Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270974 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dimntvl
nastvnik, osnovna skola,

Član broj: 257902
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.04.2010. u 17:54 - pre 171 meseci
Za rasicu,
kako su mogli da te obaveste skoro mesec dana pre polaganja? Uglavnom obavestavanu od 10 do 15 dana. Kada su ti trazili dopunu dokumentacije? Meni su trazili pre jedno desetak dana, ali jos nisam dobila poziv. Prijavljena sam za tehnicko i informaticko obrazovanje.
 
Odgovor na temu

nastavnica luna
nastavnik

Član broj: 258120
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon ispit za licencu23.04.2010. u 18:08 - pre 171 meseci
sutra polazem psihologiju. Zna li neko ko sutra ispituje?
 
Odgovor na temu

rasica
Snezana Rasevic
profesor, osnovna skola
Beograd

Član broj: 256750
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.04.2010. u 20:29 - pre 171 meseci
Za "dimntvl"...
I ja sam ocekivala da ce to biti ranije, bas sam iznenadjena. Moja koleginica iz skole je juce dobila poziv za 10. maj. Dokumentaciju sam dopunjavala dan pre raspusta. Cula sam se sa kolegom sa iste opstine, on je danas takodje dobio poziv za 19. maj. Polaze u istoj skoli kao ja i dobio je sesti razred.
pozdrav.....
 
Odgovor na temu

tdj

Član broj: 255936
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.04.2010. u 20:29 - pre 171 meseci
sa danasnjeg ispita:

cas- komisija super. i deca bila super, saradjivala, delom i zato sto je bila laka tema.
posle casa prvo pitaju sta bi promenio, pa onda npr. gde se primenjuje to sto se radilo- sta bih odgovorila da me to deca pitaju i sl.

posle toga pomfrit i sladoled u meku na slaviji i preslisavanje situacija i zakona.

ostalo smo na petom spratu polagali samo mi matematicari- nas cetvoro (jedan kandidat se nije pojavio), pa smo sve polagali po dvoje.
ja sam prvo polagala situacije- covek i zena, divni su, pomazu, razgovaraju. pokusala sam da im upamtim imena, ali nije bilo sanse- kada sam na ispitu ne umem da ponovim kako se ja zovem. pet cedulja, citas sve pa biras jednu. kolega je imao onu kada se dete ponovo zali da mu nije dobro i da ne moze da prisustvuje casu, ja sam imala da sam zakazala kontrolni a zatekla u ucionici samo dvoje.
sustina je da prvo treba da gledas da obezbedis dete, da proveris da li su svi bezbedni, onda da osiguras sebe upisivanjem u dnevnik. pa onda sta bi bila dalja i sira akcija i koga bi sve ukljucio u rad na tom slucaju, da vise ne dolazi do te pojave.

onda smo presli u kancelariju preko puta i za pet minuta oboje zavrsili. veoma fina zena koja ispituje pita hocemo li da pisemo koncept, mi smo odgovarali bez koncepta. onda pitanje njemu, pa meni, sve ukupno po tri pitanja.
pitanja: ko ima pravo na obrazovanje, ko ne moze da osnuje ustanovu, vrste ustanova, prijem na posao preko konkursa, ko propisuje nastavni plan i program, i bilo jos jedno, ne mogu da se setim koje.
 
Odgovor na temu

Tanjax
prof. engleskog jezika

Član broj: 242014
Poruke: 15
217.16.134.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu23.04.2010. u 20:43 - pre 171 meseci
Cestitke!!!
Hvala svima koji se, i nakon ispita, vrate na forum i iznesu utiske i korisne informacije o "velikom nepoznatom", a potencijalno opasnom, ispitu za licencu.
 
Odgovor na temu

Black Cat
profesor engleskog jezika, srednja
škola
Ruma

Član broj: 251493
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.04.2010. u 20:49 - pre 171 meseci
Za watchthesunrise: kada si polagala pedagogiju?
 
Odgovor na temu

watchthesunrise
prof. engleskog jezika, Srednja skola
Beograd

Član broj: 258072
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.04.2010. u 21:14 - pre 171 meseci
pedagogiju sam polagala 28.11.2009.
bilo je sasvim pristojno, kandidate su podelili u dve grupe, samo pedagogija i pedagogija plus psihologija
nas ispitivac je bila sasvim korektna, unfortunately ne mogu da se setim imena, trema je ucinila svoje...dobila sam dva pitanja-Princip jedinstvenog delovanja svih cinilaca i Grupni oblik rada..Pisali smo koncept,2-3 minuta, nas troje u kabinetu..potrebno je da se zna, nije da nije, ali nije se insistiralo na detaljima..mislim da treba preci celu knjigu Pedagogija, nikako samo didaktika...
 
Odgovor na temu

soulseekns
n. engleskog jezika, srednja skola

Član broj: 256799
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu23.04.2010. u 21:58 - pre 171 meseci
Citat:
tdj: sa danasnjeg ispita:


ja sam prvo polagala situacije- covek i zena, divni su, pomazu, razgovaraju. pokusala sam da im upamtim imena, ali nije bilo sanse- kada sam na ispitu ne umem da ponovim kako se ja zovem. pet cedulja, citas sve pa biras jednu. kolega je imao onu kada se dete ponovo zali da mu nije dobro i da ne moze da prisustvuje casu, ja sam imala da sam zakazala kontrolni a zatekla u ucionici samo dvoje.
sustina je da prvo treba da gledas da obezbedis dete, da proveris da li su svi bezbedni, onda da osiguras sebe upisivanjem u dnevnik. pa onda sta bi bila dalja i sira akcija i koga bi sve ukljucio u rad na tom slucaju, da vise ne dolazi do te pojave.


Iste te situacije su bile i u sredu + kad vam ucenik postavi pitanje vezano za vasu oblast a vi ne znate odgovor i jos neka sa neke 3 jedinice ali nisam zapamtila tacno kako glasi (nije na spisku situacija koji postoji). Da, stvarno su bili divni. Pretpostavljam da su iste osobe u pitanju posto su i situacije iste. Devojci posle mene se preostale dve situacije nisu nesto dopale pa joj je gospodjica-gospodja dala jos jednu: predajete i vidite da je ucenik nezainteresovan nakon cega vam otvoreno kaze da mu je dosadno (to je signal da je mozda i ostalima dosadno, promeniti nesto istog trenutka, neku drugu aktivnost koja mozda i nije planirana za taj cas, razgovarati sa njim, zavisi da li se to cesto desava ili prvi put, mozda ima neki problem - standardna prica). Sve u svemu, razgovor sa njima je bio veoma opusten.
 
Odgovor na temu

postar2
Telekom Srbija A.D.
Beograd

Član broj: 35119
Poruke: 10
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.04.2010. u 09:28 - pre 171 meseci
Drage kolege, imam jednu molbu za sve vas....
Ako neko ima pirpreme za srpski i engleski jezik, koje su na samom polaganju, a od strane komisije, ocenjene kao dobre, da mi pošalje na [email protected]. I, naravno, ako vas ne mrzi, napišite neke komentare na pripreme, jer nemam predstavu šta traže na tom polju. Ako ima nekih linkova za pripreme, pišite .... TNX
??? !!! ???
 
Odgovor na temu

wlada1313
Cuprija

Član broj: 153498
Poruke: 43
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Ispit za licencu24.04.2010. u 17:02 - pre 171 meseci
Sta se polaze za zakonodavni deo za profesora u srednjoj skoli? Da li treba ustav? Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

soulseekns
n. engleskog jezika, srednja skola

Član broj: 256799
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu24.04.2010. u 17:29 - pre 171 meseci
Treba Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i nije lose procitati Zakon o srednjoj skoli posto su jednu devojku u sredu pitali javne isprave a to tamo pise a ni Pravilnik o ocenjivanju nije na odmet. Ustav ne treba.
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu25.04.2010. u 16:12 - pre 171 meseci
cestitam svim kolegama, koji su juce polagali i polozili psihologiju, kod profesorke Vere, (a polozili su svi kandidati koji su se pojavili), poseban pozdrav mojoj koleginici J....., od koje sam pokupio sledece informacije ....
-prof.Vera- dusa od zene, kaze J., a ja joj verujem....uslo ih je cetvoro, izvukli po dve kvitice i pisali koncept...ko prvi zavrsi sa konceptom krece sa pricom (koncept se predaje prof. koja ga prvo procita...vodite racuna o rukopisu )
Na podpitanja koja postavlja, odgovara kandidat ali i ostali prisutni ucestvuju u razgovoru...Profesorka cesto krece sa pricom (o razlicitim teorijama ili ogledima), kojima navodi na odgovor....
Zena je svesna da godinama radimo u skoli i da ne zeli da se osecamo kao studenti.....
Kad se zavrsi izlaganje svih kandidata, prof. kaze da su svi polozili, cestita im, i to je to !!!!!
Toliko su bili odusevljeni njome da su se srdacno pozdravili i pozvali je da ih poseti u njihovim skolama!!!
Utisak je da ko pise opsirniji koncept manje odgovara i obrnuto....od literature je dovoljan Rot...ali je prof. bila odusevljena kada su joj rekli da su citali i razvojnu psihologiju Đorđević,Trnavac.....
pitanja koja su bila na ispitu:.
adolescencija;metode istrazivanja u psihologiji; transfer učenja;pamćenje, mišljenje, zaboravljanje, osobenosti razvoja skolske dece...
p.s.nadam se da ce biti ovako, i kada vam ja budem detaljisao o svom ispitu!!!! ))))
 
Odgovor na temu

samigm
nastavnik TIO i informatike u OŠ

Član broj: 172260
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.04.2010. u 09:20 - pre 171 meseci
Dobila sam danas poziv za polaganje drugog dela ispita u OŠ "20. oktobar" na Novom Beogradu, šesti razred, čas informatike. Planiram da zovem školu da pokušam malo ranije da se informišem o nastavnim jedinicamama koje slede. Nadam se da će mi izaći u susret.
 
Odgovor na temu

dimnet
Dragica Jovanovic
nastavnik

Član broj: 163402
Poruke: 13
212.200.247.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.04.2010. u 11:20 - pre 171 meseci
Za "Samigm"
Kada su ti trazili dopunu dokumentacije? I kako su te prijavili: za tehnicko ili za informatiku? Hvala! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dacakg
nastavnik tehnickog i informatickog
obrazovanja
Kragujevac

Član broj: 256584
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.04.2010. u 13:40 - pre 171 meseci
Ja sam isto dobila poziv danas za tehnicko i informaticko obrazovanje VI razred osnovna skola 20.oktobar Novi Beograd 17.05.Pozdrav svim kolegama
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.04.2010. u 13:45 - pre 171 meseci
Polagala sam psihologiju u subotu, 24.4. i položila, ofc
Pokušaću da vam prenesem svoje utiske o toku ispita, jer znam kakva je neizvesnost i nepoznanica...
Ispitivala nas je profesorka Vera (ne znam joj prezime) koja je divna osoba...pravi psiholog... Nas 4 je ušlo, izvukli smo po 2 pitanja (1 iz opšte i razvojne psih. i 1 iz pedagoške) i napisali koncept, za šta smo imali nekih 10-ak minuta...Posle toga opušten razgovor o našim pitanjima, ali i o drugim, npr. emocionalni razvoj, Pijažeove faze, tipovi ličnosti, pitanja u školskim testovima,ne mogu svega da se setim... Ali, o tim pitanjima treba znati samo osnovne pojmove... Da prof. vidi da razumeš o čemu pričaš.. U jednom trenutku sam zablokirala dok sam pisala koncept, i pitala me da li imam problem s nekim pitanjem...malo me podsetila ( transfer učenja) i posle nije bilo problema... I ostale je pitala isto...Zaista je divna i spremna da pomogne!
Toni81 je dosta detaljno opisao sam tok ispitivanja... dodala bih samo da su ispitna pitanja iz Pravilnika o polaganju licence usitnjena (što ne treba da vas plaši, otprilike to su podnaslovi), ali čak i kad neko ne zna pitanje, može da zameni jedno...
Jedan od kandidata koji su sa mnom polagali nije znao ama baš ništa!! To je bilo manje od prepoznavanja gradiva..Kolega je tvrdio da je emocionalno uslovljavanje nasledno!!! Oni koji su ikad čitali Rota ili bilo koju dr. knjigu iz psih, znaju da je to neviđena glupost.. Bilo je još par bisera od istog kolege, i čovek je položio.. Tako da smo nas troje sa sasvim prosečnim znanjem zablistali, u odnosu na njega Ja ga ne bih pustila, čini mi se...izlupao se mnogo..
Drage kolege, čak i ako ne budete uspeli da spremite psihologiju onako kako biste želeli, ne paničite!!! Meni se čini da može da padne ( bar kod prof. Vere) samo neko ko nema pojma o životu... I ne verujte baš onoma koji kažu da su pali jer je bilo teško, zahtevno, grozno, itd... Ko zna, možda su to oni studenti koje oduvek mrze profesori, pa zato padnu na ispitu,a oni uvek sve kao znaju... Samo će vam(kao meni) uneti paniku, a to vam najmanje treba sada... Učila sam iz Rota, pedagošku iz Lidije Vučić, ali samo površno, skripta mi je više služila kao podsetnik,i to je to...Lakše je od najlakšeg ispita na faksu, eto..
Nadam se da sam bar nekom malo pomogla.. I da sam vas malo opustila...
Sad čekam poziv za čas i zakone...

"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.04.2010. u 15:30 - pre 171 meseci
Ana...cestitam...sada i ja jedva cekam da me pozovu i da skinem to sa vrata...tvoji komentari su identicni onima koje sam cuo od koleginice...!!!!
 
Odgovor na temu

samigm
nastavnik TIO i informatike u OŠ

Član broj: 172260
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.04.2010. u 15:56 - pre 171 meseci
[quote]dimnet: Za "Samigm"
Kada su ti trazili dopunu dokumentacije? I kako su te prijavili: za tehnicko ili za informatiku? Hvala! Pozdrav!







Dopunu su mi tražili početkom marta, a prijavljena sam za informatiku.
 
Odgovor na temu

space032
prof.TIO i informatike

Član broj: 256635
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.04.2010. u 16:15 - pre 171 meseci
Ja takodje polazem u skoli "20 oktobar" informatika, peti razred... Danas sam zvala skolu ali jos nisam uspela da uspostavim kontakt sa predmetnim nastavnikom.
 
Odgovor na temu

samigm
nastavnik TIO i informatike u OŠ

Član broj: 172260
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.04.2010. u 16:30 - pre 171 meseci
Citat:
space032: Ja takodje polazem u skoli "20 oktobar" informatika, peti razred... Danas sam zvala skolu ali jos nisam uspela da uspostavim kontakt sa predmetnim nastavnikom.


Kog datuma polažeš? Još jedna koleginica je dobila poziv za 12. maj, ali je danas dobila ispravku, odlaže joj se za 26. maj. Ne znam zašto i ne znam da li će svima odložiti. Ja još nisam zvala školu, planirala sam sutra to da uradim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270974 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.