Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255679 | Odgovora: 3103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 20:16 - pre 4 meseca
@droid

Nisam siguran da razgovaram sa potpuno razumnom osobom, što je u slučaju konzumenata NATO-propagande česta situacija.

Dokaži da imaš makar svest o tome o čemu pišeš, detaljno sve ovo objasni, da ne citiram posebno sve:
Citat:
dr0id: Pa isto kao i do sada, samo daleko vecim intenzitetom, kao i na jos x nacina. Svakako bolje nego glupiranje po rovovima, a i zrtava (na obe strane) 10-100x manje
?!?!?!

Takođe i ovo objasni:
Citat:
dr0id: Rat se u svakoj sekundi moze zavrsiti i jednim potpisom Putina.
Reci kome TAČNO Putin treba da se preda??

Zelenskom??

Usrulji?!? (imaš je u prilogu)

Bajdenu!?!

Kome da se preda??
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 20:30 - pre 4 meseca
Citat:
Nedeljko: Ako Rusi na frontu tako razvaljuju, zašto se Ukrajinci nisu već predali?
Ovo se i ja pitam, i okačio sam dosta linkova i dokumenata koji pokazuju da su odavno trebali ako im je život mio.
Citat:
Ako je front vodenica za mlevenje ukrajinksog mesa, onda bi trebalo da su dobrovoljci već potrošeni.
Ukrajinski dobrovoljci?!? Jesi li ozbiljan??

Ukrajinskih dobrovoljaca nema odaaavno, a nema ni običnih/normalnih vojnika. To malo ljudi koji su im ostali hvataju kao pacove na radnim mestima, ispred vrtića kada idu po decu, u prodavnicama, imaš XXX klipova kako hapse ljude na ulici, a i poslednje vreme puno mobilišu i žene (neke i trudne, ima priloga i o tome), a i golobrade mladiće,

Neke narednici su takve pokušavali da vrate kući sa fronta, jer bi poginuli u prvim minutama borbe zato što nemaju elementarnu zrelost za ratovanje. "Obuka" koju u ti dečaci prošli meri se danima, a meci koje su ispucali pre odlaska na frant se mogu na ruke izbrojati, imate više priloga i o njima.

Shvatate li da u Ukrajini više nema ljudi, ko da ratuje?

U prilogu kačim "koncert" koji je NATO priredio Ukrajinskim vojnicima, imajte u vidu da je klip od prošle godine, sada je puno gore.

USA im dakle dovodi kafanske pevaljke na front, naravno u NATO medijima se ovaj klip tumači "kako su vojnici veoma motivisani, sveži, opremljeni, zadovoljni i spremni da jure Ruse sve do Urala" (?!?!)

Ali pogledajte te ratnike Ukrajice, obratite pažnju na njihova lica. Siroti mole Boga da ih Rusi zarobe da se spasu.

Veselije izgleda narod na sahrani od ovih "vojnika". A prosečna starost im je 45-50 godina (bila prošle godine, sada je rekoh gore).

Team building na USA-Ukrajinski način, ne zna posmatrač da li da se smeje ili da plače.

Da li USA ili iko u NATO zemljama razmišlja da su uništili ceo jedan ooogroman narod?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.a1.rs.



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 21:52 - pre 4 meseca
Kome da se preda kad ga niko ne napada, trebalo bi da obustavi agresiju na Ukrajinu
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 22:02 - pre 4 meseca
Ok, makar se slažemo da nema kome da se preda, a već i to dovoljno govori.

No, čak i kada bi obustavio "agresiju na Ukrajinu" koju je vrlo nevoljno započeo, znaš li šta bi se nakon toga desilo?

Nisi morao ništa sam da znaš, dovoljno je već ovo što sam ja (a i drugi) pisali ovde na ES-u.

Jesi li naučio/zapamtio išta od toga?

Ili i dalje tu bizarnu NATO budalaštinu vrtiš kao pokvarena ploča?

I što ne prokomentarišeš (važi i za ostale), ova dva klipa koja sam gore okačio?

edit:

Evo još jednog klipa, podsećam da je ovaj majmun GENERALNI SEKRETAR najjače svetske vojne organizacije NATO (?!?!)

Klip se zove MA ŠTA KAŽEŠ...(pogledajte čoveka u pozadini kakav ima izraz lica kada je čuo šta ovaj bulazni)

Jel njemu treba Putin da se preda??


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 22.12.2023. u 23:17 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 23:28 - pre 4 meseca
I dalje nisam video nikakav komentar recimo za EU-NATO vrhušku i njihove "umotvorine"??

Ne, to uopšte nije smešno, takve nebuloze su ohrabrile i oterale u smrt hiljade mladih usijanih glava, nesvesnih da će ih kada odu na front umesto vojske koja "vadi čipove i veš mašina da pravi rakete" dočekati ovo:





[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 23.12.2023. u 10:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 23:33 - pre 4 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:




Ko ne zna, to je termobarična bomba, inače redovno punjenje najsmrtonosnijeg VBRa na svetu, TOS1A (koga sam takođe ovde pominjao), a od nedavno takve bombe se montiraju i na ruske FPV dronove.


Pitanje za Nebojšu : kakva je to specijalna termobarična bomba
najsmrtonosnija na svetu sa kineskim prekidačima od 200 din ?
I još sastavljena uz pomoć selotejpa ...
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 23:42 - pre 4 meseca
Opet ti kažem da ne lupetaš gluposti, jer se sasvim lepo vidi da je to termobarična bomba za male FPV dronove čija je cena par stotina dolara a ruska vojska ih ima u hiljadama.

A šta je termobarična bomba i šta ostaje na mestu gde udari i široko oko nje, možeš se lako informisati na netu, evo ti još jedan klip:




Kako vam nije žao tih jadnih Ukrajinaca a i svih drugih koji su prevereni od strane tih istih zločinaca/majmuna koje sam gore okačio, a kojima i vi verujete i stavljeni pred ovaj užas?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 23:49 - pre 4 meseca
To je neka granata , možda i termobarična ,
iz stare proizvodnje zkačena na dron . Ako je termobarična nije ona
mnogo strašnija od obične iste težine.
Voleo bih da mi potanko objasniš šta je to termobarična bomba .
Usput , Srbija proizvodi čak i termobarične ručne bombe .

I nisi mi odgovorio šta će tu kineski prekidači ...

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.12.2023. u 23:55 - pre 4 meseca
Citat:
jovajovic100: Ako je termobarična nije ona
mnogo strašnija od obične iste težine.
Ajde??

Imaš li predstavu šta pričaš, ili samo tako autistično lupetaš?

Da li si odgovorio na pitanja koja sam postavio? Da li si pogledao klipove koje sam okačio?

Citat:
Voleo bih da mi potanko objasniš šta je to termobarična bomba .
Posle svih ovih videa koje sam okačio??

Citat:
Usput , Srbija proizvodi čak i termobarične ručne bombe .
Moguće, a to ni trunku ne menja ono šta sam rekao, i ni suštinsko pitanje koje X puta postavljam, a to je :

Da li IKO od vas "ratnika iza tastature" misli KAKO JE tim Ukrajincima koji su naspram toga?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.12.2023. u 00:21 - pre 4 meseca
Poslati vojsku u starim lošim tenkovima kao na izlet protiv
pripremljene vojske i naoružane Jevelinima . Stotine tenkova
zajedno sa posadama je izgorelo kao šibica ...

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.12.2023. u 00:29 - pre 4 meseca
Niko nije rekao da Rusi nisu imali prilične gubitke na početku, pisano je i zašto je tako, zato što se nije pripremala za rat, i rat nije želela.

Tačno je i da ih je iznenadila pripremljenost ukrajinske vojske koja zapravo NATO vojska opremljena savremenim NATO oružjem. Trebalo je Rusima vremena da to shvate, sigurno nekoliko meseci.

Ali sada gledamo sadašnji trenutak i eventalni kraj rata, ne komentarišeno previše početak.

Moj tip je, spram svega što sam i okačio, da će to biti razlog više da NATO-Ukr snagama zadaju teži poraz i prave manjih trulih kompromisa kasnije.

Ako neko ima argumentovano objašnjenje nekog drugog ishoda, bilo bi lepo da ga iznese.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
109.245.227.*



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.12.2023. u 20:48 - pre 4 meseca
Putin juri frakcijaše u Dumi.
Biće uskoro dosta srčanih napada i saobraćajki kod frakcijaša. Dok se Duma ne pročisti.
KGB sistem.

Miriše da će izgubiti sledeće izbore.
Onda će ga Rusi isporučiti u Ševeningen.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
2a06:63c1:208:d000:1dac:bc68..



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.12.2023. u 20:55 - pre 4 meseca
Imaš li neki dokument/dokaz/link o tome, ili se šališ?

Ne pratim rusku politiku pa zaista ne znam, ali mi ne deluje da kod ruskog naroda Putin ima bilo kakvu alternativu, NATO plaćenike kao moja ljubimica ne računam.

Ako neko ima stvarne informacije kako je u Rusiji bilo bi dobro da ih okači, ono šta sam ja video je da je ruski narod jedinstven u odluci da konačno porazi agresora.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.166.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.12.2023. u 21:53 - pre 4 meseca
Citat:
miki069:
Putin juri frakcijaše u Dumi.
Biće uskoro dosta srčanih napada i saobraćajki kod frakcijaša. Dok se Duma ne pročisti.
KGB sistem.

Miriše da će izgubiti sledeće izbore.
Onda će ga Rusi isporučiti u Ševeningen.


Teško, to možda ako bi u istoj instituciji videli buša, klintona, obamu, trampa, bajdena, natjanahua, erdogana .. to je institucija za Srbiju i Ruandu, desi se da direktorka Huawei bude uhapšena u Kanadi, ali kratko drže pa puste, za zemlje veličine Rusije ne važe ista pravila kao za ostali svet.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
2a06:63c1:208:d000:1dac:bc68..



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini24.12.2023. u 00:51 - pre 4 meseca
Ima lakrdijaša ovde prilično...a i u Srbiji generalno...

Pa šta se onda čudim Hrvatima koji svaki dan čekaju "kontraofenzivu", koja samo što nije počela, a koja će satrti Ruse...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.107.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini24.12.2023. u 04:33 - pre 4 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Moj tip je, spram svega što sam i okačio, da će to biti razlog više da NATO-Ukr snagama zadaju teži poraz i prave manjih trulih kompromisa kasnije.

Ako neko ima argumentovano objašnjenje nekog drugog ishoda, bilo bi lepo da ga iznese.

Bez kompromisa nema mira.
Ukoliko ukrajinci nemaju ljude i oruzje za frontovsku borbu, logicno je da ce da puste okupaciju, sakriju se medju civile i izvode gerilske-teroristicke napade. Postavlja se pitanje treba li to Rusiji? Mislim da ne treba, zato i neće da napreduju. Radije će ostati na svojim položajima i ako ima napada odgovaraće na njih, ako nema onda ništa. Tokom poslednje dve godine razvila se međusobna mržnja između onih koji se izjašnjavaju kao rusi i onih koji se izjašnjavaju kao ukrajinci. Ne razmatra se miran zajednički život, nego samo mrtav čovek pogrešno izabrane nacionalne pripadnosti je dobar pripadnik pogrešno izabrane nacionalne pripadnosti. Ukrajincima su zene i dece u EU. Vecina još nema posao i normalne radne dozvole, od stalne vize su godinama daleko. Da se sutra zaključi mir pa da ih vrate za ukrajinu treba li im to? Ne treba. Ukrajina je imala verovatno najgoru ekonomiju u evropi i pre svega ovoga, a sada je u slučaju mira ekonomski kolaps praktično obavezan. Znači, tim ljudima treba još nekih 5 godina rata dok im se žene malo ne integrišu, nauče jezike EU, nađu posao, dobiju prvu pa drugu privremenu vizu i na kraju stalnu, kada ih više niko ne može vratiti nazad, pa potom polako spajanje porodice itd. A da bi rat trajao, mora da se puca, nece amerikanci da salju pare za sedenje pored šporeta. Mora da se razmenjuje artiljerijska vatra (totalno nebitno koliko precizna, bitna je tutnjava projektila) i mora da se troše dronovi samoubice kad već pristižu. Nastavak te situacije je jedini put do EU papira.

Alternativni ishod znamo šta je - totalno preumljenje obe strane, okretanje misli ka tome šta da promene u svom ponašanju i razmišljanju kako bi prestali da ugrožavaju suseda. Da se ulože napori upravo suprotni onima koji se ulažu već par decenija - obustava etničkog čišćenja, uvođenje težnje ka multietničnosti, multijezičnosti, multikulturalnosti, multireligioznosti, demilitarizaciji, denacifikaciji. Pri tom nemislim samo na Ukrajinu, već proporcionalno - u Rusiji živi par miliona Ukrajinaca, pitanje je imaju li i oni sva manjinska prava koja bi želeli da imaju. Da se odustane od "stavljanja raketa susedu pod grlo" kako se to na ovoj temi govori, već naprotiv, da se vidi kako jedni drugima mogu pomoći pred ekonomskim izazovima koji postoje i predstoje. U principu sve slično kao i za bilo koji drugi sukob širom planete, trenutni i budući. Fascinantno je da je čovečanstvo toliko napredovalo u tehnološkom i naučnom smislu a pritom nije uspelo da prevaziđe taj divljački mentalitet koji podrazumeva da komšiju treba naterati da promeni svoja uvedenja a ako neće onda ubiti, zaklati i učiniti da ne postoji. Možda je civilizacija zaista dospela u ćorsokak? Možda je potrebno da ide putem nuklearnog rata, gde će 99% ljudi izginuti, a preistalih 1% iz toga izvući neku pouku i formirati neku potpuno novu civilizaciju zasnovanu na principima mira, ravnopravnosti, altruizma, ljubavi i poštovanja želja i potreba svojih suseda. Ako je to jedini način onda - daj da obavimo i taj nuklearni rat pa da idemo dalje.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
109.245.227.*



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini24.12.2023. u 14:11 - pre 4 meseca
Citat:
MajorFatal:
Citat:
miki069:
Putin juri frakcijaše u Dumi.
Biće uskoro dosta srčanih napada i saobraćajki kod frakcijaša. Dok se Duma ne pročisti.
KGB sistem.

Miriše da će izgubiti sledeće izbore.
Onda će ga Rusi isporučiti u Ševeningen.


Teško, to možda ako bi u istoj instituciji videli buša, klintona, obamu, trampa, bajdena, natjanahua, erdogana .. to je institucija za Srbiju i Ruandu, desi se da direktorka Huawei bude uhapšena u Kanadi, ali kratko drže pa puste, za zemlje veličine Rusije ne važe ista pravila kao za ostali svet.



Natjanahu I Purin idu sigurno.
Možda budu i cimeri.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
2a06:63c1:208:d000:1dac:bc68..



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini24.12.2023. u 16:50 - pre 4 meseca
@miki069

Pomenuo si ruske izbore, predlažem ti da pogledaš ozbiljne zapadne izvore (ne ruske) o tome kakvo je raspoloženje ruskog naroda po pitanju izbora, i sve je jasno.
Zato je bitno da pojasniš ovo:
Citat:
miki069: Natjanahu I Putin idu sigurno.
Ne pratim opus prvog, ali za ovog drugog sam već pitao, a ostalo je bez odgovora:

Ko TAČNO će da uhapsi Putina?

Usrulja?!

Zelenski?!? Bajden? Ko??

Ko i kako će da ga uhapsi i odvede u Ševeningen?
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
87.116.161.*



+94 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini24.12.2023. u 17:20 - pre 4 meseca
Hteo je Prigožin, ali su ga poginuli

@Darko
Da su ljudi voljni da uče iz istorije, ne bi svet danas bio ovakav kakav jeste, tako da nema od toga ništa ;)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
2a06:63c1:208:d000:1dac:bc68..



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini24.12.2023. u 19:32 - pre 4 meseca
Citat:
jovajovic100:
Poslati vojsku u starim lošim tenkovima kao na izlet protiv
pripremljene vojske i naoružane Jevelinima .
Ovo jeste izgledalo ružno, ali rat je bio iznuđen i agresor se morao hitno zaustaviti.

Nije se imalo vremena za veće/adekvatnije pripreme i zato je značajan broj ruskih tenkova u početku bio uništen/oštećen time.

Ali sam siguran da su NATO-Ukri ubrzo, a ove godine naročito, dobili X puta veću lekciju, a koliko vidim Javeline niko više i ne pominje na frontu.

Sada je aktuelno nešto drugo:

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255679 | Odgovora: 3103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.