Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20597 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks08.11.2004. u 17:02 - pre 237 meseci
Izvinjavam se nije bas tema foruma....
Ne znas dok ne probas....shalu na stranu, zamisli kako bi bilo da mi dodju
ljudi kojima treba nesto da odradim, a ja kazem : samo sekund da sprzzim
buksnu, i onda krenem da blejim....prija kad se sve odradi pa onda chekiranje
novog softvera ili neko suludo sekvenciranje...(Ili se pravim pametan na forumima) .ili nedaj boze na posao da odem
takav...u svakom slucaju manje stetno nego alkohol, naravno ne preterivati...
Mislim, ako i pasulj jedes svaki dan ima uskoro da umres ;)
a i nije tema foruma.....Kad postanes dovoljno odgovoran da pazis na sebe
i korektno radis svoj posao, zivis od njega i hranis i druge, imas potpuno pravo
na kraju dana da sprzzis jednu buksnu, da moze da se spava i sanja neki
Avalon ili SSL , novi Neumann i prelepa crnkinja koja ga priblizzava ustima
(mikrofon) i nezzno mu ga peva ;) .... Fa Fa La Si Mi Ti Fa La Ti ili neke
slicne note :)

Studio A
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks08.11.2004. u 17:20 - pre 237 meseci
Ma ja kazem, HEDONIZAM.... svi cemo Gospodu kad-tad na Istinu...
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks09.11.2004. u 23:30 - pre 237 meseci
Ja bih ovde dodao neke kljucne stvari; i sa nadom ocekivao da se pored puno praznih prica,
ovde nadju ljudi, par ili vise,koji ce nepraviti pomak u nekom smislu, u svetu muzike.
Tesko mi je da slusam kako se neki trude da na zvuk pokusavaju da tovare zvuk u
nedogled, samo da bi napravili “nesto”. Dok se zvukovi steluju po jacini basa i frekvencije,
treba se najpre znati, da se zvukovi opazaju u prostoru; sta me briga ako se dva basa ne
podnose zajedno u dobijanju iz zvucnika, a mnogo dobro zvuce kada su zajedno u slusnom
prostoru; jedan cu da stavim na levi zvucnik, drugi na desni.
Pre neki dan sam radi moga sina (2g), zapisao ovu misao koju cu vam sada prekucati.

“Naj lakse shvatiti mogucnosti muzickog studija, je sagledati samog sebe u prostoru.
Stereo muzika su zapravo covekove usi; ono sto covek moze da cuje, tako isto moze da se sacuva
na audio snimku, uz pomoc trodimenzionalnog stereo efekta; tacnije, levi i desni zvucnik.
Ako smo u prirodi, i pticica sa desne strane na drvetu cvrkuce, mi to opazamo jer nam veci deo
zvuka ulazi na desno uho. Kad bi pticica poletela i nastavila sa cvrkutom ispred nas, postepeno
bi se zvuk kolicinski izjednacio i u levom uhu. Ako bi nastavila da leti ka levoj strani, zvuk do desnog
uveta bi opadao. Ta pticica je bila jedan zvuk, i za nju bi koristili jedan kanal na mikseti, gde bi
postavljali njen zvuk na nekom polozaju od leve do desne strane. Kad bi na primer ta pticica uletela
izmedju zgrada koje odbijaju zvuk, njen cvrkut bi se cuo i od tih zidova kao eho. Ako su zidovi
na primer sa nase leve i desne strane, zvuk bi sa primetnim malim zakasnjenjem dosao do
naseg sluha, ali u pravcu tih zidova; od jednog na levi sluh, i od drugog na desni sluh. Za takav
ambijent je potrebno tri kanala, prvi za pticicu ispred nas, i dva za odjeke da se postave na razlicite
strane. Kad bi pticica slucajno uletela u bure, a vi slucajno sedeli u njemu i ona vam sleti na
glavu, njen zvuk biste culi od nje, ali u isto vreme i od svuda oko vas jer bi se zvuk odbijao; a
cinjenica da se to moze studijski izvesti je da zvuk odbijanja nije stigao do vaseg sluha bas u
isto vreme, vec sa zakasnjenjima manja od milisekunde; a to se sve moze postici inzenjerskom
postavom, pa makar trebalo sto kanala u mikseru da se obuhvati celo bure iznutra.
Ovakvi zahvati zahtevaju jake programe, kao sto je na primer Reason.
Postoji nepregledan prostor za iskoriscavanje mogucnosti trodimenzionalnog stereo zvuka.
Pesma moze imati zvukove iz bilo kog pravca, i odbijanje zvukova iz bilo kog pravca, i to je
jedna od cari savremene muzike.
Ovo se treba shvatiti ozbiljno; jer su se i u zacecu muzike kod ljudi, sviraci postavljali medjusobno;
pa do ozbiljne muzike u halama sa dirigentom u sredini. Zamislite koliko uziva dirigent kad
naj jasnije cuje svoju harmoniju, rasprostrtu pred sobom; a danas mi imamo njegov osecaj
sedeci izmedju stereo zvucnika.”

Ja licno pravim Techno-Break-Trance, pa ako neko zeli razmeniti misljenja o usavrsavanju, ja cekam.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 11:16 - pre 237 meseci
A da sleseci put na 'trista trojku' metneš neki inpulsni reverb, izasli ljudi na
teren pa izmerili kako se to zvuk odbija u raznim prostorima, raznim crkvama
i koncertnim halama i napravise efekat (waves IR).
A za Reason si u pravu da je najbolji za odjek u
tehno muzici, eto novi album Prodigy'ja je pravljen u njemu i tu se bas lepo
cuje kako ptičica leti izmedju dva zida (malo levo malo desno).

( mislim koristio čovek Reason, a onda sve provukao kroz 1000 efekata
koji stoje u reku pored kompjutera)

Kada se meni rodio prvi sin, napio sam se i ovako napisao :
Muyika je fhruiow hfuovrnqwe uvhqeiruvh vuqvi....
i onda sam pao u nesves....

Brajan Ino je experimentisao sa trećim zvučnikom, još davno
pa sam kad sam čitao njegovu knjigu morao sam da probam....
Vežeš 3. zvučnik tako da svira razliku faza levog i desnog
i gle čuda.... na njemu se čuju samo neke gluposti, ali
ptičica ipak leti sa desne strane, pa na srednji pa na levo, a pod odredjenim
atmosverskim uslovima to se može i videti sa naočarima koje
imaju jedno plavo, a jedno crveno sočivo....posebno ako si 'hemiski'
spreman za slušanje Techno-Break-Trance muzike.

Il da kupiš neki 5.1 pa da slušaš dvda ili sacd diskove....ili koncerte na dvd-u...
Studio A
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 15:44 - pre 237 meseci
Meni ne treba treci zvucnik zato sto trodimenzija je postignuta sa dva.
Meni je neprirodno da se muzika pravi na cetiri zvucnika, jer mi nemamo cetiri uveta.
Ako se neki pravdaju da je to osecaj kao da ti se omogucava okretanje glave a da ti
stojis mirno; to je kao kad bi orkestar oko dirigenta bio postavljen na kolica pa se
okretao oko njega; zar nije dovoljno da on sam usmeri svoju glavu ka zeljenom pravcu;
a harmonija prebecivanja zvuka u bilo kom pravcu je vec omogucena pazljivom inzenjerskom
taktikom, i ne treba treci zvucnik za centar jer je centar kad je zvuk u sredini; jednostavna
trodimenzionalna dobijanja kao sto svi cujemo u zivotu.
Razumem te da su dobri neki efekti odbijanja; ali stvar je sto inzenjerski neznas
koliko je rasprostrt, kolicinski i poziciono. Zato naglasavam potrebu da se ozbiljan muzicar
treba baviti programiranjem sopstvenih efekata, da bi za svaku boju imao jasna mesta
pozicije, i tako dobio onu savrsenu jasnocu harmonije u pesmi gde je naj veca guzva
i gde najlepse vozi.
Ja slabo stojim sa studijom i ozvucenjem; ali kada dodje prilika bice suo program.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 16:20 - pre 237 meseci
@ ant

AONNOG je radjen u svemu osim u reasonu ;) prodigy su inace poznati po strasti prema analognim masinama :) to sto pise na p'heads sajtu je propaganda za koju su solidno platili englezima :)
isto kao sto ces svasta da procitas o "m-powered artists" na www.m-audio.com sto je bullshit (iz prve ruke znam), jer sam se zamalo zaleteo da kupim UC-33e midi kontroler jer sam tamo procitao "Coldcut use UC-33e to control Ableton Live!" dok momci zapravo ne koriste ni jedno ni drugo :)

@ lanche


zvucnici ne predstavljaju tvoj slusni aparat pa da je suvisno sve preko 2 komada.
i u prirodi imas vise od 2 izvora zvuka, koji stize u tvoje 2 bubne opne, zar ne?
ne zaboravi da stereo panning i dinamika mogu samo toliko da ti daju 3d sliku (ili bolje reci skulpturu) zvuka, ako su zvucnici ispred tebe. znaci samo prostorni polozaj i udaljenost ispred tebe. 2 back zvucnika dodaju i kanale koji pustaju zvuk iza tebe. sto je mozda ipak smislenije u film/video i game industrijama, posto je muzika tradicionalno uvek dolazila "ispred". bez obzira da li je klasicni koncert, dj set, rnr cert, opera ili slusanje lp/cd.
dodavanje surround kanala u muzicki mix je cool experimentalna stvar, sa kojom imas mnogo vise slobode u mixu :)
mislim da bi ovo i tebi bilo interesantno, jer si techno-trance producer? bacis neke lude fx sounds+ vibrato sub na zadnje zvucnike?


 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 16:24 - pre 237 meseci
Pa ne verujem da su se svi veliki mozgovi za audio i akustiku skupili
i smislili 5.1 ili 7.1 tek tako.....kako da cujes sa dva zvucnika nesto sto je iza tebe, ili ispred tebe? Naravno da se nekim psihoakusticnim forama moze sa dva zvucnika
docarati neki 3d prostor, ali to se postize naizmenicnom promenom faza
l i r kanala, ili vec tako nekako....al to nije 3d, probaj da slusas takvu pesmu
na radiju ili tv-u, pa ces da cujes sta ce da se desi....kada se stereo sabere
u mono, a neki instrumenti su u kontra fazi, jednostavno se nece cuti na mono...sto je problem za brodkast.....
I Ino je treci zvucnik stavljao u sredinu, ali iza ledja, i nije losa fora, mada sve zavisi
od muzike koju slusas, negde se i ne provali....
Postoji procesi za shirenje baze stereo slike, kojima celu zvucnu sliku rasiris
ili otklonis problem (ako postoji ) sa fazama.....
Studio A
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 17:03 - pre 237 meseci
Vidim ja, ima ovde josh demistifikatora. Reason definitivno spada u onu kategoriju programa kao sto su Acid, Technomaker, itd. Znaci, instant rezultati. Izuzetna im je prednost sto se sve sto nude nalazi pred ocima, dok u stvarnom zivotu, potera za adekvatnim doboshem, na primer moze trajati danima (AKAI, GIG, WAV, MP3 x 100 diskova).
Za surround, sledece. Jos 1972 su "Pink Floyd" radili u kvadrofoniji, cak je postojao i poseban gramofon, koji je to trebao da reprodukuje, ali je i obican, mogao da procita, odvira svedenu informaciju na dva kanala. Toliko o kompatibilnosti. Nadalje, samo JAKI programi imaju module za 5.1 ili 7.1. Obicno se mix-a na TASCAM ili SONY 8-channel digitalne kasetice, pa salje dalje.....
Nije u redu da se iko, nijedan izvor, pogotovo obimno citira (copyright?), na ovom sajtu. Ako ko sta ima da kaze, kratko i jasno, jer niko ne zeli da cita nicije "kobasice" teksta, koje se daju naci po casopisima i nekim knjigama. Pogotovo ne treba citirati ljude ili firme oblepljene milionima ili marketingom... Ja trenutno na jednom USA-forumu samo "cutim i slusam" velike majstore zvuka i produkcije... Tako ce ostati duze vreme, jer nemam hrabrosti ni da ih pitam nesto, a kamoli predlozim. Ustvari "SONY Oxford" je savet, koji sam prihvatio jednog takvog dase, da necu nu da kazem ko je.... (dasa me ohrabio da to kupim, jer valja).
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 19:15 - pre 237 meseci
Ne znam sta je “demistifikator”; nema nigde.
Ako mene prozivas zbog citata ono je moja misao.
To za Pink Floyd znam; i kad slusas na stereu desava se da se melodija gitare polaku
gubi i nestaje, jer prelazi ka one treci-cetvrti zvucnike.

To je po meni sve OK, ali za filmove i igrice; priznajem da me to mnogo i privlaci;
ali muziku shvatam ozbiljno sa stereo sistemom jer imam dva uveta, i nebi voleo
da se na nekom koncertu okrenem gitaristi, da mu pokazem ledja i kao uzivam
u njegovoj svirci.

Vindic8or
U prirodi imas trista miliona izvora zvuka; ali cujes ih sa dva slusna aparata;
levim i desnim uvetom, ili levim i desnim zvucnikom.
Ja radim samo Techno-Break-Trens; to jednostavno volim.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 20:25 - pre 237 meseci
Citat:
U prirodi imas trista miliona izvora zvuka; ali cujes ih sa dva slusna aparata;



yeah, to je upravo ono sto sam ja napisao. takodje sam napisao i da zvucnici nisu tvoji slusni aparati, vec bubne opne. a zvucnici su spoljasnji izvor zvuka. bas kao i "cvrkut ptice".cudno da techno-trance producent toliko razmislja o gitarama, btw :) inace, to sto ti to ne mozes da zamislis, ne znaci da svi imaju ogranicenu mastu :) meni je to vrlo zanimljivo.

inace breakbeat i trance nikako ne idu zajedno.
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 21:07 - pre 237 meseci
Nemoj da se svadjamo; lepo sam ti objasnio.
Po tvojoj teoriji, da bi napravio ambijent da si medju hiljadu
pticica, trebalo bi postaviti za svaku pticicu zvucnik na mesto
gde bi ona stajala. Molim te shvati normalno.
Ja ti spominjem da radim Break-Dance, Techno, i Trance.
Jedna takva pesma koja ima to sve u sebi je Hard Times,
Westbam.
Nemoj vise da mi komentarises nista ako neshvatis ovo:
Kazes: “Takodje sam napisao i da zvucnici nisu tvoji slusni
aparati, vec bubne opne; a zvucnici su spoljasnji izvor zvuka,
bas kao i cvrkut ptice.”
A sta ako ti neko prekine oba uvete iz mozga, i spoji dva stereo
zvucnika? I sta su oni mali zvucnici za gluve sto ih nabiju u usi,
ako ne slusni aparati.
I nemoj da izmisljas vise.
Za gitaru pocuj mozga Loveparade-a, instituciju elektronske
muzike; Westaba, Troopa Of Tomorrow.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks10.11.2004. u 21:23 - pre 237 meseci
Ako ti jos nije jasno, polako prostupi objasnjenju;
mozda si bas neiskusan kao i ja.
Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 00:14 - pre 237 meseci
Milane Nikoliću, mnogo mi se dopada način na koji razmišljaš o stereo-zvučnicima-ušima.
FBzP
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 11:48 - pre 237 meseci
Ej, Bre, ne znam....te tvoje ptichice....
evo priznajem da nisam slusao Love Parade,
Ja vise volm one starije ever grin shlagere ;)
Pa kako u stereo mixu da namestis da je vrabac napred a slavuj nazad?
Kako to sa 2 zvucnika, ajd prosvetli me.....
Ajd kao nesto nakompresujesh vishe pa zvuci blize, nesto manje pa zvuci dalje, ali
ispred tebe blize i dalje, a ne iza...ili ti imas neki specijalni fazon za to?

Studio A
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 12:47 - pre 237 meseci
I mislim te tvoje price o stereu su deplasirane, M.O.N.O, je zakon.....
Zamlacujes se tim stvarima bez veze.....Kad nesto napravis mono
i na stereo ce da se cuje....
Studio A
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 14:48 - pre 237 meseci
AntOnOff
I ti kad cujes nesto u prirodi od nazad, necujes na uvetu sa potiljka, vec na isto
oba uveta; samo sto se zvuk promeni zbog usnih skoljki, jer vibracije dolaze od
nazad, a cisti zvuk manje ulazi u samu rupu uveta.
Malo pre sam bio u autobusu u guzvi; gomila skolaraca je iza mene pricalo;
sa leve strane su proletala vozila iz susednog smera; sa svih strana se cula
unutrasnjost busa; i sa desne strane je neka klinka dosadjivala nekom decku,
i sve se to jasno culo.
Da sam mogao tada snimiti realno slusanje u mojoj glavi; prethodno bi uradio sledece
samo za tebe: Poneo bi stereo snimac sa dva nezavisna mikrofona; i na glavu bi
stavio slusalice, ali umesto zvucnika na njima nabudzio bi dva vestacka uveta od
neke kozne gume, i u njihove rupe lepo postavio dva mikrofona.
Posle kada bi ti, stavio prave slusalice da cujes snimak, sve bi cuo kako sam ja cuo.

--
U vezi vise zvucnika od dva, danas sam imao prosvecenje od nekih ideja.
Ko zeli da pomogne i da zna, postavio sam temu: Trodimenzionalna
Produkcija : Reason, Cubase …

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 15:55 - pre 237 meseci
ALO, BRE! Mi cujemo po TRI (3) OSNOVA!
1. Direktan zvuk u bubne opne pa dalje u srednje uvo...
2. Otvorite usta pa kroz eustahijevu tubu, pa u srednje uvo (tuda idu infekcije)...
3. Kroz mastoidnu kost, pa u srednje uvo... (to je koshtana budza ispod ushne skoljke)....
I to je SVE! Ko hoce vise, mora da da izmisli novi ulaz u glavudzu za zvuk. Poshto je mozak CAR SVEMIRA (Gospodov sin), on ce svaku inforamciju da svali na svoje mesto... Dajte, smanjite dozivljaj oko te 3D percepcije... ima nas koji OPASNO CHUJEMO i ne damo se protivfazama i kvazi3D-opaskama...
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 16:45 - pre 237 meseci
Kad bi ti rekao kako mi cujemo zvuk ti bi preminuo.
Salim se, ne znam ni ja tacno; ali znam da je covek tajna;
i jedino ako nas je neko osmislio, zna. Ako verujes u to, nebi
trebao ni da se ljutis.
U vezi cula sluha, zapravo cula zvuka; definitivno znam sledece:
Zvuk se cuje do kostiju. Tihe zvukove i visoke zvukove cujemo iskljucivo usima,
a niske poput basa mozemo cuti i noznim palcem, da ne pricam o plucima, i mesom.

Ti pricas o nekim delovima slusnog sistema covekovih organa; ali ipak dve kopcice
zavrsavaju u centar mozga, za levu i desnu stranu.
U vezi usta, verovatno mislis na grlo i covecijev glas; ako ti je to poenta treceg sistema,
onda da nabudzimo zvucnik u grlo i pustimo snimak pevanja da bi culi zvuk odatle, a na
usi stavimo slusalice, i uzivamo u nasem ili necijem pevanju.

3D je mnogo komplikovanije nego sto i ja sada znam.
I zato mi je, znas i sam, velika znatizelja o tome.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 18:35 - pre 237 meseci
milanche, ti kao da ne mozes da shvatis da zvucna reprodukcija ne moze biti verna onome sto je zabelezeno. to je manje vise samo simulacija. naravno da ces u prirodi imati milion izvora zvuka koje ces snimiti na neki multritrack, mixovati i exportovati kao stereo signal. 2 zvucnika mogu da daju solidnu zvucnu sliku u prostoru, ali 4 komada to mogu jos bolje (naravno ako je mixovano i cuttovano za 4 kanala). i to je to.

ne znam sta vise pokusavas da nas ubedis, da je stereo realnija i vernija kopija od surrounda?

jednostavno nisi u pravu, get over it.
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks11.11.2004. u 19:26 - pre 237 meseci
Ja ovde zelim predociti da surround ne moze dati ispravnu stvarnost; ali ja znam kako
moze.
Verovatno postoje dva nacina za 3D slusanje o tome cu da nastavim;
a surround je nesto drugo, zato sto jos nije pronadjen nacin; bar ne znamo sta zna
cia.
O 3D slusanju van slusalica, i van sredine zvucnika u izolovanom prostoru, ne vidim da je moguce; surround je okruzenje, ali nema zvucnike gore i ispod; kako me on moze
ubediti da je grom puko odozgo?; to vec nije realno 3D, vec samo surround.
U stvarnosti kada cujes tisi grom iz daljine, cujes ga iz nekog pravca nevise; a kad
pukne jako cujes ga i odozgore, ali i od zemlje zbog odbijanja buke; za odjeke
od svih mogucih stvari i zgrada da ne pominjem, i ti to kapiras svojim usima na
prirodan nacin; to se moze postici jednostavnim stereom covece, ako uopste imas
volju za to; rekao sam ti da ne komentarises nesto drugo.
O 3D surround-u sta da kazem kada jos nije izmisljen.
Zato strpise, jednog dana ces cuti; zato sto se radi na tome.
OK ?

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase SX/SL Mastering And Mixing Tips 'n' Tricks

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20597 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.