Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8046104 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.05.2012. u 23:48 - pre 147 meseci
Hvala medicman i Gogi za odgovore.
Meni je i dalje debilasto da mogu da radim u Norveškoj, otvorim račun, iznajmim legalno stan, registrujem se u poreskoj, ali i dalje ne mogu da budem zdravstveno osiguran...sve do pune dozvole od 6 i kusur meseca. No ne krojimo mi Norvešku po svojim željama već ona nas, pa će se nekako uklopimo .



Jens, evo linka ka cenama roming usluga za MTS korisnike:

http://www.mts.telekom.rs/index.php/roaming-standard.html

Isto tako na sajtovima VIP-a i Telenora imaš njihove cene, pa pogledaj. No u svakom slučaju ako nemaš norsk broj odluči se za primanje poziva...ne i za zvanje...ili ćeš dobrano zažaliti.
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.05.2012. u 23:50 - pre 147 meseci
Aha, e pa onda cu da je kupim sa zadovoljstvom. :-) U tom slucaju imam jos jedno pitanje. Kada je kupim i aktiviram u Norveskoj da li mogu, i pod kojim uslovima, da je koristim kada se vratim u Srbiju?
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.05.2012. u 23:53 - pre 147 meseci
Jens,
Gogi te lepo savetuje...a ti izgleda da nisi shvatio one moje iste takve savete od pre para nedelja...da je upravo taj norveški broj jedna od glavnih fora za lakše pronalaženje posla .

Pozdrav
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.05.2012. u 23:57 - pre 147 meseci
http://www.balkanfest-evanger.com/ Evanger kod Bergena

http://www.nrk.no/nett-tv/klipp/812746/
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.05.2012. u 23:57 - pre 147 meseci
Ok, to mi je jasno. Samo ne kapiram kako mogu da uplatim dopunu na taj norveski broj kad sam u Srbiji!?
To jest kad se budem vratio u Srbiju.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:06 - pre 147 meseci
LABARA karticu je moguce dopuniti putem interneta ako imas kreditnu karticu.

Ja sam moju dopunjavo viza internet karticom inteza banke http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=451

U Srbiji ce ti ta kartica isto funkcionisati.. al to mislim da ce onda biti roming kada te neko zove...E sada.. neko je pricao da moze da se namesti i preuzmeravanje poziva sa LEBARA kartice na srpski broj telefona.. i to nemam pojima kako funkcionise.


 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:12 - pre 147 meseci
A ja Gogi sa istom tom karticom nisam uspeo da dopunim niti norvešku Netcom-ovu niti norvešku Telenor-ovu karticu...a probao sam više puta...jbg
Inače tu karticu bez bilo kakvih problema koristim za sva ino-online plaćanja.
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:16 - pre 147 meseci
Ima internet karticu iz Intese. Samo se nadam da nece biti ista prica kao sa stefanom. Kupicu je u svakom slucaju kad je vec tako jeftina. Hvala Gogi
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:21 - pre 147 meseci
Hm.. meni je LEBARU dopunilo bez problema za intezinom internet karticom... cak sam i karte za avion kupovo tako.

u svakom slucaju mozes kupiti one dopune na trafici u norveskoj.. pa dopunjuj tako.

 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:23 - pre 147 meseci
heheh ovde se i dalje tupe iste price... ko o cemu baba o svojim ustipcima.... fala Bogu dragom te se Jens konacno odlucio doci na intervju... eto to mi je stvarno drago... ovo ostal o sto sad na brzinu preleteh mojim okom je tupljenje iz supljeg u prazno kao i obicno..... no nesto sto bih moglo da zanima ljude iz Bosne mozda ukoliko ih ima ovde... saznala sam i licno bila prisutna na predavanju jednog momka profe za norveski... i skidam kapu liku.... dakle `ebes i sagu i ove namcore... lik je pokazao sta se moze i kako se moze... koga zanimaju detalji moze na pp da me pita....

jens ne skontah gde ides na taj intervju a ni kada, ali u svakom slucaju zelim ti svu srecu i samo napred....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:28 - pre 147 meseci
Stefane,ako ti pozli zvaces legevakta i dobices pomoc.Neces umreti sigurno,ali za pravo na fastlege moras da ispunis zahtev pravog personnummer-a.I to je tako kako god nama to zvucalo.Ima i tu cimanja oko legevakta(u koje vreme zoves) jer ce da te uputi na tvog fastlege do 15.30 casova,pa mu onda ti objasnjavas zasto ga nemas.Placas participaciju,ostalo je uglavnom dzabe.

Ovo sto drug Medicman kaze za lekove.....TAKO JE MILION POSTO.Mora se imati uz sebe sirok spektar antibiotika.Njihove apoteke su za nas standard i pojam shvatanja kozmeticarske prodavnice sa par lekova protiv bolova.Upravo tako.
Apocilin(njihov antibiotik koji je dosta u upotrebi ili Doxylin...pa mnogo ce vode da protece da se to tek tako izda)...
A da ne pricamo kakve su sve dijagnoze potrebne da se dobije Sobril,Zopiclone ili Tolvon...koji su pod grupom antidepresiva ili antiksilotika...kod nas se za svasta uzme Bensedin...ovde je druga politika u zdravstvu.I to je tako.
Pa kada smo mi pri uzimanju bilo kog leka kod nas brojali koliko je ostalo u ormanu i to tacna cifra?Nikada.Jos oformis i svoju sopstvenu apoteku kuci...za ne daj boze...a ovde uzmes npr.Sobril iz ormana,doziras pacijetima u doseter,izbrojis koliko si uzeo,napises pa koliko je ostalo pa to isto napises tacno u cifru pa se dve osobe potpisuju,ti i jos jedna koja kontrolise tebe...a sve mora da se slaze jer nikada neznas kada stizu ovi iz apoteke na kontrolu.
Plus narkoticke lekove tri godine cuvas arhive.

Mi to nemamo tako regulisano,ali ovde je tako,i nema nam druge nego da dok je covek u onom nezavidnom statusu bez stalnog broja...mora da leci sam sebe sa nasim lekovima.Naravno,niko ovde ne misli na gluposti i da po svaku cenu sebe kljukas svim i svacim...Tako da pridruzujem se Medicmanovom misljenju.

Stefane...ja sam bila godinu dana bez fastlege,preziveh.Jedan kontakt legevakta sam imala u Karasjoku...
Influensa...sve sto cujes od legevakta je 1 g paraset + 400 mg Ibux i to za temp preko 39,5.To znas i sam.
Tako da prezivi se i taj period...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:39 - pre 147 meseci
Citat:
kelly_oslo: heheh ovde se i dalje tupe iste price... ko o cemu baba o svojim ustipcima.... fala Bogu dragom te se Jens konacno odlucio doci na intervju... eto to mi je stvarno drago... ovo ostal o sto sad na brzinu preleteh mojim okom je tupljenje iz supljeg u prazno kao i obicno..... no nesto sto bih moglo da zanima ljude iz Bosne mozda ukoliko ih ima ovde... saznala sam i licno bila prisutna na predavanju jednog momka profe za norveski... i skidam kapu liku.... dakle `ebes i sagu i ove namcore... lik je pokazao sta se moze i kako se moze... koga zanimaju detalji moze na pp da me pita....

jens ne skontah gde ides na taj intervju a ni kada, ali u svakom slucaju zelim ti svu srecu i samo napred....


Bah.. da je bar o ustipcima.. bilo bi mnogo korisnije... Nego kako se na norveskom zove prasak za pecivo... imal to uopste ovde....
Mislim ono.... da pravim ustipke :P
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:40 - pre 147 meseci
Jens, ja cu da ti dopunim karticu, samo se opusti malo. Nemoj da se rasipas na nevazne stvari sada, koncentrisi se na vaznije stvari. :-)
A sem toga, ta cena vozne karte koju si napisao je mozda mnogo za srpske uslove, ali veruj mi, za norveske to je DZABA, pa i malo vise od toga. Uostalom, videces kave su cene kad dodjes, pa ces sam proceniti.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:42 - pre 147 meseci
Prasak za pecivo ti je bakepulver, ima ga gde god hoces...

Nego Kelly, srecan ti povratak u No. Nadam se da si se lepo provela na odmoru... :-)
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.180.16.62.customer.cdi.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:47 - pre 147 meseci
Ko je to izvalio i ostao ziv da Lebarom ne mogu da se salju poruke u Srbiju? Svasta, ne sirite dezinformacije,moze ali Lebara ima svoju mrezu samo u velikim gradovima i cesto ulec u romanig na Telenorovu mrezu. Mogu da se salju poruke svuda! Ja imam tri kartice Net com(skupa kao djavo),Telenor(dobra ako se koristi u SRB) i Lebara !
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:52 - pre 147 meseci
Mozda je NetCom skupa kao djavo za roaming i zvanje Srbije, ja imam postpaid na NetComu, i mogu vam reci da sam sasvim zadovoljan njome za sada. Za moje potrebe su vrlo korektni i povoljni. Tako da sve zavisi za kakve potrebe vam treba koji operater... Zato treba pametno izabrati..
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 00:58 - pre 147 meseci
gogi ima svagde da se kupi i to u kutijicama crvenim... kao plasticne... nije pakovan kao nas i bakepulver se zove :)

medicman hvala drug :) bilo je dobro ali kratko i umarajuce,ali dobro... kuci je ionako najbolje....

sto se tice kartica, svako sebi mora odabrati.... potreba je cudo... i ne vredi pricati nama koji to mozemo menjati svaki dan koja je najbolja jer meni je onecall najbolja.... najjeftinija s najvise mogucnosti i pogodnosti.... ali poenta je da se sam os lebarom moze registrovati broj,ali u martu je za tu najbrzu turisticku registraciju trebalo 15 dana da bi broj postao aktivan.... licno proverila tada....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.180.16.62.customer.cdi.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 01:03 - pre 147 meseci
Nisam ni koristio Netcom u Srbiji nego u Norveskoj i samo kazem da se ljudi ne zalete kao ja,ima mnogo povoljnijih mreza u zadnje vreme u Norveskoj,koristio sam nekoliko åa mogu da upredim !

Za Jensa:
Sto se tice karte uzmi kartu sa tri zone oko Osla,bilo koje tri i karta ti vazi za ceo Akershus, 560 nok je za 7 dana ,uracunati su svi vidovi prevoza od Rikse do Kamile :) (Tramvaj,voz,bus,metro,brod) imas varijantu i na 24 sata ! Ja koristim istu 1560 je mesecno!
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 01:07 - pre 147 meseci
Kad vec pomenusmo NetCom Surbat, sto ne uze postpaid majke ti druze? 239 kruna mesecno za 400 minuta, 400 sms-a i ne secam se tacno koliko mobilnog interneta. Meni to deluje kao vrlo povoljno u odnosu na prepaid. Naravno, proberes operatera i paket, pa se dosta ustedi...
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.05.2012. u 01:56 - pre 147 meseci
Citat:
surbat: Ko je to izvalio i ostao ziv da Lebarom ne mogu da se salju poruke u Srbiju? Svasta, ne sirite dezinformacije,moze ali Lebara ima svoju mrezu samo u velikim gradovima i cesto ulec u romanig na Telenorovu mrezu. Mogu da se salju poruke svuda! Ja imam tri kartice Net com(skupa kao djavo),Telenor(dobra ako se koristi u SRB) i Lebara !


Ebem li ga.. meni lebara nije tela da salje SMS poruke za srbiju... (slao sam poruke na 063 telenor mrezu i na VIP)
A tada sam bio stanovo u centru Bergena i na kraju sam samo zbog toga uzo telenor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8046104 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.