Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savjetujte mi koji aparat da kupim, a da, po mogucnosti, ne prelazi 210 eura

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Savjetujte mi koji aparat da kupim, a da, po mogucnosti, ne prelazi 210 eura

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7487 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Majet
BiH

Član broj: 47556
Poruke: 7
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Savjetujte mi koji aparat da kupim, a da, po mogucnosti, ne prelazi 210 eura10.02.2005. u 20:51 - pre 235 meseci
No , da...
Skruseno se izvinjavam svim Canon fanovima, jer se, ipak, odlucih za taj strojcic.
Nadam se da vas necu razocarati ako kazem da sam kupila A400, i ono sto sam do sada probala super je. Poslusala sam u onom segmentu da ne kupujem dalje od kuce, jer garancija je ipak garancija i vazna je dostupnost trgovine.
Uz to, najljepsa hvala svim koji su mi pomagali da se odlucim.
Pozdrav za vas!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8422
194.106.171.*



+1355 Profil

icon Re: Savjetujte mi koji aparat da kupim, a da, po mogucnosti, ne prelazi 210 eura11.02.2005. u 09:05 - pre 235 meseci
403, svidja mi se tvoje zapazanje u vezi Nikon aparata i samo bih ga malo dopunio:

To za los price/quality ratio vazi skoro za sve Nikone, POGOTOVO za profesionalne DSLR aparate (osim D 70), koji iz dana u dan sve vise zaostaju ne samo za Canonom, nego i za drugim proizvodjacima.

Po mom misljenju, Nikon je potpuno propala firma i pitanje je trenutka kada ce se to jos bolje videti.

 
Odgovor na temu

zsolt

Član broj: 46802
Poruke: 16
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Savjetujte mi koji aparat da kupim, a da, po mogucnosti, ne prelazi 210 eura11.02.2005. u 12:41 - pre 235 meseci
Dobro dosla u Canon fan club :) Sto se tice Canona,dobra odluka.
Sto se tice A400, hm... da,koliko para toliko muzike.
Srecno
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Savjetujte mi koji aparat da kupim, a da, po mogucnosti, ne prelazi 210 eura02.03.2005. u 15:47 - pre 234 meseci
[quote]403: Uzmi Sony P73 jer uredjaj je odlican
E sad vazna stvar NIKAD ALI BAS NIKAD NEMOJTE KUPOVATI NIKON U KATEGORIJI JEFTINIH UREDJAJA. Jednostavno Nikon je velika i veoma popularna marka, koja pravi odlicne profesionalne aparate ali se bavi i gadnom prodajom imena. Ono sto hocu da kazem jeste da je npr. Nikon 3100 pravo smece za te pare npr. ultrajeftini Sony P43 je bolji od njega iako je ponegdje i dvaputa jeftiniji!!!

Nikon 3100 je MNOOOOOGO bolji od Sony-ja slicne klase. Canon A400 je jako losiji od Nikona 3100. Bavim se duuuuugo digitalnom fotografijom, dugo vremena i profesionalnom obradom slika... u klasi do 200-210 evra Nikonu nema ravnog sto se tice kvaliteta slike. Canon A75 je jedino mozda malo bolji ali se teze nalazi za tu cenu. Inace, Sony P-73 je druga klasa aparata, ima 4.1 MP i ne moze se nikako porediti sa 3.2MP. Drugo, Sony pravi lose slike napolje - mnogo saturizacije bez razloga, blic prepaljuje uzasno. Nikon 3100 mozda malo treba isprobavati u losijim svetlosnim uslovima - i onda cete imati za te pare odlican aparat. Canon A400 - los objektiv do zla boga, sporiji je od Nikona drasticno. Inace, Canoni A serije su ubedljivo najgori. Pogledajte u Photoshopu sliku Nikona 3100 u bilo kojim uslovima i Canona A70, Canon ima drasticno vise izoblicen plavi kanal u RGB modu, samim tim kada odstamapte sliku visoke rezolucije videcete koliko je Nikon bolji. Ekran moze svasta da istrpi ali papir ne. I zato bi moj izbor bio Nikon 3100 ili skupiti malo vise para i uzeti najeftiniji Canon S serije.
Ja, za kucnu upotrebu koristim Nikon 3100 i Canon G1 i Nikon ima dosta manje suma, cak i bez blica. Canon G1 jedino ima jaci blic pa moze da slika indoor slike sa vece razdaljine, ali generalno su aparati tu negde. Moj predlog je Nikon 3100, minimum Canon A75 (mada ne bih uzimao A seriju), ili S serija, najjeftiniji neki S45 recimo, on je vec ispod 300 USD.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Savjetujte mi koji aparat da kupim, a da, po mogucnosti, ne prelazi 210 eura

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7487 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.