Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270997 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljupka76

Član broj: 235338
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2010. u 08:27 - pre 171 meseci

da li je moguce da sam sama 21.4 u ministrastvu.......gde ste ljudiiiiii, javljajte se.......
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2010. u 10:29 - pre 171 meseci
@ljupka76, kada si položila pedagogiju i/ili psihologiju? Koliko je prošlo do poziva za čas i zakone? Kako je bilo na psihologiji?
Ja polažem 24.4. psihologiju i imam tremu goru nego kao brucoš na 1. ispitu u životu...
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

Dunjaska
nastavnik engleskog
Kragujevac

Član broj: 257728
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2010. u 15:51 - pre 171 meseci
Zamolila bih sve kolege ,,Engleze" da mi posalju pripreme za cas na [email protected]

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

ljupka76

Član broj: 235338
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2010. u 17:06 - pre 171 meseci


.... za nastavnicu anu.....nema razloga da imas tremu.....psihologija : knjiga rot, pita profesorka sta si spremala.....i ako, ne znas sva pitanja, nije strasno, prolazi se.....vazno, je da znas bar nesto...tako, da no frx.....ja sam polagala pedagogiju i psihologiju 24.10.2009. nema pravila, kada zovu za drugi deo, zavisi od predmeta koji predajes.....pozdrav
 
Odgovor na temu

DanielĆ
Nastavnik matematike, osnovna škola
Novi Sad

Član broj: 250773
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2010. u 19:08 - pre 171 meseci
Pozdrav svima!

Red je da i ja iznesem svoje utiske sa polaganja drugog dela.

Komisija koja prisustvuje držanju časa je vrlo korektna. Gledaju koliko jasno pričate, vaš stav, držanje, kako deca reaguju na vaše zahteve, kakva je atmosfera na času, kakve su vam formulacije definicija, razumeju li deca ono što od njih tražite...
Nije ništa komplikovano i strašno i svi koji su polagali samnom toga dana 16.4. (pozdrav za sve!!!!) su položili. Bitno je da ne promašite temu, da imate sve delove časa i da, ako vidite da nećete stići da odradite sve što ste planirali, ne zbrzavate ništa nego planirane zadatke dajete deci za domaći.

Što se zakona tiče, potrebno je da bar nešto znate da kažete u vezi pitanja koje vam postavljaju. Ispitivač je korektan i ne traži podele u sitna crevca, što ne znači da ne učite podele.

Pedagoške situacije su posebna priča. Zaista divno iskustvo.
Komisiju čine dva pedagoga-psihologa. Interesuju ih konkretne radnje u vezi rešavanja problema. Kroz razgovor vas navode na odgovor i zapamtite: DECA UVEK NA PRVOM MESTU, naravno.
Skripte sa 53 pitanja pedagoških situacija dosta su šture i nedorečene i preporučio bih svima knjigu Dr. Ljubica Prodanović: "Proverite kako vaspitavate u školi". Ipak knjiga nije dovoljna, jer postoje situacije u skriptama koje nisu obrađene u knjizi i obrnuto.

Postavljam i link sa nekoliko priprema za čas:

http://rapidshare.com/files/377368380/Priprema_za_ae_as.rar.html


Još jednom pozdrav svima a posebno kolegama koji su toga dana polagali zajedno samnom ! ! !
 
Odgovor na temu

ZoranaR5
matematičar
Zrenjanin

Član broj: 197500
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.04.2010. u 19:49 - pre 171 meseci
Poštovani DanielĆ,
Odakle Vam pravo da pripreme (koje Vama NIKADA NISAM NI DALA, a NE ZNAM ni kako ste stigli do njih ), tako javno objavite!!!

To su pripreme napisane samo za mene, za moje redovne časove. Evo šaljem Vam pripremu koju sam koristila na ispitu i koja će ostalima mnogo više koristiti.
Zorana

[Ovu poruku je menjao ZoranaR5 dana 18.04.2010. u 21:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ZoranaR5 dana 18.04.2010. u 21:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikolinv
Nastavnik matematike u O.Š. "Milan
Hadžić"
SeloGori,aBabaSeČešlja

Član broj: 218508
Poruke: 72
217.169.219.*



+24 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.04.2010. u 01:31 - pre 171 meseci
Polagao ( i položio) ispit za licencu 16.04. 2010. u OŠ "20. oktobar" Novi Beograd.
Jedna priprema za čas licenciranja iz matematike, možda će nekom koristiti, ali je sigurno da će link raditi i da je originalna .

Code:
http://rapidshare.com/files/377455657/Licenca.rar


Urađena je u saradnji sa pedagogom, što ne znači da je skroz OK, sve zavisi od komisije. Ima jednu grešku koju je komisija primetila: Nastavno sredstvo se ne zove trougao nego trougaonik ??????????????????? Prosto sam trebao napisati LENJIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Komisija u školi je bila reprezentativna: Predsednik Društva matematičara Srbije i glavni prosvetni savetnik za čitavu Srbiju. Pre nego što smo krenuli, tj. pre prvog časa, svi smo bili u predinfarktnom stanju. A onda ulete jedna plavuša, mislim da se zove Slavica Knežević i počne da nas kuraži pred tom istom komisijom: "Ova komisija nikoga ne ruši, niko za zadnjih 15 godina (licenca se toliko dugo ni ne izdaje) nije dva puta pao i tako dalje, i tome slično. E, sad je već lakše. Pade gornji pritisak ispod 200 , a donji postade dvocifren, pa pošto sam bio 4. po redu, odoh na burek i jogurt.
Pre mog časa dođe i profesorica matematike koja predaje u mom odeljenju, pa nas troje uvede u njenu učionicu i pokaza nam te bele table i šarene markere.Dođe vreme i za čas.
1. Upišem čas i pitam redare ko je odsutan
2. Predstavim se i krenem na uvodni deo - ponavljanje naučenog. U šestoj sekundi uvoda prekrših ruke i ispletoh prste. Tu sam se skroz zablokirao. Tuc-muc.
3. Već nekako se raspletoh, i prste i jezik i misli i riba je bačena u vodu. Dalje samo opušteno, onako usput dodah komisiji pripreme, a kad sam delio radne listiće podelim i njima kao da su učenici.
4. Pred kraj časa poče neka larma ispred učionice. Ja upitah profesoricu Rašić Planinku ( koja sve vreme sedi u zadnjoj klupi ) da li je zvonilo, ona nešto odgovara. Ne čujem. Opet pitam jel zvonilo, ona viknu "Domaći". Pa što ne kažeš, izdiktirah brojeve zadataka i gotovo.
Na razgovoru primedbe normalne, prirodne, više kao saveti. 1:0 za mene!
Da ne dužim, posle otidosmo nas tri kandidata na splav pored škole, preslišavamo se zakona i ovaj DanijelĆ nam to sve potanko objasni.
U 16,30 odosmo u Nemanjinu ulicu. Evo opet one Slavice Knežević ako se tako zove, ona nas vodi. uvodi, juri po kancelarijama kao tornpedo (ili tornado ) i vidi se da će biti het-trik (za devojke objašnjenje, 3:0 za nas). Petak je, radno vreme isteklo, ispitivači gledaju na sat i misle šta će kuvati za ručak, a da bi te oborio mora da izgubi na tebe bar 15 minuta, po slobodnoj proceni. Ulaze na zakon prvih četvoro dobrovoljaca, ja bih u drugih dvoje, pošto blage veze nemam, ali Slavica naređuje: "Vlado, ulazi". Pre mene odgovara gorepomenuti DanijelĆ, rasturi zakon na sastavne delove i oduševi izvesnu "Čizmicu". Ajde sad ću posle njega ja, nije mi baš drago, znam za Hello efekat, ali znam i da je već otkucalo pet. Tuc-muc, pa opet tuc-muc, ali ide nekako. Trudim se jako da pokažem da sam čitao ( a jesam čitao). Pa član 8, pa član 120. i završi se i to. Povedoh sa 2:0.
Na situacijama, opustih se skroz (zakona sam se najviše bojao), mada nisam ništa pročitao od ovih situacija na forumu. Kod biranja cedulja obavezno, po savetu moga pedagoga, izbegavam nasilje, jer tu ima čitava procedura. Uzeh nešto prozaično, ljutog roditelja. To za mene nije teorija nego praksa , tako da, onako raspištoljen i euforičan ( prošao zakon), počeh pričati svoje dogodovštine, ne dajući njima dvema da mi postavljaju pitanja, žene su se samo cerekale. Čak je jedna od njih zaboravila i kaput da ponese kući (dal' zbog ručka ili zbog lalinskog humora, ne znam).
Sada idem da spavam, pa sutra ujutro na posao, prvi radni dan sa licencom.
P.S. Za sve one s druge strane bojnog polja pozdravi i izvinjenje unapred, nije isključeno da se opet vidimo zbog toga što ZAKON predviđa i suspenziju licence, pa opet Jovo nanovo, što kod mog savetnika može lako da se desi. Nemojte da pomislite da ćete sigurno proći ovako. Ima mnogo komisija, a i ona Slavica možda bude imala slobodan dan i možda vam ne padne u petak. Sve u svemu, istoga dana kad smo mi polagali, od 6 fizičara četvoro je palo na času.

Sve vas puno pozdravlja i ženski deo foruma ljubi:
Licencirani nastavnik matematike
Vladimir Nikolin

 
Odgovor na temu

samigm
nastavnik TIO i informatike u OŠ

Član broj: 172260
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.04.2010. u 16:20 - pre 171 meseci
Vladimire (nikolinv), čestitam na položenom ispitu i hvala na ovako detaljnom opisu ispitnog danu

Pozdrav i čestitke svima koji su, napokon, dobili licencu. A mi čekamo i dalje..........
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.04.2010. u 20:42 - pre 171 meseci
Citat:
ljupka76: .... za nastavnicu anu.....nema razloga da imas tremu.....psihologija : knjiga rot, pita profesorka sta si spremala.....i ako, ne znas sva pitanja, nije strasno, prolazi se.....vazno, je da znas bar nesto...tako, da no frx.....ja sam polagala pedagogiju i psihologiju 24.10.2009. nema pravila, kada zovu za drugi deo, zavisi od predmeta koji predajes.....pozdrav

Hvala...Ma valjda sam slušala ta neke zlurade ,iz grada koji su kao učili, nisu spavali, bla-bla,taj tip ljudi/kolega...Kao,na ispitu grozno, i pitaju sve detalje,ispitivači neprijateljski nastrojeni i sl...Već je neko ranije pisao o tome, da ne ponavljam...
Matematičari, čestitam
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

SimićVladan
profesor matematike,Šabac
Srbija

Član broj: 257357
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.04.2010. u 20:59 - pre 171 meseci
Nadam se da ću i ja kao i ostali matematičari položiti,ali ko zna kada će me pozvati,mada bih želeo da bude što pre.
 
Odgovor na temu

ljupka76

Član broj: 235338
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.04.2010. u 21:22 - pre 171 meseci


..... veliki pozdrav za Vladimira N...... iscrpan i zanimljiv izvestaj svakako......i naravno iskrene cestitke......
 
Odgovor na temu

atanasns
Novi Sad

Član broj: 84861
Poruke: 4
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.ferior.rs


+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.04.2010. u 23:17 - pre 171 meseci
Upravo sam se vratio iz Beograda, gde sam danas (19.04.2010.) polagao - i polozio za licencu.

Predajem Tehnicko i informaticko obrazovanje u Novom Sadu. Nastavni cas smo nas sestoro polagali u skoli Borislav Pekic na Novom Beogradu, za koju slobodno mogu reci da je najbolja skola koju sam ikad video. Nova, uredna, deca izuzetno dobra... sve pohvale za osoblje skole, a posebno za naseg domacina nastavnika tehnickog Zorana Ferinu.

Bilo nas je sestoro u grupi. Profesor Golubovic nam je bio u komisiji. Sta da vam kazem - sve nas koji smo polagali je na kraju casa prvo pitao "Kako bi sami sebe ocenili?". Nije bilo nijedne primedbe za svih sestoro. Pitali smo ga da li zna kakva nam je komisija koja ce nas ispitivati zakon - a on je rekao otprilike: "...da pazimo, da tamo ima sanse i da se padne, ali da nema nastavnika koji ne zna da odrzi cas, jedino da je pitanje koju ce ocenu dobiti, ali ko zna da odrzi cas u svojoj skoli, bez problema ce poloziti i ovaj cas!" Naravno, treba se dobro pripremiti, napisati pripreme, panoe ili prezentaciju na racunaru, preslisati se kod kuce - videti da li mozete da se uklopite u 45 min...

Kada smo u skoli sve zavrsili - oko 12h, otisli smo do Mc Donaldsa na Slaviji i tamo ponavljali i ucili, sve psujuci Zavode, Centre, Savete, Ciljeve, Ishode, Nadleznosti, i sve ostale slicne clanove, i ko ih sve smisli... koje niko od nas nije uspeo ni odmah posle citanja da preprica ni svojim recima, a kamoli posle 5 min ili citanja sledeceg clana... Kada nam se sve pobrkalo - predali smo se i oko 16h i otisli do ministarstva u Nemanjinu 24, sa zeljom da se nasa agonija zavrsi sto pre - na bilo koji nacin!

Podelili smo se u dve grupe po troje. Moja grupa je otisla na polaganje zakona. Pitanja su bila iz same prakse, po tri pitanja za svakoga. Ja sam dobio:
-Uslove za prijem u radni odnos,
-Polaganje razrednog ispita,
-disciplinsku odgovornost zapozlenih - sa naglaskom na teze povrede.

Napisali smo kratak koncept (mozete misliti koliki - ja na papiricu 10x15cm koji mi se nasao pri ruci), nakon cega je usledio ugodan razgovor. Ispitivac (zena, ne secam se imena) je bila izuzetno prijatna, svakom postavila jos po jedno-dva potpitanja, i sve smo zavrsili za nekoliko minuta. Gradivo (zakon) jeste da je tezak za ucenje - pogotovo za nas tehnicka lica, koji nismo navikli da ucimo napamet, ali je dovoljno prepricati ga svojim recima. Naravno, nemojte se zanositi da je dovoljno jednom procitati zakon. Procitao sam ga celog najmanje 2-3 puta, a vaznija pitanja 10-tak puta, uz jos nekoliko sati preslisavanja u grupi - danas. Obratite mnogo vise paznje na clanove zakona sa kojima se srecete u praksi, jer se cesto traze.

Sto se pedagoskih situacija tice - ista prica, vise se insistira na iskustvu i praksi, a manje na teoretisanju. Izabrao sam pitanje: Milena je dobila ponovo jedinicu na kontrolnom i ponovo place, ali smo do kraja pricali o jos 2-3 pitanja, takodje u jednom razgovoru, koji sam vise shvatio kao ćaskanje kolega nego neki "strasan" ispit. Nisam stekao utisak da treba obavezno popustati ucenicima, vec da treba biti samo blag i sa puno razumevanja. Onima koji jos nisu ucili - treba je da znaju da je najvaznija bezbednost ucenika, zatim saslusati ucenika, pomoci uceniku na odgovarajuci nacin za svaku situaciju. U situcijama gde postoji greska ucenika, bolje je da sam shvati sta je pogresio i da se "Pokaje"... Pa zar se i sa tim ne srecemo u praksi? Zar niste do sada culi recenicu: "Izvinite, nece se vise ponoviti?!"

Sve u svemu, ovaj ispit mi je ostao u prijatnom secanju... kolege koji tek treba da polazu neka se ne plase. Ne obaraju ni priblizno kao na fakultetima, ali zakon nije lak, morate uciti... Za spremanje mi je trebalo 3-4 dana za zakon, 2-3 dana za cas i 1-2 dana za situacije (cela nedelja uz redovnu nastavu + ceo vikend). Da nisam nabrojao sva 4 uslova za prijem u radni odnos i skoro sve teze povrede ne znam kako bi bilo... Naravno, od clanova koji se ticu sastava i nadleznost saveta, zavoda i sl. treba znati samo osnovno. Sve to ziv covek ne moze da nauci - najvaznije je da zna da tako nesto postoji, cime se bave, kome da se obrati ukoliko mu nesto treba i gde moze da nadje informacije ako ga vise zanima.

Toliko od mene, nadam se da sam bio nekome od koristi... hvala na savetima svima na ovom forumu, svaki je koristan, istina je negde na sredini, a ovo je samo jedno njeno vidjenje.



 
Odgovor na temu

chokky
Beograd

Član broj: 30499
Poruke: 13
95.180.77.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.04.2010. u 10:11 - pre 171 meseci
Dobih danas poziv za cas u OS "Radojka Lakic" i to, verovali ili ne, 06.04. na Djurdjevdan.Sta mislite hocu li imati kome da odrzim taj cas?
Ja sam srbista, pa ako ima jos takvih, javite se.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

kiki888
tijana Tasha
prof.srpskog jezika i knjizevnosti

Član broj: 253885
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.04.2010. u 14:51 - pre 171 meseci
chokky...imas pp...pozdrav
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.04.2010. u 16:13 - pre 171 meseci
chokky, i ja sam srbista... Ali tek 24.4. polažem psihologiju...
Kada si polagala pedagogiju i/ili psihologiju? Koliko je vremena prošlo do poziva za čas?
Možda je i bolje što je Đurđevdan, i komisija će valjda da žuri na neku slavu, a dece će biti koliko bude...To mogu samo da ti uzmu kao olakšavajuću okolnost...Znaš da pitaju kako bismo održali čas da je u našoj školi... Javi kad ti stigne nastavna jedinica..:)
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

dimntvl
nastvnik, osnovna skola,

Član broj: 257902
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.04.2010. u 16:15 - pre 171 meseci
Postovani atanasns,
da li mozete da napisete samo koju ste nastavnu jedinicu imali i u kom razredu. Da li je bila vežba i ako jeste kako ste se organizovali oko nastavnih sredstava (mislim konkretno na materijl za rad). Ako vam nije problem da posaljete pripremu na [email protected]. Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

kiki888
tijana Tasha
prof.srpskog jezika i knjizevnosti

Član broj: 253885
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.04.2010. u 17:00 - pre 171 meseci
chokky, i ja sam srbista... Ali tek 24.4. polažem psihologiju...
Kada si polagala pedagogiju i/ili psihologiju? Koliko je vremena prošlo do poziva za čas?
Možda je i bolje što je Đurđevdan, i komisija će valjda da žuri na neku slavu, a dece će biti koliko bude...To mogu samo da ti uzmu kao olakšavajuću okolnost...Znaš da pitaju kako bismo održali čas da je u našoj školi... Javi kad ti stigne nastavna jedinica..:)
20.04.2010. u 17:13 Ana, mozes li da mi kazes koliko je vremena proslo, od kako si dopunila dokumentaciju, posto polazes psihologiju 24.4.?
Imas li neku pripremu za tematsku jedinicu iz gramatike, posalji na [email protected] hvala unapred
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.04.2010. u 17:32 - pre 171 meseci
Dokumentaciju sam dopunila još u novembru 2008! Poslala neku potvrdu o položenim ispitima koju sam imala od ranije..
Od priprema u el. formi nemam ništa..Ako nešto nabavim ( a radim na tome), šaljem:)
Kad ti polažeš, kiki888?
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

kiki888
tijana Tasha
prof.srpskog jezika i knjizevnosti

Član broj: 253885
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.04.2010. u 17:39 - pre 171 meseci
Meni juce stigao zahtev da dopunim dokumentaciju, cini mi se da to ove godine nesto brze ide, pa se pitam koliko imam jos vremena, za ucenje, pre nego sto me pozovu.Imam rok od 10 dana da dopunim dokumentaciju. Bicu ti beskrajno zahvalna ako m i posaljes neku pripremu. Srecno bilo tebi na psiohologiji, drzi se.
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.04.2010. u 17:50 - pre 171 meseci
Hvala:)
Ima na FB grupa Ispit za licencu, i ima korisnih stvari, između ostalog i priprema za čas engleskog..Može da posluži, bar zbog forme..
Pozdrav
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270997 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.