Windows Phone varijanti telefona (sa sve beskonacnim skrolovanjem koje isticu kao nesto sto bi trebalo da fascinira, u svim reklamama, rivjuima...). Toliko se to sve forsira da i oni brendovi koji nisu nikada imali i nemaju nikakve veze sa Windows-om vec neko vreme ubacuju te i takve elemente u izgled svog softvera?! Cudno, a za mene i potpuno suludo i apsolutno neprihvatljivo. Pa sam izgled Office 2013 je toliko grozan da nema dalje (iako radi jako dobro i organizovan je maximalno moguce, najbolje do sada... po meni).

Sta ce doneti W9 osim grozote u izgledu? Ja se iskreno nadam jos manju instalaciju i optimizaciju. Kako god, jedva cekam da probam neku probnu verziju... Ma kako lose/bagovito/problematicna... bila. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt29.01.2014. u 11:32 - pre 124 meseci
Ja sam tebi lepo rekao šta da koristiš a da nije čiča Gliša stil i flet art. ;)
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt29.01.2014. u 18:40 - pre 124 meseci
Na godisnjoj BUILD konferenciji, u aprilu ove godine, Microsoft ce dati kratak pregled onoga sto ce biti planirano u Windowsu 9. Popravljanje svih problema i kritika na racun Windows 8, tu je Metro 2.0, azuriranje dizajna koji se koristi na Windowsu 8 (azuriranje ce se odnositi na mogucnost pokretanja Metro aplikacija u plutajucim prozorima, mogucnost povratka Start menija.
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt31.01.2014. u 09:26 - pre 124 meseci
Iako ništa nije do sada potvrđeno, ljudi bliski procesu razvoja naslucuju da Microsoft radi na tome da se vrati izbornik Start u sistemu Windows 9, koji će biti još jedan korak prema pomirenju s korisnicima razočarani zbog uklanjanje ove značajne stvari u sistemu Windows 8 .

Windows 9 izbornik Start, s druge strane, neće izgledati kao kod Windows 7, ali to će se oslanjati na jednostavniji dizajn koji će samo osigurati brz pristup instaliranim aplikacijama.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt31.01.2014. u 11:08 - pre 124 meseci
Citat:
calexx: Ja sam tebi lepo rekao šta da koristiš a da nije čiča Gliša stil i flet art. ;)

Jos jednom - necu! :))) [private]A onamo, na P, se zakuvalo samo tako, javljam... :)[/private]

Citat:
Jing Jang: Iako ništa nije do sada potvrđeno, ljudi bliski procesu razvoja naslucuju da Microsoft radi na tome da se vrati izbornik Start u sistemu Windows 9, koji će biti još jedan korak prema pomirenju s korisnicima razočarani zbog uklanjanje ove značajne stvari u sistemu Windows 8 .

Windows 9 izbornik Start, s druge strane, neće izgledati kao kod Windows 7, ali to će se oslanjati na jednostavniji dizajn koji će samo osigurati brz pristup instaliranim aplikacijama.
...

Pa taj dizajnerski pristup, kao sa slika, ne samo na Start dugmetu nego generalno mene licno nervira do ]aja. Do sada ko nece ne mora ni da gleda taj i takav Start ekran (za sve sortkatovi na desktopu...) a sada ce biti na W9 da kad kliknes na Start dugme imas na ekranu mali mobilni WinPhone?! :) Baljezgarija, ako se tako to moze reci.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt09.02.2014. u 17:54 - pre 124 meseci
Sve oci su i dalje uprte prema Windows 8.1 Update 1 koji se ocekuje da ce biti uskoro. Medjutim, ima onih koji uveliko razmisljaju o Windowsu 9 cije se izdanje ocekuje da ce biti 2015. Fokus poboljsanja se ocekuje kod desktopa, novim ikonama, revidiranju sistema tray, prikladnija konfiguracija tastature i misa kod modernijih platformi.
Koncept unapredjenja se uglavnom odnose na resavanju primedbi korisnika za jednostavnijim i laksim pristupom OS.
Opsirnije na:

http://news.softpedia.com/news...-Clean-and-Simple-425199.shtml
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt17.02.2014. u 19:40 - pre 124 meseci
Novi dizajn kod Windowsa 9 ostaje vjeran načelima Windows dizajn. Takođe pokazuje zrelost i fokusiranost na pojednostavljen rad na računaru, bez uvođenje radikalno novih velikih promjena.
http://news.softpedia.com/news...ead-Photo-Gallery-427393.shtml
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 02:35 - pre 124 meseci
E to vec bolje izgleda , kao evolucija 8-ice uz Aero sa 7-ice. Jos normalan start meni i to bi bilo skroz podnosljivo.
Ali MaliMekani ce verovatno napraviti nesto skroz drugacije , verovatno jos gore i od 8-ice
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 11:21 - pre 124 meseci
Sta tu bolje izgleda?! Pa jasno je da ce u stvari sada sve biti Metro varijanta pod moranje!!! Sve je kao da se ima veliki mobilni telefon i to Windows Phone varijanta, pa cak i ikone na taskbaru su iste kao na telefonu. Svaka aplikacija ce biti u Metro fazonu. Explorer - premestili su, odnosno vratili su ukucavanje linka na vrh strane umesto melogicne/bebulozne donje strane a i dalje je Metro varijanta. Razlika je samo u tome sto nece biti ful skrin "pod moranje" kao do sada, i nista vise.

Do sada Metro nisam koristio, ni ne vidim 'ga'. Odmah po dizanju sistema sam na Desktop-u. A Start dugme mi se svidja, a narocito je korisno - dole/levo/desni klik! Ostalo sto se tice Metro-a me nije zanimalo od pocetka...

Ako to bude tako, a sve prilike su da ce da bude, znaci da se odustalo potpuno i definitivno od uobicajene varijante desktop izgleda kad se sedne za kompjuter. Ta 'ravna' forma mi se ne svidja ni malo. Ok, koristicu, bar cu da probam da koristim (to igurno) ali ako to bude izgledalo kao na ovom primeru sa linka, debelo cu razmisliti o prelasku na nesto drugo.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 11:42 - pre 124 meseci
Pa pogledaj http://news.softpedia.com/news...ad-Photo-Gallery-427393-2.jpg/ , izgleda 10 puta bolje i funkcionalnije od sadasnjeg Metro-a (desktop je isti , samo su ovi preterali sa custom prozorima tj. border-om).
Ako ocekujes XP ili eventualno 7-icu , to nema sanse da se desi. Ja mislim da je i ovo neverovatno tj. da ce microsoft-ovo resenje biti daleko losije (i mozda samo neznatno bolje od trenutnog)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 13:46 - pre 124 meseci
:) Sta je tu 10 puta bolje od Metroa kad je to Metro ali bez ful skrin varijante kao do sada?! :)

Sada Metro i ne vidim niti upotrebljavam - osim povremeno Start ekran. Povremeno jer sve sto mi treba redovno/svakodnevno imam kao sortkat na desktopu, a ono sto redje koristim pozivam sa Start ekrana (jednostavno ne volim kad na desktopu imam nepotrebne ikone).

A ovo sa linka (i moja prethodna poruka je bazairana na tom linku) je upravo ono sto ne volim a i mnogi drugi - flat varijanta svega, kao da ne postoji "perspektiva", 3 dimenzije dozivljaja... Za mene je to bljak.

Bas na tvom linku - pogledaj na sta lice ikone na taskbaru... :) Kao na mobilnom telefonu, stok varijanta...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 18:08 - pre 124 meseci
Pa ikone na taskbaru su iste kao i na 8-ici pa i na 7-ici kad nije check-irano 'use small icons/taskbar buttons'. Ne znam , meni se ta poslednja varijanta svidja posto izgleda kao da ima Aero a 'prozori' su borderless , cak i onaj horizontalni multitasking deluje interesantno.
Ali nazalost verovatnije ce biti nesto izmedju sadasnje 8-ice i druge varijante s ove teme (http://www.elitesecurity.org/p3403644) ...
Sasvim sigurno nece biti kao na XP-u ('3D' elementi GUI-ja) ili polu-flat (kao 7-ica) nego skroz flat (kao 8-ica)
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 19:05 - pre 124 meseci
I meni, nekako, sve deluje da je kao i kod osmice. Kad, najvise, ocekujes da ce biti nesto novo, ono nista. Bojim se da ne zakomplikuju. Cini mi se da ce dizajn biti nesto bolji, ostaje da vidimo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 19:10 - pre 124 meseci
Mozda nije za ovu temu, ali win 8.1 je tek za malo presao Windows Vistu!

Mozete zamisliti neku dev firmu koja targetuje windows, a 90% njih tera win 7 i xp.

Note: Metro aplikacije(win 8) nisu kompatibilne sa win7/Vista/xp.. sta vise, mislim da postoji segmentacija win 8 vs 8.1.
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 19:17 - pre 124 meseci
Nadjoh interesantnu temu u vezi Metroa na B92. http://www.b92.net/tehnopolis/...14&mm=02&nav_id=813727
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 19:36 - pre 124 meseci
Ako je tacno ono sto pise na linku onda je u pitanju neverovatna kolicina gluposti. Sa W7 su svi korisnici sticajem okolnosti bili obuceni, istrenirani, osposobljeni... da koriste kompjuter. Ovako, ovim nacinom razmisljanja koje se navodi na linku, stvara se armija idiota, debila... koja ce biti zaglupljena do krajnjih granica a u vezi kompjutera.

Tipicno rezonovanje Zapada, odnosno - tipicno rezonovanje Amerike, sto vise deptena (depten = debil+kret@en) to lakse upravljati sa njima (narodom...). Bez obzira sto preferiram Zapad i Ameriku, mislim da ovakvi potezi nemaju veze s' mozgom.

BTW, mislim da nije to pravi razlog, to sto je receno kao opravdanje na linku, jer mi deluje previse nebulozno. Neko se igrao pa sad nema nazad...


Pozdrav!

EDIT
Rec kret@en mora ovako da se napise jer 'automatika' foruma ne dozvoljava...
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 9 Concept by DeviantArt18.02.2014. u 20:42 - pre 124 meseci
Citat:

Zašto nam je Microsoft nametnuo Metro?


Aha, Windows 8 drzi citav 13.8% marketa (w3schools) posle 1.5 godine a kako stvari stoje uptake se usporio posto su OEM-i zatrpani licencama koje nisu prodate - ala su ga "nametnuli", svaka im cast :-)

Ako nastave tako da ga "namecu" ima da budu popularni otprilike kao Linux.

Inace komentari ove IT verzije Comical Ali-ja ne cude uoste, kultura koja je razvijena u Microsoftu za vreme Steve Ballmera je apsolutno toksicna i nije nikakvo iznenadjenje da njuske koje mogu da izjave ovako nesto:

Citat:

„Prost odogovor je zato što obični korisnici ne vole da istražuju. Da je desktop bio primaran kao što je to uvek bio slučaj, obični korisnici nikada ne bi uspeli da izvrše prelaz na ono što je bilo namenjeno isključivo njima. Oni bi i dalje okupirali desktop kao i do sada. Zato smo morali da im ga nametnemo“, tvrdi on.


Budu neko i nesto u toj firmi.

Trziste je vec dalo presudu za Metro i ta presuda je smrt, it's time to move on sto bi Ameri rekli.

Ako je ostalo 2 metra zdrave vene u Microsoftu razdvojice Windows na 2 potpuno razlicita OS-a, i mobilni/tablet bi trebalo da preimenuju u nesto sto nema W u imenu, a desktop Windows treba da ostane ono sto je bio pre katastrofe zvane Win8.

Postoji dobar razlog zasto se sizofrenija smatra za poremecaj. Windows 8 je sizofren OS, koji ne zna gde ce i sta ce. Polu desktop, polu tablet - zbunjujuce i vrlo neprijatno i za jedne i druge korisnike.

Pravo cudo sto nije uspesan ni na jednom ni na drugom trzistu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 9 Concept by DeviantArt

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6372 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.