Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7995398 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.107.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 18:04 - pre 127 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
odisey2013beggining:
znaci ja u ruci nemam tog ugovora za posla, ali napravio sam sliku pre nego sto smo ishli u policijskoj stanici u Lunner neko selo da predamo dokumente za prestoj i predali sva dokumentacija onim litvancem. a isto i pre 10 dana kad smo ishli tu u oslu u Skatt zbog promene adrese i ostavili mi dokumente sa novom adresu i trazili D-number konfirmation da nam indijac da, i sve to onda dali mi Litvanca kako bi on dao Gazdi i da nash da nashao sam sliku: pishe Standard arbeidsavtale i ime firme, kolko placaju,(30 000) neke druge (50)%...

MOŽDA je firma izmišljena, ko zna šta je to, završićes u belo roblje...

Možda neko sa sidom ili neki kriminalac koji je robijao i nije mogao dobiti pasoš/ vizu sada se predstavlja Kao ti.... Možda ti nešto i sam mutis, a nisi napisao... Nešto je tu nedorečeno...nisi ti baš naivan, a?.;-)

Ma zahebava ......odisey 2013..ha ha ha.....+ beggining....
 
Odgovor na temu

odisey2013beggining
mesija
nemaniko
oslo

Član broj: 319889
Poruke: 11
*.208.58.212.getinternet.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 18:17 - pre 127 meseci
Tacno MaLa Gasterbajter -ke !!!! krijem ja karte u rukavu,al nisu one avionske povratne koje bi me vratili nazad na sigurno tlo. Necu da napishem neshto zbog chega bi se kasnije kajao,a to je da josh imam neki gram nade u Sebe. E sad sam chackao po internetu i prevodio ono sto sam dosad potpisivao i ono sto sam razumeo sve je OK u smislu sve sto ste i vi potpisavali od Skatt, Udi,Dogovor za posao i sutra ce dokumente za bank account . Mozda ce nakraju da ispadne da je to Njihova procedura.Ali nemoj da me usudjujesh da se ja na ovom forumu zaj*bavam s vama. Vec sam dobio neki dosta korisni saveti i hvala vam zbog to. Nastavicu ja moju prichu onako kako se dogodi. Jer vidim da su opisane razlicite iskustva!!!
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 18:32 - pre 127 meseci
Sta se primate ko mlada pred prvu bracnu noc!? Ovaj Odisej vas lozi za medalju.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 18:35 - pre 127 meseci
Citat:
duska84:

Ukoliko se dobije feriejobb,tj.ugovor na tri meseca da li to znaci da nakon isteka,se mora napustiti zemlja?!Pitala udi odgovorili mi:For a jobbe som helsepersonell, må du søke om faglært arbeidstillatelse. Du kan dessverre ikke være i Norge uten en oppholdstillatelse for å søke om arbeid.

Po ovome ako sam razumela ne moze?Mada mi nije najjasniji odgovor!Hvala unapred


Feriejobb...mislis sommerjobb nije 3 meseca,vec 2 meseca i tada bez obzira sto je to posao u zdravstvu to jeste sezonski posao i ide na sezonsku vizu.
Ali ukoliko je posao 3 meseca,to vise nije sezonski posao i ide na faglært radnu dozvolu.Dakle to je ta razlika.
Taj posao kao helsepersonell na sommerjobb na dva meseca mozes produziti na regularnu radnu dozvolu kao faglært ako trazis produzenje ugovora i dobijes ga u roku dok ti traje taj sommerjobb.Da pojasnim primerom.
Dodjes u junu imas sommerjobb i dobila si sezonsku dozvolu na dva meseca...negde pocetkom avgusta kaze ti poslodavac da te zeli na tom poslu i da produzavas ugovor kao helsefag na 6 meseci...ti zakazujes termin odmah u policiji dok ti traje ta sezonska dozvola i tada u tom slucaju ne napustas zemlju vec prelazis za sezonske na faglært dozvolu.Vreme koje si provela u Norge na sezonskoj dozvoli ti se ne racuna vec pocinjes sa racunanjem vremena kada si na faglært dozvoli.
Dakle,dva meseca traje taj sezonski posao a sve od 3 pa na dalje je faglært.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 18:40 - pre 127 meseci
Mnogi su ovde radili sommerjobb dva meseca pa produzili na faglært vizu bez problema i napustanja zemlje.Dakle rec je o istom poslu,helsepersonell,to je bitno.
I da sad ne bude zabune pa da se pita a ostali poslovi na sezonsku vizu...
Dakle,ovde je rec o helsepersonell,autorizaciji za to i to sto taj posao ima uvek sommerjobb potrebu i to veliku.
Mislim da je bas Stoltenberg bio na takvom poslu 2 meseca pa produzio,ako je dobro secam,a mozda gresim...a nije on jedini,dosta ih je tako imalo.
Dakle,Duska salji na ponude za sezonski posao ali to je 2 meseca...i moze se produziti,individualno je...i zavisi od poslodavca...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

odisey2013beggining
mesija
nemaniko
oslo

Član broj: 319889
Poruke: 11
*.208.58.212.getinternet.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 18:45 - pre 127 meseci
Citat:
jens stoltenberg:
Sta se primate ko mlada pred prvu bracnu noc!? Ovaj Odisej vas lozi za medalju.

Jeste Tako je!!!! Ja nemam pametnog posla pa sam doshao u Oslo da se glupiram po forumima!!! Kako to ti sudish j*bo te!!!
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 19:34 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Mislim da je bas Stoltenberg bio na takvom poslu 2 meseca pa produzio,ako je dobro secam,a mozda gresim...a nije on jedini,dosta ih je tako imalo.
Dakle,Duska salji na ponude za sezonski posao ali to je 2 meseca...i moze se produziti,individualno je...i zavisi od poslodavca...


Moj prvi ugovor je bio na nekih dva meseca, ali se secam da sam imao problem zbog toga i da su morali da mi ga produze na 3 meseca da bih dobio dozvolu. Ne znam kako sada stoje stvari.


 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 19:37 - pre 127 meseci
Citat:
jens stoltenberg:
Sta se primate ko mlada pred prvu bracnu noc!? Ovaj Odisej vas lozi za medalju.

Tesko. Kao sto (ne) znas, Makedonci nemaju padeze u svom jeziku sto se da primetiti po pisanju tog clana foruma. Ovako nesto je nemoguce namerno napisati a da znas padeze i to na takav nacin. Kao drugo, da bi neko to radio namerno trebao bi da bude sizofrenicar ili teski psihicki bolesnik sto u ovom slucaju nije slucaj. E sad da je sve cudno, cudno je a jos cudniji mi je Makedonac u ovoj prici. No sigurno ce se vec iznaci razlog svemu ovome. Na kraju krajeva ako nas kojim slucajem namerno lozi, za sta nema nikakvog razloga, ja bih mu dao oskara za glumu ali ga nece dobiti jer ovo prosto nije to.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.cust.tele2.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 19:48 - pre 127 meseci
Odisej piši ti šta se i kako dešava. Možda to nekom i zatreba ko zna. Nemoj odustati zbog zajedljivih komentara.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

duska84
Duska Duska
Endokrinologija
Klinicki centar
Srbija

Član broj: 311170
Poruke: 10
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:27 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Mnogi su ovde radili sommerjobb dva meseca pa produzili na faglært vizu bez problema i napustanja zemlje.Dakle rec je o istom poslu,helsepersonell,to je bitno.
I da sad ne bude zabune pa da se pita a ostali poslovi na sezonsku vizu...
Dakle,ovde je rec o helsepersonell,autorizaciji za to i to sto taj posao ima uvek sommerjobb potrebu i to veliku.
Mislim da je bas Stoltenberg bio na takvom poslu 2 meseca pa produzio,ako je dobro secam,a mozda gresim...a nije on jedini,dosta ih je tako imalo.
Dakle,Duska salji na ponude za sezonski posao ali to je 2 meseca...i moze se produziti,individualno je...i zavisi od poslodavca...


U pitanju su ipak dva meseca,jedino je problem jer cu vec 5 marta biti u norveskoj,a onih 3 meseca istice 5 juna...e sad te zamene pocinju 16 juna,da li bi onda bio problem taj prazan prostor od 5 do 16?
duska duska
 
Odgovor na temu

Daca321
medicinska sestra
hitna pomoć
Sombor,Srbija

Član broj: 319002
Poruke: 2
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:29 - pre 127 meseci
Pozdrav svim članovima foruma.Kao i većina vas i ja želim da odem za Norvešku,pošto ovde kako naš narod kaže "leba nema"!Da preskočimo to što nam je svima znano,evo ukratko moje priče. Pre tačno 38 dana sam se registrovala na ovaj forum sa pitanjem i molbom ako neko zna negu grupu ili je neko ko ide nakurs norveškog zainteresovan da vežba norveški da mi se javi.Verovali ili ne,posle sat vremena mi se javi čovek ,ostavi svoj skajp i kaže"ako si za" javi se. I to nije sve. Ne samo da odvaja svoje vreme da bi ja mogla da vežbam norveški,nego je zamolio i svoga prijatelja koji je norvežanin da i on priča sa mnom. Ono što želim da kažem je da su ovi forumi jedna divna stvar i da nikada ne znate sa koje strane vam može stići pomoć.Tužno je samo to,što će vam pre pomoći potpuni stranac,nego neko vaš. Sigurna sam da su mnogi imali to "divno" iskustvo sa svojom rodbinom kao i ja. Elem , da skratim priču. Završila sam prvi stepen i sutra krećem sa drugim. Ovih dana šaljem diplomu na autorizaciju,i u maju letim za Norvešku kod ljudi koji su me videli 5 puta u životu(komšinicini roditelji),a primili me kao rod rođeni. Ne samo da su rekli da mogu doći kad got hoću ,nego su mi odma potražili avionsku kartu i otišli u dom starih koji je njima u blizini da pitaju za posao. Šta reći.Moji sopstveni su me ladno od......,pod izgovorom verovali ili ne, da baš tad kreče,a ovi ljudi koji su me ladno primili i još pokušavaju da mi nađu posao. Držite mi fige. Nadam se da ću imati nešto lepo da vam javim.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:33 - pre 127 meseci
Gledate li rukomet? :D biju norvezanke za sve pare....
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:38 - pre 127 meseci
Citat:
delija_sever031: Gledate li rukomet? biju norvezanke za sve pare....


gde ne gledamo bre

PROBUDICU CELU ULICU

SRBIJA
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:44 - pre 127 meseci
Dobise nase ! I to s dobrom razlikom !
Cvejic kao tenk, devojka GAZI !
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:44 - pre 127 meseci
KOMENTAR sa nrk

Helt fortjent! Norge spiller dårlig og gjør mye feil og bommer på sjansene sine. Helt fortjent Serbia! Skuffa over spille til Norge


Tittelforsvarer Norge er derimot ute av Norge. En utrolig skuffelse.


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:47 - pre 127 meseci
I jeste zasluzeno !
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:48 - pre 127 meseci
ali 11-2 serija i Norveska je za 20min dala 4 gola,ovo se desi jednom u zivotu :D
 
Odgovor na temu

ninenad
Nenad Stamenković
Mašinski inženjer
Niš

Član broj: 300088
Poruke: 23
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:53 - pre 127 meseci
Citat:
delija_sever031: Gledate li rukomet? :D biju norvezanke za sve pare....
Citat:
delija_sever031: ali 11-2 serija i Norveska je za 20min dala 4 gola,ovo se desi jednom u zivotu :D
Paceru
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:57 - pre 127 meseci
sutra nas nece voleti, oni su preponosni na zenski rukomet

jos mi pricaju juce kako su oni najbolji na svetu ha ha ha
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.12.2013. u 20:58 - pre 127 meseci
Pozdrav ekipa!

Izgleda da stiže još jedan prosvjetar!
E, ovako.. ja sam prije par dana potpisala ugovor za posao kao pedagogisk leder u vrtiću, vikariat na godinu dana, 100% stiling. Poslodavac mi riješava papire za rani start, a ja putujem za Norge početkom januara. Kakva je procedura sa papirologijom nakon što se (ako se) odobri tidlig arbeidstart?
Hvala unaprijed i sretno svima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7995398 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.