Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upgrade kompa-vasi saveti?

[es] :: PC Konfiguracije :: Upgrade kompa-vasi saveti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7961 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikland
Milos Vulinovic
Bg

Član broj: 22153
Poruke: 24
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?18.05.2004. u 23:47 - pre 243 meseci
Ako si pri parama uzimaj intel P4 naravno kakav bre Barton AMD su za 2 klase losiji od intela ne uzimajuci celerona u obzir dakle uzmi P4 malo bolju plocu a ne znam sta ti fali grafickoj ja imam gf2 64 MB i za moje potrebe je i vise nego dovoljna osim da zelis profesionalno da se bavis igrama to je vec nesto drugo pozdrav
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?19.05.2004. u 00:02 - pre 243 meseci
Nema šta, vrlo argumentovan odgovor Mnogo volim kad neko da ovavku izjavu iz jednostavnog razloga što ta izjava veze nema sa realnošću...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?19.05.2004. u 00:18 - pre 243 meseci
Citat:
mikland:
Ako si pri parama uzimaj intel P4 naravno kakav bre Barton AMD su za 2 klase losiji od intela ne uzimajuci celerona u obzir dakle uzmi P4 malo bolju plocu a ne znam sta ti fali grafickoj ja imam gf2 64 MB i za moje potrebe je i vise nego dovoljna osim da zelis profesionalno da se bavis igrama to je vec nesto drugo pozdrav

O Boze!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?19.05.2004. u 16:54 - pre 243 meseci
Do sada sam vec skontao da nema sanse da promenim mnozilac i da mi je procesor zivo sranye ali jos nisam nacisto sta cu dalje. Ostaje da se malo raspitam o Northwoodu a onda verovatno Northwood sto se tice procesora.
Za ostalo cemo videti kasnije, memorija kad (ako) pojeftini, grafika kada skupim novac za onu koju ciljam: Ati 9600
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?13.07.2004. u 06:26 - pre 241 meseci
Evo moram da ozivim ovu temu....
Naime, upgrade kompa ostaje za neke bolje dane, a sada moram samo da menjam graficku koja je na izdisaju...
Ali!!!!!!!!!!!!!!!!! Tu je i problem. Evo sta pise u uputstvu koje dolazi uz maticnu plocu:
Citat:
This motherboard has an Accelerated Graphics Port (AGP) slot that supports any AGP 4X / 2X cards.

Da li to znaci da ako budem hteo da kupim neku noviju graficku da cu morati da menjam plocu (ASUS P4S533-E)?
Ako je vec tako dajte neki predlog za novu plocu... i recite koja je graficka karta gornja granica kvaliteta koja moze da mu udje, s oprostenjem u taj slot????
Mislim, sta je u danasnjoj ponudi najbolje sto moze da se stavi na ovu plocu kada govorimo o grafickim karticama???

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?13.07.2004. u 07:59 - pre 241 meseci
Slobodno kupi FX5200 ili Ati R9200 ili jacu.Radice sigurno,samo u AGP 4x modu,a
to je po nekim testovima samo malo sporije od AGP 8x.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?13.07.2004. u 08:13 - pre 241 meseci
Citat:
sasa022: Slobodno kupi FX5200 ili Ati R9200....

Ati R9200 ??? Je li to isto sto i 9200 ili ima neke razlike? Proivodjac?
I koliko ce mi pomenute kartice biti dobre za nove igre poput recimo Far Cry?
Ili barem Need for speed UNDERGROUND?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?13.07.2004. u 21:15 - pre 241 meseci
Far Cry na 9200->na to i nemoj da pomisljas kao i na nvida graf do fx5600
sto se tice need for speed underground meni odlicno radi i na ati 7000.
Ako budes kupovao ati graficke gledaj da to bude bba a ne sba
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?14.07.2004. u 01:48 - pre 241 meseci
Citat:
Ati R9200 ??? Je li to isto sto i 9200


Jeste.Mrzi me da stalno pisem ATI Radeon,pa stavim samo R9xxx
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?14.07.2004. u 16:19 - pre 241 meseci
Citat:
rajco: gledaj da to bude bba a ne sba


Ovo ne znam sta znaci. Mozda bi mi neko kazao???
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?17.09.2004. u 23:59 - pre 239 meseci
Evo i dan danas mi niko nije rekao sta to znači....
No, da se pozabavimo malo temom.
Da se podsetimo, tema je upgrade kompa, kao što i naslov kaže....
Grafička je zamenjena, sada je vreme nekih drugih odluka.
Naime! Treba se odlučiti izmedju SS2 kartice i pomenutog upgrade-a kompa.
I kupovina SS2 kartice je neka vrsta upgrade-a ali da li da kupujem Sky Star 2 karticu (pogotovo je to pitanje kada još ni tanjir nemam) ili da dam 100 evrica, ploču i procesor za Bartona i ploču, (verovatno Epox8rda3+ jer novija rda6+ jos nije stigla kod nas).
Vaši saveti???????
Zaista ne znam da li da krenem u kupovinu tanjira, SS2 kartice i ostalog ili jednostavno upgrade.....

Hvala unapred.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?18.09.2004. u 00:08 - pre 239 meseci
Pozdrav,
ako upgrade-ujes racunar videces sve sto si i ranije video samo malko brze (taj deo sa brzinom i neces bas uvek videti) a ako uzmes SS2 onda ces bukvalno "progledati". Bolje od ove kartice je jedino receiver sa istom namenom ali to je neka druga prica o komforu.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?18.09.2004. u 00:26 - pre 239 meseci
Citat:
lancia88 Bolje od ove kartice je jedino receiver sa istom namenom


Drugim recima, SS2.....
Ali kakav je sad taj risiver????? Zaista bih zamolio za pojašnjenje. Hvala.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?18.09.2004. u 05:12 - pre 239 meseci
Au bre. Pa za svaki tanjir (satelitsku antenu) mora da postoji prijemnik ili ti receiver da bi gledao satelitski TV ili skidao sadrzaj sa neta. I SS2 je receiver ali koji je u obliku PCI kartice, a koliko sam cuo postoji i USB eksterna verzija.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?18.09.2004. u 22:47 - pre 239 meseci
U redu risiver za sat TV ali nisam mislio da on moze da posluzi za skidanje fajlova sa satelita....
Nego, ocekivao sam da bukne flame: sa jedne strane oni koji su za to da je bolje uraditi upgrade (ako se tako moze nazvati) i s druge oni koji su za SS2.
No, bolje ovako.
Hajmo videti sta bi mi valjalo uzeti od opreme, da pocnem da pravim spisak....
Dakle da bih iskoristio tu SS2 karticu trebace mi i tanjir velicine od barem...???Koliko?
Kablovi. Koja vrsta, koja oznaka...ima li razlike u kvalitetu izmedju raznih vrsta i proizvodjaca?
Sta jos?
Krenuo sam u skidanje top tema sa foruma, ali dok ja to nadjem, mogao bi neko i da da neki konstruktivan odgovor.
Moze li??? Moze? Super, hvala unapred.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?18.09.2004. u 23:35 - pre 239 meseci
Ok, SS2 - konkretan spisak gvožđurije :)

- SS2 v2.6c (vrlo je bitno da verzija bude ova, veruj mi),
- od 1 do "puno" metara kabla, koaksijalni 75oma (preporuka Strong),
- Tanjir 120cm i naravno neka toljaga na kojoj će da stoji,
- Par F-konektora
- Komplet za tanjirče (ima tri varijante, razlikuju se po ceni i udobnosti):
1) Samo jedna digitalna glava (opet preporučujem strong)
2) Dve digitalne glave + DiseqC 1.2 (što se može zameniti i jednom Twin glavom)
3) Jedna glava + DiseqC 2.0, koji struju uzima od DVB kartice (SS2) i sam se usmerava prema željenom satelitu,

- Puno živaca dok sve proradi i dok naučiš kako funkcioniše.
- Jedan poznavalac satelitske opreme koji će smanjiti uticaj faktora iz prethodne stavke.

To je najkraće moguće objašljenje. Sve gore nabrojano je relativno, jer se koristi identična oprema koja se montira za klasičnu digitalnu satelitsku, osim što se klasičan risiver zamenjuje sa SS2. Ja na svojoj kartici držim tanjir 120cm, kabl 75 oma i dve digitalne glave sa DiseqC-om 1.2, koje su pozicionirane na Astru i Hotbird. Daleko najbolje rešenje je korišćenje DiseqC 2.0, jer ne moraš da se glupiraš sa pozicionerom svaki put kada ti zatreba download, a napolju je -15. Na primer.

Znam da sam ovo zbudžio, ali šta mogu - pitaj dalje.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?19.09.2004. u 00:23 - pre 239 meseci
Pozdrav,
moja greska, mislio sam iskljucivo na gledanje TV programa iako postoje receiveri sa harddiskom u sebi koji mogu i da grebuju program. Tvoje pitanje pokazuje da Te zanima i download preko interneta, to je nesto za sta je SS2 u sustini i predodredjena, kasnije su se pojavili programi za dekodiranje slicno kao SS1. Uz sve sto sto su Binary i Storm naveli, samo da pojasnim da je pracenje satelitske preko receivera komfornije radi ugodnosti koje pruza daljinac sa brzim skokom po kanalima kao i razne druge pogodnosti koje nemas kada to radis preko PC-ja koji pritom bruji i mahom gledas preko monitora (SS2 nema TV out). Sa druge strane, imas prednost snimanja na kompjuter a i satelitski download ako Ti se isplati. Opremu koju je naveo Storm, tasko ces montirati sam pa je uglavnom jalov posao trazenje cena, one ce zavisiti od montera koji ce Ti na kraju to ipak isporuciti i montirati. Zivce ces tako zaista sacuvati za pokusaj da nateras sve to da proradi jer ce Ti tada trebati.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?19.09.2004. u 00:37 - pre 239 meseci
Citat:
StORM48
Znam da sam ovo zbudžio, ali šta mogu - pitaj dalje.


Kakvi zbudžio, to se zove odgovor. Bice i pitanja, o da...
Hvala i tebi i lancii na odgovorima, vi ste se bas potrudili da mi resite dilemu.
Stizu pitanja, samo da pogledam po čaršiji za ove komponente koliko šta stoji, i šta je šta pošto sam video par pojmova, meni nepoznatih....
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?19.09.2004. u 01:05 - pre 239 meseci
Pitao si na PP za pozicioniranje na Astri i Hotbirdu, kao i za DiseqC 1.2 i 2.0...

Kod mene stoje dve glave (LNB, stručnije) koje su TRENUTNO na astri i hotbirdu, jer jedino to pratim. Drugi sateliti me, iskreno rečeno, ne zanimaju nešto posebno. Od ostalih satelita, češće koristim još jedino EutelSat, zbog interneta.

DiseqC 1.2 omogućava upravo ono što ja imam. Znači, ja imam DiseqC sa dve glave, koje istovremeno prate Astru i Hotbird. Uz to, ručnim pozicionerom mogu da pomerim tanjir na neki drugi satelit, ali onda samo jedna glava funkcioniše, jer tehnički je neizvodljivo da se neki satelit nađe na istom odstojanju i polarizaciji kao što je odnos između Astre i Hotbirda. Što će reći, u jednoj (osnovnoj) poziciji rade obe glave, a u svim ostalim, samo jedna. Sve ovo govori da je DiseqC 1.2 pasivni uređaj - nešto kao razvodnik za dve glave, koji se kači na risiver.

Za razliku od njega DiseqC 2.0 je potpuno druga priča. To je aktivni uređaj, sa motorom, koji zahteva posedovanje samo jedne LNB (glave), koju pomera po unapred definisanim pozicijama za svaki satelit. Ovo je ubedljivo najbolje rešenje. Međutim, svakako ne bez mana. DiseqC 1.2 košta oko 10 evra i dve glave još po 10, plus manuelni pozicioner. A DiseqC 2.0 košta oko 60-70 evra, s tim što ti za njega ne treba pozicioner, pošto je on u ulozi pozicionera i potrebna je samo jedna glava. Znači, otprilike 70-80 evra. Ako možeš da nađeš/priuštiš, DiseqC 2.0 je prava stvar.

I poslušaj ovo što ti je Lancia rekao - najbolje je da se i za cene i za montažu dogovoriš sa nekim iskusnijim monterom. Najbolje je da sva oprema bude od njega, jer za razliku od kompjuterskih komponenti, gde bar mi znamo šta i kako (a i ti), sa satelitskom opremom je sve nekako zamršenije. Recimo, video sam dva slučaja da SS2 neće da radi sa (gotovo) identičnim DiseqC-om 1.2, ili radi, ali samo jedna glava.

Spasi se i zovi profesionace.

Uh!
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Upgrade kompa-vasi saveti?19.09.2004. u 09:49 - pre 239 meseci
Onda mi samo preostaje da se oglasim i da trazim nekog u Kraljevu ko se bavi time...
Halooooo ima li koga????????????????????????????
Nadam se da ce se neko javiti.
Salu na stranu, hvala svima na odgovorima mada, ako neko zeli jos nesto da doda, samo napred, nemojte se stideti, a meni nece smetati da saznam jos nesto novo.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Upgrade kompa-vasi saveti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7961 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.