Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 10480 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:29db:dd04:..



+7177 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 11:40 - pre 6 meseci
Kupis dobru Nespresso masinu na kapsule i uzivas.

Kafa u kapsulama je u optimalnom pakovanju, sa optimalnom kolicinom kafe, sa najbolje ocuvanom aromom (osim da je direkt peces i meljes) a Nespresso masina se pobrine za ostale stvari da budu isto tako optimalne za tip napitka koji zelis. Plus, imas ogroman izbor raznih vrsta i aroma.

Tako za manje od minut dobijes nesto sto je bolje od vecine amaterskih pokusaja.

Alternativa je da ulozis mnogo vece pare u 'pravu' espresso masinu i naucis da budes barista. OK kao hobi, cak i zanimljivo neko vreme - ali za prakticne potrebe, Nespresso masine su najbolji nacin do dobre kafe u kuci.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 11:57 - pre 6 meseci
Tako sam i ja mislio dok nisam probao sam da pravim.
Kapsule su OK i to je to. Što bi rekli: meh. Ne možeš ništa da zezneš, samo dobro održavaš mašinu i kupuješ kapsule za piće koje voliš da piješ. Recimo, ako piješ ristreto kupuješ te kapsule, a ako voliš lungo onda kupuješ druge kapsule, koje u sebi imaju drugačiju količinu drugačije mlevene kafe. Univerzalne kapsule su najgore. Nije isto da li kroz kapsulu propustiš malo vode za X sekundi ili puno vode za Y sekundi. Kafa u kapsuli treba da odgovara tome.

Ako sam praviš, piješ ili jako lošu ili jako dobru kafu (zavisi od tebe i aparata). A za kapsule, ako koristiš dobar aparat i dobre kapsule, piješ OK kafu.

Meni je i važno i da imam onaj sisak za paru za mleko. Volim ujutru da napravim kapućino ili latte pa mi je ogromna razlika kad tako napravim mleko za kafu ili kad samo umutim ili, ne daj bože, da mi aparat napravi. Čuo sam da Philips Latte Go ili DeLonghi Dinamica modeli dosta lepo naprave penu, ali i dalje nije to to.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:29db:dd04:..



+7177 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 12:13 - pre 6 meseci
Mislim da se slazemo potpuno - ako sam pravis kafu, mozes piti bolju kafu od kapsula (akcenat na 'mozes'). Ali to zahteva vreme, paznju i vezbu. Realno, to nije opcija za vecinu ljudi osim za one koji su bas totalni perfekcionisti ili jednostavno vole da prave odlicnu kafu.

Kapsule su nenadmasive sto se prakticnosti tice. Tacno, ne mogu da nadmase najbolje mogucnosti prave masine - ali odlicna kafa zahteva odlicno sve, ukljucujuci i baristu. Da ne pricamo o vremenu - kapsule narucim online, pravljenje kafe se svodi na pritisak dugmeta. Odrzavanje skoro pa nula.

Imao sam davno pravu masinu i u pocetku je to bilo zanimljivo, ali kasnije vise nisam imao vremena da se sa time cimam, a ono sto dobijam sa kapsulama je dovoljno dobro za moj ukus. To je naravno stvar ukusa, ako je kao tvoj razumem da je espresso masina najbolji izbor.

I slazem se skroz, kapsule apsolutno trebaju da odgovaraju tipu kafe koji se pravi - ali i to smanjuje mogucnost za greske zar ne.

Citat:

Meni je i važno i da imam onaj sisak za paru za mleko. Volim ujutru da napravim kapućino ili latte pa mi je ogromna razlika kad tako napravim mleko za kafu ili kad samo umutim ili, ne daj bože, da mi aparat napravi. Čuo sam da Philips Latte Go ili DeLonghi Dinamica modeli dosta lepo naprave penu, ali i dalje nije to to.


Ja trenutno imam Krups Nespresso Atelier - kapucino sam pravio samo nekoliko puta (vise mi lezi cist ristretto / espresso) - pena je OK, ali nista specijalno, al' opet to mi nije bio usecase pa mi ne smeta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8106



+1758 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 13:30 - pre 6 meseci

Citat:
ademare:


Naravno da je kafa u nase krajeve stigla preko Turske i orjenta !





Citat:
Java Beograd:
To što Turci više piju čaj nego kafu, ne znači da nisu doneli kafu u naše krajeve za vreme Otomanske imperije.




Sta da kazem osim pisu se komentari a ne cita se ono sto je napisano !
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8106



+1758 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 13:36 - pre 6 meseci
Da odgovorim i za Berija !

Prica o "Turcima " je dugacka i ovde van svake teme ! Radi se o ljudima koji Nisu starosedeoci Anadolije tj. kako nazivamo Male Azije vec Dodjosi , doseljenici iz 11. Veka !!

Poticu kao i ostali Turkijsko Tatarski narodi iz Centralne Azije ! Tamo gde je danas Turkmenistan i ostali Stanovi !

Narod bez ikakve svoje Kulture i tradicije !!

Tu gde dolaze u Anadoliju dolaze pre svega u prvo vreme pod jakim uticajem Persijske kulture , pa se moze reci da su njihove srednjevekovne drzave u Anadoliji Tursko - Persijske ! Takodje su zbog islama pod jakim Arapskim uticajem , pa je arapsko pismo dugo vremena bilo zvanicno !

Tako da oni Nista svoje nemaju pa ni tu Smrdljivu Kafu !!

Nego su je usput kao Cigani pokupili od Persijanaca i Arapa !! A i same Cigane koje su doveli sa sobom, i kojih ranije nije bilo u Srbiji !

A Persijsku i Arapsku kulturu su dalje sirili , jer Svoje Nisu imali !!


MIT o "Turskoj Kafi" je isti kao i MIT o Srbima koji imaju nekakav "Turski mentalitet " , do vec smo imali teme o tome " da smo mi Srbi ustvari Turci " i slicne Budalastine , koje sire neobrazovani ljudi !
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 13:47 - pre 6 meseci
Ala je ovo brzo eskaliralo.

Sad ćemo da imamo 5 strana prepucavanja ko je šta ukrao od koga i čija je kultura bolja i čiji je veći. Ubacimo malo i religije u celu priču, a mogli bi da se osvrnemo i na poneke ratove, što da ne?

A mogli smo da imamo lepu temu o kafi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:b025:dfd8:..



+7177 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 13:48 - pre 6 meseci
Nista dok cetnici i partizani ne udju u pricu... ko je pravio bolju kafu od njih? :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:07 - pre 6 meseci
Reset teme !!!! Vracanje na fab. podesavanje !
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:08 - pre 6 meseci
Eeee,

U ono vreme silnih pržionica kada je skoro svako selo imlo 2-3 pržionice,
odem da kupim kafu, sad mlevenu još toplu,

a tamo radi jedna "Milka od 300gr", sva zadihana,

Pitam je kad završava smenu?
Maa, kaže u 22h.

Jel možemo negde na kafu posle?

--- Jesi li ti normalan ??? Ne mogu sebe i kosu da operem, a da se ne oseca kafa, sad jos i da pijem
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:15 - pre 6 meseci
Aaaaa... plačem LOL
A da probaš neku iz lokalne ćevabdžinice da pozoveš na pljeskavicu?
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:17 - pre 6 meseci
da je izvedem na veceru : 10 sa Lukom !!!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.177.*



+370 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:18 - pre 6 meseci
Vi o kafi, a meni se sad jedu mocca kocke
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:23 - pre 6 meseci
Ne znam, kako postižu aromu "kafe" Late u limenci?
Ima poseban neki šmek.
Nisam nasao nista da namesam a da tako mirise.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1676
*.ipv4.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:29 - pre 6 meseci
Citat:
SASA M.:
Vi o kafi, a meni se sad jedu mocca kocke ;)

Uz kafu ne idu nikakve kocke nego lozovača, komovača odnosno grappa. Talijani to lepo zovu corretto, što bi trebalo značiti prava korigirana, popravljena kafa.

lp
baresi
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 735
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:30 - pre 6 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Ja trenutno imam Krups Nespresso Atelier - kapucino sam pravio samo nekoliko puta (vise mi lezi cist ristretto / espresso) - pena je OK, ali nista specijalno, al' opet to mi nije bio usecase pa mi ne smeta.


I ja imam Krups nespresso xn110. Nema nikakve funkcije sem esspresa (ni netrebaju mi) ali je izuzetno mali i prkatičan. Stoji mi u sobi na komjuteru. Takodje dosta je dobar s obzirom na veličinu.

Koje kapsule koristiš? Ja uzimam ove iz Lidl mada nisu nešto, al je cena primamljiva.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:38 - pre 6 meseci
Citat:
baresi:Uz kafu ne idu nikakve kocke nego lozovača, komovača odnosno grappa.


Ove je drustvo redovno odlazilo na kafu, ali su imali i dodatak:

-Daj i vinjak, da kafa ne bude ćelava.

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:48 - pre 6 meseci
U neko turbolentno doba, pre ihaha godina,
kafa se donosila iz italije, nemacke, austrije. -ko je mogao, ili imao rodbinu.

A bilo je i ljudi koji su bili prinudjeni da piju onu "zamenu za kafu", valjda se zvala Divka.

Moji roditelji su pili od C-kafe, Frankove pa do crvene BAR-Kafe, sto se tice domaceg terena.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:49 - pre 6 meseci
Ono čuveno: "Može rakija pre piva, dok ne stigne kafa"
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 14:52 - pre 6 meseci
Ovde kod nas je normalno da kada stignemo na posao PRVO popijemo kafu, pa na Arbeit.

U nemackoj dok sam bio, u 7:00h start na ARBEIT !!!

Jbg, bauštela, pa smo kafu pili pre pocetka radnog vremena.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)25.10.2023. u 15:07 - pre 6 meseci
Secam se u vojsci kako smo nahhhebbhhali od ovog idiotskog izuma u atačmentu.

Kuvali u tome kafu u subotu uvece, ono laganica, nema guzve, kod kapetana u kancelariji.
Pored je svirao radio na AM-u.
Radio pocne jako da krci-zuji a kuvalo pukne sve u 16.
To je tako zveknulo da je prosuo kafu unaokolo po nama i po plafonu i zidovima. Užas!

U nedelju smo molili coveka da otvori radnju da kupimo farbu.

U ponedeljak je dosao kapetan na posao, a prve reci mu bile:

-Al ste vojsko bili vredni za vikend
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 10480 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.