Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

[es] :: Advocacy :: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 18531 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 17:31 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata: Kad bolje razmislim, uloga Linuxa je u stvari čisto edukativna: kako ne treba pisati operativne sisteme. Na tom polju je neprevaziđen: čak ima i dostupan kod.

Doduše, ima i druge uloge: spaljivanje CD drajvova, sprečavanje putnika u avionu da gledaju reklame i loše filmove, oduzimanje vremena dokonim omladincima koji bi u suprotnom mogli da se odaju porocima, itd, itd...

Na kraju krajeva, kad se sve sabere, baš je koristan ovaj Linux.


Haha, mislim da microsoft sasvim lepo demonstrira kako ne treba pisati operativne sisteme. Neprevazidjeni su na tom polju...:)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 17:38 - pre 241 meseci
Citat:
impaque:
...koji, naizgled slucajno, ulece u neki normalan CD-ROM drajv i ulepšava dan. ;)


hehe zbog linuxa smo počeli CDROM drajvove da delimo na normalne i nenormalne :))

Citat:
axez:
Hehe, pa ne znam...obicno se svi slazu da je Linux mnogo stabilniiji...


Svi osim, eto, Kena Tompsona, ali "koji je on moj".. :(

Pa slažu se svi.. svi Linuxovci, to si hteo da kažeš?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 17:52 - pre 241 meseci
Citat:
axez:
ti si nesto pogresno razumeo, ajde back to school.


Tata, nemoj samo u zadnju klupu sa onim Kenom..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7181 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 17:59 - pre 241 meseci


Nego - vidite kako sam se ugojio... MS nas je hranio samo tako - drzali nas ko kap vode na dlanu ;-)

Ima sve ko sta trazi... cice, hrana, pice, kes, kolica, avioni kamioni, zezanje, ludilo :) Sta moze RMS da vam ponudi? Casove bugarskog plesa? Sviranje frule... kratak kurs Kapitala od Marksa? :)

IBM ce vam ponuditi kancerogene mase iz svoje fabrike kao nagradu za doprinos OSS zajednici :)

Stoga - potpisite Ugovor :) xexexexe


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 24.07.2004. u 20:12 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 18:06 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Svi osim, eto, Kena Tompsona, ali "koji je on moj".. :(

Pa slažu se svi.. svi Linuxovci, to si hteo da kažeš?



Pa slazu se i svi windowsovci osim par "zealota" kojih ima tu i tamo po netu...:)

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 18:12 - pre 241 meseci
Citat:
Ivan Dimković
Sta moze RMS da vam ponudi? Casove bugarskog plesa? Sviranje frule...




http://www.linux-france.org/indexart/
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 18:38 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: hehe zbog linuxa smo počeli CDROM drajvove da delimo na normalne i nenormalne :))


Igrom slučaja — jesmo. Svaki hardverski uređaj koji nepopravljivo može da se pokvari kodom (softverom) koji na svim drugim hardverskim uređajima iz iste klase normalno radi je po mojoj definiciji "nenormalan" CDROM drajv. E to je "Perin hardver" po meni.

Citat:
degojs: Svi osim, eto, Kena Tompsona, ali "koji je on moj".. :(

Pa slažu se svi.. svi Linuxovci, to si hteo da kažeš?


Upravo tako: koji je on moj? Uhvatio si se za njega k'o pijan plota. Nađi mi na netu neki intervju sa njim gde tačno kaže šta mu smeta i sl. pa da pričamo o tome. Ovo je puko ponavljanje: Ken pa Ken...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 18:48 - pre 241 meseci
Pa šta nam ostaje?

Smešno je kako ćete vi za jednog Kena da kažete "koji je on moj" čim vam ne paše izjava... Pa čija ima veću težinu - VRiderova, axezova i tvoja ili njegova? Ko je stručniji da ocenjuje stabilnost operativnih sistema? Vi ili on i njegovi prijatelji?

U stručnost smo se već uverili više puta - npr. VRidera koji objašnjava Tati kako je trebao da otvori sors kod baze podataka i očas posla ispravi bag? Ni manje ni više..

Vama ništa ne odgovara: statistike su nameštene, istraživanja takođe, ljudi poput Tompsona - ko ih jebe šta kažu. To je argument? :)

Mislim.. :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 19:28 - pre 241 meseci
Opet blatantno preskačeš neke argumente i "kačiš" se za kontekst koji ti odgovara, pritom mašeći poentu u potpunosti.

Okej, zakačio si se za Kena Thompsona koji je to izjavio pre 5 (pet) godina. ESR mu je napisao mail tražeći objašnjenje za tu izjavu i nudio mu je mašinu sa "svežijom" Linux distribucijom (ekvivalenti u MS svetu su "svežiji drajveri" ili "noviji service pack", "update ovog ili onog programa"). Šta misliš šta je Ken rekao? Nije mu dao nijedan konkretan argument. Mmmm, ne, šta će mu nova mašina, novi kernel i ostalo. Ken je "bacio pogled" na kernel (Boga pitaj koju verziju, pritom) i zaključio da je "Linux gori"? Hah. Prvo, nemoguće je na osnovu toga proceniti (na osnovu bacanja pogleda), pa čak, po rečima DT-a et al, uopšte bilo šta zaključiti i detaljnim pregledom source koda. Drugo, u Linux (UNIX) softveru postoje propusti kao i u svakom softveru i kad se na to doda nekompetentni admin kome je neko ulio u glavu da jednom "sipa i ne misli"; da kad podesi javno dostupan Linux server, on će on večno raditi, besprekorno. Mislim hej, ipak su taj softver pisali ljudi i uvek se može računati na greške, samo je pitanje koliko po otkrivanju propusta izlazi zakrpa. U tome je Open Source i Linux dev komuna dobra, da ne kažem bolja. Treće, što nije uporedio izvorni kod Linuxa sa izvornim kodom Windowsa? Svi znamo zašto i zašto onda samim tim Kenov argument nema težinu. Kad upoređuješ dve stvari, moraš da ih uporediš po istom kriterijumu, pa makar se zvao Ken Thompson. Da je rekao "kod Linuxa ovo i ovo je loše zbog ovoga i ovoga", okej. Konkretno i konstruktivno. Ken je samo izblebetao površno neke stvari, skoro poredio babe i žabe. Pogledaj samo ovo:
Citat:
In a non-PC environment, it just won't hold up. If you're using it on a single box, that's one thing. But if you want to use Linux in firewalls, gateways, embedded systems, and so on, it has a long way to go.

Non-PC environment? Šta, neće da radi na nekoj veš mašini iz 70-ih? Linux firewalls? Gateways? Ma daaa, tu je Win bolji, a? ;))) Ma smeh. Da se kunem u Kena - ne kunem se, a ova njegova priča iz intervjua prosto ne drži vodu i nije nimalo kompetentnija, po količini iznetih argumenata, od recimo tvoje. "Meni i nekim mojim ortacima to ne radi" je argument koji je, bez dodatnih argumenata, smešan do zla Boga. Reci lepo, najnoviji Linux kernel puca tu i tu pod tim i tim okolnostima i verovaću ti. Reci lepo, OpenOffice neće lepo da uradi ovo i ovo i složićemo se da OO nije baš za sve dobar. Onda ćemo se osvrnuti na propuste u MS Officeu i složiti se da i taj Office paket nije baš za sve dobar. Ali ovako... Heh. Vrtiš uveliko izlizanu ploču, Deki.

Hajde se sad lepo zakači za onaj kod što sam poslao kao odgovor Dimkoviću na njegovih "desetak redova", zakači se za Linuxov grsec i ostala security poboljšanja koja je DT otpisao sa rečima da ih nema u vanila kernelu (po toj logici Windows nema firewall i antivirus, jer nisu u prvobitnoj "distribuciji"), zakači se za statistiku zabadanja Windows mašina koju je izrekao vaš Guru himself, Gates, zakači se za statistiku koliko virusa ima na vašem Windowsu, zakači se za pojam "heroin ekonomije" kao razlog i objašnjenje zašto se MS softver prodaje kao alva, zakači se za ove sličice BSODova umesto da traćiš vreme tražeći slike RMSa na Gnuu, kozi, konju ili u kočiji koja hita iz zagušljivog grada u planine uz obavezni citat iz nekog legendarnog filma domaće produkcije...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 19:42 - pre 241 meseci
impaque, izgleda da ti tumacis sve kako tebi odgovara i pricas tako kao da je covek rekao nesto sto nije. Npr.

Citat:
Ken je samo izblebetao površno neke stvari, skoro poredio babe i žabe. Pogledaj samo ovo:
Citat:
In a non-PC environment, it just won't hold up. If you're using it on a single box, that's one thing. But if you want to use Linux in firewalls, gateways, embedded systems, and so on, it has a long way to go.


Non-PC environment? Šta, neće da radi na nekoj veš mašini iz 70-ih? Linux firewalls? Gateways? Ma daaa, tu je Win bolji, a? ;))) Ma smeh.

A sada se lepo vrati na Kenov mail i pogledaj gde je rekao da je u Non-PC okruzenju windows bolji. Nije nigde to rekao. Ali je rekao da i linux uglavnom ne moze lepo da se nosi sa embedded sistemima, ruterima itd.... Mislis da cisco u svojim najboljim ruterima koristi linux? HAHA!!!

Ili pogledaj ovo, mozes da stavis linux na ipod:
http://ipodlinux.sourceforge.net/

Ali pogodi sta? Ne moze ni mp3 lepo da pusta u realtime kada stavis llinux. Eto to je poenta Kena. A i Ken je sistemski programer pa sigurno ima vise iskustva od tebe i v ridera o tome koliko je stabilan linux.

U vezi sa linuxom na ipodu:
Citat:
Is there a MP3 player
The MAD player runs, however it is not quite real-time.

Is there a OGG player?
The Tremor player is running at about 80% real-time.

HAHA, vazno je da imas linux na ipodu a to sto ne mozes da slusas muziku nema veze. Jeste da so ga za to kupio ali linux je zabavniji. Mozda mozes da napravis klaster ipod-ova pod llinuxom :)
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net



+7 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 19:55 - pre 241 meseci
neka kaze ko sta hoce.. ali ja ne moram da restartujem PC svaki put kad instaliram nesto, sto se na windowsu ne moze izbeci (jer je tako zamisljen i tako funkcionise)
takodje mogu da radim update sistema i softverskih paketa dok radim nesto drugo... bez opasnosti po ono sto radim....
pa na kraju... mogu preko svega toga da kompajliram novi kernel (tj. da prilagodjavam postojeci) opet bez straha da ce mi sistem puci....

ako to nisu argumenti... OK

ovo ipak jesu moja iskustva sa linux-om...

e da... nisam nikakav strucnjak za isti... i poceo sam da ga koristim iz radoznalosti... ali mic po mic... svakim danom ga sve vise koristim.... jeste da jos uvek koristim i windows... stvar dosadanje navike.. ali kako stvari idu... navika koriscenja linuxa ce da postane jaca ;-)

sve u svemu... i windows i linux su alati... koji ce ili da mi omoguce da uradim nesto ili nece... na kojima ce nesto biti lakse/brze ili teze/sporije...

a stabilnost.... DEFINITIVNO je na strani linux-a
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 20:08 - pre 241 meseci
impaque, nije tu u pitanju Ken jedino:

Ljudi koji koriste i Linux i Windows profesionalno (Marko, srki, Ivan..) - ko ih jebe šta pričaju.. fanatici.. Dobro, ne verujete im i znači moramo da vam damo linkove na neke jače likove, ali kad se to desi, avaj, imamo sledeću stvar:

- svako istraživanje (npr. Port80) - ko ih jebe.. namešteno
- svaka statistika (npr. Zone-H, Google) - ko je jebe.. nameštena
- Red Hat: "ostanite uz Windows na desktopu" - ko ih jebe.. (axez: "korporacijske njuške")
- Ken Thompson - "koji je on moj?"
..
Ko je bre ovde fanatik? Mi ili vi?

Pogledajte svoje poruke, hoćemo li konačno da vidimo linkove na neka istraživanja, statistike? Ima li toga uopšte u vašim porukama? Ili se sve svodi na to da axez kaže "Windows špijunira" i "Windows je s***** od OS" ? Tražiš pojašnjenje od Kena Tompsona, ali axez je OK :)) Pa da..

Zar ti ozbiljno misliš da je meni Microsoft prirastao uz srce, pa više volim da platim Windows nego da koristim besplatan OS, pa još i bolji? Daj.. ako ćemo ozbiljno da pričamo..

Već sam pitao pre, da je Windows besplatan, pa da se Lin i Win nadmeću samo kvalitetom, da li bi tu uopšte bilo konkurencije? Nisam nešto čuo odgovor. :)

P.S.
Od svih vaših argumenata meni je jedini izuzetan onaj od tdjokica: Linux je njemu besplatan, neće da misli o legalizaciji i radi sve što njemu treba. E za to čoveku skidam kapu. A vi ostali..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 20:18 - pre 241 meseci
srki:
Citat:
A sada se lepo vrati na Kenov mail i pogledaj gde je rekao da je u Non-PC okruzenju windows bolji. Nije nigde to rekao. Ali je rekao da i linux uglavnom ne moze lepo da se nosi sa embedded sistemima, ruterima itd.... Mislis da cisco u svojim najboljim ruterima koristi linux? HAHA!!!


Evo ti ceo pasus:
Citat:
My experience and some of my friends' experience is that Linux is quite unreliable. Microsoft is really unreliable but Linux is worse. In a non-PC environment, it just won't hold up. If you're using it on a single box, that's one thing. But if you want to use Linux in firewalls, gateways, embedded systems, and so on, it has a long way to go.


O čemu pričamo mi ovde? Na čemu Ken bazira svoje "tvdnje"? Preskačeš rečenice u mojim postovima koje ti se ne dopadaju? Doduše, Ken je u pravu kad kaže da Linux ima "a long way to go"...

Niko ni ne kaže da Cisco koristi Linux, ustvari sad pošto su kupili Linksys moglo bi se reći i da koriste, što je dokaz da... A Linux i rutiranje? Hmm... Daj mi cifre i to za 2.6.x granu kernela. Daj mi cifre i za sve BSD-eve. Daj mi konkretne podatke kakvu to "magiju" Cisco radi što gorenavedeni ne mogu i pritom mi reci kom procentu ljudi to treba, po toj ceni pogotovo. Ne kažem, Cisco je sigurno bolji za neke namene... Do tad... Što se Cisca tiče, pre bi bilo da oni u svoje rutere stavljaju i nešto što ni ti, ni ja, ni bilo ko drugi normalan ne bi voleo da ima u svom ruteru.

PS: hvala ti za iPod savet — sad neću da stavljam Linux na njega! Baš i nije nešto velika stvar što Linux ne može da se "ugura" u svaki mogući gadget na planeti koji prvobitno nije pravljen za njega... Smešan argument, srki. HAHA.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 20:42 - pre 241 meseci
Jeste glasni, svaka vam čast, ali činjenice govore glasnije: Linux je nestabilan, nesiguran, nestandardizovan, loše dokumentovan i zato 95% desktop populacije koristi Windows, a ono resto uglavnom Mac. Na serverima Linuxa ima ponegde, ali slabo u poslovnom svetu, gde je downtime skup.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 20:42 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:

Smešno je kako ćete vi za jednog Kena da kažete "koji je on moj" čim vam ne paše izjava... Pa čija ima veću težinu - VRiderova, axezova i tvoja ili njegova? Ko je stručniji da ocenjuje stabilnost operativnih sistema? Vi ili on i njegovi prijatelji?

Izjavi tezinu ne daje samo ime, vec i argumenti. On je rekao eksplicitno da on i pojedini prijatelji imaju takvo misljenje. Nista vise. A na kraju krajeva, ja se nikome na klanjam, pa necu ni njemu.

Citat:

U stručnost smo se već uverili više puta - npr. VRidera koji objašnjava Tati kako je trebao da otvori sors kod baze podataka i očas posla ispravi bag? Ni manje ni više..

Ja sam ga razumeo (kada sad pogledam tu poruku, vidim pogresno) da je on bio u stanju to da popravi, ali da mu sefovi nisu dali. I zasto to govori bilo sta o mojoj strucnosti? To govori o njegovoj, jer on je taj koji nije to mogao da popravi (ne, ne kazem da bih ja mozda mogao).

Citat:

Vama ništa ne odgovara: statistike su nameštene, istraživanja takođe, ljudi poput Tompsona - ko ih jebe šta kažu. To je argument?

Imas li neki kontra argument?

Citat:

Mislim..

E, sada jos i lazes!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 20:49 - pre 241 meseci
E, da. Što se tiče zealotizma. Ja da sam zealot, koristio bih i dan danas Spekija. Međutim nisam i koristim ono što je trenutno najbolje. Windows XP. Linux sam kupio, instalirao, probao, deinstalirao i bacio u đubre gde mu je i mesto. Vidimo se za neznamkolikobeše godina kad bar 25% ljudi krene da ga koristi.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 20:53 - pre 241 meseci
Kapa dole Cale.
Samo da znas: Prodao si se za male pare.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 20:57 - pre 241 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nego - vidite kako sam se ugojio... MS nas je hranio samo tako - drzali nas ko kap vode na dlanu ;-)


Ako je to najmerodavniji odnos onda pogledaj koliki su panzer i chupko primera radi, mada i ja spadam u vecu kategoriju od tebe :)(iako se trudim da skinem visak)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 21:00 - pre 241 meseci
Mogli su, doduse, i frizera da mu plate.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 21:08 - pre 241 meseci
Citat:
VRider: Samo da znas: Prodao si se za male pare. :)


Jesam li? Jebiga, ne možemo svi da budemo sveci. Mora da se nađe i neki grešnik koji voli male pare.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 18531 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.