Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obuzdavamo azdahu

[es] :: Advocacy :: Obuzdavamo azdahu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12150 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 12:15 - pre 239 meseci
Citat:

Sto se tice toga o cemu je Sicg poznata u OS svetu ne znam zasto bi to bilo toliko vazno.


Vazno je jer me zanima sta radite uopste - vidim da advokatisete, ali me zanima i sta radite konkretno. Mani se fraza nego mi reci od cega ti zivis - da li zivis od prodaje Linux softvera i da li razvijas nesto sto je finansirano i sto ima uspeh (ne mora da bude samo komercijalni) na trzistu...

Citat:
Kazi mi molim te gde je sicg poznata u closed source svetu.


Pa relativno OK broj outsourcing firmi postoji u SCG, za koje radi dosta mojih kolega i to im placa hranu, stan, itd... - platforme su manje vise vrlo closed source. A, takodje i gotovo sav domaci softver i jeste closed source i prodaje se.

Ja sam ti trazio neki domaci OSS success story, dakle... pokazi mi na projekte koji se koriste - ne moraju da se prodaju ali bi bilo lepo... imenuj neke firme, korisnike i sl... dakle, facts.

Citat:
Ti si jedan programer koji je relativno poznat u svojoj bransi i moze se reci uspeo ali ti si samo jedan covek. Gde su ostali u non Linux svetu kojih ima kudikamo mnogo vise.


Pa evo ti ovaj forum - da kazemo da je on reprezentativan uzorak SCG IT populacije - vrlo je zanimljivo primetiti da ima dosta ljudi u ovim raspravama koji rade dosta komercijalno za tvoju arhi-neprijateljsku platformu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.230.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 13:01 - pre 239 meseci
Citat:
axez: Ta boranija ima svoje zivote i mnogi od njih se ne bave IT-om profesionalno vec imaju druge poslove od kojih zive...


cekaj bre axez... koje sada ovo ima veze sa zdravim razumom?

Citat:

Sto se tice toga o cemu je Sicg poznata u OS svetu ne znam zasto bi to bilo toliko vazno.


to govori dosta o produktivnosti i angazovanju ljudi sa odredjenog prostora. jednostavno, ne postojimo...

Citat:

Kazi mi molim te gde je sicg poznata u closed source svetu.
Ti si jedan programer koji je relativno poznat u svojoj bransi i moze se reci uspeo ali ti si samo jedan covek. Gde su ostali u non Linux svetu kojih ima kudikamo mnogo vise.


pa u sustini imamo daleko vise uspeha u closed source developmentu, iz prostog razloga zato sto u open source-u nemamo nikakvog. znam samo jednog OS developera sa ovih prostora koji je trenutno bitna figura (u fbsd development-u) i on je odrastao u kanadi i njegova jedina povezanost sa ovim regionom je to sto se ovde rodio.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 13:21 - pre 239 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vazno je jer me zanima sta radite uopste - vidim da advokatisete, ali me zanima i sta radite konkretno. Mani se fraza nego mi reci od cega ti zivis - da li zivis od prodaje Linux softvera i da li razvijas nesto sto je finansirano i sto ima uspeh (ne mora da bude samo komercijalni) na trzistu...



Moj posao nema veze sa Linuxom osim u smislu da radim na kompjuteru koji sam prebacio na Linux. Ne programiram za zivot, niti sam administrator.
To znaci da ne radim ni za jednu kompaniju koja bi imala interesa od advokatisanja.
Jedini interes imam ja kako u vidu moralne satisfakcije tako i tehnicke i ekonomske.
Mene odusevljava rad na Linuxu, govorim o tehnickom delu, drago mi je kad vidim da se sve vise prihvata a veoma mi je drago sto ne moram puno da platim za njega.
Zato i posecujem ovaj advocacy a i na drugim forumima sam aktivan zato sto ne mogu da smislim da neka firma tamo toliko pljuje, toliko blati i toliko laze o onome sto je 10x bolje od onoga sto oni mogu da smandrljaju.

Citat:

Pa relativno OK broj outsourcing firmi postoji u SCG, za koje radi dosta mojih kolega i to im placa hranu, stan, itd... - platforme su manje vise vrlo closed source. A, takodje i gotovo sav domaci softver i jeste closed source i prodaje se.

Ja sam ti trazio neki domaci OSS success story, dakle... pokazi mi na projekte koji se koriste - ne moraju da se prodaju ali bi bilo lepo... imenuj neke firme, korisnike i sl... dakle, facts.


Pa i ja znam par ljudi koji rade na isti nacin samo sa open source resenjima i to se prodaje.
Outsorcing medjutim nije nesto sto ce tebe proslaviti.

Takodje, jedan moj prijatelj, Perl programer je zapoceo ovo:

http://www.modperldev.com/

Ne vidim u cemu je poenta ima i jednih i drugih, Sinisa Milivojevic radi za MySQL, siguran sam da jos ima na hiljade ljudi po celom svetu i u zemlji koji rade to isto.
To je vrsta posla koju mozes raditi od kuce.

Citat:

Pa evo ti ovaj forum - da kazemo da je on reprezentativan uzorak SCG IT populacije - vrlo je zanimljivo primetiti da ima dosta ljudi u ovim raspravama koji rade dosta komercijalno za tvoju arhi-neprijateljsku platformu.


Ovaj forum...hmmm, pa sad.....pre nego sto sam znao za ES od ljudi koji dolaze ovamo cuo sam samo za tebe ( citao mislim u COM-u ) i za Marka Milivojevica za koga ne znam gde sam prvi put cuo, mozda jos za par ljudi koji ionako ne posecuju advocacy a vise ni ES.
Za sve ostale a pratim sva zbivanja u IT moram priznati nisam cuo.
Relja evo radi u MS.... Edit by Dinke: Uklonjen uvredljiv deo

A i opet si me pobrkao sa nekim sto se tice komercijalne strane ove diskusije.
Nemam ja nista protiv komercijalizacije, cak nemam nista protiv ni closed sourcea pod uslovom mogucnosti izbora i fer pleja. Ali imam mnogo protiv te firme koja je nekima bog a drugima djavo. Priotiv sam njene prljave politike, protiv ispodprosecnog softvera koji nasilno naturaju, protiv lazi i obmana kojima se sluze.
Naravno, biznis je u pitanju...ali ima biznisa i ima i postenog biznisa.
Ja nemam nista protiv drugih firmi koji prave closed source softver, nemam nista protiv macromedie, nista protiv Adobe-a, nista protiv Ahead-a na kraju krajeva.
Da ms nestane sad preko noci i da opet recimo dodje IBM i pocne isto tako da se ponasa i prema njemu bih se isto tako odnosio kao prema ms-u.




[Ovu poruku je menjao dinke dana 06.09.2004. u 18:12 GMT]
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.smdesign.co.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 14:08 - pre 239 meseci
Evo ja konkretno zaradjujem na Open Sourcu, tj. Linux-u i nekim tehnologijama koje rade pod njim. Taj zarada mi je za sada sporedna (dosta manja nego na drugim poslovima koje radim), ali pravim svoj proizvod: unified messaging system. I nadam se da ce da bude gotov za prolece (ovo zavisi od mnogo cega), ali ja vec u startu imam firme koji bi to kupile + mi platili odrzavanje, custom prilagodjavanje, tehnicka podrska.
(mada sam ovo na es-u spomenuo vise puta ). I stavise, mislim da ce mi ovo tokom naredne godine obezbediti min jedno 40% neto zarade (i da se razumemo, ja nemam neki veliku zaradu u odnosu na domace soft. firme)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 15:58 - pre 239 meseci
Evo..

Citat:

Microsoft to Hire 7,000

7/29/2004 1:56 PM EDT

Microsoft (MSFT:Nasdaq - news - research) announced Thursday that it will hire up to 7,000 new employees in the coming fiscal year to help fill existing and anticipated vacant positions and newly created jobs.
...

http://www.thestreet.com/tech/software/10175240.html



Imaju ljudi "na bacanje", a ovamo eto zapošljavaju 7,000. Ej bre, 7,000 !!!

[Ovu poruku je menjao degojs dana 06.09.2004. u 11:59 GMT]

[Ovu poruku je menjao dinke dana 06.09.2004. u 18:30 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 15:58 - pre 239 meseci
Edit by Dinke: Uklonjen zajedljiv komentar
------citat------
Ako bude fer utakmica Linux definitivno uzima deo trzista i ti ljudi ce poceti da pisu softver za Linux koji ne mora biti GPL a koji mogu fino naplatiti..
Ja nemam nista protiv closed source-a, imam protiv microsofta.
------citat kraj------

E sad koja je suštinska razlika između pisanja zatvorenog softvera pod Linuxom i pod Windowsom? Ili još jasnije, kakva je razlika u plaćanju tim ljudima za neGPL softver, u zavisnosti od ciljne platforme????????????? Plaćaš i u jednom i u drugom slučaju, kod ne možeš da vidiš u oba slučaja, ako ti je baš to bitno.

Zašto onda odmah ne pišete neGPL softver za Windows, a ne da čekate da LInux poraste pa da pokažete mrskom neprijatelju?
Zašto se ne može "fino naplatiti" softver sada, nego mora da se čeka uspostavljanje nekakvog "novog Linux monopola"?

To su sve logična pitanja, koja proističu iz samo tri reda tvog jednog posta, pa ti ne govorim Wow koja gomila...

Što se tiče stava da MS nema odgovor na GPL, ja smatram da je to istina.
Jedini problem je što se, po mom mišljenju, prostom zamenom MS EULE, GPL licencom ništa ne dobija, (Kurta Murta priča).

Ukoliko su Linux fanovi toliko slobodoljubivi, zašto ne razvijaju FreeBSD, koji je objavljen pod neuporedivo slobodnijom licencom? To je za mene suštinsko pitanje, ovako imamo "ropstvo kompaniji" za pristojne pare protiv "ropstva zajednici" za džabe. Ako se prisetiš, biće ti jasno da smo već igrali glavnu ulogu u jednom takvom filmu, sa veoma tužnim ishodom.
Imam osećaj da bi malo gurua odbilo i posao u tehničkoj podršci MS-a, a ne nešto pametnije...

------
Poštujem stav G.dina Djokića, on se loše oseća ako koristi nelegalan softver, ne želi da odvoji novac čak ni za Windows, zato koristi linux i to je potpuno OK.
Čovek čak i ljudski, pristojno navija za svoju opciju, i kod njega mi to nimalo ne smeta, jer su mu argumenti na mestu:
---Citat-----
Medjutim, kako je vreme proticalo, MS se ponasao sve manje prihvatljivo,
bez obzira na tehnicki kvalitet programa. O tome smo puno puta pricali, pa ne bih sada.
----Kraj citata------


ZA flylord-a

Pod kojom licencom će softver biti objavljen?




[Ovu poruku je menjao dinke dana 06.09.2004. u 18:32 GMT]
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
80.93.230.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 16:27 - pre 239 meseci
politicki izbor operativnog sistema me je oduvek fascinirao...
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 18:27 - pre 239 meseci
Citat:
caboom: politicki izbor operativnog sistema me je oduvek fascinirao...



Interesantna recenica caboom.
Ni sam ne znas koliko si ubo. Vidis ona rec izbor, to je glavna stvar u svemu ovome.
Izbor, pravo na izbor da izaberes sta ti hoces.
Ljudi se olako odnose prema tom pravu na izbor jer ni sami ne znaju da im je to pravo skoro bilo oduzeto bar kad je izbor softvera koji ce pokretati njihov PC u pitanju.
Svi znaju situaciju sa monopolom i ucenama, pretnjama i svim ostalim cime se microsoft sluzio.
To je bilo dovelo do potpune dominacije jedne firme i njuihovog operativnog sistema na desktop trzistu.
Firme koje proizvode kompjutere su morale da placaju za svaki prodati kompjuter bez obzira prodali ga sa windowsom ili bez njega.
Sta mislite sta su druge softverske firme mogle da urade nego da proizvode softver samo za windows jer nista drugo nije ni postojalo ili je bilo na putu da nestane.

Da li shvatate koliku veliku stvar je Linux ucinio sto je ucinio da se takva praksa ukine.
Samim svojim postojanjem Linux osigurava bar malo postenije trziste bez obzira koliko procenata ima.

Caboom je cist Unixovac koliko ja znam, zar ne?
Sta mislis sta bi ljudi mogli da koriste na desktopu da nije Linuxa?

Solaris?
HP-UX??
AIX????
skupo, skupo, skupo...da ne govorim sto treba novi hardver.


BeOS je upropascen, OS/2 odavno, sve sto iole podseca na konkurenciju i pravo na izbor je unisteno, Linux je jedino sto je ostalo. Tu je jos FreeBSD ali on ima jos mnogo manje ucesca na trzistu od Linuxa.
Tako da caboom, politika igra veliku ulogu u izboru OS-a isto kao i tehnicki deo.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 18:55 - pre 239 meseci
Citat:

Svi znaju situaciju sa monopolom i ucenama, pretnjama i svim ostalim cime se microsoft sluzio.


Ovi argumenti su jednostavno najbolji :) Mada mislim da je ipak lepsi onaj stari dobri "svima nama je poznato" (da je medju nama unutrasni neprijatelj... dodati po zelji)

Bas naprotiv, axez, to sto ti tvrdis da "svi znaju" je vrlo diskutabilna stvar :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 20:48 - pre 239 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovi argumenti su jednostavno najbolji :) Mada mislim da je ipak lepsi onaj stari dobri "svima nama je poznato" (da je medju nama unutrasni neprijatelj... dodati po zelji)

Bas naprotiv, axez, to sto ti tvrdis da "svi znaju" je vrlo diskutabilna stvar :)


Taj argument je toliko puta argumentovan,ne od mene, vec od firmi koje proizvode kompjutere kao i od Americkog ministrarstva pravde, Evropske unije, Japana...itd, itd tako da stvarno vise nema smisla ja da kopam linkove.

Ali tebi za ljubav evo nesto

http://www.killer-essays.com/Economics/euz272.shtml

Naravno ovo je samo povrsno i treba istrazivati dalje da bi se doslo do potpune slike.

Na srecu ima ljudi koji su i to ucinili tako da preporucujem da procitas i ovo

http://www.euronet.nl/users/fr...rants/microsoft/IhateMS_4.html
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 20:52 - pre 239 meseci
Why I hate Micrsosoft? :-)

Vidi - axez, hate (srp: mrznja) je duboko emotivno osecanje koje moze da izazove organske poremecaje (zucna kesa, cir na zeludcu, secerna bolest, ...) kao i psihicke (depresija, anksioznost, ...) i generalno se smatra losim "ventilom" koji ti unistava zdravlje i skracuje zivot.

Savetujem gledanje u zelenilo i rad (oslobadja)... a hejt probaj da svedes na minimalnu meru :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 20:58 - pre 239 meseci
Pazi naslov nije moj ali nontheless probaj da ignorises naslov i da se skoncentrises na tekst ako ti je imalo stalo.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 21:14 - pre 239 meseci
Za Dinketa:
Pazi kada sam paralelu o pravovernim Linux fanovima i feministkinjama izvukao iz ultralevog testisa, al ne vredi, morala je biti ubivena od strane Dinketa, i to pod free softverom, koji vrti forum.
To je još jedan dokaz za tvrdnju, da OS i licenca, ne određuje nivo slobode, već time još uvek upravljaju ljudi, tj. moderatori.

Uzgred mislim da imaš previše autocenzure u glavi jer time nisam nikoga uvredio, nego izvršio slikovito poređenje, odnosno pokazao na istor. primeru, šta može da se desi kada se manje više OK ideja loše zastupa.
Za početak posta priznajem- bilo je neodmereno.

caboom:
Izbor OS je oduvek bio politički izbor, direktno povezan sa poslovnom politikom firme, pa i kada je firma OneManBand. Spram sveca i tropar, kako su to pametni ljudi davno rekli.

A evo šta Micro vesti pišu:
Nema mnogo promena u stavovima Stiva Bolmera, izvršnog direktora Microsofta,
koji je pre cetiri godine u Sijetlu optužio korisnike Linuxa da su
komunisti.

Balmer je na sastanku sa Masacusetskim softverskim savetom predložio
korisnicima da sami istraže - platforme zasnovane na Windowsu bolje saraduju
sa ostalim Microsoftovim tehnologijama kao što je .NET, pa je zbog toga je
ukupna cena Windowsa niža nego Linuxa.

Posmatraci smatraju da Balmer, uprkos tvrdnji da ne pokušava da širi strah,
neizvesnost i sumnju, radi upravo to - pominje da korisnici Linuxa treba da
se zabrinu zbog sporova koje vodi SCO protiv IBM-a, DaimlerChryslera i
Novella, dok Microsoft, iako gubi neke sporove oko patenata, daje punu
podršku korisnicima.

Balmer je naveo da u svetu Linuxa, za razliku od Windowsa, niko ne stoji iza
patenata; takode je dodao da Microsfotov tim radi mnogo sinhronizovanije
nego programeri otvorenog koda rasuti na raznim stranama.

Drugim recima, promena nema, Bolmer govori isto kao što je govorio pre
cetiri godine u Sijetlu. Po njemu, Linux je treca po snazi pretnja
Microsoftu, iza Suna i Oraclea, a to je zbog toga što je "izrastao iz
zemlje" - ne postoji kompanija Linux.

Nadalje je Bolmer uporedivao Linux i komunizam - ljudima se kod komunizma
dopada to što je sve besplatno; to nije neozbiljno i može da bude cvrsta
konkurencija. Linux nije mnogo raširen na stonim racunarima, ali jeste u
svetu servera. Bolmer ipak ne smatra da ce Linux osvojiti svet, kao ni
komunizam. I posle cetiri godine, Balmer smatra da je najveca slabost Linuxa
u tome što tu "niko nije gazda". (B.S.)




 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 22:07 - pre 239 meseci
Ostaje samo još da čujemo koji to OS su ljudi trebali da koriste npr. 95, 96, 97, 98.. Linux možda? Buahahahaha... Hajde da pričamo gluposti. Pa ni danas ga ne koristi više od tih 1-2%.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 06.09.2004. u 18:11 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 22:10 - pre 239 meseci
Sta da kazem, sta da slazem sad, a da ih ne rastuzim?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 22:15 - pre 239 meseci
Eee, evo iz teksta na koji je link ostavio axez:

Citat:
Up until now, Microsoft would sell MS-DOS and Microsoft's other operating systems to original equipment manufacturers (OEM's) at a 60% discount if that OEM agreed to pay a royalty to Microsoft for every single computer that they sold (Check 2) regardless if it had a Microsoft operating system installed on it or not.


Ajd sad pročitaj par puta pa mi onda pričaj i dalje kako je to MS terao firme da plaćaju za svaki prodati računar :)

Užas, po ko zna koji put se ponavlja priča - ni članke na koje ostavljate linkove ne pročitate.

Čuli smo da Windows mreža ne može da se administrira bez Cygwin, a tako je i axez nešto načuo za ovo. A Danica čula za Madagaskar.




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 22:25 - pre 239 meseci
Citat:
degojs: Eee, evo iz teksta na koji je link ostavio axez:


A kako se to zove drugacije nego ucena Degojse, ha?
Das im visoke cene da ne budu konkurentni i ucenis ih da placaju royalty za svaki prodati kompjuter imao on windows ,dos ili ne da bi dobili popust.

Naravno da ce morati svako da prihvati da bi opstao.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 22:30 - pre 239 meseci
@axez:
Ma daj, ne pričaj svašta.. Pa koji to OS su trebali da stavljaju? Koji OS bi ti instalirao tih godina na računar ako bi hteo da ga prodaš? Windows jednostavno nije imao konkurenciju na desktopu.

Hajde da čujemo odgovor konačno: koji OS su to mogli da stavljaju tih godina i prodaju na veliko? Linux možda? OS/2? Buahahahah...


[Ovu poruku je menjao dinke dana 07.09.2004. u 00:45 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 22:37 - pre 239 meseci
Izvini ali ti pricas svasta.
To buhaha o OS/2 necu da komentarisem jer to samo pokazuje koliko si zaslepljen.
Ne poznajem OS/2, koristio sam ga kratko i to jako davno ali je bio po svim kiazivanjima ljudi koji su ga intenzivno koristili dobar OS.


[Ovu poruku je menjao dinke dana 07.09.2004. u 00:48 GMT]
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Obuzdavamo azdahu06.09.2004. u 22:42 - pre 239 meseci
Upravo sam tražeći tu vašu famoznu google pie chart statistiku, naleteo na ovu na w3cschools :)

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Neću mnogo da komentarišem, brojke sve govore. U svakom slučaju, najnoviji podaci govore da je broj poseta sa Linux browsera veći nego sa Mac-a.

Btw, šta je sa statistikom na es-u ? Da li imamo dostupne podatke online (znam da webalizer odlicno generise statistiku na *nix-u) ? To bi bilo baš interesantno za pogledati :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Obuzdavamo azdahu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12150 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.