Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7995324 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.39.eidsiva.net.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.01.2014. u 15:16 - pre 125 meseci
e, pa prosao je fino, ja sam ok zadovoljan kako sam uradio ali videcemo... ne mogu da siguram za slusanje i sastav, tako da cemo videti :) trudim se da se ne opterecujem jer mi u principu nije od presudnog znacaja da imam taj sertifikat u rukama mada bilo bi lepo :D ako ne sada onda za 4 meseca :D
 
Odgovor na temu

Mrikica90
Srbija, Novi Sad

Član broj: 318197
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.01.2014. u 19:18 - pre 125 meseci
Naravno, u svakom slucaju drzim fige da to vec sada bude dobro! :)
 
Odgovor na temu

dvojnik
nenad novokmet

Član broj: 61649
Poruke: 2
*.emfme.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.01.2014. u 21:41 - pre 125 meseci
Sto se tice fosdalena i Simona Simonovica, moj savet nekoga ko vec zivi u Norveskoj i ko je prosao pokusaje prevare od strane Simona Simonovica, zaobilazite ga u sirokim lukovima jer se radi o visoko istreniranim prevarantima, Koji na kontakte i razgovore dovode sumnjive Norvezane, predstavljaju ih kao advokate da bi vas sto vise uverili u prevaru. Kad vec zavrsite kurs jezika kod njih, koji vode stvarno strucni timovi za ucenje norveskog jezika i predstavljaju jedinu svetlu tacku u Fosdalenu, onda stizu drugi prevaranstki ugovori koji vas u Norveskoj dve godine bacaju na prosjacki stap.Znam pno ljudi koji su prosli kroz ruke Fosdalena i mogu vam dati njihove kontakte da porazgovarate pojedinacno sa svima, pa onda donesite odluku. Ako mene pitate posle prvog kontakta sa Simonom Simonovicem, cim izadjete iz njegove kancelarije produzite u UBOPOK u odeljenje za trgovinu ljudima i podnesite bez razmisljanja za svaki slucaj krivicnu prijavu, koja ce biti mnogo jasnija policajcima kad ih budete mozda morali da kontaktirate iz Norveske zbog zahteva za pomoci. Ako vam gospodin Simonovic na razgovor u Fosdalen dovede Norvezanina koji ce se prestaviti kao norveski advokat i ako se jos predstavi sa imenom Morten. Gdinu advokatu prethodno zatrazite politiattest(nesto kao nas izvod iz KE, u norveskoj da bi se bavio nekim osetljivim poslovima moras da posedujes politiattest, koji garantuje da si gradjanin bez krivicnih prestupa), ako naravno ne bude mogao to da vam pokaze, okrenite ledja i izadjite napolje.
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.01.2014. u 23:23 - pre 125 meseci
Smatram da je misija ove teme da pomažemo jedni drugima informacijama i iskustvima. E tako, danas sam po 1. put zvao SAK. U SAK-u radi 1 Srpkinja iz Bosne, zove se Sara Jović tako da npr. za one koji ne znaju engleski dobro mogu nju da traže. Kakva je procedura? Pripremite dosta vremena za pozivanje SAK-a jer će vam reći, vi ste 8.-9.-10. ili ne znam koji na listi čekanja, molimo sačekajte i vi čekate, i čekate i čekate. Npr. danas mi je 1. poziv trajao 13, 5 minuta i rekli su mi da je Sara zauzeta i da zovem kasnije. Drugi poziv kad sam uspeo da je dobijem (i to jedva posle silnog ispitivanja) mi je trajao 42 minuta. Što znači da će vam za pozivanje SAK-a trebati strpljenje i vreme. E sad, oni su u SAK-u izgleda podeljeni po sektorima tj. profesijama tako da Sara nije mogla da mi da mnogo informacija o autorizaciji fizioterapeuta ali mi je ipak koliko-toliko pomogla nekim drugim informacijama.

Evo broja telefona i radnog vremena SAK-a:

http://english.sak.no/sites/SA...ider/default.aspx#.Uub1_DfAk8o

E sad što se tiče para, na netu sam našao 1 VoIP klijent koji je još jeftiniji od skajpa mada možete da telefonirate i preko Skajpa ko hoće. Ne znam da li znate ali Skajp ne služi samo za takozvano skajpovanje tj. video komunikaciju na relaciji skajp-skajp već sa skajpa možete da zovete fiksne i mobilne telefone i inostranstvo samo treba da kupite skajp kredit. E ja sam našao nešto što je još jeftinije od skajpa i što vam naplaćuje po sekundi a ne samo po minutu telefoniranja. To je VoIP4cent i evo linka: http://www.internet-srbija.com...amp;vmcchk=1&Itemid=100036

Znači, tu je objašnjena procedura, sve, šta, kako... Evo konkretno, minut internet telefoniranja prema norveškoj fiksnoj mreži košta: 0,01200 evra što je po sadašnjem kursu evra 1,38 dinara što se uklapa u današnju računicu da sam telefonirao (što čekao, što pričao u toku 2. poziva) 42 minuta i za to potrošio 0,50380 €, znači pola evra. To znači da je stvarno jeftino. E sad ako neko ima još bolje i jeftinije rešenje-neka kaže!

[Ovu poruku je menjao IVAN DIREKTOR dana 28.01.2014. u 01:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

taurunum1984
nikola kalenic
kuvar
family sport

Član broj: 318253
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 00:45 - pre 125 meseci
Smatram da je misija ove teme da pomažemo jedni drugima informacijama i iskustvima. E tako, danas sam po 1. put zvao SAK. U SAK-u radi 1 Srpkinja iz Bosne, zove se Sara Jović tako da npr. za one koji ne znaju engleski dobro mogu nju da traže. Kakva je procedura? Pripremite dosta vremena za pozivanje SAK-a jer će vam reći, vi ste 8.-9.-10. ili ne znam koji na listi čekanja, molimo sačekajte i vi čekate, i čekate i čekate. Npr. danas mi je 1. poziv trajao 13, 5 minuta i rekli su mi da je Sara zauzeta i da zovem kasnije. Drugi poziv kad sam uspeo da je dobijem (i to jedva posle silnog ispitivanja) mi je trajao 42 minuta. Što znači da će vam za pozivanje SAK-a trebati strpljenje i vreme. E sad, oni su u SAK-u izgleda podeljeni po sektorima tj. profesijama tako da Sara nije mogla da mi da mnogo informacija o autorizaciji fizioterapeuta ali mi je ipak koliko-toliko pomogla nekim drugim informacijama.

Evo broja telefona i radnog vremena SAK-a:

http://english.sak.no/sites/SA...ider/default.aspx#.Uub1_DfAk8o

E sad što se tiče para, na netu sam našao 1 VoIP klijent koji je još jeftiniji od skajpa mada možete da telefonirate i preko Skajpa ko hoće. Ne znam da li znate ali Skajp ne služi samo za takozvano skajpovanje tj. video komunikaciju na relaciji skajp-skajp već sa skajpa možete da zovete fiksne i mobilne telefone i inostranstvo samo treba da kupite skajp kredit. E ja sam našao nešto što je još jeftinije od skajpa i što vam naplaćuje po sekundi a ne samo po minutu telefoniranja. To je VoIP4cent i evo linka: http://www.internet-srbija.com...amp;vmcchk=1&Itemid=100036

Znači, tu je objašnjena procedura, sve, šta, kako... Evo konkretno, minut internet telefoniranja prema norveškoj fiksnoj mreži košta: 0,01200 evra što je po sadašnjem kursu evra 1,38 dinara što se uklapa u današnju računicu da sam telefonirao (što čekao, što pričao u toku 2. poziva) 42 minuta i za to potrošio 0,50380 €, znači pola evra. To znači da je stvarno jeftino. E sad ako neko ima još bolje i jeftinije rešenje-neka kaže!

[Ovu poruku je menjao IVAN DIREKTOR dana 28.01.2014. u 01:14 GMT+1][/quote] ...........to ivane kralju,ovo ce svima znaciti
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 01:25 - pre 125 meseci
Hvala, Vajber je isto program za internet telefoniranje, čuo sam da je isto veoma jeftin ali ne znam tačne cene, znam samo da ne možete da ga koristite na kompjuteru ako ga nemate na mobilnom dok VoIP4cent možete da koristite na kompjuteru nezavisno od mobilnog. Ja sam se opredelio za njega pošto sada ne mogu da instaliram Vajber na mobilnom pa samim tim ni na kompjuteru.
 
Odgovor na temu

Ivana 77
nis

Član broj: 320430
Poruke: 28
79.101.62.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 09:30 - pre 125 meseci
ok,hvala ti puno,usla sam u tu avanturu posto je ovde sve gore i gore nadam se nam tamo nece biti gore od ovog ovde
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 09:43 - pre 125 meseci
pricam za vikend sa jednom norvezaninom i krenemo pricu o vozackoj, kaze covek njemu oduzeta trajno, moramo ponovo da polaze, zalio se 3 puta na sudu ali naduvao je malo vise. fazone je sto je naduvao van voznje, neki savesni norvezanin ga je prijavio da je koristio alkohol i vozio, covek lepo nazvao pandure. ekipa dosla kod njega kuci, videla da je motor vruc i pozvonila, covek izasao u papucama i pidzami i oni mu tutnuli odma duvaljku, naduvao fino i ha det bra vozacka

eto kako u norveskoj izgubis dozvolu laganica
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-122.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 15:30 - pre 125 meseci
Nema pravila,

Moj drug i ja pošaljemo dokumenta u Nokut, overi nam opštinska službenica za jedan dan sva dokumenta i moja i njegova udari žena pečat i zavede ih. Mi ih proverimo i sve je u redu, pošaljemo prevedena dokumenta na engleski u Nokut i čekamo odgovor. Meni stigne papir da je sve ok i da ću dobiti odgovor najkasnije za četiri meseca a njemu stigne papir da mu se pečat loše vidi i da ima dva meseca fore da kompletira dokumentaciju.

Uporedimo mi originale kad meni se na dokumentima pečat jedva vidi a njemu je pečat u fulu. Meni prihvatili a njemu vratili na popravku.

Malo čudno ali i to se događa.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

dejo nk
kuca
kuca

Član broj: 317776
Poruke: 14
*.minlos.no.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 17:10 - pre 125 meseci
Zoki,imam pitanje za tebe,posto si negdje pominjao da zna nekog lika sto vozi taxi.Da ne znas mozda da li je potreban kakav kurs ili nesto slicno za taj posao,i da li je dobra ideja uci u taj posao sa svojim autom,ako jos neko zna sta o tom poslu neka napise
 
Odgovor na temu

torentemiki
Sam svoj gazda
Hidronegro
Podgorica

Član broj: 320836
Poruke: 24
*.mywimax.me.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 18:51 - pre 125 meseci
Poštovanje svima na forumu!!!
Par pitanja za vas iskusne-Živim u Crnoj Gori od 1995.Rođen sam u Bosni.Imam crnogorski pasoš,kao i troje moje dječice.Supruga ima Bosanski pasoš.Da li za Norvešku treba viza?Mislio sam da probam da odem u azil tamo jer u CG sreće definitivno nema.Para ima po malo,da me ne shvatite pogrešno ali nema sreće,pokušavao sam svašta,ali samo pošteno.Sticajem ratnih okolnosti ostao sam sa osnovnom školom,supruga ima ekonomsku.Naprotiv nisam nepismen ni glup,imam tu neku mini-farmicu,a intenzivno se bavim građevinom,poznat sam kao vrsni majstor što se tiče hidrizolacija i uopšte adaptacija objekata.Djeca imaju tri,devet i dvanaest godina.Ima li neko kakav savjet šta i kako?
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 19:46 - pre 125 meseci
Aerodrom u Beogradu i taksisti,stvarno dno dna...


http://www.youtube.com/watch?v=XFS0xJEU5zk#t=317
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 19:49 - pre 125 meseci
Citat:
dejo nk:
Zoki,imam pitanje za tebe,posto si negdje pominjao da zna nekog lika sto vozi taxi.Da ne znas mozda da li je potreban kakav kurs ili nesto slicno za taj posao,i da li je dobra ideja uci u taj posao sa svojim autom,ako jos neko zna sta o tom poslu neka napise


Potreban je kurs i moras voziti 10 godina za drugoga da bi imao pravo samostalno da vozis svojim autom.


http://www.taxiskolen.no/taxiskolen/kurskalender/

 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.212.76.114.getinternet.no.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 22:02 - pre 125 meseci
@torentemiiki ti mora da se salis ?Kakav crni azil ?Tebe je najbolje ako si vec majstor trazi posao gledaj oglase .Mozda i nadjes nekakvu firmu ,najbolje da ti malo procitas ovaj forum ,naces ti odgovore tu Sretno
 
Odgovor na temu

torentemiki
Sam svoj gazda
Hidronegro
Podgorica

Član broj: 320836
Poruke: 24
*.mywimax.me.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 22:17 - pre 125 meseci
Taman sam pomislio da ovo niko nije pročitao,xa,xa...Sad ću malo da te udavim,može http://static.elitesecurity.org/smile4.gif?Zbog čega crni azil?Ne rekoste mi da li treba viza,mada vidim da treba otprilike,mada sam pročitao skoro sve postove na ovom forumu od 2007.godine,ne nađoh nekog sličnog meni.Kako da ja odperjam tamo sa ženom i djecom,krvavi sam radnik,jak kao konj,zdrav,dobar vozač,i ovde radim po 16 sati.Novac za putovanje mi nije problem,samo mi je problem kako da najlakše dođem do Norveške?Ko će mene da primi bilo gdje sa osam razreda,u Podgorici ne mogu ni ulice da čistim...Ajde ljudi pomozite mi malo,gdje da tražim oglas???http://static.elitesecurity.org/thumbup.gif
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 22:27 - pre 125 meseci
Ljudi, pogledajte ovaj snimak! Ovo je prosto neverovatno! Gde je ovo?



Jel ovako jak vetar duva i u vašem gradu u Norveškoj?
 
Odgovor na temu

torentemiki
Sam svoj gazda
Hidronegro
Podgorica

Član broj: 320836
Poruke: 24
*.mywimax.me.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 22:32 - pre 125 meseci
Xa,xa,ipak je to srećan narod,niko nije odletio,nas sa Balkana bi ovakav vjetar oduvao,kod nas su džepovi prazni...
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.01.2014. u 22:51 - pre 125 meseci
A u centralnoj Norveškoj požar:

Vatrogasci suzbijaju jak požar u centralnoj Norveškoj

Beta | 28. 01. 2014. - 23:34h | Foto: AP | Komentara: 0
Vatrogasci u centralnoj Norveškoj bore se da uspostave kontrolu nad požarom koji je uništio veće delove dva mala sela i primorao na evakuaciju više desetina njihovih stanovnika.


Požar u Hasvagu, 240 kilometara severno od Trondhajma
Snažan vetar rasplamsao je požar na površinu od oko 15 kvadratnih kilometara i onemogućio upotrebu vatrogasnih helikoptera. Plamen je uništio oko 90 objekata, uključujući stambene zgrade i vikendice.

Požar je buknuo u noći između ponedejka i utorka u opštini Flatanger, oko 100 kilometara severno od Trondhajma. Zvaničnici su ocenili da je uzrok požara varničenje električnih dalekovoda.

Lokalni policijski zvaničnik Roger Duna izrazio je nadu da bi vatrogasci mogli da sačuvaju od požara pedsetak zgrada. Za sada nema izveštaja o žrtvama ili povređenima.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.01.2014. u 09:00 - pre 125 meseci
vezano za deciji dodatak par pitanja, jel zna neko sta je sve potrebno od papira da se preda navu? takodje od kada pocinje da vazi, jer to dan ulaska u norge, dobijanje pozitiva, dobijanje personalnog, datum polaska u vrtic/skolu ili nesto trece?
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.01.2014. u 09:38 - pre 125 meseci
Potrebno je da su deca u zemlji 12 meseci ili da dokažeš da će biti toliko.
Meni su tražili iz škole potvrde da pohadjaju nastavu i iz vrtića da dete ide u vrtić, a pošto ne ide, priložio sam potvrdu da sam aplicirao za vrtić i da smo na čekanju.
Računa se od dobijanja Personnummera ako se dobro sećam. Uglavnom su nam isplatili zaostale dečije dodatke.
Evo ti OVDE apliciras online. Ovde imaš FAQ o dodatku. I Opšte informacije. Sve ti piše i nema nikakvih caka. Ono što ne priložiš, saksbehandler će ti tražiti i to je to. Mi nismo priložili ove potvrde iz škole i vrtića, pa smo ih naknadno predali i to je išlo brzo.
Na kraju smo dobili zaostale dodatke i sada na kraju svakog meseca, zadnji radni dan, stigne za taj mesec.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7995324 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.